خوش آمدید به رمان ۹۸ | بهترین انجمن رمان نویسی

رمان ۹۸ با هدف ترویج فرهنگ کتاب خوانی و تقویت قلم عزیزان ایجاد شده است.
هدف ما همواره ایجاد محیطی گرم و صمیمی و دوستانه بوده
برای مطالعه کامل رمان‌ها و استفاده از امکانات انجمن
به ما بپیوندید و یا وارد انجمن شوید.

Usage for hash tag: تیغ_آفتاب

1. Tiralin

منتخب جوهر هزارتو (جلد دوم پیچ و خم دنج) | Tiralin کاربر انجمن رمان ۹۸

...جامه‌ی بلند و ابریشم ] از بر سنگ‌های رودِ آشنایی گذر دهد، تا آنجا که شاید پس از آن رود بر کاخ شور و دوستي رسیم و شاید دست از مچ یکدیگر برانیم و هر یک بر جنگلی پسین از زندگی راه یابیم! #تیرالین #بزم_خون #تیغ_و_شکاف #تیغ_آفتاب #دل_نوشته #جوهر_هزارتو 1: کنایه از خداوند 2: استعاره از معشوق...
  2. Tiralin

...برانگیز! چون به راستی نیک‌ نژاد اند و پاس‌دار؛ همان‌ها که می‌گویند: تنها پس از کف ستانی، ارزش راستین دگر خواهی یافت.² #تیرالین #یخ_و_میخ #تیغ_آفتاب #Taylor_Swift #دل_نوشته #جوهر_هزارتو 1: داری مرا از دست می‌دهی 2: فقط وقتی چیزی را از دست دهی قدرش را خواهی دانست. برگرفته از این پارت...
  3. Tiralin

...هرگزت از درب سرای رهگذر نباشم. پس بیا و از تبار شاهان یگانه باش؛ هنگامه‌ای که جگر پاره پاره‌ام باز پس فرستادی، چون آن کاوشگر رسوای³ نگار زیر پای و خوراک دیگر سربازان لشکری. #تیرالین #یخ_و_میخ #تیغ_آفتاب #دل_نوشته #جوهر_هزارتو ۱: به خاطرِ ۲: میراث قاجار؛ (اینجا): از نسل قاجار ۳: جاسوس...
  4. Tiralin

...و سرانجام من نیز به واپسین دست‌خونت شناختم و باخت و گریز را برگزیدم. چرا که نه خواهان شیدایی کودک نیرنگم و نه رویارویی با دشمنی که در زندگی پیشین زهرها در جامش کردم و نوش جان. #تیرالین #یخ_و_میخ #تیغ_آفتاب #جوانان_تاریکی_فرزندان_سرنیزه #دل_نوشته #جوهر_هزارتو 1: جامه‌ها 2: نیزه 3: استعاره از...
  5. Tiralin

...در غبارها ره گم کن! تنها برو و تنی دیگر دریاب، تا شاید گنج مرواریدت³ پیشکش کند. به زبانِ هزار⁴: بدرود، ای نادرود⁵! #تیرالین #یخ_و_میخ #تیغ_آفتاب #دل_نوشته #جوهر_هزارتو 1: مدت زمان یک ماهه 2: اشاره به مسموم بودن یک ارتباط و آسیب‌هایش 3: خنده، شادی؛ برگرفته از در حیاط کوچک پاییز در زندان...
  6. Tiralin

...و پا به گریز می‌نهد. تنها دستم برگیر! سرم فرمانروا شو! بر دلم گام گذار! و گیهانِ نبرد را به سبزی آرمانی دگرگون کن! #تیرالین #یخ_و_میخ #تیغ_آفتاب #تاریخ_آرتدال_شمشیر_آرامون 1: برگرفته از پارت ost سریال تاریخ آرتدال فصل دوم به نامKnock down the giants از twlv: To place when the fate lies 2: ای...
  7. Tiralin

...در پی دلبر راستین خویش باشی! اینگونه مهتر نیست؟ و باری! اگر دلبری در میدانِ خون نبود، تیران، شمارش نزد تو به چند بود؟ #تیرالین #یخ_و_میخ #تیغ_آفتاب #دل_نوشته #جوهر_هزارتو 1: نیکاو (اینجا): صادق، روراست 2: این دیگر کدام قسمت بازی‌ست. 3: صداقت مرا پیش تو نشان داد. 4: هر کسی به راه و روش...
  8. Tiralin

...تیرالین... من دوست تو نیستم و نخواهم بود... دلت بهر من تنگ گشته؟... این سخن ها را از کدام سوی می آوری؟... می‌خواهی بر درب سرایتان آیم؟ نه..‌ به سرای می‌روی، به راستی؟... من از ساز بلند بیزارم. بردبار باش!... تو بهر من با مرگ دیداری! #تیرالین #یخ_و_میخ #تیغ_آفتاب #جوهر_هزارتو #دل_نوشته...
  9. Tiralin

...دیوانگی‌هایت درآمیخته نمی‌کردی، شاید، فرمانروای خِرد بارم می‌داد تا باری پسین دست بر سیم گردنت نهم و دل ببازم. ای افسوس که اگرت گام دویم بردارم، دست‌خونم از سر می‌گیری² و دگر بار آن بس اشک و آه و خم. #تیرالین #یخ_و_میخ #تیغ_آفتاب #دل_نوشته #جوهر_هزارتو 1: ظاهری بود 2: دوباره مرا به بازی می‌گیری.
  10. Tiralin

...و زین پس، تنها باید به تَخت و گاه خویش بگریزم و روزها از تیر دلدادگی گریزان باشم؛ و اگر نه... به راستی پسین کیست؟ #تیرالین #یخ_و_میخ #تیغ_آفتاب #دل_نوشته #جوهر_هزارتو الماس: آرامش روان؛ خِرد. شهر آرمانی: جایی که حد و مرز شخصیتی بدون باج عاطفی و تحقیر‌هایی مانند آن رعایت می‌شود. میترا...
  11. Tiralin

...به زیبایی و درخشش خویش پذیرا باشید و به هیچ، از من نپرسید و یادم مکنید؛ تا مگر رویداد‌های قاجاریان* در پی‌مان نیاید. #تیرالین #یخ_و_میخ #تیغ_آفتاب #Girl_at_home #Taylor_Swift #دل_نوشته #جوهر_هزارتو داو: ادعا رویدادهای قاجاریان: اشاره به جنجال و تنش‌های بانوان دربار قاجار برای به دست آوردن...
  12. Tiralin

...پیوسته در نیمه شب دل از سینِه ام بیرون می‌کشیدی و زین آگاهی دلپذیر، می‌خواهم تا روزهای روز و از بهر خشنودی کوه و آفتاب، به تنهایی در آن بالماسکه پای‌کوبم و بدرخشم. #تیرالین #یخ_و_میخ #تیغ_آفتاب #دل_نوشته #جوهر_هزارتو شبگیر: صبح بیش از این ریسمان و نخ درهم نپیچ: اوضاع را از آنچه هست، پیچیده تر...
  13. Tiralin

...و دهل که می‌شنوی، نه چون نِی توست، که از دور ما را خوش‌تر از انگبین* است، که نوای آمیخته‌ی تیغ و زنگ راستی و نیرو‌ست! #تیرالین #یخ_و_میخ #تیغ_آفتاب #تاریخ_آرتدال #جوهر_هزارتو #دل_نوشته گریخته از المیرا: کسی که شان و شخصیت خودش را زیر پا نهاده به سخن: به اصطلاح دست‌خون: شرط بندی احساسی برش...
  14. Tiralin

پیچ و خم دنج | elina2003 کاربر انجمن رمان ۹۸

...و این چند، تنها لَختی خون از گردون نمایش‌های گیهان باشند و روزگار بس ره‌دار، تا دگر داستان‌هایش بخوانیم و از بر کنیم. #تیرالین #یخ_و_میخ #تیغ_آفتاب #تاریخ_آرتدال #به_هیچ_کس #پیچ_و_خم_دنج #دل_نوشته _______________________________________ ۱. نمایش‌های دست‌خون: بازی‌‌های دروغینی که عواقب راستین...
  15. Tiralin

...در آن کلبه زندانی کنی و آتش و دود؛ که من دیگر روشنی راستین را یافته‌ام و مگر کوشک نشینان، به کس بار دیدار و گفت ندهم. #تیرالین #یخ_و_میخ #تیغ_آفتاب #دل_نوشته #پیچ_و_خم_دنج _______________________________________ ۱. کوشک: کاخ، استعاره از جایگاه حقیقی و والای شخصیتی ۲. هورنژاد: زیبا، اینجا...
  16. Tiralin

...پهلو‌ها را به نرمی نوازش‌های شیدایی می‌درّند و سرانجام، سرما و سیاهی درونشان را به نام پیشکشی بی‌همتا و سزاوار به دگران می‌دهند. زیباست و گوارا؛ نه؟ و ما برای این دست‌خونِ باشکوه، به دوریان زیباروی هم نیازی نداریم؛ تنها زبانی نرم‌ و ادب دانی. #تیرالین #یخ_و_میخ #تیغ_آفتاب #دل_نوشته #پیچ_و_خم_دنج
  17. Tiralin

...بدرودی بر دیو سپیدروی دماوند زندگی، لَبخندی بر آفتاب برخاسته‌ی زندگی پسین، میانی خمیده از ناهوشی، قامتی راست از نیروی اهورایی و بی‌باکی و بی‌باکی. #تیرالین #یخ_و_میخ #تیغ_آفتاب #دل_نوشته #پیچ_و_خم_دنج _______________________________________ ۱. شاهنامه نویسی: نوشتن داستان‌های اسطوره‌ای
shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8
بالا