خوش آمدید به رمان ۹۸ | بهترین انجمن رمان نویسی

رمان ۹۸ با هدف ترویج فرهنگ کتاب خوانی و تقویت قلم عزیزان ایجاد شده است.
هدف ما همواره ایجاد محیطی گرم و صمیمی و دوستانه بوده
برای مطالعه کامل رمان‌ها و استفاده از امکانات انجمن
به ما بپیوندید و یا وارد انجمن شوید.

Usage for hash tag: پیچ_و_خم_دنج

1. Tiralin

پیچ و خم دنج | elina2003 کاربر انجمن رمان ۹۸

...خودباختگی! و تنی که زخمش خورَد، دو ره بیشتر ندارد، تا روزهای‌ روز گریز از تیر دلدادگی یا فرورفتن در نوش لیلی‌های بهاری[2]! #تیرالین #دل_نوشته #پیچ_و_خم_دنج _______________________________________ ۱. سخنِ فرزانه: سخنی که یک فرزانه گفته است. ۲. نوش لیلی‌های بهاری: وقت گذرانی با معشوق‌های یکی دو...
  2. Tiralin

...دریغ از واژه‌ای! اندیشه‌ام تهی است! مرا تبریک گو‌‌، چندان که نیک بشنوم! " رهایی‌ات شاد باش؛ آرتمیس، تیرا، تیرالین!" #تیرالین #دل_نوشته #پیچ_و_خم_دنج *** چه سخنی از این رساتر است! به تو روی می‌آورم، تا کاغذ را باری دیگر سیاه کنم؛ ولی دریغ از واژه‌ای! بگویم آماده‌ام دلِ باخته پس گیرم؟ نیک! پس...
  3. Tiralin

...من دلت داده بودم و تو دلداری نیکو نبودی، دلبر! بدرود! سخنانم همین جا تمام است؛ که تیر به سختی کمانم رسیده و می‌توانی در آینه بنگری، که تیرتیزم به میان دو ابرویت بنشسته است! #تیرالین #دل_نوشته #پیچ_و_خم_دنج _______________________________________ ۱. شاهنامه‌نویسی: داستان‌نویسی ۲. رود بساز: چنگ...
  4. Tiralin

...من... سالهای پسین را می‌بینم که تیرالین در گردهمایی بزرگ هواخواهان، تو را بهر این چند گستاخی و دیوانگی سپاس می‌گوید؛ چرا که دستاویز نوشته‌های زیبایم بودی و دوات به کنار. #تیرالین #دل_نوشته #پیچ_و_خم_دنج _______________________________________ ۱. آتش‌سده: این‌جا منظور آتشی بسیار گسترده و...
  5. Tiralin

...مرا نمی‌شناسد و بهرم پای می‌کوبد و می‌خواند؛ راه رهایی از تو، بس بهتر از به دوش کشیدن آن شیدایی مرگبار هست و خواهد بود! #تیرالین #دل_نوشته #پیچ_و_خم_دنج _______________________________________ ۱. چکامه‌سرایی: شعر و شاعری ۲. ناسو: برخلاف ۳. کلیدهای شاه نشینی در دست فشرم: در جایگاه حقیقی خودم...
  6. Tiralin

...دیوانه قلم و نادان؛ آوای شگفتی از ابروان آن پاک نشان بر‌نمی‌خاست و نیزه‌ی دستم چون نیرنگ گردآفرید دل سهراب نمی‌درید. #تیرالین #دل_نوشته #پیچ_و_خم_دنج #What_do_you_think #Suga_of_BTS _______________________________________ 1. سیاهی افسون می‌پریشد: اشاره به بد‌خواهی، حسادت، سخره و امثال آن ۲...
  7. Tiralin

...از گریه‌های مرگ‌بار بهر این بی‌خرد نیست. و دیگر... می‌توانم رویارویت بایستم، سخن از بر کنم چون جان‌ستان و دژخیم[1] و نیک است، اگرت هنوز گونه‌هایم سرخ آید؛ چرا که خِرد به پیش افتاده و می‌کِشد. #تیرالین #دل_نوشته #پیچ_و_خم_دنج _______________________________________ 1. جان‌ستان و دژخیم: قاتل و جلاد
  8. Tiralin

هایم من از زمانه گردون مَهَش فروشد فردا دگر بیاید گوهر خَرَد سلانه #تیرالین #دل_نوشته #پیچ_و_خم_دنج متن روان: آه و فریاد من از زمانه‌ای که جواهر خویش را به هیچ می‌فروشد و پس از آن با نیرنگ گوهری دروغین می‌خرد. مفهوم: مردم روزگار شاعر الماس خویش (اصالت یا امثال آن) را به راحتی از دست می‌دهند؛...
  9. Tiralin

...بس نکوست، که ریش‌های[6] تو از سر و دلم می‌ریزد و به گمانم همان پاک نشانی باشد، که به میدان درخورم رهنمون می‌شود. #تیرالین #دل_نوشته #پیچ_و_خم_دنج _______________________________________ ۱. گیسو از خونگر برانم: گیسوانم را با خنجر کوتاه کنم ۲. نگون نیست: بد نیست ۳. خرد: عاقل (به مفهوم کنایی)...
  10. Tiralin

...آبی که از دل سرزمین‌های سپیدپوش می‌جوشد و آن واپسین ستارگان؛ پای کوب، بگری[3] و خوش‌خند، که دیگر جانی بی‌دل نخواهد شد.[4] #تیرالین #دل_نوشته #پیچ_و_خم_دنج _______________________________________ ۱. جان فروشی: عشق عمیق ۲. یکایک: ناگهان 3. بگری: گریه کن ۴. جانی بی‌دل نخواهد شد: کسی عاشق نخواهد شد
  11. Tiralin

...خواهان خموشی، چه کردی که در پی سخن گفتن است؟ تو شاید در پی هوسی بیهوده در جوانی سخنی گفتی و گذر کردی؛ ولی من... اکنون چون آن شاهزاده‌ی سرکش گریخته‌ام که دلش بهر خم ابروی دختی شمشیر به دست در جنگل بلوط رفته است. #تیرالین #دل_نوشته #پیچ_و_خم_دنج _______________________________________ ۱. دوش: دیشب
  12. Tiralin

...توی ناشايست نیز از سر و تَن فرو می‌ریزد؛ تا شمشیر آب[5] به دستم رسد و آرتمیس[6] به خویم. #تیرالین #Ready_To_Love #Seventeen #دل_نوشته #پیچ_و_خم_دنج _______________________________________ 1. ناسو: جهت مخالف 2. " بیا در ناسوی جهان....": بخش‌هایی از آهنگ Ready to love از Seventeen ۳. پیرامونم...
  13. Tiralin

...شبگرد - همان‌گونه که هیچ‌گاه ندانستم از کِی دلت دادم فراموشت سپارم و آن‌گاه که به پا خیزم و کمان درکشم، دیگر ارزشی ندارد آن مگس‌های پروانه چه می‌گویند و تو... تکانی در دل یا که نه. #تیرالین #دل_نوشته #پیچ_و_خم_دنج _______________________________________ ۱. مهری: رحم کن ۲. سیاهی غبار: نفرین سخت
  14. Tiralin

...نوشتم و پیشکش گل سرخ نیکاو و آن پرپر گل پاسخ؛ در ره بدرود، با زهر ناگوار کف زدن در بر یاری دیگر رنجم می‌دهد؛ که این است، رهِ روی‌گردانی از بی‌دلان و کمان کشیدن[2]. #تیرالین #دل_نوشته #پیچ_و_خم_دنج _______________________________________ ۱. مگس‌پرانی: تفریح ۲. کمان کشیدن: به جایگاه حقیقی خود...
  15. Tiralin

...دیدم دیدی که در هوایت یارم دگر گزیده‌ست! سهم من از تو دلبر بغض و فغان به نام است هایم دگر کِی آید رعد و ملک بدانَست #تیرالین #دل_نوشته #پیچ_و_خم_دنج معنی: احساس عمیق خود را زیر پا گذاشتم و معشوقم مرا نفرین کرد. ای معشوق من دیدی که در کشمکش میانمان یارم دیگری را انتخاب کرد؟ بیشترین و بهترین...
  16. Tiralin

به گذر از پلی زیر آتش و درّه رسیده‌ام و به گمانم همه پیشکشم به دستت رسیده؛ که اگر نه، این پرپر گل سرخ که کفش‌هایم نوازش رهاورد چیست؟ #تیرالین #پیچ_و_خم_دنج #دل_نوشته
  17. Tiralin

...این نیست و من تا رستاخیز پای می‌کوبم و سویت می‌آیم؛ آه، هنگامی که دست سویت دراز می‌دارم، از هول و هراس بر زمین می‌افتی؟ باش، مهتر! باش، پاک‌سرشت! این آغاز بازی‌ست! #تیرالین #پیچ_و_خم_دنج #دل_نوشته #Psycho #Doko _______________________________________ 1. فزون: رنگارنگ‌تر ۲. بی‌بند: بی‌قاعده و...
  18. Tiralin

...نوش سیاهی افسون[8]، که به نوش گیلاس بهاری[9]، تو را همی بدرود می‌گویم؛ بـ*ـو*سه‌ی نیکاو[10] و گل سرخم پیشکشت جان‌جانان! #تیرالین #دل_نوشته #پیچ_و_خم_دنج _______________________________________ 1. قلم به کنار: معادل والسلام ۲. بیزارت بودم به مرگ: در حد مرگ از تو بیزار بودم 3. مزیح: شوخی، مزاح 4...
  19. Tiralin

...است ژرف و نوجوان‌گون، زخم‌هایی ژرف پسند در دل و دست‌هایی که پس از آن شب‌های دراز بر دیواری بگرفت و برخاست! #تیرالین #Taylor_Swift #The_Archer #دل_نوشته #پیچ_و_خم_دنج _______________________________________ 1. اصل جمله: All of my heroes die all alone ( The Archer by Taylor swift) ۲. گِیهان: جهان
  20. Tiralin

...بیزارت بودم، در پی‌ام دویدی به مرگ[4]، آن‌گاه که مَنَت دل سپردم، به مانند غباری... ناپدید گشتی و دوات به کنار.[5] #تیرالین #دل_نوشته #پیچ_و_خم_دنج _______________________________________ 1. به هیچ: هرگز ۲. برم: برایم ۳. می خورد: می خوراند ۴. دویدی به مرگ: مرگبار دویدی ۵. دوات به کنار: معادل...
shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8
بالا