خوش آمدید به رمان ۹۸ | بهترین انجمن رمان نویسی

رمان ۹۸ با هدف ترویج فرهنگ کتاب خوانی و تقویت قلم عزیزان ایجاد شده است.
هدف ما همواره ایجاد محیطی گرم و صمیمی و دوستانه بوده
برای مطالعه کامل رمان‌ها و استفاده از امکانات انجمن
به ما بپیوندید و یا وارد انجمن شوید.

Delvin22

مدیر آزمایشی تالار موسیقی
مدیر آزمایشی

امتیاز واکنش
2,734
زمان حضور
14 روز 18 ساعت 50 دقیقه
➰دوشنبه 10 مهر 1402
فال حافظ امروز متولدین‌ #مهر :
ای قصه بهشت ز کویت حکایتی
شرح جمال حور ز رویت روایتی
هر پاره از دل من و از غصه قصه‌ای
هر سطری از خصال تو و از رحمت آیتی
تعبیر:
توانایی و استعدادهای بی نظیری دارید که قدر آن ها را نمی دانید. بهتر است بیشتر به هوش و ذکاوت خود اعتماد کرده و از آن بهره ببرید. از لحظه ها و روزهای عمر کمال استفاده را بکنید تا بعدا دچار حسرت نشوید. در مسیر رسیدن به آرزوها از گله کردن و غر زدن دست بردارید و خودباوری را در خود تقویت کنید.

فال حافظ امروز متولدین #آبان :
ای پیک راستان خبر یار ما بگو
احوال گل به بلبل دستان سرا بگو
ما محرمان خلوت انسیم غم مخور
با یار آشنا سخن آشنا بگو
تعبیر:
منتظر خبری هستی که به زودی دریافت خواهی کرد. دوستان مورد اعتماد و دلسوز را ارج نهید و قدر آن‌ها را بدانید که محرم اسرار دل شما هستند و در مواقع نیاز به یاری تان شتافته اند. فردی دست نیاز به سوی شما دراز کرده و به کمک شما احتیاج دارد. دست رد به سـ*ـینه‌اش نزنید، کار خیر هیچ وقت بی نتیجه نخواهد ماند و روزی در جایی که گمان نمی کنید خداوند دست شما را خواهد گرفت.

فال حافظ امروز متولدین #آذر :
بیا تا گل برافشانیم و می در ساغر اندازیم
فلک را سقف بشکافیم و طرحی نو دراندازیم
اگر غم لشکر انگیزد که خون عاشقان ریزد
من و سـ*ـاقی به هم تازیم و بنیادش براندازیم
تعبیر:
مژده باد بر شما که روزهای خوش و ایام کامیابی فرا رسیده و همای سعادت روی بام خانه‌تان نشسته است. زندگی و روزگار را سخت نگیرید و از غم و غصه خود را رها کنید.
هرچه در این چرخ گردون برای شما رخ دهد به صلاح‌تان است و حکمتی دارد، در راه رسیدن به مقصود راه‌های مختلف را امتحان کنید تا ایام شادی ماندگار شود.

فال حافظ امروز متولدین #دی :
برو به کار خود ای واعظ این چه فریادست
مرا فتاد دل از ره تو را چه افتادست
میان او که خدا آفریده است از هیچ
دقیقه‌ایست که هیچ آفریده نگشادست
تعبیر:
اگر قرار باشد نصیحت عالم به گوش تو باشد و حرف هیچ ناصحی را نپذیری نباید امید پیروزی و موفقیت را در دل بپرورانی. در گفته ها واعمال خود تجدید نظر کن و بیشتر مراقب گفتار و کردار خود باش.

فال حافظ امروز متولدین #بهمن :
الا یا ایها الساقی ادر کاسا و ناولها
که عشق آسان نمود اول ولی افتاد مشکلها
همه کارم ز خود کامی به بدنامی کشید آخر
نهان کی ماند آن رازی کز او سازند محفلها
تعبیر:
کارهایی که ساده می نمود یکباره دشوار گشت ،تلاش و زحمت شما کمتر نتیجه بخشید ،اشتباهات شما هم مزید آن شده حالا فقط با صبرو تلاش و بردباری و دقت می توانی کارهایت را سامان بخشی.

فال حافظ امروز متولدین #اسفند :
به عزم توبه سحر گفتم استخاره کنم
بهار توبه شکن می‌رسد چه چاره کنم
سخن درست بگویم نمی‌توانم دید
که می خورند حریفان و من نظاره کنم
تعبیر:
با آرزوهای محال و دست نیافتنی عمر خود را هدر ندهید و عاقلانه فکر کنید و تصمیم بگیرید. هرگز از خط تعادل خارج نشوید و از افراط و تفریط برحذر باشید. اگرچه ناملایمات زندگی فشار زیادی به شما آورده اما شجاعت خود را حفظ کنید و در برابر سختی ها سر خم نکنید که انشالله به نیت دل خود برسید.

منبع:
Sakhsiat

⚛ تاپیک جامع فال روزانه حافظ ⚛

Delvin22

مدیر آزمایشی

امتیاز واکنش
2,734
زمان حضور
14 روز 18 ساعت 50 دقیقه
➰سه‌شنبه 11 مهر 1402
فال حافظ امروز متولدین #فروردین :
عشقبازی و جوانی و نوشیدنی لعل فام
مجلس انس و حریف همدم و شرب مدام
هر که این عشرت نخواهد خوشدلی بر وی تباه
وان که این مجلس نجوید زندگی بر وی حرام
تعبیر:
خدای بزرگ شما را انسان خوشبختی آفریده است؛ زیرا تمام امکانات لازم و وسایل پیشرفت و ترقی را در اختیار تو نهاده است و تو باید قدر این نعمات خداوندی را بدانی و از آنها استفاده مطلوب نمایی در غیر اینصورت عمر و زندگی خود را حرام ساخته ای و این در حالی است که می توانی زندگی شادی داشته باشی.

فال حافظ امروز متولدین #اردیبهشت :
به دور لاله قدح گير و بی ريا می باش
به بوی گل نفسی همدم صبا می باش
چو غنچه گر چه فروبستگيست کار جهان
تو همچو باد بهاری گره گشا می باش
تعبیر:
تو کارهای نیکت را انجام بده و از بنده‌ی خدا تمنای جواب نداشته باش. خداوند در جای دیگر جواب کار خوبت را می‌دهد. رحمت خداوند شامل حالت شده و گره از کارت باز می‌شود. تو کار خودت را بکن دشمن شکست می‌خورد و دست به هر چه بزنی طلا خواهد شد.

فال حافظ امروز متولدین #خرداد :
سـ*ـاقی حديث سرو و گل و لاله می‌رود
وين بحث با ثلاثه غساله می‌رود ‌
از ره مرو به عشوه دنيا که اين عجوز
مکاره می نشيند و محتاله می‌رود
تعبیر:
خوشحال باش که به مراد دل می‌رسی و کار و صنعت تو بالا می‌گیرد و زبانزد همه‌ی مردم می‌شوی. تو ره صد ساله را می خواهی یک شبه طی بکنی. مواظب آدم های شیطان‌صفت باش که می‌خواهند خرابت کنند. نعمت بسیاری به سویت روانه است. دنیا فانی و زودگذر است سعی کن از تک تک لحظات عمرت نهایت استفاده را ببری.

فال حافظ امروز متولدین #تیر :
نقدها را بود آیا که عیاری گیرند
تا همه صومعه داران پی کاری گیرند
مصلحت دید من آن است که یاران همه کار
بگذارند و خم طره یاری گیرند
تعبير:
مصلحت در این است که به کمک دوست(یار) بشتابید. خودتان را کنترل کنید. در گفتار و کردار صادق باشید. عده‌ای می‌خواهند به شما آسیب برسانند از آنها دوری کنید. منتظر خبرهای خوش باشید.

فال حافظ امروز متولدین #مرداد :
در ازل پرتو حسنت ز تجلی دم زد
عشق پیدا شد و آتش به همه عالم زد
جلوها کرد رخت دید ملک عشق نداشت
عین آتش شد از این غیرت و بر آدم زد
تعبیر:
ای صاحب فال ،دل خرم دار که بزودی به وصال و مرادت خواهی رسید و مدعیان ساکت خواهند شد انشاءالله.

فال حافظ امروز متولدین #شهریور :
روز وصل دوستداران یاد باد
یاد باد آن روزگاران یاد باد
کامم از تلخی غم چون زهر گشت
بانگ نوش شادخواران یاد باد
تعبیر:
خیلی غمگین هستی. فکر می کنی همه تو را فراموش کرده اند و دیگر وفا وجود ندارد. تدبیری برای غم خود کن. رازت را به کسی نگو. فعلا" در دام بلا هستی که با سعی خودت نجات پیدا می کنی. به عنایت خداوند امیدوار باش.

Delvin22

مدیر آزمایشی

امتیاز واکنش
2,734
زمان حضور
14 روز 18 ساعت 50 دقیقه
➰سه‌شنبه 11 مهر 1402
خدا چو صورت ابروی دلگشای تو بست
گشاد کار من اندر کرشمه‌های تو بست
مرا و سرو چمن را به خاک راه نشاند
زمانه تا قصب نرگس قبای تو بست
تعبیر:
هر گره ای به گونه ای گشاده می شود و هر مشکلی راه حلی و مشکل گشایی دارد. به وفاداری دوستان دغل پیشه امیدوار مباش که آنها برای سود خود دل در تو بسته اند. یاد خدارا فراموش مکن و دل در محبت و رضای او خوش دار.

دل می‌رود ز دستم صاحب دلان خدا را
دردا که راز پنهان خواهد شد آشکارا
کشتی شکستگانیم ای باد شرطه برخیز
باشد که بازبینیم دیدار آشنا را
تعبیر:
راز هایی هست که نباید با اغیار در میان گذاشته شوند. فعلا زندگی به کام نمی‌گردد ولی به خدا امیدوار باش و فکر مسائل دنیوی را مکن که هرچه مصلحت تو باشد همان می‌شود. با افتادگان و افراد زیر دست مهربان باش و دوستان را دریاب.

می خواه و گل افشان کن از دهر چه می‌جویی
این گفت سحرگه گل بلبل تو چه می‌گویی
امروز که بازارت پرجوش خریدار است
دریاب و بنه گنجی از مایه نیکویی
تعبیر:
امروز همه امکانات در اختیار توست تا از زندگی لـ*ـذت ببری و خوب زندگی کنی. بیشتر تفریح کن و به خود و خانواده ات برس. بازار تو در حال حاضر گرم و پر رونق است. از این رونق استفاده کن و برای آتیه خود سرمایه‌ای بیندوز تا به وقت گرفتاری از آن بهره ببری.

دلم جز مهر مه رویان طریقی بر نمی‌گیرد
ز هر در می‌دهم پندش ولیکن در نمی‌گیرد
خدا را ای نصیحتگو حدیث ساغر و می گو
که نقشی در خیال ما از این خوشتر نمی‌گیرد
تعبیر:
چرا کاری را که فقط خودت دوست داری انجام می دهی و به نظر دیگران احترام نمی گذاری. با این کار عاقبت خوشی نخواهی داشت. راه راست را پیش بگیر. ریا و تزویر نکن. با حکم خداوند نجنگ تا راه های موفقیت در مقابل دیدگانت روشن شود.

درخت دوستی بنشان که کام دل به بار آرد
نهال دشمنی برکن که رنج بی‌شمار آرد
شب صحبت غنیمت دان که بعد از روزگار ما
بسی گردش کند گردون بسی لیل و نهار آرد

تعبیر:
دنیا پستی و بلندی های زیادی دارد. گاهی خوب و گاهی بد، گاهی خزان و گاهی بهار در هر صورت تو فقط به دوستی ها بیاندیش تا التیام دل بی قرار دیگران باشی. بدون دوست خود را تهی می‌دانی از خدا می‌خواهی همین چند صباحی را که زنده هستی همواره در کنار دوست باشی .

اگر به مذهب تو خون عاشق است مباح
صلاح ما همه آن است کان تو راست صلاح
ز چین زلف کمندت کسی نیافت خلاص
از آن کمانچه ابرو و تیر چشم نجاح
تعبیر:
هر چیزی را که برای خود نمی پسندی برای دیگران هم مپسند. خود را گرفتار مسئله ای کرده ای که نجات از آن بسیار سخت است. آنقدر خود را غرق در این کار کرده ای که اطرافیان را از یاد برده ای. مقاومت کن و سعی کن خود را رهایی دهی.

منبع:
Sakhsiat

Delvin22

مدیر آزمایشی

امتیاز واکنش
2,734
زمان حضور
14 روز 18 ساعت 50 دقیقه
➰چهارشنبه 12 مهر 1402
سالها دل طلب جام جم از ما میکرد
وانچه خود داشت ز بیگانه تمنا میکرد
گوهری کز صدف انـ*ـدام بدن و مکان بیرون است
طلب از گمشدگان لـ*ـب دریا میکرد
تعبیر:
از شما چیزی خواسته شده است که به آن دسترسی ندارید یا توانایی انجام آنرا ندارید ،در این مورد با بزرگان ودنیا دیدگان مشورت کن تا مشکلاتت حل شود.

کسی که حسن و خط دوست در نظر دارد
محقق است که او حاصل بصر دارد
چو خامه در ره فرمان او سر طاعت
نهاده‌ایم مگر او به تیغ بردارد
تعبیر:
به هر کسی که ظاهر عالی و خوب داشت اعتماد نکنید. حرف های زیبا و با ادب او شما را تحت تاثیر قرار ندهد. در اصل طبل توخالیست. به حرف و نصیحت کسی گوش کنید که واقعا" برایتان دل می سوزاند و با تجربه تر از شماست. دلتان می خواهد به یک سفر بروید برایتان خوب است.

ز گریه مردم چشمم نشسته در خون است
ببین که در طلبت حال مردمان چون است
ز مشرق سر کو آفتاب طلعت تو
اگر طلوع کند طالعم همایون است
تعبیر:
روشنایی و آفتاب خوبی ها در حال طلوع است و این طلعت بسیار مبارک است و سعادت به همراه دارد. اتفاقات شیرینی رخ خواهد داد . شما از در آشتی در می آیید. لحن کلامت را زیباتر کن. خاطرات دردآور را فراموش کن. کاری را که می خواهی انجام بده چون سود سرشاری برایت دارد.

صبا به لطف بگو آن غزال رعنا را
که سر به کوه و بیابان تو داده‌ای ما را
ندانم از چه سبب رنگ آشنایی نیست
سهی قدان سیه چشم ماه سیما را
تعبیر:
با نیک رفتاری و مهرورزی بر بسیاری دشواریها می توان فائق آمد و هر گرهی به شیوه خاص گشوده می شود. غرور و تندی مانع دست یافتن بر آرزو هاست و همواره انتظار نرمی و همراهی از محبوب نمی توان داشت.

چو سرو اگر بخرامی دمی به گلزاری
خورد ز غیرت روی تو هر گلی خاری
ز کفر زلف تو هر حلقه‌ای و آشوبی
ز سحر چشم تو هر گوشه‌ای و بیماری
تعبیر:
در وجودت آشوب هیاهویی برپاست. با تمام وجود بر سرِ انجام نیتی ایستاده‌ای، گرچه خود هم می‌دانی که انجام این نیت آن نتیجه‌ای را که تو می‌اندیشی به دنبال نخواهد داشت، با این حال همچنان پافشاری می‌نمایی و غم و اندوه بسیاری را تحمل می‌کنی. شتاب بیهوده مکن و منتظر شو تا زمینه مساعد فراهم شود. آنگاه می‌توانی به خواسته‌‌ات برسی.

ای قبای پادشاهی راست بر بالای تو
زینت تاج و نگین از گوهر والای تو
آفتاب فتح را هر دم طلوعی می‌دهد
از کلاه خسروی رخسار مه سیمای تو

تعبیر:
شایستگی‌های زیادی دارید و هر چه به دست آورده‌اید در شان و لیاقت شماست. انسان خوش اقبالی هستید که پیروزی‌های پی در پی به دست می‌آورید. همای سعادت روی شانه‌های شما نشسته و محبوب خلق هستید. از عقل و درایت زیادی برخوردارید و خواسته های دل تان زود برآورده می‌شود.

Delvin22

مدیر آزمایشی

امتیاز واکنش
2,734
زمان حضور
14 روز 18 ساعت 50 دقیقه
➰چهارشنبه 12 مهر 1402
خدا را کم نشین با خرقه پوشان
رخ از رندان بی‌سامان مپوشان
تو نازک طبعی و طاقت نیاری
گرانی‌های مشتی دلق پوشان
تعبیر:
انسانی پاک‌دل، صادق و راستگو هستید و همین خلوص نیت شما ممکن است باعث سوء استفاده برخی افراد بدخواه و حسود شود. مراقب توطئه‌چینی آن‌ها باشید. برای گذشتن از موانع و مشکلات اراده فولادین و عزم راسخ نیاز است، توانایی و استعدادهای فراوانی دارید که قبل از شروع هر کار ابتدا باید آن‌ها را شناخته و خود را محک بزنید.

عمریست تا من در طلب هر روز گامی می‌زنم
دست شفاعت هر زمان در نیک نامی می‌زنم
بی ماه مهرافروز خود تا بگذرانم روز خود
دامی به راهی می‌نهم مرغی به دامی می‌زنم
تعبیر:
هرگز گمان نبر که رسیدن به آرزوها بدون تلاش و کوشش میسر خواهد شد، برای رسیدن به اهداف لازم است تمام تلاش خود را به کار بگیرید و همه راه ها را امتحان کنید تا به جواب برسید. راه دستیابی به مقصود پرپیچ و خم است و پستی و بلندی های بسیار دارد اما نگرانی به دل راه ندهید که این قصه فرجامی خوش و دل‌انگیز برایتان خواهد داشت.

مرحبا طایر فرخ پی فرخنده پیام
خیر مقدم چه خبر دوست کجا راه کدام
ماجرای من و معشوق مرا پایان نیست
هر چه آغاز ندارد نپذیرد انجام
تعبیر:
به زودی خبر باورنکردنی به شما خواهد رسید که در زندگی شما تاثیر زیادی داشته و اوضاع را کاملا عوض خواهد کرد. از فرصت هایی که پیش رو خواهید داشت کمال استفاده را کنید. موقعیت خوبی که برای شما ایجاد می شود می‌تواند زندگی شما را از این رو به آن رو بکند، از آن استفاده کنید تا لطف و رحمت خداوند را ببینید. صبوری پیشه کرده و امیدوار باشید.

ای دل ریش مرا با لـ*ـب تو حق نمک
حق نگه دار که من می‌روم الله معک
چرخ برهم زنم ار غیر مرادم گردد
من نه آنم که زبونی کشم از چرخ فلک
تعبیر:
دارای خصلت های خوبی هستید و اراده آهنین شما باعث شده در شرایط سخت زندگی استوار و ثابت قدم بمانید. به خاطر آن شاکر خداوند باشید. برای رسیدن به آرزوها و اهداف خود سعی کنید صداقت پیشه کرده و با خلوص نیت رفتار کنید. به زودی مشکلات و موانع برطرف می شود و قطعا به سرمنزل مقصود خواهید رسید.

طالع اگر مدد دهد دامنش آورم به کف
گر بکشم زهی طرب ور بکشد زهی شرف
طرف کرم ز کس نبست این دل پرامید من
گر چه سخن همی برد قصه من به هر طرف
تعبیر:
اگرچه افراد فریبکار و دورو شما را آزار داده و دلسرد کرده اند. از آدمهای دورو برت خسته شده ای و به همه کس بدبین هستی. عینک بدبینی را از چشم بردار. اگر به دیگران محبت کنی دیگران نیز به تو محبت خواهند کرد اما بدانید که شما با حفظ خلوص نیت و صداقت در کارها می توانید به اهداف خود دست پیدا کنید.

اگر به کوی تو باشد مرا مجال وصول
رسد به دولت وصل تو کار من به اصول
کجا روم چه کنم چاره از کجا جویم
که گشته‌ام ز غم و جور روزگار ملول
تعبیر:
اگر می خواهید به آرزوها و اهداف خود دست پیدا کنید باید صداقت پیشه کرده و امید داشته باشید. درست است که روزهای سختی را می‌گذرانید و ناامیدی بر شما چیره شده اما باید بر خود مسلط شوید. یأس و ناامیدی را کنار گذاشته و روحیه خود را حفظ کنید، مطمئن باشید هرآن چه صلاح باشد برای شما پیش خواهد آمد، روزهای شادی و غم می گذرد و هیچ یک باقی نخواهد ماند.

منبع:
Sakhsiat

Delvin22

مدیر آزمایشی

امتیاز واکنش
2,734
زمان حضور
14 روز 18 ساعت 50 دقیقه
➰پنجشنبه 13 مهر 1402
به دام زلف تو دل مبتلای خویشتن است
بکش به غمزه که اینش سزای خویشتن است
گرت ز دست برآید مراد خاطر ما
به دست باش که خیری به جای خویشتن است
تعبیر:
به کسی علاقه مند هستی و به او قول داده ای بر سرعهد و وفای خویش ایستاده ای ولی می ترسی که او پاییند نباشد اما دلسرد نشو که کارها درست می شود.

لـ*ـبش می‌بـ*ـو*سم و در می‌کشم می
به آب زندگانی برده‌ام پی
نه رازش می‌توانم گفت با کس
نه کس را می‌توانم دید با وی
تعبیر:
نکته سنجی و تعمق در امور از خصوصیات فردی شما می باشد. انسان محتاط و راز داری هستید. قصد انجام کاری دارید که مقدمات آن فراهم نیست. بهتر است مدتی صبر کرده و عجولانه تصمیم نگیرید. هر حرفی به زبان نیاورید که عاقبت خوبی نخواهد داشت. همه چیز در زمان خودش درست خواهد شد.

حاشا که من به موسم گل ترک می کنم
من لاف عقل می‌زنم این کار کی کنم
از نامه سیاه نترسم که روز حشر
با فیض لطف او صد از این نامه طی کنم
تعبير:
تحول فکری عمیقی در شما رخ داده و دوران جدیدی از زندگی‌تان آغاز شده است. بلوغ فکری و عقلی باعث شده یک گام جلوتر گذاشته و درهای تازه ای به روی شما گشوده شود. از مشاهده دورویی و فریبکاری اطرافیان دچار رنجش می‌شوید، به زودی خداوند به شما نگاه کرده و خبر مسرت‌بخشی دریافت خواهید کرد. با ایمان به خدا و عبادت توشه آخرت را پر کنید.

به حسن و خلق و وفا کس به یار ما نرسد
تو را در این سخن انکار کار ما نرسد
اگر چه حسن فروشان به جلوه آمده‌اند
کسی به حسن و ملاحت به یار ما نرسد
تعبیر:
در انتخابی که کرده اید شک نکنید . او از هر جهت لایق است. نگذارید وقت بگذرد ممکن است حسودان کارها را خراب کنند و شما در رسیدن به مقصود عمری را در پی آن (او) بگردید.

خوشتر ز عیش و صحبت و باغ و بهار چیست
سـ*ـاقی کجاست گو سبب انتظار چیست
سهو و خطای بنده گرش اعتبار نیست
معنی عفو و رحمت آمرزگار چیست
تعبیر:
از روزگار انتظار بی اندازه داری و مرتب گله می‌کنی. زیاد شکایت نکن. حوادثی برایت اتفاق می‌افتد تا امتحان شوی. غم دنیا را نخور اینها همه خواست خداوند است پس از روزهای خوش زندگیت نهایت استفاده را بکن و از آن لـ*ـذت ببر و قدر نعمت های خدا را بدان.

سلامی چو بوی خوش آشنایی
بدان مردم دیده روشنایی
بیاموزمت کیمیای سعادت
ز همصحبت بد جدایی جدایی
تعبیر:
به استعدادها و توانایی‌های خود اعتماد داشته و برای رسیدن به مقصود از آنها استفاده کنید. از معاشرت با دوستان و افراد نااهل و نادان برحذر باشید که ممکن است به شما ضربه بزنند. امیدتان به خداوند باشد و به او توکل داشته باشید و با تمام تلاش خود برای رسیدن به هدف جلو بروید. وهم و خیال را کنار گذاشته و واقع بین باشید و اهداف خود را با حقیقت زندگی هماهنگ کنید.

Delvin22

مدیر آزمایشی

امتیاز واکنش
2,734
زمان حضور
14 روز 18 ساعت 50 دقیقه
➰پنجشنبه 13 مهر 1402
صوفی بیا که خرقه سالوس برکشیم
وین نقش زرق را خط بطلان به سر کشیم
نذر و فتوح صومعه در وجه می‌نهیم
دلق ریا به آب خرابات برکشیم
تعبیر:
همیشه میل به ایجاد تحولات مثبت در وجود تو بوده و هست و وقتی تصمیم به انجام کاری می‌گیری بی‌پروا و بی‌هراس به سوی مقصود می‌تازی. اما باید بدانی انجام هر کاری نیاز به مقدمات خاص دارد و گاهی مهیا نمودن این مقدمات از توان تو خارج است. کمی بیشتر به زندگی خود فکر کن و از آن لـ*ـذت ببر.

از سر کوی تو هر کو به ملالت برود
نرود کارش و آخر به خجالت برود
کاروانی که بود بدرقه اش حفظ خدا
به تجمل بنشیند به جلالت برود
تعبیر:
از بی‌خبری و سختی خلاص می‌شوی. راهت را پیدا می‌کنی اما کمی سختی و ملامت می‌کشی. هر کسی تا سختی نکشد به راحتی نخواهند رسید. هیچ کس از آینده‌ی خود خبر ندارد ولی تو آینده ای روشن داری و به تمام نیات دل خود خواهی رسید.

شنیده‌ام سخنی خوش که پیر کنعان گفت
فراق یار نه آن می‌کند که بتوان گفت
نشان یار سفرکرده از که پرسم باز
که هر چه گفت برید صبا پریشان گفت
تعبیر:
تهمتی به شما زده اند که از طرف دشمن است. درد هجر بزرگی را تحمل می کنید. اما تن به رضای خداوند دهید. مطمئن باشید جواب خوبی ها و ثوابی را که کرده اید در جایی دیگر خواهید گرفت. حرف های خود را بر اساس فرض و شک نزنید که بر علیه خودتان استفاده می کنند. بذر خوبی بکارید تا شاهد رویش خوبترین ها باشید.

چو بشنوی سخن اهل دل مگو که خطاست
سخن شناس نه‌ای جان من خطا این جاست
در اندرون من خسته دل ندانم کیست
که من خموشم و او در فغان و در غوغاست
تعبیر:
سخنِ دانایان دلسوز را باید به جان خرید و به کار بست و از غرور و نپذیرفتن کناره گرفت چرا که آن ها اهل بینش اند. عشق با جان همگان مانوس است و آن را نمیتوان پنهان کرد .ساکتی ولی درونت متلاطم است ،سعی کن اول با خودت کنار بیایی و هدفت را مشخص کنی.

چون شوم خاک رهش دامن بیفشاند ز من
ور بگویم دل بگردان رو بگرداند ز من
صبر کن حافظ که گر زین دست باشد درس غم
عشق در هر گوشه‌ای افسانه‌ای خواند ز من
تعبیر:
اگرچه برای رسیدن به خواسته خود تلاش بسیاری کرده و روش های مختلف را امتحان کرده‌اید اما هنوز به نتیجه مورد نظر نرسیده‌اید. از یأس و ناامیدی برحذر باشید. با عزم راسخ و اراده محک دوباره از جا بلند شوید و نگران شکست خوردن نباشید. شکست ها مقدمه پیروزی هستند و بدون لحظات سخت، شادی ها معنایی نخواهد داشت.

معاشران ز حریف شبانه یاد آرید
حقوق بندگی مخلصانه یاد آرید
به وقت سرخوشی از آه و ناله عشاق
به صوت و نغمه چنگ و چغانه یاد آرید
تعبیر:
با خواست و یاری خدا زندگی خوبی در اختیار داری و موفقیتهایت روز افزون است. به شکرانه این نعمات الهی از یاد دوستان و آشنایان غافل مشو و تا آنجا که می توانی در خدمت به خلق خدا کوشا باش تا خداوند به پاداش این خوی نیک، نعمتت را افزون نماید.

منبع:
Sakhsiat

Delvin22

مدیر آزمایشی

امتیاز واکنش
2,734
زمان حضور
14 روز 18 ساعت 50 دقیقه
➰جمعه 21 مهر 1402
آن که رخسار تو را رنگ گل و نسرين داد
صبر و آرام تواند به من مسکين داد
من همان روز ز فرهاد طمع ببريدم
که عنان دل شيدا به لـ*ـب شيرين داد
تعبیر:
زمانی به گنج و ثروت می‌رسی که قناعت داشته باشی. در آن صورت است که خداوند هم کرمش را بیشتر خواهد کرد. مقصودی داری که خیلی زود به آن می رسی . بدان جوانی و زیبایی همیشه ماندنی نیست پس به جمالت مغرور نباش.

ساقیا برخیز و درده جام را
خاک بر سر کن غم ایام را
ساغر می بر کفم نه تا ز بر
برکشم این دلق ازرق فام را

تعبیر:
غصه زیاد نخور . غم به دل راه آمده با اندکی تلاش و بهره گیری از همفکری دوستان صمیمی و یکرنگ و بزرگترها برطرف می شود.
در انتخاب دوست بسیار دقیق باش و هرکه را که لاف دوستی می زند یار مپندار. در سختی ها صبور باش.

از خون دل نوشتم نزدیک دوست نامه
انی رایت دهرا من هجرک القیامه
دارم من از فراقش در دیده صد علامت
لیست دموع عینی هذا لنا العلامه
تعبیر:
مدتی است گم شده‌ای دارید و به دنبالش به آب و آتش زده‌اید؛ اما مشکلاتی بر سر راه شما هست. دچار اندوه هستید و بی قراری می‌کنید. صبور باشید و به تلاش خود ادامه دهید. اگر از یک راه به نتیجه دلخواه نرسیدید راه‌های دیگر را امتحان کنید و هرگز ناامید و مأیوس نباشید. شاید به همفکری با بزرگان و افراد دانا نیاز پیدا کنید. در رفع نقاط ضعف خود بکوشید.

گرم از دست برخیزد که با دلدار بنشینم
ز جام وصل می‌نوشم ز باغ عیش گل چینم
چو هر خاکی که باد آورد فیضی برد از انعامت
ز حال بنده یاد آور که خدمتگار دیرینم

تعبیر:
افکار و آرزوهای بلندی در سر داری، طوری که گاهی به خیالبافی روی می آوری. خداوند به هر کس نعمتی ارزانی کرده و از خوان او هرکسی را بهره ای است. تو هم از نعمتهایی که خدا در اختیارت قرار داده استفاده کن تا به آرزوهای منطقی خود برسی.

دست در حلقه آن زلف دوتا نتوان کرد
تکیه بر عهد تو و باد صبا نتوان کرد
آن چه سعی است من اندر طلبت بنمایم
این قدر هست که تغییر قضا نتوان کرد

تعبیر:
تقدیر را نمی توان عوض کرد. با چه می‌جنگی نمی توانی سرنوشت خود را تغییر دهی. البته تو نظر بدی نداری. با مردم هم سر جنگ نداشته باش. از خداوند طلب یاری کن ، ان‌شاءالله که تقدیر با خواسته‌ی تو یکی باشد.

اگر چه باده فرح بخش و باد گل‌بیز است
به بانگ چنگ مخور می که محتسب تیز است
صراحی ای و حریفی گرت به چنگ افتد
به عقل نوش که ایام فتنه انگیز است

تعبیر:
زمانه روی بد خود را به تو نشان داده است. همه چیز را از تو پنهان کرده به فتنه ها توجه نداشته باش، فعلا" سیر نزولی را طی می کنی و این برایت دردآور است. برای رهایی از این ورطه، عاقلانه رفتار کن، صبور باش و سعی کن خطایی نکنی.

Delvin22

مدیر آزمایشی

امتیاز واکنش
2,734
زمان حضور
14 روز 18 ساعت 50 دقیقه
➰جمعه 21 مهر 1402
سلیمی منذ حلت بالعراق
الاقی من نواها ما الاقی
الا ای ساروان منزل دوست
الی رکبانکم طال اشتیاقی
تعبیر:
گاهی اوقات در زندگی حوادث و اتفاقاتی روی می دهد که در زندگی انسان تحولاتی ایجاد می نماید. اکنون که به طور کاملا تصادفی تو با این اتفاق خجسته در زندگیت روبرو شده است، آن را به فال نیک بگیر و فرصت را غنیمت شمر و نیت خود را عملی گردان که صلاح تو در این است.

بالابلند عشوه گر نقش باز من
کوتاه کرد قصه زهد دراز من
نقشی بر آب می‌زنم از گریه حالیا
تا کی شود قرین حقیقت مجاز من
تعبیر:
غصه نخورید که زندگی به همین روال باقی نخواهد ماند، بالاخره روزگار سختی و مشقت تمام می شود و ابرهای تیره از آسمان زندگی شما کنار می رود، اما لازم است نقطه ضعف های خود را بشناسید. علت اشتباه و شکست ها را بررسی کنید تا با موانع آشنا شده و در رفع آن ها بکوشید. ریاکاری و دورویی عاقبت خوبی ندارد. با اراده و خلوص نیت و توکل بر خدا به راه ادامه دهید.

دوستان دختر رز توبه ز مستوری کرد
شد سوی محتسب و کار به دستوری کرد
مژدگانی بده ای دل که دگر مطرب عشق
راه مستانه زد و چاره مخموری کرد
تعبیر:
از اینکه مژده ی رسیدن به مقصود را به تو داده‌اند مغرور نشو . مالت را بی‌خود به کسی نبخش و در راه درست خرج کن . کمی خوددار باش. به دست آوردن هر چند آسان نیست ولی نگه داشتن آن سخت تر می‌باشد.

راهیست راه عشق که هیچش کناره نیست
آن جا جز آن که جان بسپارند چاره نیست
هر گه که دل به عشق دهی خوش دمی بود
در کار خیر حاجت هیچ استخاره نیست
تعبیر:
در مسیر پیشرفت قرار داری ،در کارهایت لحظه ای درنگ مکن و تردید به خود راه مده. در انتخاب دوستانت دقت کن زیرا عده ای می خواهند به تو نزدیک شده و از تو سوء استفاده کنند.

صبح است و ژاله می‌چکد از ابر بهمنی
برگ صبوح ساز و بده جام یک منی
در بحر مایی و منی افتاده‌ام بیار
می تا خلاص بخشدم از مایی و منی
تعبیر:
به جای تمرکز روی سختی ها و مشکلات زندگی و غصه خوردن برای کم و کاست دنیا، لحظه‌ها را با شادی بگذرانید و در کنار دوستان و خانواده با آرامش زندگی کنید. از زندگی خود لـ*ـذت ببر و تا می‌توانی شاد باش و بدان که قصد و نیت تو شدنی و عملی است. بدون تردید اقدام کن که آینده‌ای موفق خواهی داشت.

خیز تا خرقه صوفی به خرابات بریم
شطح و طامات به بازار خرافات بریم
قدر وقت ار نشناسد دل و کاری نکند
بس خجالت که از این حاصل اوقات بریم

تعبیر:
چرا قدر و ارزش این لحظه‌های در حال گذر را نمی‌دانید؟! از فرصت‌های پیش رو استفاده کنید که دیگر هرگز برنمی‌گردند. سعی کنید با عقل و منطق با مسائل برخورد کرده و در این راه، احساساتی نباشید. راه پرپیچ و خم با مشکلات و موانع زیاد در پیش دارید، برای عبور از سختی ها با دوستان وفادار و دلسوز مشورت کنید و به خداوند توکل داشته باشید که انشالله پیروزی با شما خواهد بود.

منبع:
Sakhsiat

Delvin22

مدیر آزمایشی

امتیاز واکنش
2,734
زمان حضور
14 روز 18 ساعت 50 دقیقه
➰شنبه 22 مهر 1402
تا ز میخانه و می نام و نشان خواهد بود
سر ما خاک ره پیر مغان خواهد بود
حلقه پیر مغان از ازلم در گوش است
بر همانیم که بودیم و همان خواهد بود

تعبیر:
فکر می‌کنید وضعیت شما تغییر ناپذیر است و این مسئله باعث دل سردیتان شده است. از یکنواختی خسته شده‌اید . می‌ترسید که آینده را نتوانید بسازید. ناامید نباشید این کار به دست خودتان حل می شود. همت کنید و زندگیتان را بسازید.

خوش آمد گل وز آن خوشتر نباشد
که در دستت بجز ساغر نباشد
زمان خوشدلی درياب و در ياب
که دايم در صدف گوهر نباشد
تعبیر:
قدر جوانیت را بدان و به خاطر مسائل کوچک غمگین نباش. وجودت مثل گلستانی است که چند روزی سبز و با طراوت است و بعد خزان زندگی آن را از بین می برد. اگر می خواهی عمری دراز داشته باشی به دیگران کمک کن. ناجی تو کسی غیر از خدا نیست و اوست که زینت‌دهنده‌ی دلهاست.

دلی که غیب نمای است و جام جم دارد
ز خاتمی که دمی گم شود چه غم دارد
نه هر درخت تحمل کند جفای خزان
غلام همت سروم که این قدم دارد

تعبـیر:
تو که خودت به همه چیز واقف هستی پس چرا غصه می‌خوری. کاری نکن که احترام خودت را از دست بدهی. سرمایه‌ی اندک تو تبدیل به بزرگترین سرمایه‌ها خواهد شد و این بخاطر تدبیر و عقل خودت می باشد. تو از خدا طلب کن او هم به تو کرم خواهد کرد.

زاهد ظاهرپرست از حال ما آگاه نیست
در حق ما هر چه گوید جای هیچ اکراه نیست
در طریقت هر چه پیش سالک آید خیر اوست
در صراط مستقیم ای دل کسی گمراه نیست

تعبیر:
عده ای بدون اطلاع و غلط شما را راهنمایی می‌کنند، از آنها دوری کن و سعی کن فرد دنیادیده و قابل اطمینانی را طرف مشورت خود قرار دهی.

ای فروغ ماه حسن از روی رخشان شما
آب روی خوبی از چاه زنخدان شما
عزم دیدار تو دارد جان بر لـ*ـب آمده
بازگردد یا برآید چیست فرمان شما

تعبیر:
عاشق که شیفته وصال است همه هستی خود را وقف راه آغاز شده خود می کند اما در این میان برای پشت سر گذاشتن رقبا همتی درخور می‌خواهد و همچنین صفا و پیراستگی درون و اندکی عنایت محبوب.

ای در رخ تو پیدا انوار پادشاهی
در فکرت تو پنهان صد حکمت الهی
تیغی که آسمانش از فیض خود دهد آب
تنها جهان بگیرد بی منت سپاهی

تعبیر:
اندوه و ناامیدی را از دل بیرون کرده و شاد باشید که ایام خوشی و سرور فرا رسیده است. در روزگار کامیابی و شادی دیگران را فراموش نکنید و به فقرا و نیازمندان کمک کنید. خداوند را به خاطر نعمت‌های بی‌دریغش شکرگزار باشید و با دیگران به خوبی رفتار کنید.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8
بالا