خوش آمدید به رمان ۹۸ | بهترین انجمن رمان نویسی

رمان ۹۸ با هدف ترویج فرهنگ کتاب خوانی و تقویت قلم عزیزان ایجاد شده است.
هدف ما همواره ایجاد محیطی گرم و صمیمی و دوستانه بوده
برای مطالعه کامل رمان‌ها و استفاده از امکانات انجمن
به ما بپیوندید و یا وارد انجمن شوید.

Z.a.H.r.A☆

مدیر تالار ماورا
عضو کادر مدیریت
مدیر تالار انجمن

امتیاز واکنش
9,321
زمان حضور
166 روز 12 ساعت 44 دقیقه
نویسنده این موضوع
از دیگر مواریث انبیاء که نزد امام زمان(عج) است و در روایات به آن اشاره شده است، تاج سلطنتی حضرت سلیمان(ع) است. امام صادق(ع) به مفضّل فرمود:

«به خدا سوگند تمام ترکه جمیع پیغمبران، حتّی انگشتر سلیمان و تاج او، نزد امام زمان(ع) است.»18

در کتاب های انبیای سلف نیز درباره امام زمان(عج) آمده است که «... و تاج سلطنتیِ سلیمان با او باشد و جنّ و انس و دیوان و مرغان و درندگان در فرمان او خواهند بود.»19

عصای حضرت سلیمان(ع)

عصای حضرت سلیمان(ع) از دو جهت مورد توجّه است. یکی اینکه در آخرین لحظات عمر، سلیمان(ع) به آن تکیه داده بود و جنّ و انس فکر می کردند که او زنده است و همچنان به کار مشغول بودند تا آنکه موریانه ای آن را خورد و بر همگان مشخّص شد که سلیمان ساعت هاست که از دنیا رفته است و اجنّه هم از غیب اطّلاعی ندارند. جنبه دیگر آن است که در روایتی می خوانیم:

داوود(ع)، اسباط بنی اسرائیل را فراخواند و به آنهاگفت: «از ناخشنودی شما مطّلع شدم، عصاهای خود را به من نشان بدهید، هر عصا که سبز شد و میوه داد، صاحب آن ولیّ امر و جانشین من است.» گفتند: پذیرفتیم. فرمود: «هر یک از شما نامش را بر عصایش بنویسد» و نوشتند. سلیمان هم عصای خود را آورد و نامش را برآن نوشت. سپس همه را در اتاقی نهاده و درش را بستند و سران بنی اسرائیل به پاسبانی آن پرداختند و چون صبح شد، داوود با ایشان نماز بامداد به جای آورد و در را گشود و عصاها را بیرون آورد. عصاها سبز شده بودند و تنها عصای سلیمان بود که میوه نیزآورده بود. دیگر کار را به داوود واگذاشتند...20

این عصای سلیمان(ع) نیز همراه امام زمان(عج) است و دلیلی بر منکران بوده باشد و نشانه ای از حقّانیّت آن وجودِ عزیز.

تاج سلطنتی حضرت سلیمان(ع)

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8
بالا