خوش آمدید به رمان ۹۸ | بهترین انجمن رمان نویسی

رمان ۹۸ با هدف ترویج فرهنگ کتاب خوانی و تقویت قلم عزیزان ایجاد شده است.
هدف ما همواره ایجاد محیطی گرم و صمیمی و دوستانه بوده
برای مطالعه کامل رمان‌ها و استفاده از امکانات انجمن
به ما بپیوندید و یا وارد انجمن شوید.

نگار 1373

نویسنده انجمن
نویسنده انجمن

امتیاز واکنش
15,226
زمان حضور
62 روز 21 ساعت 12 دقیقه
نویسنده این موضوع
یکی از فیلمای معمایی (و تقریباً ترسناک) کمتر شناخته شده‌ای که دیدم، فیلم Triangle 2009 بود که علناً با داستانش ذهنتون، فکرتون، منطقتون، همه‌چی رو به چالش می‌کشه. اصلاً وقتی پایان فیلم رو می‌بینید محاله ممکنه که مغزتون سوت نکشه! اصل فیلم احتمالاً از روی فیلم TimeCrimes الهام گرفته شده باشه. هر دو فیلم خوبن ولی من از داستان اولی بیشتر خوشم اومد. نمیشه در موردش توضیح زیادی داد و باید خودتون فیلمش رو ببینید.

♨️ معرفی فیلم و سریال خودمونی ♨️

Reactions: Mahla_Bagheri، MĀŘÝM و Tabassoum

نگار 1373

نویسنده انجمن
نویسنده انجمن

امتیاز واکنش
15,226
زمان حضور
62 روز 21 ساعت 12 دقیقه
نویسنده این موضوع
اگه کلاستروفوبیا یا ترس از فضاهای تنگ و بسته دارید، این فیلم رو نبینید. فیلم As Above, So Below یه فیلم ترسناکه که ماجرای یه گروه رو روایت می‌کنه که به دنبال سنگ کیمیا می‌گردن و برای پیدا کردنش باید وارد تونل‌های زیرزمینی شهر پاریس بشن. اینم یکی از اون فیلم‌هاست که من واقعاً از دیدنش ترسیدم. آخر داستان رو به نظرم نتونستن اون‌جور که باید از آب در بیارن، ولی انقدر داستان خودش جذاب هست که از این یه مورد بشه گذشت.

نگار 1373

نویسنده انجمن
نویسنده انجمن

امتیاز واکنش
15,226
زمان حضور
62 روز 21 ساعت 12 دقیقه
نویسنده این موضوع
حالا من هی فیلم معرفی کنم و شماها هم نخونید:angryb:اشکال نداره، خودم از این تاپیک خوشم میاد:shyb:

من از داستان‌های مربوط به شاه آرتور و جام مقدس خیلی خوشم میاد، سر همین رفتم سراغ فیلم Monty Python and the Holy Grail
می‌دونم یه مقدار اسمش طولانیه ولی با فیلمش کلی می‌خندید. البته باید یه چیزایی راجع به داستان جام و شوالیه‌های میزگرد و اینا بدونید, بعد ببینید, وگرنه اینجوری خیلی فیلم بی‌مزه‌ای به نظر می‌رسه. به قدیمی بودنش هم توجه نکنید، کمدیش از خیلی از فیلمای به اصطلاح کمدی امروزی بهتره.

سال نوی همتون هم مبارک:aiwan_light_heart:

نگار 1373

نویسنده انجمن
نویسنده انجمن

امتیاز واکنش
15,226
زمان حضور
62 روز 21 ساعت 12 دقیقه
نویسنده این موضوع
یکی از فیلمای معمایی و روانشناختی که انقدر ریواچش کردم که خود فیلم با دیدن دوباره‌ی من جیغ می‌کشه، فیلم Machinist هستش. کریستین بیل با همین فیلم بود که مشهور شد (سر وزن کم کردن خیلی زیادش) و انصافاً بازیش تو فیلم فوق‌العاده‌س. میگن که این فیلم رو از روی فیلم Fight Club ایده گرفتن ولی به نظر من این فیلم، خیلی بهتر از فیلم فینچر عمل کرده. از نظر داستانی هم خیلی شبیه هم نیستن، شاید بشه گفت بیشتر از نظر شخصیتی. داستان هم در مورد یه مرد ماشین‌کاره که به دلایل نامعلومی شدیداً از بی‌خوابی در عذابه و این بی‌خوابی روی زندگیش اثر بدی گذاشته تا این‌که... .

نگار 1373

نویسنده انجمن
نویسنده انجمن

امتیاز واکنش
15,226
زمان حضور
62 روز 21 ساعت 12 دقیقه
نویسنده این موضوع
من کودک درونم نیمه فعاله و گاهی مواقع کارتون تماشا می‌کنم.:aiwan_light_crazy: یکی از کارتونایی که عاشقشم و متاسفانه دیگه هم فصل جدیدی ازش ساخته نشد، سریال Uncle Grandpa هستش که فقط ۵ فصل داره (البته تعداد قسمتاش زیاده). کارتونش ظاهراً بچگونه‌س ولی به قدری داستاناش سمی و عجیبه که اگه یه بچه تماشا کنه، مغزش می‌پوکه:l3b: قشنگ با منطق آدم بازی می‌کنه، معمولاً هم پایان داستاناش رو نمیشه حدس زد چون به سمی‌ترین نحو ممکن به آخر می‌رسن. فقط یه مشکل کوچیک وجود داره اینه که برای دیدنش باید یه مقدار زبان انگلیسی بلد باشید چون من ندیدم دوبله شده باشه یا زیرنویس فارسیش رو زده باشن‌.

نگار 1373

نویسنده انجمن
نویسنده انجمن

امتیاز واکنش
15,226
زمان حضور
62 روز 21 ساعت 12 دقیقه
نویسنده این موضوع
اگه دنبال یه فیلم ترکیب شده از کمدی و عاشقانه می‌گردید، فیلم Bringing Up Baby رو حتماً ببینید. یه فیلم کلاسیک با ضرب‌آهنگ بالا و شدیداً خوش ساخت با هنرنمایی کری گرانت و کاترین هپبورن که هر ثانیه‌ی فیلمش رو می‌خندید. داستان در مورد یه دیرینه شناسه که قراره به زودی ازدواج کنه و از طرفی، برای انجام یکی از پروژه‌هاش به یه مبلغ خیلی زیاد پول احتیاج داره و برای به دست آوردن این پول، به مشکلات زیادی بر می‌خوره، از جمله آشنایی با یه زن عجیب و غریب که یه حیوون خونگی عجیب داره... .

MĀŘÝM

مدیر آزمایشی تالار دین و مذهب
ناظر کتاب
مدیر آزمایشی

امتیاز واکنش
7,567
زمان حضور
44 روز 3 ساعت 55 دقیقه
یه پیشنهاد عالی برای تازه‌واردهای دنیای انیمه:
Tokyo Ghoul
یه انیمه که شروع خیلی از اوتاکو‌ها با اون بوده و خواهد بود و برای علاقه‌مندان ژانرهای اکشن و درام بسیار مناسبه.
از نکات چشم‌گیر این سریال ۴ فصلی که پایانی زیبا دارد، می‌توان به فضاسازی دارک و مفهومی و همچنین گرافیک بی‌نظیر آن اشاره کرد.

Reactions: Mahla_Bagheri، نگار 1373 و داروین s

نگار 1373

نویسنده انجمن
نویسنده انجمن

امتیاز واکنش
15,226
زمان حضور
62 روز 21 ساعت 12 دقیقه
نویسنده این موضوع
نمی‌دونم کسی تو انجمن باشه که از فیلم و سریالی که به قاتل‌های زنجیره‌ای بپردازه خوشش بیاد، ولی من در کل معرفی می‌کنم شاید یکیتون دید :l2b:
مینی سریال تک فصلی Dahmer-Monster بر اساس واقعیت ساخته شده و زندگی جفری دامر، یکی از ترسناک‌ترین قاتل‌های زنجیره‌ای رو بررسی کرده. سبک روایتش مدل خاصی داره و خطی نیست، و به نظر من همین غیر خطی بودنشه که هیجانش رو بالا برده. موقع تماشا کردنش قشنگ ترس رو زیر پوستتون حس می‌کنید و انصافاً بازی شخصیت اولش به عنوان قاتل فوق‌العاده‌س. یادم نیست چند قسمت بود ولی بین ۸ تا ۱۰ قسمت رو داشت برای همین خیلی طولانی نیست و زمان زیادی برای دیدنش نمی‌خواید.

آخرین ویرایش:
  • جذاب

نگار 1373

نویسنده انجمن
نویسنده انجمن

امتیاز واکنش
15,226
زمان حضور
62 روز 21 ساعت 12 دقیقه
نویسنده این موضوع
من فیلم Perfect Sense رو سر این‌که فکر می‌کردم علمی تخیلی باشه تماشا کردم، ولی بیشتر ژانرش عاشقانه بود. داستانش مربوط به اینه که اگه یه بیماری بیاد که حواس پنج‌گانه‌ی انسان رو از کار بندازه، چه وضعیتی به وجود میاد؟ خود موضوعش جالبه ولی این وسط ماجرای یه زن دانشمند (که سر همین بیماری کار میکنه) و یه مرد آشپز که با هم آشنا میشن و فراز و نشیب روابطشون رو هم شرح میده.

نگار 1373

نویسنده انجمن
نویسنده انجمن

امتیاز واکنش
15,226
زمان حضور
62 روز 21 ساعت 12 دقیقه
نویسنده این موضوع
یکی از فیلمایی که باید ببینید، مخصوصاً اگه طرفدار جانی دپ یا آل پاچینو هستید، فیلم Donnie Brasco هستش که بر اساس واقعیت ساخته شده و ماجرای نفوذ جوزف پیستونه، مامور اف.بی.آی رو به داخل یه خانواده‌ی مافیایی به تصویر می‌کشه. اگه بحث مقایسه باشه شاید با یه شاهکاری مثل Goodfellas برابری نکنه ولی دیدنش خالی از لطف نیست و داستان مهیجی داره.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8
بالا