خوش آمدید به رمان ۹۸ | بهترین انجمن رمان نویسی

رمان ۹۸ با هدف ترویج فرهنگ کتاب خوانی و تقویت قلم عزیزان ایجاد شده است.
هدف ما همواره ایجاد محیطی گرم و صمیمی و دوستانه بوده
برای مطالعه کامل رمان‌ها و استفاده از امکانات انجمن
به ما بپیوندید و یا وارد انجمن شوید.

فاطمه مقاره

کاربر فعال انجمن
کاربر رمان ۹۸

امتیاز واکنش
4,290
زمان حضور
15 روز 6 ساعت 2 دقیقه
نویسنده این موضوع
Lettre à ma meilleure amie
Bonjour Lola,

Comment vas-tu ? Je t’écris de France, où je vis avec ma famille depuis deux mois. Nous allons bien, nous habitons dans une petite maison ancienne avec un très beau jardin. Nous avons de nouveaux amis et nous avons rencontré nos voisins lors d’une soirée festive la semaine dernière.

J’ai fait de gros progrès en français, je le comprends et je sais le parler et l’écrire bien mieux maintenant. Je suis dentiste dans un nouveau cabinet depuis une semaine et j’aime mon travail. Mes collègues sont gentils et m’ont bien accueillie. Comme c’est proche de la maison, je peux y aller à pied, c’est très agréable. Mon mari a enfin trouvé une place d’architecte et travaille sur un important projet d’immeuble avec son équipe.

Les enfants travaillent bien à l’école, même si ma fille a quelques difficultés en mathématiques. Mon fils a de bonnes notes en français, c’est sa matière préférée. Il aime beaucoup lire, surtout le soir avant de dormir. Ils se sont fait des copains et sont heureux de vivre en France. Ils parlent encore mieux le français que nous.

Est-ce que ton mari et tes enfants vont bien ? Est-ce que tu travailles toujours à l’agence de voyages ? Donne-moi de tes nouvelles plus souvent !

Je suis heureuse de vous revoir le mois prochain. Nous passerons les fêtes de Noël ensemble.

A bientôt, je t’embrasse.

Sarah

نامه‌ای به بهترین دوستم

سلام لولا، خوبی؟ از فرانسه برایت نامه می‌نویسم، جایی که مدت دو ماه است با خانواده‌ام زندگی می‌کنم. ما خوب هستیم، در یک خانه کوچک قدیمی با یک باغ زیبا زندگی می‌کنیم. دوستان جدیدی داریم و همسایگانمان را هفته پیش در یک پارتی ملاقات کردیم.
زبان فرانسوی‌ام پیشرفت زیادی داشته، الان می‌فهمم و می‌دونم چطور صحبت کنم و بنویسم، حالا زبانم خیلی بهتر شده. برای یک هفته دوره جدیدی در دندانپزشکی گذراندم و شغلم را دوست دارم. هم کلاسی‌هایم مهربان هستند و با من خوب رفتار می‌کنند. محل کارم نزدیک خانه است و می‌توانم مسیر را پیاده بروم که خیلی لـ*ـذت بخش است. همسرم در نهایت یک شغل پیدا کرد و به عنوان مهندس همراه تیم‌اش روی یک پروژه بزرگ ساختمانی کار می‌کند.
مدرسه بچه‌ها هم خب پیش می‌رود هر چند دخترم در درس ریاضی کمی مشکل دارد. پسرم نمرات خوبی در زبان فرانسه می‌گیرد، این زبان موضوع مورد علاقه اوست. او خیلی به خواندن علاقه دارد مخصوصا هنگام شب و قبل از خواب. آنها دوستانی پیدا کرده‌اند و از زندگی در فرانسه خوشحال هستند. بهتر از ما فرانسه صحبت می‌کنند.
همسر و بچه های تو خوب هستند؟ هنوز در آژانس مسفرتی کار می‌کنی؟ بیشتر با من در تماس باش! از اینکه دوباره ماه بعد می بینمت خوشحالم. می‌توانیم کریسمس را با هم بگذرانیم

متن های ساده زبان فرانسوی

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8
بالا