خوش آمدید به رمان ۹۸ | بهترین انجمن رمان نویسی

رمان ۹۸ با هدف ترویج فرهنگ کتاب خوانی و تقویت قلم عزیزان ایجاد شده است. هدف ما همواره ایجاد محیطی گرم و صمیمی و دوستانه بوده برای مطالعه کامل رمان‌ها و استفاده از امکانات انجمن به ما بپیوندید و یا وارد انجمن شوید.

Usage for hash tag: آلبر_کامو

1. ozan♪

زندگی در تنه درخت

زندگی در تنه درخت غالباً فکر می‌کردم که اگر مجبورم می‌کردند در تنه درخت خشکی زندگی کنم و در آنجا هیچ مشغولیتی جز نگاه کردن به آسمان بالای سرم نداشته باشم، آنوقت هم کم کم عادت می‌کردم. آنجا هم به انتظار گذشتن پرندگان و یا به انتظار ملاقات ابر‌ها، وقت خود را می‌گذراندم، مثل اینجا در زندان که...
  2. SAEEDEH.T

تقویم روزانه افراد برجسته تاریخ | انجمن رمان ۹۸

•• زادروز ~ #آلبر_کامو ~ (۷ نوامبر ۱۹۱۳، فرانسه - ۴ ژانویه ۱۹۶۰، فرانسه) •• آلبر کامو، نویسنده، فیلسوف و روزنامه‌نگار فرانسوی، خالق کتاب مشهور «بیگانه» و مقالۀ جریان‌ساز «افسانه‌ء سیزیف» است. *** انسان‌ها نمی‌دانند که تجربه، نوعی شکست است. باید همه چیزت را از دست بدهی تا ذره‌ای بفهمی! *** :گل:
  3. •~✓جــمـــله‌های به یــاد مانـــدنی✓~•

در حسرتِ زندگیِ دیگران بودن برای این است که از بیرون که نگاه می‌کنی، زندگیِ دیگران یک کل است که وحدت دارد اما زندگیِ خودمان، که از درون نگاهش می‌کنیم، همه‌اش تکه‌تکه و پاره‌پاره به نظر می‌آید و ما هنوز هم در پیِ سرابِ وحدت می‌دویم ... ☆یادداشت‌ها #آلبر_کامو
  4. •~✓جــمـــله‌های به یــاد مانـــدنی✓~•

فهمیده‌ام که همهٔ بدبختی انسان‌ها ناشی از این است که به زبان صریح و روشن حرف نمی‌زنند. از اینرو من تصمیم گرفته‌ام که صریح حرف بزنم و صریح رفتار کنم تا در راه درست بیفتم. ☆ طاعون #آلبر_کامو
  5. •~✓جــمـــله‌های به یــاد مانـــدنی✓~•

همیشه درباره آدم هایی که عاشقشان هستیم، دوبار خودمان را فریب می دهیم. ابتدا برای مزیت هایشان، سپس برای نقص هایشان. ☆ سوء تفاهم #آلبر_کامو
  6. •~✓جــمـــله‌های به یــاد مانـــدنی✓~•

آنچه مهم است ، انسان بودن و ساده بودن نیست ، آنچه مهم است ، صادق بودن است ؛ با صداقت آن چیزهای دیگر هم حاصل خواهد شد . #آلبر_کامو
  7. •~✓جــمـــله‌های به یــاد مانـــدنی✓~•

تراژدی این نیست که تنها باشی بلکه این است که نتوانی تنها باشی گاهی آماده‌ام همه چیزم را بدهم تا هیچ پیوندی با جهان انسان‌ها نداشته باشم…! #آلبر_کامو
  8. •~✓جــمـــله‌های به یــاد مانـــدنی✓~•

اتاق برای این ساخته شده است که مردم در آن بخوابند و این دنیا برای آنکه مردم در آن بمیرند...! ☆سوء تفاهم #آلبر_کامو
  9. •~✓جــمـــله‌های به یــاد مانـــدنی✓~•

فکرش را بکنید که کسی خودش را در آب بیندازد. و آن‌وقت از دو حال خارج نیست: یا شما برای نجاتش خود را در به آب می افکنید و در فصل سرما به عواقب بسیار سخت دچار می شوید! یا او را به حال خود وا می گذارید و شیرجه های نرفته گاهی کوفتگی‌های عجیبی به جا می‌گذارد ... ☆سقوط #آلبر_کامو ‌ ‌‌‌
  10. •~✓جــمـــله‌های به یــاد مانـــدنی✓~•

پس از یک دم سکوت دیگر ، به زمزمه گفت که آدم عجیبی هستم و لابد به همین خاطر دوستم دارد اما شاید یک روزی به همین دلیل حالش از من به هم بخورد ... ☆بیگانه #آلبر_کامو
  11. •~✓جــمـــله‌های به یــاد مانـــدنی✓~•

...شهر خود را افرادی آزاد تصور می‌کردند، در عوض، این افراد آزاد در لحظات طاقت‌فرسای زندگی با این فکر که آزادی دیگران از آن‌ها کمتر است، تسکین پیدا می‌کردند. جمله‌ی منحصر به فردی که در آن موقع تنها امید ممکن را در خود خلاصه می‌کرد، این بود: "همیشه زندانی‌تر از من هم وجود دارد." ☆طاعون...
  12. •~✓جــمـــله‌های به یــاد مانـــدنی✓~•

#یک_جرعه_کتاب همیشه نگرش عاطفی به مسائل ناامیدکننده است، همیشه. پس باید همیشه به آن طریقی که برایمان سهل‌تر است زندگی کنیم. "هیچ چیز خلاف میل و سرشتت انجام نده، اگرچه برای دیگران ناراحت‌کننده و تعجب‌انگیز باشد". ☆یادداشت‌ها #آلبر_کامو
  13. •~✓جــمـــله‌های به یــاد مانـــدنی✓~•

منتظر مردی نباش كه باهات كنار بياد. اين اشتباهيه كه خيلی از زن‌ها دچارش میشن. تو خودت خوشبختی‌رو پيدا كن. ☆ مرگ خوش #آلبر_کامو
  14. •~✓جــمـــله‌های به یــاد مانـــدنی✓~•

برای من ماجرای مردی را نقل کردند. که دوستش به زندان افتاده بود و او شب ها بر کف اتاق می خوابید. تا از آسایشی لـ*ـذت نبرد که دوستش از آن محروم شده باشد. چه کسی؟! چه کسی برای ما بر زمین خواهد خوابید؟! ☆سقوط #آلبر_کامو
  15. •~✓جــمـــله‌های به یــاد مانـــدنی✓~•

همواره زمانی فرا می‌رسد که باید میان تماشاگر بودن و عمل یکی را برگزید، این معیار انسان شدن است! ☆ افسانه ى سيزيف #آلبر_کامو
  16. •~✓جــمـــله‌های به یــاد مانـــدنی✓~•

برای ماندن در یک مکان آدم باید دلایلش را هم داشته باشد، یعنی دوستانی و مهر و محبت آنها را. وگرنه، محرکی برای ماندن در یک جا و نماندن در جای دیگر، وجود نخواهد داشت. ☆سوء تفاهم #آلبر_کامو
  17. •~✓جــمـــله‌های به یــاد مانـــدنی✓~•

سخت شکوهمند اما هولناک است که باید یکدیگر را وقت مخاطره و تردید هم دوست بداریم، در قعر دنیایی که فرو می‌پاشد و در تاریخی که زندگی انسان پشیزی نمی‌ارزد. ☆ خطاب به عشق ‌ #آلبر_کامو
  18. •~✓جــمـــله‌های به یــاد مانـــدنی✓~•

این دنیا بی‌عشق به منزله‌ی دنیای مرده‌ای است و پیوسته ساعتی فرا می‌رسد که انسان از زندان‌ها و کار و تلاش خسته می‌شود و چهره‌ی عزیز و قلبی را که از مهربانی شکفته باشد می‌خواهد. ☆ طاعون #آلبر_کامو
  19. •~✓جــمـــله‌های به یــاد مانـــدنی✓~•

ممکن است که من منکر چیزی باشم؛ ولی لزومی نمی بینم که آنرا به لجن بکشم یا حق اعتقاد به آنرا از دیگران سلب کنم. ☆ کالیگولا #آلبر_کامو
  20. •~✓جــمـــله‌های به یــاد مانـــدنی✓~•

آدم باید پیش از آن‌که به معنای زندگی عشق بورزد به خودِ زندگی عشق بورزد. این حرفِ داستایفسکی است. بله، و وقتی عشق به زندگی می‌میرد، هیچ معنایی دلمان را تسلا نمی‌دهد. ☆یادداشت ها #آلبر_کامو
shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8
بالا