خوش آمدید به رمان ۹۸ | بهترین انجمن رمان نویسی

رمان ۹۸ با هدف ترویج فرهنگ کتاب خوانی و تقویت قلم عزیزان ایجاد شده است.
هدف ما همواره ایجاد محیطی گرم و صمیمی و دوستانه بوده
برای مطالعه کامل رمان‌ها و استفاده از امکانات انجمن
به ما بپیوندید و یا وارد انجمن شوید.

Usage for hash tag: اریک_فروم

1. •~✓جــمـــله‌های به یــاد مانـــدنی✓~•

مشکل بسیاری از مردم در وهله نخست این است که دوستشان بدارند، نه اینکه خود دوست بدارند! ☆هنر عشق ورزیدن #اریک_فروم
  2. •~✓جــمـــله‌های به یــاد مانـــدنی✓~•

مشکل بسیاری از مردم در وهله نخست این است که دوستشان بدارند، نه اینکه خود دوست بدارند! ☆هنر عشق ورزیدن #اریک_فروم
  3. •~✓جــمـــله‌های به یــاد مانـــدنی✓~•

احترام یعنی علاقه به این مطلب که دیگری، آن‌طور که هست، باید رشد کند و شکوفا شود. بدین ترتیب درآنجا که احترام هست، استثمار وجود ندارد. من میخواهم معشوقم برای خودش و در راه خودش پرورش بیابد و شکوفا شود، نه برای پاسداری من. ☆ هنر عشق ورزیدن #اریک_فروم
  4. •~✓جــمـــله‌های به یــاد مانـــدنی✓~•

اگر کسی به ما بگوید که عاشق گل است، اما ببینیم که اغلب فراموش می کند به گل هایش آب بدهد، عشق او را به گل باور نمی کنیم . عشق عبارتست از رغبت جدی به زندگی و پرورش آنچه بدان مهر می ورزیم. زمانی که رغبت جدی وجود نداشته باشد عشقی هم در کار نیست. ☆ هنر عشق ورزیدن #اریک_فروم
  5. •~✓جــمـــله‌های به یــاد مانـــدنی✓~•

...من به علت اینکه نمیتوانم روی پای خود بایستم به کسی بستگی پیدا کنم، آن شخص ممکن است یک نجات‌دهنده‌ی زندگی باشد، ولی رابـ*ـطه‌ی من و او رابـ*ـطه‌ی عاشقانه نیست. گرچه ممکن است این مطلب ظاهرا متناقض جلوه کند. حقیقت آن است که توانایی تنها ماندن لازمه‌ی توانایی دوست داشتن است. ☆هنر عشق ورزیدن #اریک_فروم
  6. •~✓جــمـــله‌های به یــاد مانـــدنی✓~•

...است، قول است. اگر عشق فقط یک احساس می‌بود، دیگر پایداری در این قول، که همدیگر را تا ابد دوست خواهیم داشت، مفهوم پیدا نمی‌کرد. احساس می‌آید و ممکن است خود به خود زائل شود. وقتی که عمل من با داوری و تصمیم ارتباطی نداشته باشد چگونه می‌توانم در مورد پایداری آن قضاوت کنم؟ ☆هنر عشق ورزیدن...
  7. •~✓جــمـــله‌های به یــاد مانـــدنی✓~•

◾️ثانيه به ثانيه عمر را با لـ*ـذت سپری کن، در هر کار و هر حال. زندگی، فقط در رسيدن به هدف خلاصه نشده. ما به اشتباه اينگونه ميانديشیم… مادامی که زنده هستيم و زندگی ميکنیم، هيچ فعاليتی تمام شدنی نيست، بلکه آغاز فعاليتی ديگر است. پس چه بهتر که در حين انجام دادن هر کاری، لـ*ـذت بردن را فراموش نکنيم. لـ*ـذت،...
  8. •~✓جــمـــله‌های به یــاد مانـــدنی✓~•

عشق فعال بودن است، نه فعل پذيرى پايدارى است، نه اسارت به طور كلى، خصيصه ی فعال عشق در درجه اول نثار كردن است،نه گرفتن! ☆هنر_عشق_ورزیدن #اریک_فروم
  9. •~✓جــمـــله‌های به یــاد مانـــدنی✓~•

...نیستیم. بگذار بگویند غیرمنطقی یا غیراجتماعی هستیم؛ اما به این می‌ارزد که خودمان باشیم.تا زمانی که رفتار ما و تصمیم‌های ما به کسی آسیبی نمیزند ما توضیحی به کسی بدهکار نیستیم؛ چقدر زندگی ها که با این توضیح خواستن‌ها و تلاشهای بیهوده برای قانع کردن دیگران بر باد رفته اند. ☆هنرعشق_ورزیدن...
  10. •~✓جــمـــله‌های به یــاد مانـــدنی✓~•

...غیرمنطقی هستیم یا ضد اجتماعی هستیم، اما به این می ارزد که خودمان باشیم. تا زمانی که رفتار ما و تصمیم های ما به کسی آسیبی نمیزند، ما توضیحی به کسی بدهکار نیستیم. چقدر زندگی ها که با این توضیح خواستن ها و تلاشهای بیهوده برای قانع کردن دیگران، بر باد رفته اند… ☆هنر عشق ورزیدن #اریک_فروم
shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8
بالا