خوش آمدید به رمان ۹۸ | بهترین انجمن رمان نویسی

رمان ۹۸ با هدف ترویج فرهنگ کتاب خوانی و تقویت قلم عزیزان ایجاد شده است.
هدف ما همواره ایجاد محیطی گرم و صمیمی و دوستانه بوده
برای مطالعه کامل رمان‌ها و استفاده از امکانات انجمن
به ما بپیوندید و یا وارد انجمن شوید.

Usage for hash tag: یک_جرعه_کتاب

1. •~✓جــمـــله‌های به یــاد مانـــدنی✓~•

چه کارهایی که می‌بایست بکنیم و هرگز نکردیم! برای اینکه به ملاحظاتی پایبند بودیم، فرصتی مناسب را انتظار می‌کشیدیم، تنبلی می‌کردیم و برای اینکه مدام به خود می‌گفتیم: «چیزی نیست، همیشه فرصت خواهیم داشت.» زیرا نمی‌دانستیم هر روزی که می‌گذرد بی جانشین و هر لحظه نایافتنی است. تصمیم‌گیری، تلاش...
  2. •~✓جــمـــله‌های به یــاد مانـــدنی✓~•

انسان هميشه به محبوب هايش چيزهاى زيادى هديه مى كند.. و تو ارزشمندترين همه ى اين هارا به من هديه كردى : فقدان... نمى توانستم به راحتى از تو بگذرم حتى در زمانى كه مى ديدمت ، برايت دلتنگ مى شدم... خانه ى ذهن من ، خانه ى دل من ، قفل شده بود و تو اين قفل هارا شكستى و هوا به درون پاشيد.. هواى سرد...
  3. •~✓جــمـــله‌های به یــاد مانـــدنی✓~•

ﻣﻦ ﻫﻤﯿﺸﻪ ﺑﻪ ﺗﺼﻤﯿﻢ ﺍﻭﻝ ﺍﺣﺘﺮﺍﻡ ﻣﯽ ﮔﺬﺍﺭﻡ، ﺗﺼﻤﯿﻢ ﺍﻭﻟﯽ ﮐﻪ ﺑﻪ ﺫﻫﻨﺖ ﻣﯽ ﺯﻧﺪ ﺑﺎ ﻫﻤﻪ ﺟﺎﻥ ﮔﺮﻓﺘﻪ ﻣﯽﺷﻮﺩ. ﺗﺼﻤﯿﻢ ﺩﻭﻡ ﺑﺎ ﻋﻘﻞ ﻭ ﺗﺼﻤﯿﻢ ﺳﻮﻡ ﺑﺎ ﺗﺮﺱ. ﺍﺯ ﺗﺼﻤﯿﻢ ﺍﻭﻝ ﮐﻪ ﺭﺩ ﺷﺪﯼ، ﺑﺎﻗﯽ ﺵ ﻣﺰﻩ ﺍﯼ ﻧﺪﺍﺭﺩ. ☆ قیدار #ﺭﺿﺎ_ﺍﻣﯿﺮﺧﺎنی
  4. •~✓جــمـــله‌های به یــاد مانـــدنی✓~•

به هر سو که می خواهی – شرق، غرب، شمال یا جنوب – برو، اما هر سفری که آغاز می کنی سیاحتی به درون خود بدان! آنکه به درون خود سفر می کند، سرانجام ارض را طی می کند. ☆ملت عشق #الیف_شافاک
  5. •~✓جــمـــله‌های به یــاد مانـــدنی✓~•

مشكل اينجاست كه كه هميشه انتخاب تو بين دوتا بد است، مهم هم نيست كه كدام را انتخاب كنى، هركدامشان ذره اى از تو را مى خورند، تا آنجا كه ديگر چيزى باقى نمى ماند. ☆ساندويچ ژامبون #چارلز_بوكوفسكى
  6. •~✓جــمـــله‌های به یــاد مانـــدنی✓~•

پیمودن راه حق کار دل است ، نه کار عقل . راهنمایت همیشه دلت باشد ، نه سری که بالای شانه هایت است . از کسانی باش که به نفس خود آگاهند ، نه از کسانی که نفس خود را نادیده می گیرند. ☆ ملت عشق #الیف_شافاک
  7. •~✓جــمـــله‌های به یــاد مانـــدنی✓~•

این ما هستیم که پیر می‌شویم، فرسوده می‌شویم و از بین می‌رویم. ولی رویاها و تخیلاتمان این‌طور نیست. رویاهای ما حتی، مدتها پس از مرگمان هم می‌تواند در درونِ انسان‌های دیگر زنده بماند. ☆راز فال ورق #یاستین_گوردر
  8. •~✓جــمـــله‌های به یــاد مانـــدنی✓~•

من بارها به این مسئله برخورده بودم که اقوام و خویشاوندان نسبت به یکدیگر رفتار و اخلاق نامطلوب‌تری دارند تا نسبت به بیگانگان. خویشاوندان آدم به نقاط ضعف و نیروی انسان آشنا هستند و برای حمله به او مواقع مناسبی را انتخاب می‌کنند. برای تهمت‌های خود کم و بیش مدرک دارند و به آسانی با هم دست به...
  9. •~✓جــمـــله‌های به یــاد مانـــدنی✓~•

کسی که مدام خواهان ترقی است، باید منتظر باشد روزی به سرگیجه دچار شود. سرگیجه چیست؟ ترس از افتادن؟ اما چرا روی بلندی حفاظ دار ساختمان هم دچار سرگیجه می شویم؟ چون سرگیجه چیز دیگری، غیر از ترس از افتادن است. در واقع، آوای فضای خالی زیر پایمان ما را به سوی خود جلب می کند و تمایل به سقوط - که...
  10. •~✓جــمـــله‌های به یــاد مانـــدنی✓~•

#یک_جرعه_کتاب جلو برم یا عقب؟ اگه برگردم عقب وضعیت بدتره، چون دوباره باید از راه پر از چاله چوله ای که اومدم برگرم، ولی اگه جلو برم لااقل این امید رو دارم که شاید جاده بهتر بشه...! ☆ نامه به کودکی که هرگز زاده نشد #اوریانا_فالاچی
  11. •~✓جــمـــله‌های به یــاد مانـــدنی✓~•

ميدوني چه حسي داره وقتي خودتو به سرنوشت مي سپري ؟ يه جورايي بهت خوشامد مي گه. ديگه نه دردي هست، نه ترسي و نه اشتياق و آرزويي. مرگ ،اميد بود كه داشت با اين تسكين به وجود مي اومد. به زودي مي تونستم ادوارد رو ببينم . ما تو اون دنيا به هم مي رسيديم، چون مطمئن بودم كه خدا مهربونه، خدا هرگز اون قدري...
  12. •~✓جــمـــله‌های به یــاد مانـــدنی✓~•

تعداد آدمهایی که من واقعا دوستشان دارم زیاد نیست تعداد کسانی که نظر خوبی دربارشان دارم از آن هم کمتر است " من هرچه بیشتر دنیا را میشناسم از آن ناراضی تر میشوم " هرروز که میگذرد بیشتر معتقد میشوم که آدم ها " شخصیت ناپایداری دارند " نمیشود روی ظواهر ، لیاقت یا فهم و شعورشان حساب باز کرد ...
  13. •~✓جــمـــله‌های به یــاد مانـــدنی✓~•

تو دختر خیلی باهوشی هستی. واقعا هستی. می‌توانی هرچه بخواهی بشوی لیلا! من به این یقین دارم و می‌دانم وقتی این جنگ تمام شود، افغانستان به تو مثل مردهایش نیاز دارد حتی بیشتر از مردها. چون یک جامعه شانس موفقیت ندارد اگر زن‌هایش تحصیل نکنند لیلا، هیچ شانسی! ☆ هزار خورشید تابان #خالد_حسینی
  14. •~✓جــمـــله‌های به یــاد مانـــدنی✓~•

انسان هميشه به محبوب هايش چيزهاى زيادى هديه مى كند.. و تو ارزشمندترين همه ى اين هارا به من هديه كردى : فقدان... نمى توانستم به راحتى از تو بگذرم حتى در زمانى كه مى ديدمت ، برايت دلتنگ مى شدم... خانه ى ذهن من ، خانه ى دل من ، قفل شده بود و تو اين قفل هارا شكستى و هوا به درون پاشيد.. هواى سرد...
  15. •~✓جــمـــله‌های به یــاد مانـــدنی✓~•

می دانید ، زمان خیلی زود میگذرد ، بعد آدم می بیند که راه حل های زندگی خیلی محدود است ، به همین دلیل خیلی چیزها جا می افتند ، ثابت می مانند ، آن قدر ثابت که حتی ، فکراین که آدم بتواند تغییرشان دهد خنده دار و حیرت انگیز می شود . ☆ برشی از باغ گذر #مارگریت_دوراس
  16. •~✓جــمـــله‌های به یــاد مانـــدنی✓~•

این زندگی فانی کوتاه است. هر کس در گوشه کوچکی از زمین زندگی می‌کند؛ و حتی دیرپاترین شهرت‌ها نیز زودگذر است. زیرا منوط به سلسله انسان‌هایی است که زود می‌میرند و حتی خود را نمی‌شناسند، تا چه رسد به این که کسی را بشناسند که مدت‌ها پیش مرده و از دنیا رفته است. ☆تأملات #مارکوس_اورلیوس
  17. •~✓جــمـــله‌های به یــاد مانـــدنی✓~•

ریشه ی تمام قهرها مبتنی بر خطایی است که می تواند مطرح شود، جواب بگیرد و بلافاصله از بین برود، ولی در دل طرف توهین شده نشست می کند بعدها بروز دردناک تری می یابد. تاخیر در حل وفصل بلافاصله ی اختلاف ها، بلافاصله بعد از وقوع آنها، به عقده ی تلخی تبدیل می شود. ☆جستارهایی در باب عشق #آلن_دوباتن
  18. •~✓جــمـــله‌های به یــاد مانـــدنی✓~•

#یک_جرعه_کتاب بشر هيچ چيز درنيافته و هيچ چيز ابداع نكرده است. نمي توانيم چيزی بدانيم، فقط می دانيم كه هيچ نمي دانيم، و اين، بلندترين مرتبه ی خرد انسانی است ... ☆ جنگ و صلح #لئو_تولستوی
  19. •~✓جــمـــله‌های به یــاد مانـــدنی✓~•

وقتی خدا دنیا را آفرید حتم دارم که خود را توی هچل انداخت. ماهی فریاد می زند : ای خدا مرا کور نکن ،نگذار وارد تور شوم ،ماهیگیر داد می زند : خدایا ماهی را کور کن ،وادارش کن وارد تور شود. خدا به کدامش گوش کند ؟ ☆ آخرین وسوسه مسیح #نیکوس_کازانتزاکیس
  20. •~✓جــمـــله‌های به یــاد مانـــدنی✓~•

#یک_جرعه_کتاب همیشه نگرش عاطفی به مسائل ناامیدکننده است، همیشه. پس باید همیشه به آن طریقی که برایمان سهل‌تر است زندگی کنیم. "هیچ چیز خلاف میل و سرشتت انجام نده، اگرچه برای دیگران ناراحت‌کننده و تعجب‌انگیز باشد". ☆یادداشت‌ها #آلبر_کامو
shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8
بالا