خوش آمدید به رمان ۹۸ | بهترین انجمن رمان نویسی

رمان ۹۸ با هدف ترویج فرهنگ کتاب خوانی و تقویت قلم عزیزان ایجاد شده است.
هدف ما همواره ایجاد محیطی گرم و صمیمی و دوستانه بوده
برای مطالعه کامل رمان‌ها و استفاده از امکانات انجمن
به ما بپیوندید و یا وارد انجمن شوید.

Usage for hash tag: داستایوفسکی

1. •~✓جــمـــله‌های به یــاد مانـــدنی✓~•

اما آدم هر قدر هم محتاط باشد ممکن نیست که همیشه خود را از آجری که ممکن است از بامی فرو افتد مصون بداند ... ☆ابله #داستایوفسکی
  2. •~✓جــمـــله‌های به یــاد مانـــدنی✓~•

...جایی که می دانند حرف هاشان با باد هوا هدر نمی رود چرا چیزهای را که در دل دارند بر زبان نمی آورند؟ چرا ظاهر همه طوری است که انگاری تلخ اندیش تر از آنند که به راستی هستند، طوری که انگاری می ترسند اگر آنچه در دل دارند به صراحت بگویند احساسات خود را لگدمال کرده باشند؟ ☆شب های روشن...
  3. •~✓جــمـــله‌های به یــاد مانـــدنی✓~•

روشنی زیاد هم جالب نیست، آدم همه چیزو می بینه و همه اونو می بینن. توی تاریکی آدم می تونه خیال کنه چیزی، جایی، کسی منتظرشه... ☆شب‌های روشن #داستایوفسکی
  4. •~✓جــمـــله‌های به یــاد مانـــدنی✓~•

کسی که به خودش دروغ می گوید و به دروغ خودش گوش میدهد، کارش به جایی خواهد رسید که هیچ حقیقتی را نه از خودش و نه از دیگران تشخیص نخواهد داد ! ☆ قمارباز #داستایوفسکی
  5. •~✓جــمـــله‌های به یــاد مانـــدنی✓~•

نه، آدم در کشور خودش راحت‌تر است. اینجا دست کم می‌تواند دیگران را عامل همه‌ی ناراحتی‌هایش بشمارد و خودش را تبرئه کند ... ☆ جنایت و مکافات #داستایوفسکی
  6. •~✓جــمـــله‌های به یــاد مانـــدنی✓~•

به آنچه قلبت می‌گوید اعتماد کن نه آنچه که از آسمان وعده میدهند. و اینجاست که تنها ایمان قلبی تو برایت باقی میماند! ☆برادران کارامازوف #داستایوفسکی
  7. •~✓جــمـــله‌های به یــاد مانـــدنی✓~•

زیاد در خاطرات دیگران کنجاوی نکنید زیرا در خاطرات هر شخص چیزهایی هست که حتی می‌ترسد آنها را برای خودش آشکار کند ... #داستایوفسکی
  8. •~✓جــمـــله‌های به یــاد مانـــدنی✓~•

از خود می‌پرسم جهنم چیست؟ به نظر من رنج ناتوانی از دوست داشتن است ... ☆ برادران کارامازوف #داستایوفسکی
  9. •~✓جــمـــله‌های به یــاد مانـــدنی✓~•

حتی اگر از یک آدمِ نابکار بپرسید که آیا ترجیح می دهد با رذلی مثلِ خودش سروکار داشته باشد یا با آدمی بزرگوار و خوش قلب، بدونِ تردید پاسخ خواهد داد: با آدمی بزرگوار و خوش قلب! پیروزیِ فضیلت، در همین است ... ☆ ابله #داستایوفسکی
  10. •~✓جــمـــله‌های به یــاد مانـــدنی✓~•

همدردی بزرگ‌ترین و شاید یگانه قانون موجود برای تمامی بشریت است ... ☆ابله #داستایوفسکی
  11. •~✓جــمـــله‌های به یــاد مانـــدنی✓~•

اما آدم هر قدر هم محتاط باشد ممکن نیست که همیشه خود را از آجری که ممکن است از بامی فرو افتد مصون بداند ... ☆ابله #داستایوفسکی
  12. •~✓جــمـــله‌های به یــاد مانـــدنی✓~•

آنچه در درون آدم می مانَد، بی نهایت بیشتر از آن چیزی است که به صورت کلمات بیرون می آید. ☆جوان خام #داستایوفسکی
  13. •~✓جــمـــله‌های به یــاد مانـــدنی✓~•

نه، آدم در کشور خودش راحت‌تر است. اینجا دست کم می‌تواند دیگران را عامل همه‌ی ناراحتی‌هایش بشمارد و خودش را تبرئه کند ... ☆جنایت و مکافات #داستایوفسکی
  14. •~✓جــمـــله‌های به یــاد مانـــدنی✓~•

خدا وقت خیلی کمی به ما داده، فقط بیست‌ و چهار ساعت در روز اختصاص داده! طوری که حتی وقت کافی برای خوابیدن نیست، چه رسد به توبه ... ☆ برادران کارامازوف #داستایوفسکی
  15. •~✓جــمـــله‌های به یــاد مانـــدنی✓~•

ما هم می‌توانیم خوب و نجیب باشیم، اما فقط وقتی که همه چیز بر وِفقِ مرادمان باشد ! ☆برادران کارامازوف #داستایوفسکی
  16. •~✓جــمـــله‌های به یــاد مانـــدنی✓~•

...و آن منظر به چه می‌ماند؟ و وارنکا، همه می‌دانند که یک آدم بیچاره از یک تکه‌گلیم پاره‌پوره هم بی‌ارزشتر است و نمی‌تواند امیدی به جلب احترام دیگران داشته باشد، و هرچه هم این نویسنده، این آدمهای قلم‌انداز، هرچه که بنویسند! آدم بیچاره همیشه همان خواهد ماند که از اول بوده است. ☆بیچارگان #داستایوفسکی
  17. •~✓جــمـــله‌های به یــاد مانـــدنی✓~•

⊱ اینجا آدم درست بسیار کم است. واقعا هیچ کس نیست که قابل احترام باشد. نمیدانم متوجه شده اید که انسان در عصر ما اهل راه راست نیست؟ همه می خواهند از راه کج به جایی برسند. ☆ابله #داستایوفسکی
  18. •~✓جــمـــله‌های به یــاد مانـــدنی✓~•

⊱ من وقتی مردم دروغ می‌گویند دوست دارم! دروغ تنها مزیت انسان است بر سایر موجودات! با دروغ به‌راستی می‌رسی! من از آن جهت انسانم که دروغ می‌گویم. هرگز به حقیقتی نرسیدند بی‌آنکه چهارده بار یا شاید صد و چهارده بار دروغ بگویند و این در نوع خود قابل احترام است. ☆جنایت_و_مکافات #داستایوفسکی
  19. •~✓جــمـــله‌های به یــاد مانـــدنی✓~•

...چون معنای دوست داشتن در نظر من چیزی جز ستم کردن، و از جنبهٔ ارزشی و اخلاقی برتر بودن نبود. در تمام زندگی ‌ام حتی نتوانسته‌ ام تصور نوع دیگری از عشق را به مخیله‌ ام راه دهم. هم‌اکنون هم معتقدم که «عشق» عبارت است از حقی که معشوق برای ستم کردن به عاشق می‌بخشد. ☆یادداشت‌های_زیرزمینی #داستایوفسکی
  20. •~✓جــمـــله‌های به یــاد مانـــدنی✓~•

⊱ من تصور می‌کنم بهترین تعریفی که می‌توان از انسان کرد این است : انسان عبارت است از موجودی که به همه چیز عادت می‌کند ! ☆خاطرات_خانه_مردگان #داستایوفسکی
shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8
بالا