خوش آمدید به رمان ۹۸ | بهترین انجمن رمان نویسی

رمان ۹۸ با هدف ترویج فرهنگ کتاب خوانی و تقویت قلم عزیزان ایجاد شده است.
هدف ما همواره ایجاد محیطی گرم و صمیمی و دوستانه بوده
برای مطالعه کامل رمان‌ها و استفاده از امکانات انجمن
به ما بپیوندید و یا وارد انجمن شوید.

*NiLOOFaR*

مدیر آزمایشی اقلیم جادوگران
مدیر آزمایشی

امتیاز واکنش
3,115
زمان حضور
59 روز 7 ساعت 48 دقیقه
نویسنده این موضوع
هر عاشقی پس از آنکه سرانجام به وصل رسید، دلسردی و سرخوردگی فوق‌العاده‌ای را تجربه می‌کند؛ و مبهوت می‌ماند که چگونه آنچه با چنان اشتیاقی در پی‌اش بوده، حاصلی بیش از سایر خشنودی‌های **** ندارد و در نتیجه، حس نمی‌کند منفعت چندانی نصیبش شده باشد.

گفت: «یکی از فرمول‌های شوپنهاور که خیلی به من کمک کرد، این ایده بود که شادی نسبی از سه منبع سرچشمه می‌گیره: آنچه هستی، آنچه داری و آنچه در چشم مردم جلوه می‌کنی. اون اصرار داره که ما باید فقط بر اولی تمرکز کنیم و بر دومی و سومی – بر داشته‌ها و بر وجهه‌مان – سرمایه‌گذاری نکنیم چون کنترلی بر اون دو تا نداریم، چون از ما گرفته می‌شن – درست مثل پیری گریزناپذیر که داره زیبایی تو رو ازت می‌گیره. در واقع، شوپنهاور گفته «داشتن» معکوس می‌شه: آنچه داریم، اغلب صاحبمان می‌شود.»

گل پاسخ داد: ای ابله! تصور کرده‌ای من می‌شکفم تا دیده شوم؟ من برای خودم می‌شکفم نه برای دیگران، چون شکوفایی خرسندم می‌کند. سرچشمه‌ی شادی من در وجود خودم و در شکوفایی‌ام است.

درمان شوپنهاور | اروین یالوم

آخرین ویرایش:

*NiLOOFaR*

مدیر آزمایشی

امتیاز واکنش
3,115
زمان حضور
59 روز 7 ساعت 48 دقیقه
نویسنده این موضوع
برترین خرد آن است که لـ*ـذت بردن از زمان اکنون را والاترین هدف زندگی قرار دهیم، زیرا این تنها واقعیتی‌ست که وجود دارد و مابقی چیزی نیست جز بازی‌های فکر. ولی می‌شود آن را بزرگ‌ترین بی‌خردی هم نامید زیرا آنچه تنها برای یک لحظه هست و بعد همچون رویایی ناپدید می‌شود، هرگز به کوششی جانفرسا نمی‌ارزد.

مشاهده‌ی نخستین منظره‌های رنج و درد بشری، بر زندگی و آثار آرتور شوپنهاور هم تاثیری عمیق گذاشت. شباهت تجربه‌اش با بودا را فراموش نکرد و سال‌ها بعد درباره‌ی سفرش نوشت: «در هفده‌سالگی، بی‌آنکه از آموزه‌های مدرسه چیزی اندوخته باشم، مصیبت و اندوه زندگی مرا به خود جلب کرد، درست مانند بودای جوان هنگامی که بیماری، درد، پیزی و مرگ را دید.»

ما با هر نفس مرگ را از خویش دور می‌کنیم. در حالی که به طور مداوم در پی دست یازیدن به ما است. در نهایت مرگ است که باید پیروز شود؛ چون از لحظه تولد، مرگ در سرنوشت ما گنجاده شده است و همیشه در کمین است. تا زمانی که بالاخره آن را پیش از موعد مقرر فرو دهیم.

آخرین ویرایش:

*NiLOOFaR*

مدیر آزمایشی

امتیاز واکنش
3,115
زمان حضور
59 روز 7 ساعت 48 دقیقه
نویسنده این موضوع
به محض تولد، مرگ آغاز می‌شود.

حدالمقدور همچنان با علاقه و اشتیاق به زندگی ادامه می‌دهیم؛ همچنان به فوت کردن حباب صابون ادامه می‌دهیم و در تلاش هستیم بزرگترین حباب را درست کنیم و همه ما به جرات می‌دانیم این حباب نیز قطعاً و بدون تردید خواهد ترکید.

هرجا که من هستم مرگ در آنجا نیست و هرجا که مرگ باشد، من نیستم. پس چرا از مرگ می‌ترسید؟

بله جولیوس؛ هیچ کدوم از ما نمی‌توانیم از تقدیر پیر شدن فرار کنیم.

آخرین ویرایش:

*NiLOOFaR*

مدیر آزمایشی

امتیاز واکنش
3,115
زمان حضور
59 روز 7 ساعت 48 دقیقه
نویسنده این موضوع
او همیشه از محدود بودن و کاهش تدریجی خودآگاهی اطمینان داشته است. همیشه دانستن وجود دارد و آنچه هست، دانستن است و دانستن.

جولیوس همیشه ابزارهایی که ادیان برای سلب آزادی و منطق پیروان خود به کار برده بودند را محکوم و تحقیر کرده بود. انواع مراسم، لباس‌های گوناگون مخصوص مراسم، بوی عود و کندر، کتاب‌های مقدس، ترنم آوازهای مذهبی، گروه‌های دعاگو، فرش‌های مخصوص دعا، شال و کلاه، تاج و عصای کشیشان، نان و نوشیدنی، شام آخر، سرها و بدن‌هایی که هماهنگ با سرودهای مذهبی تکان داده می‌شوند... او همیشه این موارد را لوازم یک فریبکاری طولانی مدت در تاریخ می‌دانست یک بازی کثیف که قدرتمندان و رهبران عوام فریبی به راه انداخته بودند تا دیگران را تحت سلطه خود درآورند.

برای ایجاد تغییر فقط کافی است «اینگونه شد» را به «من اینگونه خواستم» تغییر دهید، این همان است که من رستگاری می‌نامم.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8
بالا