خوش آمدید به رمان ۹۸ | بهترین انجمن رمان نویسی

رمان ۹۸ با هدف ترویج فرهنگ کتاب خوانی و تقویت قلم عزیزان ایجاد شده است.
هدف ما همواره ایجاد محیطی گرم و صمیمی و دوستانه بوده
برای مطالعه کامل رمان‌ها و استفاده از امکانات انجمن
به ما بپیوندید و یا وارد انجمن شوید.

Meysa

میستونکِ مرمر
عضو کادر مدیریت
مدیر تالار انجمن

امتیاز واکنش
38,188
زمان حضور
101 روز 10 ساعت 48 دقیقه
فال حافظ روزانه

جمعه 12 فروردین 1401

فال حافظ امروز متولدین‌ #فروردین :

حال دل با تو گفتنم هـ*ـوس است
خبر دل شنفتنم هـ*ـوس است

طمع خام بین که قصه فاش
از رقیبان نهفتنم هـ*ـوس است

تعبیر:
اعمالت به گونه ای است که کسی از کارهایت سر در نمی آورد ،اگر به کسی آسیبی نرسانی ودر کارهایت به خداوند توجه داشته باشی ایرادی نیست و موفق می‌شوی.

فال حافظ امروز متولدین #اردیبهشت :

ماهم این هفته برون رفت و به چشمم سالیست
حال هجران تو چه دانی که چه مشکل حالیست

مردم دیده ز لطف رخ او در رخ او
عکس خود دید گمان برد که مشکین خالیست

تعبیر :
زیاد عجله می‌کنی، هر چند که همه می‌دانند چه روزهای سختی را پشت سر می‌گذاری. همگان ظاهر را می‌بینند پس برای حفظ آبرو ظواهر را حفظ کن. تو جوهر خوبی برای کار داری همین مسئله باعث می‌شود تو به مراد برسی و تن خسته‌ات التیام پیدا کند.

فال حافظ امروز متولدین #خرداد :

بلبلی برگ گلی خوش رنگ در منقار داشت
و اندر آن برگ و نوا خوش ناله‌های زار داشت

یار اگر ننشست با ما نیست جای اعتراض
پادشاهی کامران بود از گدایی عار داشت

تعبیر:
از اینکه اگر پیروز نشوی می‌ترسی و مدام در حال رنجیدن هستی تا رنج نبینی به مقصود نمی‌رسی. اگر قرار باشد با نبودن درد و مشقت وصل حاصل شود، نتیجه‌ی کار برایت لـ*ـذت بخش نخواهد بود و در راه رسیدن به مقصود امکان از دست دادن مال و آبرو نیز می باشد.

فال حافظ امروز متولدین #تیر :

ای هدهد صبا به سبا می‌فرستمت
بنگر که از کجا به کجا می‌فرستمت

ای غایب از نظر که شدی همنشین دل
می‌گویمت دعا و ثنا می‌فرستمت

تعبیر:
در انجام کار تاخیر جایز نیست. لطف همگان شامل حال توست. به تعهداتی که داده ای حتما عمل کن که این خود مقدمه‌ای برای رسیدن به اهدافت می باشد. رنج هایی که متحمل می شوی بی جواب نمی‌ماند. در وفای به عهد نیز سرآمد خاص و عام هستی. حیف است که به خاطر مسائل کوچک غم به دلت راه دهی.

فال حافظ امروز متولدین #مرداد :

اگر به مذهب تو خون عاشق است مباح
صلاح ما همه آن است کان تو راست صلاح

ز چین زلف کمندت کسی نیافت خلاص
از آن کمانچه ابرو و تیر چشم نجاح

تعبیر:
هر چیزی را که برای خود نمی پسندی برای دیگران هم مپسند. خود را گرفتار مسئله ای کرده ای که نجات از آن بسیار سخت است. آنقدر خود را غرق در این کار کرده ای که اطرافیان را از یاد برده ای. مقاومت کن و سعی کن خود را رهایی دهی.

فال حافظ امروز متولدین #شهریور :

جمالت آفتاب هر نظر باد
ز خوبی روی خوبت خوبتر باد

همای زلف شاهین شهپرت را
دل شاهان عالم زیر پر باد

تعبیر:
روز به روز کارت رونق بیشتر می گیرد. همای سعادت بالای سرت سایه انداخته است. در جستجوی چیزی هستی که نزدیک توست. بیشتر دقت کن، پیدایش می کنی. هر کس خواست به تو بلایی برساند خود دچار بلا شد. هر لحظه مقامت و زندگیت بهتر از لحظه ی پیش می شود. در این حال از یاد خدا غافل نشو.

فال حافظ امروز متولدین #مهر :

گفتم غم تو دارم گفتا غمت سر آید
گفتم که ماه من شو گفتا اگر برآید

گفتم ز مهرورزان رسم وفا بیاموز
گفتا ز خوبرویان این کار کمتر آید

تعبیر:
با کسی گفتگویی داشته‌ای که از بابت آن ناراحت و دلگیر شده‌ای ولی صبر کن که او از گفته خود پشیمان خواهد شد و به سوی تو بازخواهد گشت و همیشه در خاطر داشته باش که روزگار به یک پایه نمی‌چرخد.

فال حافظ امروز متولدین #آبان :

بوی خوش تو هر که ز باد صبا شنيد
از يار آشنا سخن آشنا شنيد

اينش سزا نبود دل حق گزار من
کز غمگسار خود سخن ناسزا شنيد

تعبیر:
از آنجا که شما انسانی هستید که نسبت به همه اطرافیان رفتاری شایسته و به جا دارید، از دیگران نیز توقعی مشابه دارید، اما بدان که کار نیک کردن برای پاسخ نیک گرفتن نیست. تو با انجام کارهای نیک وجدان خود و خدای خود را راضی میکنی، پس غصه عکس العمل های دیگران را مخور و در بند رفتار آنها نباش که اجر نیکوکاران با خداست.

فال حافظ امروز متولدین #آذر :

روی بنمای و وجود خودم از یاد ببر
خرمن سوختگان را همه گو باد ببر

ما چو دادیم دل و دیده به طوفان بلا
گو بیا سیل غم و خانه ز بنیاد ببر

تعبیر:
روزگاری است که خود را به دست تقدیر سپرده ای و می اندیشی هرچه باداباد. اما بدان روشی که تو انتخاب کرده ای سودمند نخواهد بود. گرچه تو تا کنون تلاشهای بسیاری کرده ای، اما باز هم تلاشی مضاعف لازم است تا تو را به آنچه که آرزویش را داری برساند. پس در رفتار خود تجدید نظر کن که صلاح تو در این است.

فال حافظ امروز متولدین #دی :

دارم از زلف سیاهش گله چندان که مپرس
که چنان ز او شده‌ام بی سر و سامان که مپرس

کس به امید وفا ترک دل و دین مکناد
که چنانم من از این کرده پشیمان که مپرس

تعبیر:
برای کسی کاری کرده‌اید اما از شما قدرشناسی نشده است و این باعث دلگیری شما شده است. پاداش نیکی جز نیکی نیست و شما نتیجه‌ی عمل خود را خواهید دید. ناراحت نباشید که اگر کاری کرده‌اید برای رضای خدا و دل خودتان بوده و خدا در همه حال یاور بندگان خود بوده و خواهد بود.

فال حافظ امروز متولدین #بهمن :

ای فروغ ماه حسن از روی رخشان شما
آب روی خوبی از چاه زنخدان شما

عزم دیدار تو دارد جان بر لـ*ـب آمده
بازگردد یا برآید چیست فرمان شما

تعبیر:
عاشق که شیفته وصال است همه هستی خود را وقف راه آغاز شده خود می کند اما در این میان برای پشت سر گذاشتن رقبا همتی درخور می‌خواهد و همچنین صفا و پیراستگی درون و اندکی عنایت محبوب.

فال حافظ امروز متولدین #اسفند :

زلف آشفته و خوی کرده و خندان لـ*ـب و سرخوش
پیرهن چاک و غزل خوان و صراحی در دست

نرگسش عربده جوی و لـ*ـبش افسوس کنان
نیم شب دوش به بالین من آمد بنشست

تعبیر:
کسی که از نعمت هوش و استعداد برخوردار است نباید هرگز ناامید باشد از دورویان و افراد به ظاهر خیرخواه که درون سیاه خود را به فریب سپیدو زیبا جلوه می دهند بپرهیز. امید به بازو وتلاش خودت داشته باش و توکلت به پروردگار باشد.

منبع فال حافظ

⚛ تاپیک جامع فال روزانه حافظ ⚛

Meysa

میستونکِ مرمر
عضو کادر مدیریت
مدیر تالار انجمن

امتیاز واکنش
38,188
زمان حضور
101 روز 10 ساعت 48 دقیقه
فال حافظ:
فال حافظ روزانه

شنبه 13 فروردین 1401

خم زلف تو دام کفر و دین است
ز کارستان او یک شمه این است

تو پنداری که بدگو رفت و جان برد
حسابش با کرام الکاتبین است

تعبیر:
گوشه ای از کارت را به نمایش بگذار حتماً مورد قبول واقع می‌شود و همگان تو را تحسین می‌کنند. حادثه عجیبی رخ می‌دهد که کمتر از معجزه نیست و این مسئله باعث می‌شود کمالات تو بیشتر شود. همیشه از بلایا ایمن هستی اما خود را از ایمان و دین جدا نکن.

ای شاهد قدسی که کشد بند نقابت
و ای مرغ بهشتی که دهد دانه و آبت

خوابم بشد از دیده در این فکر جگرسوز
کاغوش که شد منزل آسایش و خوابت

تعبیر:
کسی را دوست داری ولی میان تو و او فاصله است و نمی توانی عشق خود را ابراز کنی ولی غمگین مباش که دل او کم کم نرم خواهد شد و به آرزویت می‌رسی .

الا ای طوطی گويای اسرار
مبادا خاليت شکر ز منقار

بيا و حال اهل درد بشنو
به لفظ اندک و معنی بسيار

تعبیر:
شانس فقط یک بار در خانه‌ی شما را می زند پس چرا آن را پس می‌زنید و ندانسته به بازی می‌گیرید. فکر می‌کنید با زور می توانید همه چیز را به دست آورید ولی اینطور نیست. دل و دینتان را به خدا بسپارید تا به یمن خوبی‌تان دولت و مال و سلامت به شما عطا فرماید.

دلا رفیق سفر بخت نیکخواهت بس
نسیم روضه شیراز پیک راهت بس

به منت دگران خو مکن که در دو جهان
رضای ایزد و انعام پادشاهت بس

تعبیر:
برای بدست آوردن پول و مقام منت دیگران را نکش. اگر خدا بخواهد همه چیز به تو می‌دهد، شکرگزار نعمت‌هایی که خدا به تو عطا کرده، باش. خود را با دیگران مقایسه نکن. بلندپروازی تا حدی خوب است اما وقتی از حد بگذرد عاقبت خوشی ندارد. برای رسیدن به آرامش زیاده‌خواهی و چشم و هم چشمی را رها کن.

بازآی و دل تنگ مرا مونس جان باش
وین سوخته را محرم اسرار نهان باش

دلدار که گفتا به توام دل نگران است
گو میرسم اینک به سلامت نگران باش

تعبیر:
در انتظارید ،به زودی خبر خوشی به شما می رسد که از دل نگرانی بیرون می‌آیید ،اگر می‌خواهید موفق باشید دلتان را صاف کنید و از هـ*ـوس های بیهوده دست بردارید.

سـ*ـاقی حديث سرو و گل و لاله می‌رود
وين بحث با ثلاثه غساله می‌رود ‌

از ره مرو به عشوه دنيا که اين عجوز
مکاره می نشيند و محتاله می‌رود

تعبیر:
خوشحال باش که به مراد دل می‌رسی و کار و صنعت تو بالا می‌گیرد و زبانزد همه‌ی مردم می‌شوی. تو ره صد ساله را می خواهی یک شبه طی بکنی. مواظب آدم های شیطان‌صفت باش که می‌خواهند خرابت کنند. نعمت بسیاری به سویت روانه است. دنیا فانی و زودگذر است سعی کن از تک تک لحظات عمرت نهایت استفاده را ببری.

ای پسته تو خنده زده بر حدیث قند
مشتاقم از برای خدا یک شکر بخند

طوبی ز قامت تو نیارد که دم زند
زین قصه بگذرم که سخن می‌شود بلند

تعبیر:
دلتنگ کسی هستی که در دلت جایگاه ویژه ای دارد و هیچ‌کس و هیچ‌چیز نمیتواند جای او را برای شما پر کند، دلت حتی برای یک لبخند او نیز تنگ شده است. ان‌شاءالله که به زودی دلتنگیتان بر طرف شود.

یاری اندر کس نمیبینیم یاران را چه شد
دوستی کی آخر آمد دوستداران را چه شد

کس نمیگوید که یاری داشت حق دوستی
حق شناسان را چه حال افتاد یاران را چه شد

تعبیر:
به هر کسی خوبی کردی بدی دیدی، دست به هر کاری می زنی نتیجه خوبی نمی‌بینی ،هیچ کس نمی‌داند چه حکمتی در کار است. تنها چاره دعا و توکل بر خداست، ان‌شاءالله که این دوران به زودی سپری خواهد شد.

پیرانه سرم عشق جوانی به سر افتاد
وان راز که در دل بنهفتم به درافتاد

از راه نظر مرغ دلم گشت هواگیر
ای دیده نگه کن که به دام که درافتاد

تعبیر:
اتفاقی برای شما رخ داده که درشما نیروی مجدد ایجاد نموده است و دوباره به تلاش و کوشش آمده اید و از این موضوع هم بسیار راضی هستید.

حسن تو همیشه در فزون باد
رویت همه ساله لاله گون باد

اندر سر ما خیال عشقت
هر روز که باد در فزون باد

تعبیر:
خوبی ها و محسناتتان همه را مجذوب خود ساخته است. دوستان و آشنایان جملگی شما را دوست دارند و هواخواه‌تان هستند. آنقدر نیک‌منش هستید که کسی از شما ناراحتی و کینه به دل ندارد.

نوشیدنی و عیش نهان چیست کار بی‌بنیاد
زدیم بر صف رندان و هر چه بادا باد

گره ز دل بگشا و از سپهر یاد مکن
که فکر هیچ مهندس چنین گره نگشاد

تعبیر:
در رویا و خیال پردازی ها غرق شده ای. آرزوهایت تمامی ندارد و دور و دراز است. وقت گران مایه ی خود را تلف می کنی. هیچکس آنقدر عمر نمی کند که به تمام آرزوهایش برسد. پس همین چند صباحی را که زنده هستی از زندگیت لـ*ـذت ببر. آنچه از زندگی که باید قسمتت باشد حتما" به تو خواهد رسید.

درد ما را نیست درمان الغیاث
هجر ما را نیست پایان الغیاث

دین و دل بردند و قصد جان کنند
الغیاث از جور خوبان الغیاث

تعبیر:
درد دل تو و فریادها و آه های جگر سوزت درمان ندارد. هر چه می کشی از آشنایان است .حاضری حتی برای رسیدن به مقصود جانت را هم فدا کنی. با گریه و زاری نیز مشکلت حل نمی شود.

منبع فال حافظ

آخرین ویرایش:

Meysa

میستونکِ مرمر
عضو کادر مدیریت
مدیر تالار انجمن

امتیاز واکنش
38,188
زمان حضور
101 روز 10 ساعت 48 دقیقه
فال حافظ روزانه

یکشنبه 14 فروردین 1401

خوشتر از فکر می و جام چه خواهد بودن
تا ببينم که سرانجام چه خواهد بودن

غم دل چند توان خورد که ايام نماند
گو نه دل باش و نه ايام چه خواهد بودن

تعبیر:
بسیار به فکر آینده ی خودتان هستید و از سرانجام کاری که می کنید بسیار می ترسید. کم حوصله اید، به خودتان رحم کنید، بی اعتمادی را کنار بگذارید. اگر برای حاجت خویش واقعاً تلاش کرده باشید نتیجه ی آن همان می شود که می خواهید. فرجام کارتان بسیار مبارک و عالی است.

گفتم کی‌ام دهان و لـ*ـبت کامران کنند
گفتا به چشم هر چه تو گویی چنان کنند

گفتم خراج مصر طلب مي کند لـ*ـبت
گفتا در اين معامله کمتر زيان کنند

تعبیر:
اراده‌ای بسیار قوی و راسخ داری که هر چه بخواهی به دست می‌آوری. پس یا علی بگو تا دنیا را تسخیر کنی. دل‌ها را شاد کن. با خدا باش تا غم ها از دلت پاک شود و با سرعت هر چه تمام تر به قله ی موفقیت صعود نمایی .

جوزا سحر نهاد حمايل برابرم
یعنی غلام شاهم و سوگند می‌خورم

گر برکنم دل از تو و بردارم از تو مهر
آن مهر بر که افکنم آن دل کجا برم

تعبیر:
بخت و اقبال با تو همراه است و روزگار روی خوش را به تو نشان می‌دهد. خداوند را سپاسگزار باش تا نعمت های خود را از تو دریغ نکند. به عهد و پیمان خود پایبند و وفادار باش تا حق دوستی را به جای آورده باشی.

صبا به تهنيت پير می فروش آمد
که موسم طرب و عيش و ناز و نوش آمد

به گوش هوش نيوش از من و به عشرت کوش
که اين سخن سحر از هاتفم به گوش آمد

تعبیر:
فردی به کمک تان می‌شتابد و شما را از ورطه ی درد و فلاکت نجات می بخشد. کمی عصبانی هستید سعی کنید بر خودتان مسلط باشید. هرچه را جست‌وجو کنید به آن دست می‌یابید پس به دنبال شادی ها باشید.

شکفته شد گل حمرا و گشت بلبل سرخوش
صلای سرخوشی ای صوفيان باده پرست

به هست و نيست مرنجان ضمير و خوش می باش
که نيستيست سرانجام هر کمال که هست

تعبیر:
به سهولت و راحتی به مقام و مادیات نخواهی رسید. همه چیزت باید در حد کمال باشد. باطن خوب، کار حلال، هوشیاری و تقوی، در این صورت است که به هدف خواهی رسید. سعی کن از زندگی نیز لـ*ـذت ببری که غم ها و سختی ها پایدار نمی‌مانند.

ای دل آن دم که خراب از می گلگون باشی
بی زر و گنج به صد حشمت قارون باشی

در ره منزل ليلی که خطرهاست در آن
شرط اول قدم آن است که مجنون باشی

تعبیر:
دعایتان فقط برای رسیدن به مال و ثروت است ولی بدانید شما ثروتی دارید که دیگران حسرت آن را دارند و آن داشتن سلامتی و داشتن قلبی است که با عشق می‌تپد. برای رسیدن به مقصود باید خطرها را به جان خرید. زیرک باشید و از اطرافتان غافل نشوید. ان‌‌شاءالله که به مقصود خواهید رسید.

گوهر مخزن اسرار همان است که بود
حقه مهر بدان مهر و نشان است که بود

حافظا بازنما قصه خونابه چشم
که بر اين چشمه همان آب روان است که بود

تعبیر:
اسرار خویش را حفظ کن و هیچ نشانه ایی از این اسرار به کسی نگو. در جستجوی چیز با ارزشی هستی که هم ارزش معنوی و هم مادی دارد. گاهی آنقدر نگران می شوی که رشته ی کار از دستت خارج می شود. به قول حافظ نیت شما چون آب روانی در حال رسیدن است.

ز در درآ و شبستان ما منور کن
هوای مجلس روحانيان معطر کن

به چشم و ابروی جانان سپرده ام دل و جان
بيا بيا و تماشای طاق و منظر کن

تعبیر:
صبر و مقاومت را از دیگران تمرین کن. مقاومت و صبر تو باعث پیروزیت می شود . تلاش هایت بی اجر نمی مانند تو پاداش خود را خواهی گرفت. خجالت را کنار بگذار و بر حسب قراری که گذاشته ای عمل کن حاجت خود را از خدا بخواه که اوست دعایت را مستجاب می کند.

زلف بر باد مده تا ندهی بر بادم
ناز بنياد مکن تا نکنی بنيادم

شهره شهر مشو تا ننهم سر در کوه
شور شيرين منما تا نکنی فرهادم

تعبیر:
کاری نکن که بعدها از کرده ی خویش هم خودت و هم دیگران ناراحت باشند. با همه کس عشق مباز. کاری کن که دائم مثل گل همیشه بهار با طراوت باشی و سرت همه جا بالا باشد. خداوند در همه حال و همه جا به فریادت رسیده و نجاتت داده است و باز هم با توست.

ای رخت چون خلد و لعلت سلسبيل
سلسبيلت کرده جان و دل سبيل

يا رب اين آتش که در جان من است
سرد کن زان سان که کردی بر خليل

تعبیر:
انتظار معجزه دارید و ان معجزه وقتی محقق می شود که تمام هم و غم خود را به کار ببندید. وقت تنگ است. کمی عجله کنید. فعل دستتان کوتاه است اما انشاالله به مقصود دست پیدا خواهید کرد. گاهی دست سرنوشت طوری رقم می خورد که بدون هیچگونه تلاشی مقصود و نظر خود به دنبال تان می آید.

گفتم کی‌ام دهان و لـ*ـبت کامران کنند
گفتا به چشم هر چه تو گویی چنان کنند

گفتم خراج مصر طلب مي کند لـ*ـبت
گفتا در اين معامله کمتر زيان کنند

تعبیر:
اراده‌ای بسیار قوی و راسخ داری که هر چه بخواهی به دست می‌آوری. پس یا علی بگو تا دنیا را تسخیر کنی. دل‌ها را شاد کن. با خدا باش تا غم ها از دلت پاک شود و با سرعت هر چه تمام تر به قله ی موفقیت صعود نمایی .

جوزا سحر نهاد حمايل برابرم
یعنی غلام شاهم و سوگند می‌خورم

گر برکنم دل از تو و بردارم از تو مهر
آن مهر بر که افکنم آن دل کجا برم

تعبیر:
بخت و اقبال با تو همراه است و روزگار روی خوش را به تو نشان می‌دهد. خداوند را سپاسگزار باش تا نعمت های خود را از تو دریغ نکند. به عهد و پیمان خود پایبند و وفادار باش تا حق دوستی را به جای آورده باشی.

منبع فال حافظ

Meysa

میستونکِ مرمر
عضو کادر مدیریت
مدیر تالار انجمن

امتیاز واکنش
38,188
زمان حضور
101 روز 10 ساعت 48 دقیقه
فال حافظ روزانه

دوشنبه 15 فروردین 1401

فال حافظ امروز متولدین #فروردین :

ای دل ريش مرا با لـ*ـب تو حق نمک
حق نگه دار که من می روم الله معک

چرخ برهم زنم ار غير مرادم گردد
من نه آنم که زبونی کشم از چرخ فلک

تعبیر:
شما کسی هستی که تا زمانی که به هدفت نرسی، دست از تلاش بر نمیداری. با همین پشتکار و تلاش به همه ی آرزوهایت جامه عمل خواهی پوشاند. اگردینی که بر گردنت می باشد ادا کن و حق مردم را بجا بیاور تا هم در این دنیا و هم دنیای باقی انس و ملک ذکر و خیرت را بگویند. به هر چیزی که شک داری محک بزن تا شکت برطرف شود. خوشحال باش و حرف آخر را بزن که مرادت میسر شده است.

ديدم به خواب خوش که به دستم پياله بود
تعبير رفت و کار به دولت حواله بود

هر کو نکاشت مهر و ز خوبی گلی نچيد
در رهگذار باد نگهبان لاله بود

تعبیر:
نتیجه ی صبر خودت را می‌بینی. رنج هایی که کشیده ای به سر آمده و حالا نوبت بخت و مراد است. دولت با تو مساعدت کرده، پس قدر این همه عنایت الهی را بدان. در اصل آنچه را در گذشته کاشته ای امروز درو می کنی و به نیت خودت خواهی رسید.

دوش سودای رخش گفتم ز سر بيرون کنم
گفت کو زنجير تا تدبير اين مجنون کنم

من که ره بردم به گنج حسن بی پايان دوست
صد گدای همچو خود را بعد از اين قارون کنم

تعبیر:
مدام در حال فکر کردن هستید و می خواهید راهی پیدا کنید تا کسی را به فراموشی بسپارید. دیگر خسته و رنجور شده اید. اما باز هم نمی توانید از او دست بکشید. پس دست به دعا بردارید و از خدا بخواهید صبر و مقاومت شما را بیشتر کند تا بتوانید به منظور و نظر خودتان برسید. ان شاءلله.

حاليا مصلحت وقت در آن می بينم
که کشم رخت به ميخانه و خوش بنشينم

بر دلم گرد ستم هاست خدايا مپسند
که مکدر شود آيينه مهرآيينم

تعبیر:
بسیار انسان آزاده و نترسی هستید. هیچ وقت کاری نمی کنید که باعث سرافکندگیتان شود. همیشه در صدد رفع عیوب و اشکالات خودتان می باشید. غمی در دل دارید که بسیار سنگین است فقط از خدا بخواهید تا ستم هایی که به شما روا شده فراموش گردد و دلتان دوباره مالامال از مهر و دوستی شود.

سـ*ـاقی بيا که يار ز رخ پرده برگرفت
کار چراغ خلوتيان باز درگرفت

بار غمی که خاطر ما خسته کرده بود
عيسی دمی خدا بفرستاد و برگرفت

تعبیر:
سخن کوتاه می کنیم و می گوییم که مرادت خیلی زود برآورده می شود. دلت دوباره جوان می شود. دشمنان شکست خوردند و این از لطف خدا بود. خستگی از تنت بیرون می رود و در کاری که مراد توست جز پیروزی و ثروت چیزی دیگری نیست و این همان اجابت دعاهایت می باشد.

زلفت هزار دل به يکی تار مو ببست
راه هزار چاره گر از چار سو ببست

شيدا از آن شدم که نگارم چو ماه نو
ابرو نمود و جلوه گری کرد و رو ببست

تعبیر:
چرا ناامید شده ای هزاران راه چاره وجود دارد. برای رسیدن به آرزویت تلاش کن. مبنای عشق را هـ*ـوس نگذار چه بسا که شیطان راهبر تو باشد. اگر برای رسیدن به معشوق عاشق نباشی و با جمال ظاهر وصال طلبی جز دردسر عایدت نخواهد شد.

فال حافظ امروز متولدین‌ #مهر :

تعبیر:
صبر و مقاومت را از دیگران تمرین کن. مقاومت و صبر تو باعث پیروزیت می شود . تلاش هایت بی اجر نمی مانند تو پاداش خود را خواهی گرفت. خجالت را کنار بگذار و بر حسب قراری که گذاشته ای عمل کن حاجت خود را از خدا بخواه که اوست دعایت را مستجاب می کند.

می خواه و گل افشان کن از دهر چه می‌جویی
اين گفت سحرگه گل بلبل تو چه می‌گویی

امروز که بازارت پرجوش خريدار است
درياب و بنه گنجی از مايه نيکویی

تعبیر:
دیگر از خدا چه می خواهید. به دنبال چه چیزی می گردید همه چیز در کنار شماست، چشمانتان را باز کنید گلستانی از معرفت و دلجویی در کنارتان هست. امروز که خریداری دارید می توانید گنج عشق طلب کنید وگرنه فردا دیر است. خوش اخلاقی تان باعث جذب دیگران است .

خوش است خلوت اگر يار يار من باشد
نه من بسوزم و او شمع انجمن باشد

روا مدار خدايا که در حريم وصال
رقيب محرم و حرمان نصيب من باشد

تعبیر:
دعاهایتان برآورده خواهد شد و رقیبانتان موفق نمی شوند. فکر خودتان را به چیزهای دیگری هم معطوف کنید. روال عادی زندگی از دستتان خارج شده است. چیز با ارزشی در دست دارید که برایتان بسیار عزیز هم هست. نگذارید به دست نااهلان بیفتد.

صبا به لطف بگو آن غزال رعنا را
که سر به کوه و بيابان تو داده ای ما را

ندانم از چه سبب رنگ آشنایی نيست
سهی قدان سيه چشم ماه سيما را

تعبیر:
به لطف و عنایت خداوند و با همت بلند به آرزوی دیرین خودتان خواهید رسید. غرور را کنار بگذارید و پیشنهاد خودتان را عنوان کنید. در کارتان مشورت نمائید و امیدتان را از دست ندهید. تکیه بر ظواهر ننمائید. دست به دعا بردارید. با توکل به حق هر کار غیرممکن ممکن می شود.

مزن بر دل ز نوک غمزه تيرم
که پيش چشم بيمارت بميرم

چنان پر شد فضای سينه از دوست
که فکر خويش گم شد از ضميرم

تعبیر:
آنقدر که به فکر دیگرانی به فکر خودت نیستی و فقط به این فکر می کنی به عهدی که با دوستانت بسته ای عمل نمایی. در این روزگار پر غوغا بهتر است بیشتر به فکر خود باشی تا بتوانی گلیمت را از آب بیرون بکشی. خودت را دست کم نگیر که اگر همت کنی موفقیت با توست.

مير من خوش می‌روی کاندر سر و پا ميرمت
خوش خرامان شو که پيش قد رعنا ميرمت

گفته لعل لـ*ـبم هم درد بخشد هم دوا
گاه پيش درد و گه پيش مداوا ميرمت

تعبیر:
تحول عظیمی در خود بوجود می آوری که این تحول هم مادی است و هم معنوی. در این کار تعجیل جایز است. شما از جایی به جای دیگر نقل مکان می کنید. سختی می کشید ولی راحتی در پی آن می باشد. خیالاتی را که در سر داری عملی کن که تو از این به بعد خوش خواهی بود.

منبع فال حافظ

Meysa

میستونکِ مرمر
عضو کادر مدیریت
مدیر تالار انجمن

امتیاز واکنش
38,188
زمان حضور
101 روز 10 ساعت 48 دقیقه
فال حافظ روزانه

سه شنبه 16 فروردین 1401

حسنت به اتفاق ملاحت جهان گرفت
آری به اتفاق جهان می‌توان گرفت

زین آتش نهفته که در سـ*ـینه من است
خورشید شعله‌ایست که در آسمان گرفت

تعبیر:
تنهایی کاری از پیش نمی بری، احتیاج به یک همکار و همدل داری که در ضمن راز تو را فاش نکند. گرمای عشق تو بدون کمک دوست سرد می شود و به یار نمی رسد. آسوده خاطر باش که او تکیه گاه خوبی برای رسیدن تو به حاجاتت می باشد و راه را برایت میسر می سازد.

دلبر برفت و دلشدگان را خبر نکرد
یاد حریف شهر و رفیق سفر نکرد

گفتم مگر به گریه دلش مهربان کنم
چون سخت بود در دل سنگش اثر نکرد

تعبیر:
عاشق فرد مغرور و بی وفایی شده اید. کسی محبت و دوست داشتن را فراموش کرده و به دنبال مال دنیا هست. این را نمیداند که ظاهر زیبا و مال دنیا ماندنی نیست و این محبت و عشق است که هیچ وقت پایانی ندارد. در انتخابتان تجدید نظر کنید.

چو بشنوی سخن اهل دل مگو که خطاست
سخن شناس نه‌ای جان من خطا این جاست

در اندرون من خسته دل ندانم کیست
که من خموشم و او در فغان و در غوغاست

تعبیر:
سخن دانایان دلسوز را باید به جان خرید و به کار بست و از غرور و نپذیرفتن کناره گرفت چرا که آن ها اهل بینش اند. عشق با جان همگان مانوس است و آن را نمیتوان پنهان کرد .

صلاح کار کجا و من خراب کجا
ببين تفاوت ره کز کجاست تا به کجا

ز روي دوست دل دشمنان چه دريابد
چراغ مرده کجا شمع آفتاب کجا

تعبیر:
دل خراب را با مصلحت بينی چه کار است؟ بايد که منطقی وحقيقت جو بود و ريا نورزيد عمر دوران خوشی کوتاه است ودر اين مدت کوتاه بايد نهايت بهره را از آن برد. نبايد دوست را به دشمن فروخت و در هر کاری تدبر لازم است.

کنون که بر کف گل جام باده صاف است
به صد هزار زبان بلبلش در اوصاف است

حدیث مدعیان و خیال همکاران
همان حکایت زردوز و بوریاباف است

تعبیر:
آنقدر پیشرفت می کنی که نامت بر سر زبان ها می افتد. در علم و تحصیل بکوش که در این راه با تو قیاس نیست. اما هوشیار باش حسد ورزان زیر پایت را خالی نکنند. به خدا توکل داشته باش، تا او هم کمکت کند.

دل ما به دور رویت ز چمن فراغ دارد
که چو سرو پایبند است و چو لاله داغ دارد

شب ظلمت و بیابان به کجا توان رسیدن
مگر آن که شمع رویت به رهم چراغ دارد

تعبیر:
چاره ای غیر از سکوت ندارید. راهتان را گم کرده اید. بسیار بی تاب هستید. همه تو را دست کم می گیرند نسبت به این موضوع بی تفاوت باشید. کسانی با تو هم صحبت هستند که در ظاهر نصیحت ولی در باطن و پشت سر با تو دشمنی می کنند.

خوش است خلوت اگر یار یار من باشد

روا مدار خدایا که در حریم وصال
رقیب محرم و حرمان نصیب من باشد

تعبیر:
دعاهایتان برآورده خواهد شد و رقیبانتان موفق نمی شوند. فکر خودتان را به چیزهای دیگری هم معطوف کنید. روال عادی زندگی از دستتان خارج شده است. چیز با ارزشی در دست دارید که برایتان بسیار عزیز هم هست. نگذارید به دست نااهلان بیفتد. رازدار باشید.

روشن از پرتو رویت نظری نیست که نیست
منت خاک درت بر بصری نیست که نیست

ناظر روی تو صاحب نظرانند آری
سر گیسوی تو در هیچ سری نیست که نیست

تعبیر:
سر تو بر هیچ کس پوشیده نیست. موانع زیاد وسختی پیش پایت هست که برای رسیدن به معشوق به راحتی از تمام آنها می گذری. از خستگی شکایت نکن. مرد باش. اگر ضعیف باشی در اول راه جا مانده و اثری از عشق و معشوق نمی یابی.

به کوی میکده هر سالکی که ره دانست
دری دگر زدن اندیشه تبه دانست

زمانه افسر رندی نداد جز به کسی
که سرفرازی عالم در این کله دانست

تعبیر:
پل های پشت سر خود را خراب نکن. سرت را بالا بگیر. هنوز رموز زندگی را نمی دانی. ستاره ی دولت و اقبال تو چون ناهید درخشان است. پیشنهاد خود را مطرح کن و دل به دریا بزن. زمانی پیروز می شوی که خودت مشکلاتت را حل کنی و به امید دیگران ننشینی.

روزگاریست که سودای بتان دین من است
غم این کار نشاط دل غمگین من است

دیدن روی تو را دیده جان بین باید
وین کجا مرتبه چشم جهان بین من است

تعبیر:
دیگر خسته شده ای. صبرو قرار نداری از سرگردانی خسته ای و این باعث دل شکستگی تو شده است. مقصود و مراد تو همان ثروت است که برای رسیدن به آن خود را به هر آب و آتشی می زنی. نترس روزی خواهد رسید که همه ی مردم تو را تحسین کنند و از تو کمک می‌خواهند.

سحر چون خسرو خاور علم بر کوهساران زد
به دست مرحمت یارم در امیدواران زد

چو پیش صبح روشن شد که حال مهر گردون چیست
برآمد خنده خوش بر غرور کامگاران زد

تعبیر:
مثل کوه استوار باش. صبح صادق در حال دمیدن است و تو در همین صبح به کام دل می رسی. این فال برای تو دولت و سعادت و مقام را یکجا بشارت می دهد. بیاد داشته باش زمانی که به تمام خواسته هایت رسیدی خدا را فراموش نکنی.

دل از من برد و روی از من نهان کرد
خدا را با که این بازی توان کرد

میان مهربانان کی توان گفت
که یار ما چنین گفت و چنان کرد

تعبیر:
بسیار ناراحت هستی، از کسی دلخور هستی و با هیچکس نمیتوانی درد و دل کنی یا کمک بگیری. پلی شده ای برای موفقیت دیگران. جلوی ضرر را از هر جا بگیری به نفع توست. منطقی باش و بخدا توکل داشته باش تا مشکلاتت برطرف گردد.

منبع فال حافظ

Meysa

میستونکِ مرمر
عضو کادر مدیریت
مدیر تالار انجمن

امتیاز واکنش
38,188
زمان حضور
101 روز 10 ساعت 48 دقیقه
فال حافظ روزانه

چهارشنبه 17 فروردین 1401

بوی خوش تو هر که ز باد صبا شنيد
از يار آشنا سخن آشنا شنيد

اينش سزا نبود دل حق گزار من
کز غمگسار خود سخن ناسزا شنيد

تعبیر:
از آنجا که شما انسانی هستید که نسبت به همه اطرافیان رفتاری شایسته و به جا دارید، از دیگران نیز توقعی مشابه دارید، اما بدان که کار نیک کردن برای پاسخ نیک گرفتن نیست. تو با انجام کارهای نیک وجدان خود و خدای خود را راضی میکنی، پس غصه عکس العمل های دیگران را مخور و در بند رفتار آنها نباش که اجر نیکوکاران با خداست.

روی بنمای و وجود خودم از یاد ببر
خرمن سوختگان را همه گو باد ببر

ما چو دادیم دل و دیده به طوفان بلا
گو بیا سیل غم و خانه ز بنیاد ببر

تعبیر:
روزگاری است که خود را به دست تقدیر سپرده ای و می اندیشی هرچه باداباد. اما بدان روشی که تو انتخاب کرده ای سودمند نخواهد بود. گرچه تو تا کنون تلاشهای بسیاری کرده ای، اما باز هم تلاشی مضاعف لازم است تا تو را به آنچه که آرزویش را داری برساند. پس در رفتار خود تجدید نظر کن که صلاح تو در این است.

صبا اگر گذری افتدت به کشور دوست
بیار نفحه‌ای از گیسوی معنبر دوست

اگر چه دوست به چیزی نمی‌خرد ما را
به عالمی نفروشیم مویی از سر دوست

تعبیر:
منتظر خبری هستید که باید برای رسیدن این خبر انتظار زیاد بکشید و دست به دعا بردارید. ناامید نشوید به چیزی یا کسی شک نکنید. حسرت رسیدن این خبر نباید شما را از پای در بیاورد بندهای غم عاقبت از دلتان باز می شود اگر با خدا باشید.

اگر چه عرض هنر پیش یار بی‌ادبیست
زبان خموش ولیکن دهان پر از عربیست

پری نهفته رخ و دیو در کرشمه حسن
بسوخت دیده ز حیرت که این چه بوالعجبیست

تعبیر:
در کاری به رقابت پرداخته‌ای ولی پشت پرده کار اجام می‌دهی. نکند که در این راه خوی دیو پیدا کنی و فرشته بودن را فراموش کنی. هیچ گلی بی خار نیست، تو هم مستثنی نیستی. کار دیگران را بی‌ارزش نکن تا کار خودت پر بهاء شود که این دور از ادب است.

بنال بلبل اگر با منت سر یاریست
که ما دو عاشق زاریم و کار ما زاریست

در آن زمین که نسیمی وزد ز طره دوست
چه جای دم زدن نافه‌های تاتاریست

تعبیر:
خود را با زرق و برق دنیوی مشغول کرده ای. اما بدان که همه ی اینها تمام شدنی است و در اشتباه هستی. اینقدر دم از پول نزن زیرا در چشم اهل ادب و معرفت بی ارزش می شوی، از این رو در راه کسب هنر و ادب هم به اندازه ی پول تلاش کن تا پیشرفتت بیشتر شده و در بین مردم محبوب تر شوی.

یا رب این شمع دل افروز ز کاشانه کیست
جان ما سوخت بپرسید که جانانه کیست

حالیا خانه برانداز دل و دین من است
تا در آ*غو*ش که می‌خسبد و همخانه کیست

تعبیر:
اگر در عشق شکست خورده ای تقصیرکسی نیست و افسوس خوردن بی‌فایده است و از دست کسی کاری بر نمی آید. همت کن، از جای برخیز و کارهای گذشته را جبران کن انشاءالله که موفق می‌شوی. دنیا به آخر نرسیده است باز هم فرصت داری.

آن یار کز او خانه ما جای پری بود
سر تا قدمش چون پری از عیب بری بود

اوقات خوش آن بود که با دوست به سر رفت
باقی همه بی حاصلی و بی خبری بود

تعبیر:
در مقطع زمانی، کمی دچار مشکلات می‌شوی که بسیار زود حل خواهد شد. فرصت‌ها را غنیمت بدان و از فرصتی که در اختیارت قرار داده شده نهایت استفاده را ببر. قدر دوستانت را بدان و در کارها با آنها مشورت کن تا نتیجه‌ی بهتری بگیری.‌

کنون که در چمن آمد گل از عدم به وجود
بنفشه در قدم او نهاد سر به سجود

شد از خروج رياحين چو آسمان روشن
زمين به اختر ميمون و طالع مسعود

تعبیر:
حالا که فرصتی پیش آمده و بخت به تو روی آورده ، به نحو احسن از آن استفاده کن. به زودی خبر‌های خوشی خواهی شنید. آینده‌ات را روشن‌تر می‌بینی و به رسیدن به اهداف والاتری فکر می‌کنی که با سعی و تلاش به آنها جامه عمل خواهی پوشاند ان‌شاءالله.

از سر کوی تو هر کو به ملالت برود
نرود کارش و آخر به خجالت برود

کاروانی که بود بدرقه اش حفظ خدا
به تجمل بنشیند به جلالت برود

تعبیر:
از بی‌خبری و سختی خلاص می‌شوی. راهت را پیدا می‌کنی اما کمی سختی و ملامت می‌کشی. هر کسی تا سختی نکشد به راحتی نخواهند رسید. هیچ کس از آینده‌ی خود خبر ندارد ولی تو آینده ای روشن داری و به تمام نیات دل خود خواهی رسید.

نوبهار است در آن کوش که خوشدل باشی
که بسی گل بدمد باز و تو در گل باشی

من نگویم که کنون با که نشین و چه بنوش
که تو خود دانی اگر زیرک و عاقل باشی

تعبير:
برای کاری که نیت کرده اید اگر تلاش کنید خیلی زود به مرادتان می رسی. شانس به شما رو کرده، حیف است اگر آن را از خود دور کنید. روزگارتان آنقدر خوب می شود که تمام غم ها و غصه های گذشته را فراموش می کنید. برای رسیدن به مرادتان کمی سختی می کشید ولی اگر عاقل باشید به راحتی به نیات خودتان می رسید.

بر سر آنم که گر ز دست برآید
دست به کاری زنم که غصه سر آید

خلوت دل نیست جای صحبت اضداد
دیو چو بیرون رود فرشته درآید

تعبیر:
تصمیم خود را عملی کن و هر کاری از دستت برمی‌آید انجام بده. غصه‌های تو به پایان رسیده است. با تلاش و اراده‌ی خویش، سعی کن استحقاق پیشرفت و موفقیت را در خود ایجاد کنی تا همیشه نتیجه‌ی کار بر وفق مرادت باشد.

نفس برآمد و کام از تو بر نمی‌آيد
فغان که بخت من از خواب در نمی‌آيد

ز شست صدق گشادم هزار تير دعا
ولی چه سود یکی کارگر نمی‌آيد

تعبیر:
بسیار بی‌قرار و بی‌تاب شده‌ای و همه چیز را از دست رفته می‌بینی . رسیدن به کام و مراد را محال می‌دانی. مطمئن باش آنقدر عمر می‌کنی که به تمام آرزوهایت برسی. امیدوار باش که در آینده ای نزدیک به مراد خود خواهی رسید.

منبع فال حافظ

Meysa

میستونکِ مرمر
عضو کادر مدیریت
مدیر تالار انجمن

امتیاز واکنش
38,188
زمان حضور
101 روز 10 ساعت 48 دقیقه
فال حافظ روزانه

پنجشنبه 18 فروردین 1401

شکفته شد گل حمرا و گشت بلبل سرخوش
صلای سرخوشی ای صوفيان باده پرست

به هست و نيست مرنجان ضمير و خوش می باش
که نيستيست سرانجام هر کمال که هست

تعبیر:
به سهولت و راحتی به مقام و مادیات نخواهی رسید. همه چیزت باید در حد کمال باشد. باطن خوب، کار حلال، هوشیاری و تقوی، در این صورت است که به هدف خواهی رسید. سعی کن از زندگی نیز لـ*ـذت ببری که غم ها و سختی ها پایدار نمی‌مانند.

صبا به تهنيت پير می فروش آمد
که موسم طرب و عيش و ناز و نوش آمد

به گوش هوش نيوش از من و به عشرت کوش
که اين سخن سحر از هاتفم به گوش آمد

تعبیر:
فردی به کمک تان می‌شتابد و شما را از ورطه ی درد و فلاکت نجات می بخشد. کمی عصبانی هستید سعی کنید بر خودتان مسلط باشید. هرچه را جست‌وجو کنید به آن دست می‌یابید پس به دنبال شادی ها باشید.

خوش آمد گل وز آن خوشتر نباشد
که در دستت بجز ساغر نباشد

زمان خوشدلی درياب و در ياب
که دايم در صدف گوهر نباشد

تعبیر:
قدر جوانیت را بدان و به خاطر مسائل کوچک غمگین نباش. وجودت مثل گلستانی است که چند روزی سبز و با طراوت است و بعد خزان زندگی آن را از بین می برد. اگر می خواهی عمری دراز داشته باشی به دیگران کمک کن. ناجی تو کسی غیر از خدا نیست و اوست که زینت دهنده ی دلهاست.

گلبن عیش می‌دمد سـ*ـاقی گلعذار کو
باد بهار می‌وزد باده خوشگوار کو

هر گل نو ز گلرخی یاد همی‌کند ولی
گوش سخن شنو کجا دیده اعتبار کو

تعبیر:
با صدای بلند اعتراض کنید که چرا قدرت و اختیار را از شما گرفته اند. با یاد و خیال پردازی زنده اید. فکر می‌کنید پیش هیچ کسی سخنانتان اعتبار ندارد. مسائل روزمره و دنیوی راضی‌تان نمی‌کند به دنبال مراد و هدف که خودتان می‌دانید چیست می‌روید باید مشکلات را تحمل کنید تا به مرادتان برسید.

روی تو کس ندید و هزارت رقیب هست
در غنچه‌ای هنوز و صدت عندلیب هست

گر آمدم به کوی تو چندان غریب نیست
چون من در آن دیار هزاران غریب هست

تعبیر:
در راهی که قدم نهاده‌ای هزاران رقیب داری که باید از میدان به در کنی. احساس غریبی می‌کنی اما به همین زودی چشمت به جمال یار روشن می‌شود و همگان برای این وصل جشن خواهند گرفت. هیچ دردی نیست که درمان نداشته باشد. طبیب درد تو هم رسیدن به یار است.

آن غالیه خط گر سوی ما نامه نوشتی
گردون ورق هستی ما درننوشتی

هر چند که هجران ثمر وصل برآرد
دهقان جهان کاش که این تخم نکشتی

تعبیر:
از کاری که کرده‌اید سخت پشیمانید. هر چند که تلاش زیادی می‌کنید تا به مقصود برسید ولی نتیجه ی خوبی برایتان ندارد. با گوشه گیری هم کاری از پیش نمی.برید. آنقدر عاقل هستید که راهی برای رهایی از غم پیدا کنید. دست تقدیر برایتان این‌چنین رقم زده اما چون دل پاکی دارید باز همه چیز درست می‌شود.

در سرای مغان رفته بود و آب زده
نشسته پیر و صلایی به شیخ و شاب زده

سبوکشان همه در بندگیش بسته کمر
ولی ز ترک کله چتر بر سحاب زده

تعبیر:
خانه شما به زودی مجلس بزم و عروسی خواهد شد و همه به شوق این وصال کمر همت بسته اند. وصلت فرخنده ای است. مواظب عده‌ای باشید که می‌خواهند همه چیز را خراب کنند. از چیزی نترسید دولت بخت با شماست و دعاهایتان مستجاب شده با کمی عقل و خرد همه کارهایتان نیز رو به راه می‌شود.

در عهد پادشاه خطابخش جرم پوش
حافظ قرابه کش شد و مفتی پیاله نوش

صوفی ز کنج صومعه با پای خم نشست
تا دید محتسب که سبو می‌کشد به دوش

تعبیر:
الان موقع حرف زدن نیست، کمی تامل کن. فکری به حال خودت بکن تا از این غم رهایی پیدا کنی. تا جوانی می توانی کاری انجام دهی. نگو فعلا" جوانم و وقت برای توبه زیاد است. برای رسیدن به مراد باید رنج و سختی و انتظار بکشی و اگر عجله کنی همه چیز را بر باد می دهی.

خیز و در کاسه زر آب طربناک انداز
پیشتر زان که شود کاسه سر خاک انداز

عاقبت منزل ما وادی خاموشان است
حالیا غلغله در گنبد افلاک انداز

تعبیر:
از لحظه های عمر بهره ی کافی بگیر و زندگی را در طلب آرزوهای دور و دراز به هدر نده. به آنچه داری قانع باش و از زندگی لـ*ـذت ببر. خانواده ی خوبی داری. رنج و زحمت دنیا را بیهوده برای خود به وجود نیاور

گر من از باغ تو یک میوه بچینم چه شود
پیش پایی به چراغ تو ببینم چه شود

یا رب اندر کنف سایه آن سرو بلند
گر من سوخته یک دم بنشینم چه شود

تعبیر:
با خیالبافی و حسرت کشیدن کاری از پیش نمی بری و به هیچ مقام و منزلتی هم نمی رسی. این طوری به جای عقل، جهالت به سراغت می آید و ایمانت هم کم می شود. عمر عزیز خود را به بطالت صرف کرده ای بدون اینکه به نتیجه ای برسی. به واقعیات بپرداز و رویاها را فراموش کن.

جهان بر ابروی عید از هلال وسمه کشید
هلال عید در ابروی یار باید دید

شکسته گشت چو پشت هلال قامت من
کمان ابروی یارم چو وسمه بازکشید

تعبیر:
یارتان حاضر به هر گونه فداکاری برای شما می باشد. هر ملامتی را به خاطر شما تحمل می کند و برای رسیدن به تو بهای سنگینی پرداخت کرده است. بدون شما زندگی برایش چون شب است. تو هم طلب او را برآورده ساز تا خوبی های او را جبران کرده باشی.

ز کوی یار می‌آید نسیم باد نوروزی
از این باد ار مدد خواهی چراغ دل برافروزی

چو گل گر خرده‌ای داری خدا را صرف عشرت کن
که قارون را غلط‌ها داد سودای زراندوزی

تعبیر:
فکر دنیا و ظواهر و زیبایی آن را رها کن و خوش باش. غم و اندوه را دور بینداز و به آنچه داری قناعت کن. قناعت بزرگترین ثروت انسان است. اگر فعلاً دچار شکست و ناکامی شده ای ناراحت و ناامید نباش. روزگار فراز و نشیب بسیار دارد. پایان شب نا امیدی، صبح پیروزی است. فرصت ها را غنیمت بدان و از آن به نفع خود استفاده کن.

منبع فال حافظ

Meysa

میستونکِ مرمر
عضو کادر مدیریت
مدیر تالار انجمن

امتیاز واکنش
38,188
زمان حضور
101 روز 10 ساعت 48 دقیقه
فال حافظ روزانه

جمعه 19 فروردین 1401

تعبیر:

می خواه و گل افشان کن از دهر چه می‌جویی
اين گفت سحرگه گل بلبل تو چه می‌گویی

امروز که بازارت پرجوش خريدار است
درياب و بنه گنجی از مايه نيکویی

تعبیر:
دیگر از خدا چه می خواهید. به دنبال چه چیزی می گردید همه چیز در کنار شماست، چشمانتان را باز کنید گلستانی از معرفت و دلجویی در کنارتان هست. امروز که خریداری دارید می توانید گنج عشق طلب کنید وگرنه فردا دیر است. خوش اخلاقی تان باعث جذب دیگران است .

خوش است خلوت اگر يار يار من باشد

روا مدار خدايا که در حريم وصال
رقيب محرم و حرمان نصيب من باشد

تعبیر:
دعاهایتان برآورده خواهد شد و رقیبانتان موفق نمی شوند. فکر خودتان را به چیزهای دیگری هم معطوف کنید. روال عادی زندگی از دستتان خارج شده است. چیز با ارزشی در دست دارید که برایتان بسیار عزیز هم هست. نگذارید به دست نااهلان بیفتد.

صبا به لطف بگو آن غزال رعنا را
که سر به کوه و بيابان تو داده ای ما را

ندانم از چه سبب رنگ آشنایی نيست
سهی قدان سيه چشم ماه سيما را

تعبیر:
به لطف و عنایت خداوند و با همت بلند به آرزوی دیرین خودتان خواهید رسید. غرور را کنار بگذارید و پیشنهاد خودتان را عنوان کنید. در کارتان مشورت نمائید و امیدتان را از دست ندهید. تکیه بر ظواهر ننمائید. دست به دعا بردارید. با توکل به حق هر کار غیرممکن ممکن می شود.

مزن بر دل ز نوک غمزه تيرم
که پيش چشم بيمارت بميرم

چنان پر شد فضای سينه از دوست
که فکر خويش گم شد از ضميرم

تعبیر:
آنقدر که به فکر دیگرانی به فکر خودت نیستی و فقط به این فکر می کنی به عهدی که با دوستانت بسته ای عمل نمایی. در این روزگار پر غوغا بهتر است بیشتر به فکر خود باشی تا بتوانی گلیمت را از آب بیرون بکشی. خودت را دست کم نگیر که اگر همت کنی موفقیت با توست.

مير من خوش می‌روی کاندر سر و پا ميرمت
خوش خرامان شو که پيش قد رعنا ميرمت

گفته لعل لـ*ـبم هم درد بخشد هم دوا
گاه پيش درد و گه پيش مداوا ميرمت

تعبیر:
تحول عظیمی در خود بوجود می آوری که این تحول هم مادی است و هم معنوی. در این کار تعجیل جایز است. شما از جایی به جای دیگر نقل مکان می کنید. سختی می کشید ولی راحتی در پی آن می باشد. خیالاتی را که در سر داری عملی کن که تو از این به بعد خوش خواهی بود.

ای دل ريش مرا با لـ*ـب تو حق نمک
حق نگه دار که من می روم الله معک

چرخ برهم زنم ار غير مرادم گردد
من نه آنم که زبونی کشم از چرخ فلک

تعبیر:
شما کسی هستی که تا زمانی که به هدفت نرسی، دست از تلاش بر نمیداری. با همین پشتکار و تلاش به همه ی آرزوهایت جامه عمل خواهی پوشاند. اگردینی که بر گردنت می باشد ادا کن و حق مردم را بجا بیاور تا هم در این دنیا و هم دنیای باقی انس و ملک ذکر و خیرت را بگویند. به هر چیزی که شک داری محک بزن تا شکت برطرف شود. خوشحال باش و حرف آخر را بزن که مرادت میسر شده است.

ديدم به خواب خوش که به دستم پياله بود
تعبير رفت و کار به دولت حواله بود

هر کو نکاشت مهر و ز خوبی گلی نچيد
در رهگذار باد نگهبان لاله بود

تعبیر:
نتیجه ی صبر خودت را می‌بینی. رنج هایی که کشیده ای به سر آمده و حالا نوبت بخت و مراد است. دولت با تو مساعدت کرده، پس قدر این همه عنایت الهی را بدان. در اصل آنچه را در گذشته کاشته ای امروز درو می کنی و به نیت خودت خواهی رسید.

دوش سودای رخش گفتم ز سر بيرون کنم
گفت کو زنجير تا تدبير اين مجنون کنم

من که ره بردم به گنج حسن بی پايان دوست
صد گدای همچو خود را بعد از اين قارون کنم

تعبیر:
مدام در حال فکر کردن هستید و می خواهید راهی پیدا کنید تا کسی را به فراموشی بسپارید. دیگر خسته و رنجور شده اید. اما باز هم نمی توانید از او دست بکشید. پس دست به دعا بردارید و از خدا بخواهید صبر و مقاومت شما را بیشتر کند تا بتوانید به منظور و نظر خودتان برسید. ان شاءلله.

حاليا مصلحت وقت در آن می بينم
که کشم رخت به ميخانه و خوش بنشينم

بر دلم گرد ستم هاست خدايا مپسند
که مکدر شود آيينه مهرآيينم

تعبیر:
بسیار انسان آزاده و نترسی هستید. هیچ وقت کاری نمی کنید که باعث سرافکندگیتان شود. همیشه در صدد رفع عیوب و اشکالات خودتان می باشید. غمی در دل دارید که بسیار سنگین است فقط از خدا بخواهید تا ستم هایی که به شما روا شده فراموش گردد و دلتان دوباره مالامال از مهر و دوستی شود.

سـ*ـاقی بيا که يار ز رخ پرده برگرفت
کار چراغ خلوتيان باز درگرفت

بار غمی که خاطر ما خسته کرده بود
عيسی دمی خدا بفرستاد و برگرفت

تعبیر:
سخن کوتاه می کنیم و می گوییم که مرادت خیلی زود برآورده می شود. دلت دوباره جوان می شود. دشمنان شکست خوردند و این از لطف خدا بود. خستگی از تنت بیرون می رود و در کاری که مراد توست جز پیروزی و ثروت چیزی دیگری نیست و این همان اجابت دعاهایت می باشد.

زلفت هزار دل به يکی تار مو ببست
راه هزار چاره گر از چار سو ببست

شيدا از آن شدم که نگارم چو ماه نو
ابرو نمود و جلوه گری کرد و رو ببست

تعبیر:
چرا ناامید شده ای هزاران راه چاره وجود دارد. برای رسیدن به آرزویت تلاش کن. مبنای عشق را هـ*ـوس نگذار چه بسا که شیطان راهبر تو باشد. اگر برای رسیدن به معشوق عاشق نباشی و با جمال ظاهر وصال طلبی جز دردسر عایدت نخواهد شد.

منبع فال حافظ

Meysa

میستونکِ مرمر
عضو کادر مدیریت
مدیر تالار انجمن

امتیاز واکنش
38,188
زمان حضور
101 روز 10 ساعت 48 دقیقه
فال حافظ روزانه

شنبه 20 فروردین 1401

نوشیدنی تلخ می خواهم که مردافکن بود زورش
که تا يک دم بياسايم ز دنيا و شر و شورش

سماط دهر دون پرور ندارد شهد آسايش
مذاق حرص و آز ای دل بشو از تلخ و از شورش

تعبیر:
از فرصتی که داری استفاده کن وگرنه کسی دیگر از این فرصت سود می برد. به زیردستان خود هم توجه کن. اگر در عین مقام و ثروت، به زیردستان محبت کردی مردی.

ديدم به خواب دوش که ماهی برآمدی
کز عکس روی او شب هجران سر آمدی

تعبير رفت يار سفرکرده می رسد
ای کاش هر چه زودتر از در درآمدی

تعبیر:
خوابی را که دیده اید تعبیر بسیار خوبی دارد که رسیدن به مراد است. فالی بس مبارک و فرخنده ای دارید. از راهنمایی اطرافیانتان نهایت استفاده را بکنید. مال و ثروت هنگفتی نصیبتان می شود اما یادتان باشد که گذشته ی خویش را فراموش نکنید. ظلم نکنید که باز همه چیز را از دست خواهید داد.

شب وصل است و طی شد نامه هجر
سلام فيه حتی مطلع الفجر

دلا در عاشقی ثابت قدم باش
که در اين ره نباشد کار بی اجر

تعبیر:
زمان هجران به سر آمده و صبح صادق دمیده است. شب سیاه به پایان رسیده و حالا نوبت تو می باشد به عهدی که بسته ای عمل کنی. اکنون که همه چیز رو به راه است نگرانی به دلت راه نده .

اگر به کوی تو باشد مرا مجال وصول
رسد به دولت وصل تو کار من به اصول

کجا روم چه کنم چاره از کجا جويم
که گشته ام ز غم و جور روزگار ملول

تعبیر:
اگر دقیق باشی و با اصول و قانون پیش بروی مجال این را داری که به هدف خودت برسی. فکر می کنی چون پول و ثروت نداری تمام درها به رویت بسته شده است. دنبال راه چاره می گردی. بی تاب مباش، کفر نگو دعاهای تو مورد قبول حق واقع شده. رازهایت را فاش نکن چون شیوه ی عاقلان است.

بخت از دهان دوست نشانم نمی دهد
دولت خبر ز راز نهانم نمی دهد

از بهر بـ*ـو*سه ای ز لـ*ـبش جان همی دهم
اينم همی ستاند و آنم نمی دهد

تعبیر:
صبر کرده ای، تحمل کرده ای، ولی نشانه ای از رسیدن به مراد نمی بینی. فکر می کنی دیگر برای جبران ضرر نداری و مدام دور خودت می چرخی بدون اینکه پیشرفتی داشته باشی، ولی عاقبت اجر صبر خود را می بینی و بد عهدی زمانه را فراموش می کنی.

چو سرو اگر بخرامي دمی به گلزاری
خورد ز غيرت روی تو هر گلی خاری

سرم برفت و زمانی به سر نرفت اين کار
دلم گرفت و نبودت غم گرفتاری

تعبیر:
دست به سوی هر گلی دراز می کنید خاری از آن به دستتان می نشیند یعنی اینکه به هر کسی که عشق می بازید ضرر می بینید. بسیار ناراحتید، فکر می کنید شکست خورده اید کفر می گوئید. دلتان را صاف کنید باز هم امتحان کنید شعارتان این باشد که تا پیروز نشوم از پای نمی نشینم.

عمريست تا من در طلب هر روز گامی می زنم
دست شفاعت هر زمان در نيک نامی می زنم

بی ماه مهرافروز خود تا بگذرانم روز خود
دامی به راهی می نهم مرغی به دامی می زنم

تعبیر:
زمان طولانی را گذرانده اید تا بتوانید نامی نیک و جایی خوب در دل مردم برای خود باز کنید. ولی دشمنان مدام برای بدنامی تان دام پهن می کنند و به آنچه می خواهید می رسید و به تمام کسانی که خوبی کرده اید به خوبی نتیجه می بینید و کام دلتان شیرین می شود.

خوشا دلی که مدام از پی نظر نرود
به هر درش که بخوانند بی خبر نرود

تو کز مکارم اخلاق عالمی دگری
وفای عهد من از خاطرت به درنرود

تعبیر:
همگان به تو غبطه می خورند و این به خاطر این است که در هیچ کاری طمع نمی کنی و برای مال دنیا حریص نیستی. دل بزرگی داری و برای همین خدا تو را از مال دنیا بی نیاز می سازد. اگر عهدی بسته ای یا نذری کرده ای آنرا فراموش نکن.

زان می عشق کز او پخته شود هر خامی
گر چه ماه رمضان است بياور جامی

روزه هر چند که مهمان عزيز است ای دل
صحبتش موهبتی دان و شدن انعامی

تعبیر:
از رسم روزگار بسیار گله مند هستید مدام در پی برآورده شدن حاجتتان می‌باشید. به زودی خبری به شما می‌رسانند که باعث حل شدن مشکلاتتان می‌شود. شاید راه سخت و دشواری در پیش داشته باشید اما به مرادتان خواهید رسید طوری که در این راه پخته می شوید و تجربه های فراوان به دست می آورید.

عمر بگذشت به بی حاصلی و بوالهوسی
ای پسر جام می ام ده که به پيری برسی

بال بگشا و صفير از شجر طوبی زن
حيف باشد چو تو مرغی که اسير قفسی

تعبیر:
در گذر عمر غافل مانده اید اگر می خواهید به قله های موفقیت صعود کنید از تجربه ی پیران استفاده کنید تا خودتان نیز مانند عمری طولانی و با عزت داشته باشید. به زودی مقامتان بالا می رود و زبانزد خاص و عام می شوید.

حجاب چهره جان می شود غبار تنم
خوشا دمی که از آن چهره پرده برفکنم

عيان نشد که چرا آمدم کجا رفتم
دريغ و درد که غافل ز کار خويشتنم

تعبیر:
معنویت شما بسیار عالی است و دنیای فانی را جز قفسی تنگ برای خود چیز دیگری نمی بینید. خودتان را لایق چیزهایی می دانید که باقی است نه از بین رفتنی. همیشه در این فکرید که چرا از بعضی کارها غافل مانده اید. همواره برخدا توکل داشته باشید که رسیدن به آرزوهایتان قطعی است.

بيا و کشتی ما در شط نوشیدنی انداز
خروش و ولوله در جان شيخ و شاب انداز

ز کوی ميکده برگشته ام ز راه خطا
مرا دگر ز کرم با ره صواب انداز

تعبیر:
تحولی بزرگ در زندگیت به وجود بیاور و دلت را به دریا بزن. کار خوب انجام بده که نتیجه اش را خیلی زود ببینی. حسادت را از خود دور کن تا چیزهای زیبا بیشتر در نظرت بیاید با خدا باش تا شیطان از تو دور شود و آرزوهای محالت محقق گردد.

منبع فال حافظ

Meysa

میستونکِ مرمر
عضو کادر مدیریت
مدیر تالار انجمن

امتیاز واکنش
38,188
زمان حضور
101 روز 10 ساعت 48 دقیقه
فال حافظ روزانه

یکشنبه 21 فروردین 1401

حسنت به اتفاق ملاحت جهان گرفت
آری به اتفاق جهان می‌توان گرفت

زین آتش نهفته که در سـ*ـینه من است
خورشید شعله‌ایست که در آسمان گرفت

تعبیر:
تنهایی کاری از پیش نمی بری، احتیاج به یک همکار و همدل داری که در ضمن راز تو را فاش نکند. گرمای عشق تو بدون کمک دوست سرد می شود و به یار نمی رسد. آسوده خاطر باش که او تکیه گاه خوبی برای رسیدن تو به حاجاتت می باشد و راه را برایت میسر می سازد.

دلبر برفت و دلشدگان را خبر نکرد
یاد حریف شهر و رفیق سفر نکرد

گفتم مگر به گریه دلش مهربان کنم
چون سخت بود در دل سنگش اثر نکرد

تعبیر:
عاشق فرد مغرور و بی وفایی شده اید. کسی محبت و دوست داشتن را فراموش کرده و به دنبال مال دنیا هست. این را نمیداند که ظاهر زیبا و مال دنیا ماندنی نیست و این محبت و عشق است که هیچ وقت پایانی ندارد. در انتخابتان تجدید نظر کنید.

چو بشنوی سخن اهل دل مگو که خطاست
سخن شناس نه‌ای جان من خطا این جاست

در اندرون من خسته دل ندانم کیست
که من خموشم و او در فغان و در غوغاست

تعبیر:
سخن دانایان دلسوز را باید به جان خرید و به کار بست و از غرور و نپذیرفتن کناره گرفت چرا که آن ها اهل بینش اند. عشق با جان همگان مانوس است و آن را نمیتوان پنهان کرد .

صلاح کار کجا و من خراب کجا
ببين تفاوت ره کز کجاست تا به کجا

ز روي دوست دل دشمنان چه دريابد
چراغ مرده کجا شمع آفتاب کجا

تعبیر:
دل خراب را با مصلحت بينی چه کار است؟ بايد که منطقی وحقيقت جو بود و ريا نورزيد عمر دوران خوشی کوتاه است ودر اين مدت کوتاه بايد نهايت بهره را از آن برد. نبايد دوست را به دشمن فروخت و در هر کاری تدبر لازم است.

کنون که بر کف گل جام باده صاف است
به صد هزار زبان بلبلش در اوصاف است

حدیث مدعیان و خیال همکاران
همان حکایت زردوز و بوریاباف است

تعبیر:
آنقدر پیشرفت می کنی که نامت بر سر زبان ها می افتد. در علم و تحصیل بکوش که در این راه با تو قیاس نیست. اما هوشیار باش حسد ورزان زیر پایت را خالی نکنند. به خدا توکل داشته باش، تا او هم کمکت کند.

دل ما به دور رویت ز چمن فراغ دارد
که چو سرو پایبند است و چو لاله داغ دارد

شب ظلمت و بیابان به کجا توان رسیدن
مگر آن که شمع رویت به رهم چراغ دارد

تعبیر:
چاره ای غیر از سکوت ندارید. راهتان را گم کرده اید. بسیار بی تاب هستید. همه تو را دست کم می گیرند نسبت به این موضوع بی تفاوت باشید. کسانی با تو هم صحبت هستند که در ظاهر نصیحت ولی در باطن و پشت سر با تو دشمنی می کنند.

خوش است خلوت اگر یار یار من باشد

روا مدار خدایا که در حریم وصال
رقیب محرم و حرمان نصیب من باشد

تعبیر:
دعاهایتان برآورده خواهد شد و رقیبانتان موفق نمی شوند. فکر خودتان را به چیزهای دیگری هم معطوف کنید. روال عادی زندگی از دستتان خارج شده است. چیز با ارزشی در دست دارید که برایتان بسیار عزیز هم هست. نگذارید به دست نااهلان بیفتد. رازدار باشید.

روشن از پرتو رویت نظری نیست که نیست
منت خاک درت بر بصری نیست که نیست

ناظر روی تو صاحب نظرانند آری
سر گیسوی تو در هیچ سری نیست که نیست

تعبیر:
سر تو بر هیچ کس پوشیده نیست. موانع زیاد وسختی پیش پایت هست که برای رسیدن به معشوق به راحتی از تمام آنها می گذری. از خستگی شکایت نکن. مرد باش. اگر ضعیف باشی در اول راه جا مانده و اثری از عشق و معشوق نمی یابی.

به کوی میکده هر سالکی که ره دانست
دری دگر زدن اندیشه تبه دانست

زمانه افسر رندی نداد جز به کسی
که سرفرازی عالم در این کله دانست

تعبیر:
پل های پشت سر خود را خراب نکن. سرت را بالا بگیر. هنوز رموز زندگی را نمی دانی. ستاره ی دولت و اقبال تو چون ناهید درخشان است. پیشنهاد خود را مطرح کن و دل به دریا بزن. زمانی پیروز می شوی که خودت مشکلاتت را حل کنی و به امید دیگران ننشینی.

روزگاریست که سودای بتان دین من است
غم این کار نشاط دل غمگین من است

دیدن روی تو را دیده جان بین باید
وین کجا مرتبه چشم جهان بین من است

تعبیر:
دیگر خسته شده ای. صبرو قرار نداری از سرگردانی خسته ای و این باعث دل شکستگی تو شده است. مقصود و مراد تو همان ثروت است که برای رسیدن به آن خود را به هر آب و آتشی می زنی. نترس روزی خواهد رسید که همه ی مردم تو را تحسین کنند و از تو کمک می‌خواهند.

سحر چون خسرو خاور علم بر کوهساران زد
به دست مرحمت یارم در امیدواران زد

چو پیش صبح روشن شد که حال مهر گردون چیست
برآمد خنده خوش بر غرور کامگاران زد

تعبیر:
مثل کوه استوار باش. صبح صادق در حال دمیدن است و تو در همین صبح به کام دل می رسی. این فال برای تو دولت و سعادت و مقام را یکجا بشارت می دهد. بیاد داشته باش زمانی که به تمام خواسته هایت رسیدی خدا را فراموش نکنی.

دل از من برد و روی از من نهان کرد
خدا را با که این بازی توان کرد

میان مهربانان کی توان گفت
که یار ما چنین گفت و چنان کرد

تعبیر:
بسیار ناراحت هستی، از کسی دلخور هستی و با هیچکس نمیتوانی درد و دل کنی یا کمک بگیری. پلی شده ای برای موفقیت دیگران. جلوی ضرر را از هر جا بگیری به نفع توست. منطقی باش و بخدا توکل داشته باش تا مشکلاتت برطرف گردد.

منبع فال حافظ

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8
بالا