خوش آمدید به رمان ۹۸ | بهترین انجمن رمان نویسی

رمان ۹۸ با هدف ترویج فرهنگ کتاب خوانی و تقویت قلم عزیزان ایجاد شده است.
هدف ما همواره ایجاد محیطی گرم و صمیمی و دوستانه بوده
برای مطالعه کامل رمان‌ها و استفاده از امکانات انجمن
به ما بپیوندید و یا وارد انجمن شوید.

~BAHAR.SH~

مدیر بازنشسته رمان ۹۸
کاربر رمان ۹۸

امتیاز واکنش
33,668
زمان حضور
151 روز 7 ساعت 55 دقیقه
نویسنده این موضوع

میوه های رنگارنگ در بازار روز پیورا

قصابی در بازار روز پیورا

بازار روز پیورا

بعد از دیدن بازار روز به سمت گاراژ برگشتم تا پیورا را ترک کنیم. البته من یک بار دیگه هنگام برگشتم از اکوادور از فرودگاه پیورا به سمت ونزوئلا پرواز داشتم و به پیورا برگشتم و یک روز کامل در پیورا اقامت داشتم. بنابراین فرصت داشتم تا گشتی در شهر بزنم، معماری زیبای شهر، کلیسای جامع و میدان مرکزی شهر رو دیدم و حتی چند نفری دوست پرویی پیدا کردم و با هم در شهر گشت زدیم.

پیورا در شب

فرودگاه پیورا - پرواز از پیورا به لیما و کاراکاس

هتل من در پیورا بار دومی که به این شهر اومدم. یک شب 35 هزار تومان

خشک شویی که نزدیک بود بدلیل بدقولیش همه لباس های من در پرو بمونه!

اتوبوس راس ساعت ۹:۳۰ حرکت کرد صندلی های ما جلوی اتوبوس بود و می تونستیم مناظر سر سبز و زیبای اطراف رو ببینیم. بعد از ۵ ساعت به مرز اکوادور و پرو رسیدیم. کارهای خروج ما بیست دقیقه ای تمام شد اما اتوبوس با تاخیر زیادی حرکت کرد. عبور از مرز خیلی راحت بود. بعد از اینکه مامور گذرنامه مهر خروج را توی پاسپورتم زد، از روی یک پل رد شدیم (خیلی از مرزهای زمینی که دیدم یک رودخانه مرز دو کشور رو مشخص میکنه)، ۴۰۰ متر اونطرف تر کشور اکوادور بود و روی تابلویی به دو زبان اسپانیایی و انگلیسی بزرگ نوشته شده بود، به اکوادور خوش آمدید…

رودخانه آمازون در نزدیک مرزپرو و کلمبیا - آخرین عکس من در کشور پرو

بهترین زمان سفر و بلیط پرواز بولیوی

بدلیل تنوع جغرافیایی کشور پهناور پرو (قدری از ایران کوچکتره) نمیشه فصل خاصی برای دیدن پرو معرفی کرد و این مساله با توجه به مکان هایی که برای بازدید انتخاب می کنید تعیین میشه. از اونجایی که اکثر افرادی که برای بار اول به پرو می روند مـ*ـاچوپیچو رو توی برنامه دارند، شاید بهتر باشه فصل زمستان (خرداد تا شهریور) برای سفر پرو انتخاب نشه.

رفتن از ایران به پرو چندان ساده نیست. ارزانترین پرواز رو ایرفرانس با قیمت حدود ۱۰۰۰ دلار داره ولی برای استفاده از این پرواز نیاز به ویزای شینگن هست که دردسرهای خودش رو داره. توصیه من رفتن به برزیل و از اونجا با یک پرواز ۳۰۰-۴۰۰ دلاری (رفت و برگشت) رفتن به لیما هست. برای جستجوی بلیط “راهنمای خرید بلیط ارزان” رو مطالعه کنید.

هزینه های سفر به پرو

پرو کشور نسبتا ارزونی هست و اگر بخوام با همسایه هاش یعنی برزیل، شیلی، بولیوی و کلمبیا مقایسه-ش کنم فقط بولیوی قدری از پرو ارزونتره. البته حمل و نقل ریلی توی پرو بخصوص مسیرهای منتهی به مـ*ـاچوپیچو اونقدر گرونه که از اون بعنوان گرونترین مسیر دنیا (نسبت به مسافت طی شده) یاد میشه. واحد پول پرو سول هست. ریز هزینه های من در پرو:

• ویزا: ۷۸ رئال برزیل (۳۴ دلار)
  • ۷ شب اقامت در هتل و هاستل: ۲۲۷ سول
  • سیم کارت: ۴۰ سول
  • حمل و نقل بین شهری: ۲۸۰ سول
  • یک پرواز داخلی: ۳۲۳ سول
  • ورودی مـ*ـاچو پیچو و سایر آثار تاریخی: ۱۶۰ سول
  • سایر هزینه ها شامل غذا، میوه، نوشیدنی، حمل و نقل داخل شهری، خشکشویی و خرید: ۴۰۰ سول
هر دلار در زمان سفر ۳۱۰۰ تومان

هر دلار در زمان سفر ۲/۹ سول

کله هزینه سفر به تومان: ۱،۶۴۰،۰۰۰ تومان

منبع: سفرنوشت

سفرنامه پرو

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8
بالا