خوش آمدید به رمان ۹۸ | بهترین انجمن رمان نویسی

رمان ۹۸ با هدف ترویج فرهنگ کتاب خوانی و تقویت قلم عزیزان ایجاد شده است.
هدف ما همواره ایجاد محیطی گرم و صمیمی و دوستانه بوده
برای مطالعه کامل رمان‌ها و استفاده از امکانات انجمن
به ما بپیوندید و یا وارد انجمن شوید.

Usage for hash tag: آلن_دوباتن

1. •~✓جــمـــله‌های به یــاد مانـــدنی✓~•

بدون عشق ، قابلیت دارا بودن هویت را از دست میدهیم، در عشق تأییدی مدام از خود ما وجود دارد. شگفت نیست که، مرکزیت تمام ادیان تصور خداوندی است که قادر است در هر حال ما را ببیند، دیده شدن موجب این اطمینان است که وجود داریم. ☆عشق #آلن_دوباتن
  2. •~✓جــمـــله‌های به یــاد مانـــدنی✓~•

شگرد، شاید این باشد که به جای شروع یک زندگی جدید، یاد بگیریم همان زندگی را با چشمانی کمتر دل‌زده و خوگرفته بازنگری کنیم ... ☆ سیر عشق #آلن_دوباتن
  3. •~✓جــمـــله‌های به یــاد مانـــدنی✓~•

یکی از دردسرهای عشق این است که، دست‌کم برای مدتی، این خطر را دارد که به‌طور جدی خوش‌بختمان کند! ☆جستارهایی در باب عشق #آلن_دوباتن
  4. •~✓جــمـــله‌های به یــاد مانـــدنی✓~•

ریشه ی تمام قهرها مبتنی بر خطایی است که می تواند مطرح شود، جواب بگیرد و بلافاصله از بین برود، ولی در دل طرف توهین شده نشست می کند بعدها بروز دردناک تری می یابد. تاخیر در حل وفصل بلافاصله ی اختلاف ها، بلافاصله بعد از وقوع آنها، به عقده ی تلخی تبدیل می شود. ☆جستارهایی در باب عشق #آلن_دوباتن
  5. •~✓جــمـــله‌های به یــاد مانـــدنی✓~•

لـ*ـذت و رنج چنان به هم وابسته‌اند که که اگر کسی قصد حداکثر بهره‌مندی از لـ*ـذت را داشته باشد ناگزیر است بیشترین مقدار ممکن از رنج را بچشد. ☆ تسلی بخشی های فلسفه #آلن_دوباتن
  6. •~✓جــمـــله‌های به یــاد مانـــدنی✓~•

آیا زیبایی، مادر عشق است یا عشق، مادر زیبایی؟ من عاشق کلوئه بودم چون زیبا بود یا زیبا بود چون من دلداده او بودم؟ ☆ جستارهایی در باب عشق #آلن_دوباتن
  7. •~✓جــمـــله‌های به یــاد مانـــدنی✓~•

عقل و هوشیاری، زمانی آغاز می‌شود که دریابیم با این علم زاده نشده‌ایم که بدانیم چگونه باید زندگی کنیم، بلکه زندگی یک مهارت است که باید کسب شود، مثل دوچرخه‌سواری یا نواختن یک پیانو. ☆ جستارهایی در باب عشق #آلن_دوباتن
  8. •~✓جــمـــله‌های به یــاد مانـــدنی✓~•

نمی توانیم درست حرف بزنیم‌ تا وقتی کسی به حرف مان گوش بدهد و در یک کلام زنده نیستیم تا زمانی که دوست داشته بشویم! ☆جستارهایی در باب عشق #آلن_دوباتن
  9. •~✓جــمـــله‌های به یــاد مانـــدنی✓~•

اگر حقیقتا عاشق کسی باشیم به هیچ وجه از او نمی‌خواهیم که تغییر کند. ☆سیر عشق #آلن_دوباتن
  10. •~✓جــمـــله‌های به یــاد مانـــدنی✓~•

...کنید و نه از چهره‌ام، و اگر مجبور باشید در آن صورت ترجیح می‌دهم در مورد لبخندم اظهار نظر بکنید تا دماغم. ما محتاجیم که دوست داشته شویم، حتی اگر همه چیزمان را از دست بدهیم: همه چیز ترک شود جز «من»، این «من» اسرارآمیز در ضعیف‌ترین و آسیب‌پذیرترین وضع‌اش ... ☆ جستارهایی در باب عشق #آلن_دوباتن
  11. •~✓جــمـــله‌های به یــاد مانـــدنی✓~•

...عصبانیتمان را بگوییم درک شویم، گویا در این صورت احساس اطمینانمان بیشتر میشود. در واقع هسته اصلی دلخوری ما، درک نشدن بدون توضیح است . ریشه این موضوع به احتمال زیاد به دوران کودکی ما برمی‌گردد که هرچه می‌خواستیم گریه می‌کردیم و نزدیکان وظیفه تشخیص نیاز ما را داشتند . ☆ سیر عشق #آلن_دوباتن
  12. •~✓جــمـــله‌های به یــاد مانـــدنی✓~•

...که در بین‌شان زندگی می‌کنیم و بیشترشان را به رسم عادت نادیده می‌گیریم، و بیشترشان به رسم عادت نادیده‌مان می‌گیرند، همیشه دو سه تایی هستند که توانایی شاد شدنمان را گروگان می‌گیرند، که از روی بوی‌شان می‌شناسیم‌شان، که حاضریم بمیریم اما بدون آن‌ها زندگی نکنیم ...! ☆ یک هفته در فرودگاه...
  13. •~✓جــمـــله‌های به یــاد مانـــدنی✓~•

رنج و سختی را می‌توان بدون شکایت تا مدت‌های طولانی تحمل کرد، ولی در صورتی که با تحقیر همراه نباشد. ☆اضطراب منزلت #آلن_دوباتن
  14. •~✓جــمـــله‌های به یــاد مانـــدنی✓~•

شگرد شاید این باشد که به جای شروع یک زندگی جدید، یاد بگیریم همان زندگی را با چشمانی کمتر دل‌زده و خوگرفته بازنگری کنیم! ☆ سیر عشق #آلن_دوباتن
  15. •~✓جــمـــله‌های به یــاد مانـــدنی✓~•

برای داشتن روابط خوب، نیازی نیست دائما عاقلانه رفتار کنیم، تمام مهارتی که نیاز داریم، این است که چند وقت یک بار بتوانیم با روی گشوده اقرار کنیم که شاید در یکی دو موقعیت، احمقانه رفتار کرده ایم! ☆سیر عشق #آلن_دوباتن
  16. •~✓جــمـــله‌های به یــاد مانـــدنی✓~•

نمی توانیم درست حرف بزنیم‌ تا وقتی کسی به حرف مان گوش بدهد و در یک کلام زنده نیستیم تا زمانی که دوست داشته بشویم! ☆ جستارهایی در باب عشق #آلن_دوباتن
  17. •~✓جــمـــله‌های به یــاد مانـــدنی✓~•

عشق یعنی ستایش ویژگی‌هایی از معشوق که نوید جبران ضعف‌ها و کمبودهای ما را می‌دهد؛ عشق کاوشی است برای کامل شدن ... ☆سیر عشق #آلن_دوباتن
  18. •~✓جــمـــله‌های به یــاد مانـــدنی✓~•

...کنید و نه از چهره‌ام، و اگر مجبور باشید در آن صورت ترجیح می‌دهم در مورد لبخندم اظهار نظر بکنید تا دماغم. ما محتاجیم که دوست داشته شویم، حتی اگر همه چیزمان را از دست بدهیم: همه چیز ترک شود جز «من»، این «من» اسرارآمیز در ضعیف‌ترین و آسیب‌پذیرترین وضع‌اش ... ☆جستارهایی در باب عشق...
  19. •~✓جــمـــله‌های به یــاد مانـــدنی✓~•

...لیاقتش را داریم که تشخیص‌اش بدهیم. در پرسش‌هایی از این دست، مجبوریم یا به سوی خودبینی کامل تمایل پیدا کینم یا از طرف دیگر، به حقارت مطلق: مگر چه کرده‌ام که مستحق عشق باشم؟ پرسشی که عاشق شریف و فروتن می‌پرسد؛ کار بدی نکردم. مگر چه کرده‌ام که از عشق محروم باشم؟ ☆جستارهایی_در_باب_عشق #آلن_دوباتن
shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8
بالا