خوش آمدید به رمان ۹۸ | بهترین انجمن رمان نویسی

رمان ۹۸ با هدف ترویج فرهنگ کتاب خوانی و تقویت قلم عزیزان ایجاد شده است.
هدف ما همواره ایجاد محیطی گرم و صمیمی و دوستانه بوده
برای مطالعه کامل رمان‌ها و استفاده از امکانات انجمن
به ما بپیوندید و یا وارد انجمن شوید.

این تاپیک چقدر براتون مفید بوده؟ تونسته کمکی بهتون بکنه؟

• خییییییلیییییییی مفید

رای: 17 63.0%
  • خیلی مفید

رای: 5 18.5%
  • مفید

رای: 5 18.5%
  • نه چندان مفید

رای: 0 0.0%
  • اصلا مفید نبوده

رای: 0 0.0%

• مجموع رای دهندگان
    27

Narges_Alioghli

مدیر بازنشسته رمان ۹۸
کاربر رمان ۹۸

امتیاز واکنش
13,869
زمان حضور
84 روز 17 ساعت 20 دقیقه
نویسنده این موضوع
به نام آنکه من و تو هر دو می‌پرستیم، آنکه به جسم روح و جان و به ذهن اندیشه و خیال بخشید؛ خدا
سلام؛
امیدوارم حالتون خوب خوب باشه.
بذارین حدس بزنم تو ذهن بیشترتون چی می‌گذره:
فانتزی‌نویسی هم مگه آموزش می‌خواد؟ فانتزیه دیگه، بی‌قانون بی‌قانون، هر چیزی می‌شه نوشت.
اول بذارید این ذهنیت اشتباه رو برطرف کنیم.
سوررئال ساده‌ترین سبک برای نوشتن و در عین حال پیچیده‌ترین سبک برای نوشتنه!
فانتزی اونقدرا هم که شما فکر می‌کنی آسون نیست، اتفاقا خیلی هم سخته.
در ضمن، به هیچ عنوان بی‌قانون نیست و قوانین خودش رو داره.
اینجا من در مورد انواع مدل‌های فانتزی‌نویسی، چگونگی استفاده از عنصر جادو، چگونگی استفاده از شخصیت نامحدود، چگونگی ساخت دنیای جدید، چگونگی ساخت موجود جدید و... آموزش می‌دم.
راستی اگر سوالی بود خصوصی من بازه من رو تاپیک وسواس دارم اینجا پیام ندید لطفا. پیشاپیش مرسی.

با احترام فراوان و علاقه‌ی بی‌پایان
نرگس علی‌ اوغلی
فروردین ماه سال هزار و سیصد و نود و نه

آموزش فانتزی‌ نویسی | اختصاصی انجمن رمان ۹۸

آخرین ویرایش:
  • جذاب
Reactions: آل۱۱، Elaheh_A، Parmida_viola و 33 نفر دیگر

Narges_Alioghli

مدیر بازنشسته رمان ۹۸
کاربر رمان ۹۸

امتیاز واکنش
13,869
زمان حضور
84 روز 17 ساعت 20 دقیقه
نویسنده این موضوع
انواع فانتزی
فانتزی جادو و شمشیرزنی
این نوع فانتزی رو با نام سبک جادو، اژدها، شمشیر هم می‌‌شناسن که تا حدودی اشتباهه. نیازی به وجود اژدها نیست، اگر اثری از جادو و شمشیر باشه فانتزی جزو این دسته به حساب میاد.
این مدل فانتزی بیشتر در دنیاهای خیالی اتفاق می‌افته و از بهترین‌هاش می‌شه هری پاتر، وراثت، شمشیر حقیقت، سوزان و ارباب حلقه‌ها رو نام برد.
فانتزی دارک ساید
این نوع فانتزی شامل کتاب‌هایی می‌شه که از محور اصلیشون موجودات سیاه و اهریمنی باشه، خوناشام‌ها، گرگینه‌ها و...
بیشتر در شهرهای متروکه و جنگل‌های انبوه و تاریک اتفاق می‌افته و از بهترین‌هاش می‌شه خاطرات یک خوناشام و توایلایت رو نام برد. همچنین کار ایرانی‌ای به نام شکارچی از خانم شیما اسماعیلی که روی این سایت قرار داره هم نمونه‌ی خوبیه.
فانتزی اسطوره-افسانه
به شخصه توصیه می‌کنم این مدلی ننویسید مگر اینکه اطلاعات کافی داشته باشید.
این فانتزی یک جور تلفیق اساطیر و افسانه‌هاست؛ همونجور که از اسمش برمیاد. کمی توضیحش پیچیده‌تره. به بیان ساده در صورتی که از خدایان در فانتزی‌ای استفاده بشه اون کار اسطوره-افسانه به حساب میاد هر چند توضیح خیلی ناقصیه.
این نوع فانتزی نسبت به انواع دیگه به اطلاعات خیلی خیلی بیشتری نیازمنده.
دوستان فکر نکنید با چند تا سرچ تو گوگل و درآوردن اسم الهه‌ی آب می‌تونید استفاده‌ی مناسبی ازش تو داستانتون داشته باشید.
نمی‌خوام این پست طولانی بشه در ادامه بیشتر درباره‌ش بحث می‌کنیم پس با معرفی چند کار خوب مسئله رو می‌بندم:
پرسی جکسون، وقایع‌نگاری کین، مگنوس چیس و کار ایرانی‌ای به نام پارسیان و من که به علت استفاده‌ی ناقص و نادرست از عنصر داستانی تلویح چندان چیز خوبی از آب درنیومد. یه جور اسکی ناشیانه از کارای آقای ریوردن.

خوب اینا مهم‌ترین انواع ژانر فانتزی بودن.​

• جذاب
Reactions: Elaheh_A، Parmida_viola، *ELNAZ* و 29 نفر دیگر

Narges_Alioghli

مدیر بازنشسته رمان ۹۸
کاربر رمان ۹۸

امتیاز واکنش
13,869
زمان حضور
84 روز 17 ساعت 20 دقیقه
نویسنده این موضوع
انواع جادو
اگه خوشحال شدید و دارید فکر می‌کنید مبحث شیرین جادو، متاسفم که ناامیدتون می‌کنم. نمی‌خوام از جادوی سفید و سیاه و خاکستری حرف بزنم، این یکی سخت‌تره. سعی می‌کنم تا جای ممکن جوری بگم که درکش براتون مشکل نباشه. توجه کنید که برای درک این مسئله بهتره کتابایی که نام می‌برم رو بخونید.
جادوی سنگین
از آسون بریم به سخت. ساده‌ترین نوع جادو که میتونید به کار ببرید جادوی سنگینه. جادوی سنگین کاملا در چهارچوب قوانین هست و روش‌های مشخصی برای استفاده داره. کلا همه چیزش از قبل معلومه محدودیت‌هاش مرزهاش و... مشکلش اینه که عنصر غافل‌گیری نداره. تو هری پاتر ما شاهد این نوع جادو هستیم.
جادوی سبک
جادوی سبک می‌‌شه جادوی ارباب حلقه‌ها. هیچ چیزش مشخص نیست و هیچ محدودیت و قانونی براش نیست. وقتی از جادوی سبک استفاده می‌کنید نمی‌‌‌‌‌‌تونید مشکلات رو با جادو حل کنید. گندولف به نظر قدرت نامحدودی داره اما حل مشکلات رو به شخصیت‌های دیگه‌‌ی داستان می‌سپره.
جادوی ملایم
این یه جور تلفیق سبک و سنگینه. جادو قوانین خودش رو داره اما کسانی هستن که می‌تونن اون‌ها رو زیر پا بذارن. کار قوی با این نوع جادو ندیدم که بخوام معرفی کنم چون معمولا انتخاب نمی‌‌‌شه. شاید توضیحش ساده به نظر بیاد اما درآوردنش اصلا ساده نیست. خودم ازش استفاده کردم ولی مطمئن نیستم بتونم اونقدر خوب دربیارم که به عنوان مرجع استفاده بشه.
امیدوارم تا اینجا مفید بوده باشه.

• عالی
Reactions: آل۱۱، Elaheh_A، Parmida_viola و 25 نفر دیگر

Narges_Alioghli

مدیر بازنشسته رمان ۹۸
کاربر رمان ۹۸

امتیاز واکنش
13,869
زمان حضور
84 روز 17 ساعت 20 دقیقه
نویسنده این موضوع
سلاح‌ها
گاهی اوقات یه فانتزی رو شروع می‌کنیم به خوندن. خیلی خوشحال و جذب شده داریم ادامه می‌‌دیم تا می‌‌رسیم به جایی که شخصیت اصلی داستان، که از قضا اروپایی هم هست، طی یک حرکت غیورانه و متهورانه با شمشیر ساموراییش سر هیولای بدجنس داستان رو می‌‌زنه. با چشمای از حدقه دراومده برمی‌گردیم و دوباره می‌‌خونیم اما می‌‌بینیم که نه، واقعا شمشیر سامورایی بوده.
اونجاست که سرمون رو به نشونه‌ی تاسف تکون می‌دیم و کلا بیخیال رمانه می‌شیم.
دوستان یه سوال فنی ازتون دارم، آیا شخصیت مسیحی و اروپایی شما در یک کار رئالیسم چادر می‌پوشه؟ (نگید مسلمون می‌شه می‌پوشه. گفتم مسیحی.)
آیا خانم ایرانی و عزیز ما با تاپ و شلوار از خونه بیرون می‌ره؟
وقتی شما دست یه شخصیت اروپایی شمشیر سامورایی می‌دید مثل این می‌مونه که چادر سرش کنید. کاملا غیرمنطقی و غیرواقعی.
(مورد داشتیم دست شاهزاده‌ی ایرانی به جای اکیناکه شمشیر صلیبی دادن.)
وقتی فضای رمان شما اروپاییه می‌تونید از شمشیر صلیبی، شمشیر صلیبی تهاجمی، شمشیر نوک‌تیز و شمشیر تک‌دسته‌ی صاف استفاده کنید؛ ولی شمشیر سامورایی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ خواهش می‌کنم!!!!!!!!
لطفا حواستون باشه چه سلاحی دست چه شخصیتی می‌دید. در پست‌های بعدی انواع سلاح و توضیحاتش رو خواهیم داشت.

آخرین ویرایش:
  • جذاب
Reactions: آل۱۱، Elaheh_A، Parmida_viola و 24 نفر دیگر

Narges_Alioghli

مدیر بازنشسته رمان ۹۸
کاربر رمان ۹۸

امتیاز واکنش
13,869
زمان حضور
84 روز 17 ساعت 20 دقیقه
نویسنده این موضوع
شمشیر صلیبی
شمشیر صلیبی یک شمشیر کاملا اروپاییه که محافظ دستش به شکل صلیبه. جنگ‌های صلیبی به خاطر این سلاح نام گرفتن. بهترین نوعش دو لبه و نوک‌تیز هست مناسب برای بریدن و سوراخ کردن. این شمشیر رو می‌‌‌‌‌‌شه دست هر شخصیت اروپایی از ژنرال و شاهزاده تا سرباز داد. نوع تهاجمیش اما محافظ دستش به سمت قبضه خم شده که استفاده ازش کار هر کسی نیست چون به قدرت بدنی زیادی نیاز داره. لطفا نوع تهاجمی رو ابدا دست شخصیت دختر ندید و حس نکنید اینجوری شاخه. شمشیر باید با وزن و تعادل مناسب شخص ساخته بشه تا بهترین تاثیر رو در جنگ بذاره.
شمشیر تک دستی صاف
این خودش هم یک نوع شمشیر صلیبیه و سلاح مورد علاقه‌‌ من. تو شمشیرهای صلیبی هر شمشیری که بشه با یه دست ازش استفاده کرد جزو این دستس.
شمشیر نوک تیز
تنها شمشیر غیرصلیبی اروپایی. تیغه بیشتر شبیه یک میله ی باریک و تیزه و محافظ دسته گرد. لبه هاش تیز نیست و تنها برای سوراخ کردن استفاده میشه. به خاطر وزن کمش توسط جنگجوهایی استفاده می‌‌‌شه که سبک جنگیدنشون بر پایه ی سرعته.
دراز شمشیر
این رو خودم خیلی ندوست. یه متر و نیمه و چهار تا شیش کیلو وزنشه. نازک و تیزه برای اینکه به راحتی به زره نفوذ کنه.
گلادیوس
اگه کارتون اسطوره افسانس این به درد می‌خوره. طول هشتاد سانت، وزن ۱.۶ و پهنا هشت سانتی متر. مخصوصی پیاده نظام روم و کسی که ازش استفاده می‌کنه گلادیاتور نام می‌گیره.
سلاح های شرقی رو در ادامه خواهیم داشت.

آخرین ویرایش:
  • جذاب
Reactions: آل۱۱، Elaheh_A، Parmida_viola و 21 نفر دیگر

Narges_Alioghli

مدیر بازنشسته رمان ۹۸
کاربر رمان ۹۸

امتیاز واکنش
13,869
زمان حضور
84 روز 17 ساعت 20 دقیقه
نویسنده این موضوع
شمشیر کاتانا
همون شمشیر سامورایی خودمون. خیلی زیبا و مستحکمه. تیغش منحنیه و لبه‌‌ داخلیش خیلی تیزه. به دلیل ارگونومی خوبش یکی از بهترین سلاح‌‌‌ برای قتل و قطع انـ*ـدام فرد به حساب میومده.
شمشیر خاندا
به سانسکریت می‌‌شه نابودگر. هندیه، دو لبس و بیشتر نود سانته. هر چی به نوک نزدیک می‌‌شه پهنتر می‌‌شه. ته قبضش یه میخ هست که برای ضربه به حریف استفاده می‌‌شه.
اکیناکه
شمشیر سلطنتی ایران باستان. مستقیم، دو لبه و نوک‌تیز. از جنس روهینا.

• جذاب
Reactions: آل۱۱، Elaheh_A، Parmida_viola و 22 نفر دیگر

Narges_Alioghli

مدیر بازنشسته رمان ۹۸
کاربر رمان ۹۸

امتیاز واکنش
13,869
زمان حضور
84 روز 17 ساعت 20 دقیقه
نویسنده این موضوع
سلاح خوب و سلاح بد
اگه قبلا فانتزی نوشته باشین، به خصوصی جادو و شمشیرزنی، احتمالا به اون بخشی برخوردید که بخواید بگید یه سلاح خوبه ولی دوست داشته باشید نشون بدید. مشکل چیه؟ نمی‌‌دونید چی مشخص می‌‌کنه سلاح خوبه یا بد. این پست به خاطر این موضوعه.

آب‌دادگی (جوهر)
احتمالا شنیدید فولاد آب‌دیده، اشتباهه. درستش آب‌داده یا جوهرداره. بوته‌ای هم بهش می‌گن ولی چندان متداول نیست. جوهر مترادف گوهره. جوهر داشتن شمشیر، یعنی یه سری طرح منظم روی اون، به معنای مرغوب بودن اونه ولی جوهر نداشتن و لکه‌هایی مثل اثر انگشت داشتن یعنی شمشیر بده.
زنگ صدا
هر چی زنگ صدا زلال‌تر، صاف‌تر و صریح‌تر باشه فولاد مرغوب‌تره.
تیزی لبه
در صورتی که تیغه اونقدر برنده باشه که دستمال ابریشمی ظریف رو با یه ضربه ببره مرغوبه.
استحکام و استقامت
باید بتونه یه لوله‌ی آهنی رو نصف کنه بدون اینکه آسیبی ببینه.
خاصیت ارتجاعی
نباید با خم شدن بشکنه و در صورت ورداشته شدن نیرو باید به حالت قبل برگرده.

• عالی
Reactions: آل۱۱، Elaheh_A، Parmida_viola و 21 نفر دیگر

Narges_Alioghli

مدیر بازنشسته رمان ۹۸
کاربر رمان ۹۸

امتیاز واکنش
13,869
زمان حضور
84 روز 17 ساعت 20 دقیقه
نویسنده این موضوع
خوب فکر می‌کنم در مورد شمشیر زیاد بحث کرده باشم و تخصصی‌تر شدن توش صدای عزیزانی که تو رمانشون کاری با شمشیر و سلاح ندارن در میاره. اگه جایی اطلاعات کم آوردید به خصوصی من پیام بدید تا دیگه سر این عزیزان رو بیشتر درد نیاریم. با معرفی و توضیح چند تا سلاح دیگه بحث رو می‌بندیم و می‌ریم سراغ مبحث بعدی.
کمان صلیبی
یه جور کمان که به صورت افقی می‌‌‌‌‌‌گیرنش و زوبین (یه نوع نیزه‌‌ی کوتاه) پرتاب می‌کنه.
برج متحرک
یه برجه هم ارتفاع با دیوار شهرها. توش سربازا پنهان می‌شن و یه عده سرباز دیگه برج رو تا زمانی که با دیوار مماس بشه نزدیک می‌‌کنن. یه پل از روش به دیوار شهر می‌‌زنن و سربازا وارد شهر می‌‌شن.
درازنیزه (پایک)
یه چوب دراز و باریک با نوک فلزی که سلاح پیاده نظام در مقابل سواره نظام بوده. به صورت مورب می‌ذاشتنش رو زمین
تبرزین
سلاح سواره نظام هخامنشیان. اگه فضا اروپاییه استفاده نشه بهتره ولی استفاده کردنش اونقدرا هم ضایع نیست. می‌‌بستنش به پهلوی اسبهاشون. دسته‌‌ی دو تا تبر رو تکیه بدی به هم می‌‌شه شکل ظاهریش، یعنی یه تبر رو قرینه کنی. به خاطر همین تبر دو طرفه هم بهش می‌‌گن. (از این بهتر نمی‌‌تونم توصیف کنم.)
گیوتین
دستگاه اعدام. یه چهارچوب عمودی و یه تیغه‌‌ی معلق داره. تیغه از یه طناب آویزونه. طناب رو می‌‌کشن و ول می‌‌کنن تا تیغه با فشار بیفته رو گردن مجرم اعدامی.
شوریکن
احتمالا دیدید ولی گمون نکنم اسمش رو شنیده باشید. یعنی شمشیر مخفی در دست. اون ستاره مانندا هستن نینجاها پرتاب می‌کنن. در انواع دو پر، سه پر، پنج پر و هشت پر موجوده.
بوشوریکن
یه نوع شوریکنه ولی شوریکن از صفحات مسطح درست می‌شه این از میله.

خوب اینم از مبحث سلاح‌ها. امیدوارم مفید بوده باشه.

آخرین ویرایش توسط مدیر:
Reactions: آل۱۱، Elaheh_A، Tiralin و 19 نفر دیگر

Narges_Alioghli

مدیر بازنشسته رمان ۹۸
کاربر رمان ۹۸

امتیاز واکنش
13,869
زمان حضور
84 روز 17 ساعت 20 دقیقه
نویسنده این موضوع
دلم می‌خواد یه رمان بخونم. می‌رم یه چند تایی دانلود می‌کنم و حالا باید از بینشون انتخاب کنم. یکی یکی باز می‌کنم و خلاصه رو می خونم:
اولی: دنیا داره نابود می‌شه و تنها راه نجات برگشتن ناجی سرزمینه. یه دختر که قدرتای زیادی داره و یه فرشته‌ی بی نظیره.
اونجاست که رمان رو پاک می‌کنم و می‌رم سراغ بعدی:
دومی: x مثل هر دختر دیگه‌ای زندگی عادی داره تا زمانی که یه شی افسانه‌ای پیدا می‌کنه.
اینم به سرنوشت قبلی دچار می‌شه و من با امیدی که داره ناامید می‌شه بعدی رو باز می‌کنم:
سومی: سرزمین x تحت سلطه‌ی a در فلاکت و بدبختی فرو رفته تا اینکه y از دنیای دیگه‌ای میاد و نجاتش می‌ده.
نخواستم اصلا! بعدی:
چهارمی: سرزمین داره دست x می‌افته. a و b تصمیم می‌گیرن بچه‌شون رو بفرستن زمین تا هیجده سالش بشه و قدرتاش کامل شه. اون موقع اون برمی‌گرده و دنیا رو نجات می‌ده. انتقام پدر و مادرش رو هم می‌گیره.
اینجاست که تبلتم با ضرب روی پیشونیم فرود میاد و کلا بیخیال رمان ایرانی می‌شم. یه سر به x و y و n می‌زنم و رمان خارجی دانلود می‌کنم.
چرا خواننده‌ها زیاد طرفدار رمان‌های ایرانی فانتزی نیستن و بیشتر از اینکه اینجور سایتا بیان سایتای ترجمه می‌رن؟ واضحه، نویسنده‌های ایرانی روز به روز دارن اسکی بازتر می‌شن.
خوب پس چی بنویسیم؟
فانتزی نامحدوده. حالا حتما باید یه دختر که از قضا پرنسس هم هست از زمین برگرده به دنیای خودش؟
حتما باید یه آدم عادی یه شی افسانه‌ای پیدا کنه؟
حتما دختره باید پری باشه؟ آدم باشه چی می‌شه؟ شیطان باشه چی می‌شه؟ یه موجود جدید خلق کنیم چی می‌شه؟
اینجور کارا مخاطب عام ممکنه زیاد داشته باشن اما نه منتقد خوشش میاد، نه فانتزیست حرفه‌ای، نه سوررئالیست و نه کسی که یه ذره از سبک و نوشتن سر دربیاره.
پس چیکار باید کرد؟
من نمی‌گم وقتی یه بار از قدرت نگه‌داشتن زمان استفاده می‌شه نباید جای دیگه استفاده بشه، قدرتا مشکلی ندارن. موجودات مشکلی ندارن ولی خط داستانی و پلات که نباید دوباره استفاده بشه. اونی که اول نوشت دمش گرم قشنگ بود ولی دلیل نمی‌شه ما هم دوباره همون رو بنویسیم.
در ادامه در مورد ساخت موجود جدید و دنیای جدید بحث می‌کنیم و تعدادی هم ایده‌هایی که نباید نوشت.

• عالی
Reactions: آل۱۱، Elaheh_A، Parmida_viola و 19 نفر دیگر

Narges_Alioghli

مدیر بازنشسته رمان ۹۸
کاربر رمان ۹۸

امتیاز واکنش
13,869
زمان حضور
84 روز 17 ساعت 20 دقیقه
نویسنده این موضوع
خلق موجود جدید
خوب خوب خوب، رسیدیم به مبحث خلق موجود جدید. اگه پست قبلی متحولتون کرده باشه الان می‌خواید به جای فرشته و پری از یه موجود دیگه استفاده کنید ولی هی فکر می‌کنید، فکر می‌کنید ولی به نتیجه نمی‌رسید. در واقع نمی‌دونید از کجا باید شروع کنید.
انتظارات
اولین مرحله برای خلق موجود جدید لیست کردن انتظاراتیه که شما ازش دارید. اون موجود قراره چیکار کنه؟ چه نقشی در داستان داشته باشه؟ وقتی فهمیدید که هدف از وجودش چیه متوجه می‌‌شید که به چه قدرتایی نیاز داره. مثلا من می‌‌خوام یه موجود خلق کنم که شهر رو نابود کنه. چه قدرتی باید بهش بدم؟ هر چند تا به ذهنتون رسید بنویسید، مثل این لیست:
۱. آتش تا شهر رو بسوزونه.
۲. زلزله تا شهر رو خراب کنه.
۳. خاک تا زمین رو برگردونه.
و...
عجله نکنید. یه کم روش فکر کنید. وقتی به تعداد مطلوبی رسیدید بینشون غیرتکراری‌ترین و منطقی‌ترین رو انتخاب کنید. الان بین این سه تا که من تو دو دیقه نوشتم شما کلی وقت دارید که بیشتر هم بنویسید گزینه‌ی دو کمتر استفاده شده. اینجوری قدرت موجود جدید رو انتخاب می‌کنید.
فقط یه نکته: اگه موجود جدید شما دو تا هدف داشت یعنی هم شهر رو نابود کنه هم شخصیت اصلی رو تعقیب، باید قدرتی رو انتخاب کنید که تو هر دو تا کار به درد بخوره. سعی کنید یه قدرت باشه چون بیشتر ممکنه خواننده رو بی‌اعتماد کنه البته بستگی به داستان و موجودی که خلق می‌کنید هم داره. اگه اینطوره که شما همون اول موجود رو معرفی می‌کنید و توضیح می‌دید بیشتر از یه قدرت نباشه که خواننده یادش بمونه اگه طی زمان قراره با قدرتای جدیدش شخصیتا رو غافلگیر کنه چند تا قدرت براش انتخاب کنید.
هوش یا غریزه
دومین مرحله این انتخابه. موجود شما هوشمند باشه یا از روی غریزه عمل کنه؟ اینم باز بستگی به استفاده‌‌‌ که ازش می‌‌کنید داره. خوب بذارید با همون ماجرای قبلی پیش بریم. موجودمون می خواد شهر رو نابود کنه. نیازی به هوش نداره، غریزه کافیه. اگر بخواد شخصیت‌‌ها رو تعقیب کنه هم نیازی به هوش نیست. می‌‌تونه بوشون رو دنبال کنه. ولی وقتی شما یه کاری می‌‌کنید که از شخصیت کینه به دل بگیره و برای انتقام نقشه بکشه، به هوش نیاز داره.
چهره
مرحله‌‌ی بعدی چهرس. اینم بستگی به استفاده داره. همون ماجرای قبلی رو ادامه بدیم. تصور کنیم که موجودمون مونثه و نقشش برای انتقام اغوا کردن شخصیت مرد داستانه. در اون صورت چهره‌‌ی موجود باید خیلی زیبا باشه. اگر بخوایم شخصیت‌‌ها ازش بترسن هم باید چهره‌‌ی کریهی داشته باشه.
میزان قدرت
ما تا اینجا هوش موجودمون، قدرتش و چهرش رو انتخاب کردیم. مرحله‌‌ی آخر که خیلی مهمه، میزان قدرته. نباید اغراق کنید و بیشتر از میزان مورد نیازش بهش قدرت بدید و نباید هم خیلی ضعیف باشه تا اصلا مشکلی برای شخصیت اصلیمون که بهش حمله می‌‌کنه ایجاد نکنه. باید درست به اندازه باشه. فرق بین درست و اشتباه تو این مرحله یه تار مو. این موجود قراره با کسی با چه لول قدرتی دربیفته؟ اگه با یه جادوگر خیلی قدرتمند درمی‌‌افته، باید خیلی قوی باشه. اینجا باز بستگی داره جادوگر می‌‌میره یا می‌‌بره. اگه می‌‌بره، موجود نباید از جادوگر قوی‌‌تر باشه (توجه کنید که جادوگر نباید تصادفی و از روی شانس ببره، هیچ خواننده‌‌ای شخصیت خوش‌‌شانس دوست نداره. تصادف باید بر ضد شخصیت باشه.) و اگه قراره بمیره نباید از موجود قوی‌‌تر باشه یا دلیلی برای استفاده نکردن از قدرتش داشته باشه.
حواستون به این بخش خیلی باشه.
تو پست بعدی خلق دنیای جدید رو خواهیم داشت.
پ.ن: تو نظرسنجی هم شرکت کنید دیگه. بگید بده ولی شرکت کنید. یه کاری کنید آدم حس نکنه برای درودیوار انجمن حرف می‌زنه.

آخرین ویرایش:
  • جذاب
Reactions: آل۱۱، Elaheh_A، Tiralin و 19 نفر دیگر
shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8
بالا