خوش آمدید به رمان ۹۸ | بهترین انجمن رمان نویسی

رمان ۹۸ با هدف ترویج فرهنگ کتاب خوانی و تقویت قلم عزیزان ایجاد شده است.
هدف ما همواره ایجاد محیطی گرم و صمیمی و دوستانه بوده
برای مطالعه کامل رمان‌ها و استفاده از امکانات انجمن
به ما بپیوندید و یا وارد انجمن شوید.

ZHR--MHY

عضو تازه وارد انجمن
کاربر رمان ۹۸

امتیاز واکنش
49
زمان حضور
1 روز 23 ساعت 59 دقیقه
نویسنده این موضوع
دکتر انوشه در لبنان تحصیل کرده است و دارای دکترای روانشناسی می باشد.
در سال های گذشته سخنرانی ها و صحبت های دکتر انوشه بسیار جذاب و مورد پسند همگان بوده است.

و در این تاپیک به سخنان ارزشمندش خواهیم پرداخت.

دکتر سید محمود انوشه. نمیدونم با این اسم آشنایی دارین یا نه. دکتر انوشه دکترای روانشناسی و تحصیل کرده لبنان است و در سالهای اخیر بدلیل سخنرانی ها و صحبتهای زیبا ، جذاب و البته پر مفهوم و کاربردی مورد حمایت خیلی ها قرار گرفته ، از اساتید و تحصیل کرده ها بگیر تا دانشجویان تازه به دوران رسیده . دکتر انوشه حقیقتآ از همه فنون سخنوری استفاده می کند و بیخود نیست که این متخصص تیپولوژی حتی مشاور وزیر فرانسه هم بوده و کوله باری از علم و تجربه از ۸۹ دانشگاه کشور و خارج از کشور از لبنان تا فرانسه دارد. دکتر از طنز در گفتار و حرکات دست و تغییر تن صدا و علم و شعر و ایمان در سخنوری اش استفاده می کند و یک مطلب کاملآ علمی که می توانست خسته کننده باشد را به جلسه و بحثی تبدیل می کند که پس از ۳ ساعت وقتی مجری می گوید وقت تمام است دانشجویان هوو می کنند و مایل به ادامه سخنرانی اند. شاید اگر ده ها روحانی در مورد پوشش یا اخلاقیات حرف بزنند تاثیر چندانی بر مخاطب تیپ عام جامعه نداشته باشد و برعکس اگر صدها لائیک هم در مزیت بی اخلاقی حرف بزنند تاثیری بر مخاطب نگذارند اما دکتر انوشه چنان زیبا و مصداقی مسائل را بیان می کنند که کاملآ مورد پذیرش قرار می گیرد.
سخنان دکتر انوشه را اینجا مطالعه کنید.

anoshe.jpg

انجمن رمان 98
انجمن رمان 98 | برترین انجمن رمان نویسی
رمان 98

دکتر محمود انوشه

آخرین ویرایش توسط مدیر:
Reactions: ملیکا بای، شبگرد تنها و shadi_army

ZHR--MHY

عضو تازه وارد انجمن
کاربر رمان ۹۸

امتیاز واکنش
49
زمان حضور
1 روز 23 ساعت 59 دقیقه
نویسنده این موضوع
دکتر انوشه - متن سخنرانی دکتر انوشه(روانشناس معروف) در مورد روابط دختران و پسران

اول از همه این را بگم که تخصص دکتر انوشه در تیپولوژی هست .
از تفاوت دختران و پسران شروع می کنم :
عدد یک نشان دهنده خصوصیات دختران و عدد دو نشان دهنده خصوصیت پسران هست :
۱) اساسا به گفتگو علاقه دارند . ۲) اساسا به سکوت علاقه دارند.
۱) در روز به طور متوسط ۲۶۰۰۰ کلمه حرف می زنند.۲) در روز به طور متوسط ۴۰۰۰ کلمه حرف
می زنند.
۱) با گفتگو مشکل خود را حل می کنند. ۲) با سکوت مشکل خود را حل می کنند.
۱)اساسا شنوندگان بسیار خوبی اند 2) اساسا شنوندگان خوبی نیستند.
۱) به تشریفات توجه دارند. ۲) تشریفاتی نیستند.
۱) بسیار جزیی نگر هستند. ۲) اصولا کلی نگر هستند.
۱) رابـ*ـطه گرا و مسیر گرا هستند ۲) هدف گرا و افق نگر هستند.
۱) از راه گوش عاشق می شوند ۲) از راه چشم عاشق می شوند.
دکتر تعریف می کرد و می گفت که من خودم همیشه به پسرای دانشجو میگم که اگر
خواستین مخ دختری را بزنین قبل از اینکه قیافه نحص شما را ببینه اول باهاش تلفنی صحبت
کنین و بعد قرار ملاقات بذارین !! و یک ماجرای تقریبا طولانی را در این مورد برامون تعریف کردن.
۴ برخورد و۴ نوع تربیت یک دختر با یک مزاحم تلفنی :
تربیت نوع اول و بهترین نوع تربیت :
مزاحم : الــــو ، سلام،‌خسته نباشید، حالتون خوبه، عذر میخوام میشه چند لحظه مزاحمتون بشم ؟
دختر : بدون هیچ صحبتی گوشی را قطع می کنه.
تربیت نوع ۲ :
مزاحم : الــــو ، سلام،‌خسته نباشید، حالتون خوبه، عذر میخوام میشه چند لحظه مزاحمتون بشم ؟
دختر : به مادر اشاره می کنه که بیاد گوشی را بگیره که بعدا شرش گردن دختر نیفته !!!
تربیت نوع سوم و تربیت رایج در کشور ما :
دختر : مزاحم نشو
تربیت نوع ۴ :
دختر: الــــــــــــــــو بفرماییـــــن ! ( پسر هم دستش میاد از این طرز کشیدن و نازک کردن
صدای دختر ) آقا خواهش می کنم مزاحم نشـــــــــــــــــین !!
به قول دکتر این مزاحم نشــــــــــــــــــین! یعنی اینکه مزاحم بشــــــــــــــین!!! و پسرها هم
مزاحم میــــــــــــشن!
شما دخترها تصور می کنید که پسرها در تماس تلفنی به صحبتهای شما گوش می کنند؟ ابدا،
حتی به یک حرف، پسرها فقط به اون حالی که شما روی صداتون دارین توجه می کنن و می
فهمن که اهلش هستین ! ( این جا بود که ، صدای دست زدن و هورا کشیدن دانشجوهای
دختر بلند شد و متاسفانه این دست زدن و هورا کشیدن اونها به شدت این حرف دکتر را تایید
می کرد... و پسرها به شدت آروم شده بودند!!! )
صدای شما ( حالی که روی صداتون هست ) پدر صاحب پسرها را در آورده !!!
خود من نسبت به خیلی از این مسایل اعتقادی نداشتم و اصلا باور نمی کردم که پسرها تا این
حد سست باشند ..البته سست که نه !! طبیعتشون این جوری هست !!!
ولی اگر کسی به جز دکتر این حرفا را بهم میزد فحشش میدادم ! وقتی دکتر این صحبتها را
می کرد ، این قدر پذیرفتن این مسائل برای من سخت بود که نمی دونین !! تو خیلی مسائل
دست پسرها را به طور کامل رو کرد...
پذیرفتنش برام سخت بود چون دلم نمی خواست که باور کنم و بدونم که پسرها واقعا چه
موجودیتی دارند !! چون خیلی از مسائلی که من اصلا بهشون فکر نمی کردم و اصلا برای من
مهم نبودن را برای پسرها مهم می دونست ! شاید مسائل خیلی بی اهیمت !
البته من این را هم می دونم که همه پسرها در یک سطح نیستند ، اما در نهایت همشون یک
طبیعت دارند... فقط بعضی هاشون کمتر و بعضی هاشون بیشتر !
برو بینیم بابا..... برید خودتون را درست کنید، اگه این جوری باشه( که حتما هست ) دخترا چپ
برن روی شما تاثیر میذاره ، راست برن باز هم ، این وری برن ، اون وری برن !! ای بابا !
ولی گذشته از همه این حرفا خود دکتر خیلی به این موضوع تاکید کرد که حتما دخترها به
خودشون برسن اما نه در حدی که زیاده روی باشه ... مثلا می گفت یک دختری که صورت پر
مویی داره ، باید حتما خودش را مرتب کنه ! اما با اینکه موهاشون را رنگ میزنن و بیرون میذارن
مخالف بود...
میدونین همه مثل هم نیستند ولی دکتر بیشتر این حرفها را میزد، چون دیگه به قیافه ظاهری
هیچ کس نمیشه اعتماد کرد . و جالب این جا بود که پسرها در تمام مدتی که دکتر صحبت می
کردن ساکت نشسته بودن ! فقط یه جایی بود که صدای دست زدن پسرها بلند شد که اونم
شدیدا تو ذوقشون خورد : یک مردی از خدا می پرسه که ، خدایا چرا زنها را زیبا آفریدی ؟
خدا می فرماین: برای اینکه توی مرد ، زن را دوست داشته باشی . مرد می پرسه
پس چرا زنها را این قدر احمق آفریدی ؟ ( صدای دست زدن پسرها ) خدا جواب میده :
چون زن بتونه توی مرد را دوست داشته باشه ! ( صدای خنده های بلند دختران و دست
زدنشون و ساکت شدن پسرها به طرز فجیعی ! )
اما ادامه تفاوتهای دختران و پسران :
۱) در گذشته سیر می کند ۲) در آینده سیر می کند.
۱) در جوانی مهربان و در پیری خودخواه ۲) در جوانی خودخواه و در پیری مهربان.
۱) به بود و نبود توجه خاصی دارند ۲) به بایدها و نبایدها توجه خاصی دارند.
۱) وقتی عاشق می شوند یک سوم انرژی تمرکز آن ها افت پیدا می کند ۲) وقتی عاشق
می شوند انرژی و تمرکز آنها ۹/۱ برابر افزایش می یابد.
۱) در زمان شکست عاطفی افسرده می شوند ( تاثیر منفی برای دختران جامعه ) ۲) در زمان
شکست عاطفی آرام و ساکت می شوند.
۱) به احساسات خود توجه دارند ۲) به احتیاجات خود توجه دارند.
۱) خانمها در جوانی و در پیری عشق اول است، دوم سلامتی و سوم پول ۲) آقایان در جوانی
ابتدا عشق، دوم پول و سوم سلامتی مهم است اما در پیری ابتدا سلامتی، پول ودر آخر
عشق مهم است.
۱) عشق تمام زندگی یک دختر را در بر می گیرد ( به خاطر همین هست که یک دختر از
شکست عاطفی ضربه بدی می خوره ) ۲) عشق قسمتی از زندگی آقایان را در بر می گیرد.
من خودم اکثر این تفاوتها را قبول دارم و از این صحبتها به این نتیجه رسیدم که خانمها وقتی
کسی را دوست دارن تا آخر هم دوست دارن اما آقایون دقیقا بالعکس هستند.
خیلی داستانهای بامزه ای تعریف کردن که اگه شد بعدا میام تعریف می کنم !
فقط دوست دارم که هر کی این پست را می خونه نظر واقعی خودش را در این مورد بده ...
علی الخصوص آقایون ! میخوام ببینم که تا چه حد این صحبتها را تایید می کنند... البته من خودم
تاییدشون کردم و این را هم یادآور میشم که همه مثل هم نیستند ، اما تمام دخترها یک طبیعت
و تمام پسرها هم دارای یک طبیعت هستند فقط توی کم و زیادش با هم فرق دارند .

انجمن رمان 98
رمان 98

دکتر محمود انوشه

آخرین ویرایش توسط مدیر:

ZHR--MHY

عضو تازه وارد انجمن
کاربر رمان ۹۸

امتیاز واکنش
49
زمان حضور
1 روز 23 ساعت 59 دقیقه
نویسنده این موضوع
داین ۲۷ هرگز را تا آخر عمر از یاد نبرید – دکتر انوشه

۱ – هرگز در موقعیتی که خود در آن نبوده اید کسی را قضاوت نکنید

۲ – هرگز تحت کنترل و تاثیر ۳ چیز قرار نگیر : گذشته ، پول و مردم

۳ – هرگز ۳ چیز را فدای هیچ چیز نکن : احساس ، صداقت و خانواده

۴ – هرگز برای خالی کردن خودت دیگری را لبریز نکن

۵ – هرگز هیچ حادثه اداری یا سازمانی را در آن اداره یا سازمان برای کسی تحلیل نکن

۶ – هرگز در یک زمان دنبال دو خرگوش نرو

۷ – هرگز برای سنجش عمق یک رودخانه با هر دو پا وارد نشو

۸ – هرگز فرصت کم را با سرعت زیاد جبران نکن

۹ – هرگز با مشت گره کرده نمی توان به کسی دست داد

۱۰ – هرگز با انگشت کثیف به عیوب دیگران اشاره نکن

۱۱ – هرگز در حضور نفر سوم کسی را نصیحت نکن

۱۲ – هرگز بدون اطلاع قبلی به خانه یا محل کار کسی نرو

۱۳ – هرگز برای کودکان اسباب بازی جنگی هدیه نبر

۱۴ – هرگز دریای آرام از کسی ناخدای قهار نمی سازد

۱۵ – هرگز نگذار آگاهی از عیب هایت تو را بترساند ( از امام علی ع )

۱۶ – هرگز نگرانی امروز مشکل فردا را حل نمی کند فقط شادی امروزت را از بین می برد

۱۷ – هرگز تا پایان انجام کاری از موفقیت در مورد آن با هیچ کس صحبت نکن

۱۸ – هرگز در مورد همسر کسی چه مثبت و چه منفی اظهار نظر نکن

۱۹ – هرگز با انسان وقیح و بی حیا بحث و جدل نکن چون او چیزی برای از دست دادن ندارد و فقط تو را ضایع می کند

۲۰ – هرگز ۳ نفر را در زندگی فراموش نکن

– کسی که در سختی ها رهایت کرد

– کسی که در سختی ها یاری ات کرد

– کسی که در سختی ها گرفتار ترت کرد

۲۱ – هرگز از کسی که همواره با تو موافق است چیزی یاد نمی گیری

۲۲ – هرگز به دختری که دو بار قاطعانه به تو جواب رد داده امید ازدواج موفق نداشته باش

۲۳ – هرگز به پسری که می گوید با من باش تا ببینیم چه می شود امید ازدواج موفق نداشته باش

۲۴ – هرگز به پسری که می گوید مادرم با تو مخالف است امید ازدواج موفق نداشته باش

۲۵ – هرگز از کسی بت نساز زیرا کوچیک ترین خطای او بزرگ ترین آسیب را به روح ما وارد خواهد کرد

۲۶ – هرگز با جعبه ابزار دین خودت نمی توانی نسان دیگری را با دین دیگری متقاعد کنی، مگر با جعبه ابزار دین خودش

۲۷ – هرگز از جلو به یک گاو از عقب به یک خر و از هیچ طرفی به یک احمق نزدیک نشو

انسان تحت چهار شرط به تعادل می رسد
هرگاه لـ*ـذت برای جسم
شادی برای قلب
خوشحالی برای فکر و شعف برای روح
برای او حاصل بشود
انسان به تعادل رسیده است

انجمن رمان 98
رمان 98

دکتر محمود انوشه

آخرین ویرایش توسط مدیر:

ZHR--MHY

عضو تازه وارد انجمن
کاربر رمان ۹۸

امتیاز واکنش
49
زمان حضور
1 روز 23 ساعت 59 دقیقه
نویسنده این موضوع
تیپ جوانان:

لحاظ روان شناسی جوانان سه تیپند

بعضی ها گوجه ای اند

بعضی ها شیشه ای اند

بعضی ها لاستیکی اند

تیپ جوانان از لحاظ روان شناسی سه گروهند

عده ای له شونده هستند ،

یعنی دو تا مساله دو تا فشار دوتا بحران ایتنها رو به گونه ای در هم میپیچونه که دیگه از شکل اولیه کاملا برگشتن قدرت بازسازی خودشونم دیگه ندارن .

بعضی از جوانان ما شیشه ای اند ! دو سه تا ترکی بر میدارند اما با چفت و بست بلاخره خودشونو نگه می دارند

و فقط یه گروه از بچه های ما لاستیکی هستند ! صد بار هم که تحت فشار قرار بگیرند عین خیالشون نیست

شعار لاستیکی ها یادتون نره

شد شد نشد نشد

پسرهاو دخترهای جوان از نگاه روان شناسی در بعد میوه ها سه گروهند :

عده ای نارگیلی اند

مثل آلمانی ها

آلمانی ها یه پوسته ی بسیار سختی دارند به این سادگی با آدمای دیگه ارتباط برقرار نمی کنن اما همین که یه خورده ای نفوذ پیدا کنی اینقدر الکی و آبکی هستن هیچ خبری داخلشون نیست !

بعضی از جوانان نالگیلی اند یعنی اولش چنان سفت و سختن ولی داخلشون هیچی نیست هیچی

عده ای هلویی اند

مثل آمریکایی ها

یعنی اینا تا یه جایی انعطاف دارن و به تو اجازه عبور میدن ولی به یه جایی که میرسی دیگه هیچ کاری نمیتونی بکنی تا یه جایی باهات میان ولی یه باره میبینی از دیوار سیمانی محکم ترن اجازه نفوذ نمیدن

بعضی از جوانان هلویی اند و این بهترین شیوس

عده ای شلغمی اند

از سر تا تهشون یه جوره نه هسته ای نه پوسته ای هیچی ندارن

در خودتون نگاه کنین ببینین از کدوم تیپ ها هستین

انجمن رمان 98
رمان 98

دکتر محمود انوشه

آخرین ویرایش توسط مدیر:

ZHR--MHY

عضو تازه وارد انجمن
کاربر رمان ۹۸

امتیاز واکنش
49
زمان حضور
1 روز 23 ساعت 59 دقیقه
نویسنده این موضوع
سه كلید طلایی برای دوام عشق میان همسران

«تو را دوست دارم. همین طور كه هستی دوست دارم. برای من تو بهترینی. ممكن است گاهی از تو رنجیده باشم یا كاری كرده باشم كه تو دلخور شده باشی، اما بدان احساست را می‌فهمم و حتی در اختلافات هم دوستت داشته‌ام».

شاید جملات بالا شما را یاد حرف‌های دوران نامزدی‌تان بیندازد، اما واقعیت این است كه این حرف‌ها یكی از اصول زندگی زناشویی موفق است، حتی اگر 50 سال از تشكیل آن گذشته باشد.

در این جملات رازهایی نهفته است كه می‌تواند دو نفر را سال‌ها عاشقانه كنار هم نگه دارد. این جملات تظاهر كردن نیست. از روی احساس حرف زدن هم نیست.

سه اصل مهم است كه روان‌شناسان آن را كلید‌های نگهداری عشق در طول زمان می‌دانند. خود شما اگر چنین حرف‌هایی را از شریك زندگی‌تان بشنوید چه احساسی خواهید داشت؟ اگر در طول زمان همسرتان در مواقع مختلف، در عمل چنین حرف‌هایی را به شما بگوید، زندگی كنار چنین همسری برایتان چقدر شیرین خواهد بود؟

سه كلیدی كه می‌خواهیم به شما معرفی كنیم می‌تواند قفل قلب و احساس هر كسی را باز كند؛ اول این سه كلید را روی خودتان آزمایش كنید. شما به عنوان یك انسان دوست دارید تائید، ستایش و پذیرفته شوید!

دیگران هم مثل شما هستند. تائید كردن احساس و اعمال همسرتان را تائید كنید. ممكن است بگویید نمی‌شود در هر شرایطی همسرم را تائید كنم وقتی او بی‌دلیل از من گله می‌كند، چگونه حرفش را تائید كنم؟شما حرف او را تائید نكنید بلكه احساس او را تائید كنید.

اگر او از این‌كه به حرف‌هایش گوش نمی‌دهید شكایت می‌كند به جای آن‌كه بگویید، تو اشتباه می‌كنی، من به حرف‌های تو گوش می‌دهم، بهتر است بگویید، می‌دانم چه احساسی داری، تو فكر می‌كنی من به حرف‌هایت گوش نمی‌دهم و تو برایم مهم نیستی اما من..... تائید كردن احساس همسرتان شما را از جبهه مقابل درمی‌آورد و در گفت‌وگو دركنار هم قرار می‌دهد.

به یاد داشته باشید وقتی همسر شما آزرده است و از موضوعی گله می‌كند، زمان مناسبی برای نصیحت و ارائه راه‌حل نیست. شما اول باید به او نشان دهید احساسش برای‌تان مهم است.

او را درك می‌كنید و دوست دارید حرف‌هایش را بشنوید. قدم بعدی كه یك گفت‌وگوی منطقی است در چنین شرایطی آسان‌تر خواهد بود. ستایش كردن ستایش كردن یعنی آنچه را در همسرتان تحسین می‌كنید، به زبان بیاورید. كار دشواری نیست! از خودتان بپرسید چه چیزی را در او تحسین می‌كنم؟ مطمئن باشید فهرست بلند بالایی تهیه خواهید كرد.

زمانی كه در شرایط عادی زندگی صفات خوب همسرتان را بگویید و او را ستایش كنید، هنگام اختلافات، سرزنش‌های كمتری بین شما رد و بدل می‌شود. پذیرش بی‌قید و شرط همسرتان را همان‌گونه كه هست، دوست داشته باشید.

برای داشتن یك پذیرش صحیح، در تفكر خود بازنگری اصولی کنید. این‌كه ما فكر می‌كنیم اگر همسرمان این گونه باشد، ما می‌توانیم او را بیشتر دوست داشته باشیم، غلط است. افرادی كه چنین تفكری دارند هیچ‌گاه نمی‌توانند عشق و علاقه كامل خود را نثار همسرشان كنند.

آنها همیشه منتظر یك تغییر هستند تا همسر خود را دوست داشته باشند، در حالی كه انسان كامل و بدون عیب وجود ندارد. فقط زمان از دست می‌رود. اگر همسرتان را بپذیرید، خواهید دید او به احترام این پذیرش بی‌قید و شرط سعی می‌كند به خواسته شما نزدیك‌تر شود. شما این سه هدیه را به زندگی مشترك‌تان تقدیم كنید، به ازای آن ده‌ها هدیه دریافت خواهید كرد.

انجمن رمان 98
رمان 98

دکتر محمود انوشه

آخرین ویرایش توسط مدیر:

ZHR--MHY

عضو تازه وارد انجمن
کاربر رمان ۹۸

امتیاز واکنش
49
زمان حضور
1 روز 23 ساعت 59 دقیقه
نویسنده این موضوع
خانم ها !! عشق‌تان را این گونه به همسرتان نشان دهید (دکتر انوشه)

همیشه عمل کردن بهتر از حرف زدن است. قبلاً هم شنیده اید که می گویند آقایان با دیدن و خانم ها با شنیدن است که تحت تاثیر قرار می گیرند. آقایان مریخی هستند و خانم ها ونوسی. بنابراین زن و شوهر به انحای مختلف مانند دو قطب مخالف هستند و کاملاً منطقی است که احساسات مختلفی در مورد حرف های محبت آمیز یکدیگر داشته باشند. در زیر به مواردی اشاره می کنیم که بیشتر از “دوستت دارم” محبت و عشق خانم ها را به شوهرشان نشان می دهند.

۱٫ توجه کامل به او

مایک داو، تراپیست ازدواج، در مورد توجه به همسر می گوید: «وقتی شوهرتان شما را می بیند که هنگام شام با موبایل خود بازی می کنید، ترجمه این کار شما این است: “برام مهم نیستی.”» این بدان دلیل است که مغز مردان اینطور تکامل یافته که بطور همزمان نمی توانند چند کار را انجام دهند و محرک های مختلف را اخطار کنند. از آنجائیکه مغز زنان طور دیگری کار می کند (آنها به خوبی می توانند چند کار را بطور همزمان انجام دهند) مردان دوست دارند که همسرشان فقط روی آنها تمرکز کنند. دکتر داو اینطور می گوید: «این حرکت شما به این معناست: “تو اولویت من هستی و من دوستت دارم.”» بنابراین وقتی با او حرف می زنید و کارهای دیگر را کنار می گذارید، تماس چشمی برقرار کنید.

۲٫ غذای محبوب او

این ضرب المثل معروف و قدیمی حقیقت دارد: «بهترین راه برای تصاحب دل یک مرد از طریق شکم اوست.» دکتر داو می گوید: «اینکه بدانید او چه غذاهایی دوست دارد بدون اینکه از او بپرسید نشان می دهد که چقدر او را خوب می شناسید. زوج هایی که به من مراجعه می کنند و می گویند که به خوبی از جزئیات یکدیگر آگاهند، بهترین زندگی ها را دارند.»

۳٫

۴٫ مراقبت کردن از خودتان

کاهش استرس، خوردن غذاهای سالم، ورزش کردن، حتی لوس کردن خودتان شاید به نظرتان لوکس هایی باشد که برای خودتان فراهم می کنید، ولی برای آنها از نشانه های دوست داشتن است. دکتر داو می گوید: «اینها به شوهرتان این پیام را می رساند: “می خواهم زندگی طولانی و پر از شادی با تو داشته باشم و از انجام هر کاری که باعث شود تو را از دست بدهم خودداری می کنم.”»

۵٫ تعریف و تمجید از او

در طول تاریخ آقایان باید می جنگیدند و غذا تأمین می کردند تا زنان را جذب کنند و برای خودشان نگه دارند و در نتیجه وقتی نوبت به رقابت می رسد، آنها تمایل دارند ویژگی های مردانه خود را به رخ بکشند. بگذارید همسرتان بداند که شما چه فکری در مورد او می کنید: مرد خانه، حل کننده مشکلات، همه فن حریف، جذاب و خوش تیپ همه از توصیفاتی هستند که ممکن است از او داشته باشید. اندرا بروش، روانشناس بالینی می گوید: «تعریف و تمجید واقعی در مورد ظاهر و قدرت بدنی شوهرتان تأیید می کند که شما او را تحسین می کنید و این برای او برابر با عشق است.» وقتی او در خانه به شما کمک می کند درپوش قوطی را دربیاورید، با گفتن اینکه از داشتن مردی قوی در خانه خوشحالید، عشقتان را به او نشان می دهید. او هم می فهمد که چرا شما او را به خواستگارهای دیگر خود ترجیح داده اید.

unnamed.jpg

♡ انجمن رمان۹۸

انجمن رمان 98
رمان 98

دکتر محمود انوشه

آخرین ویرایش توسط مدیر:
shape1
shape2
shape3
shape4
shape7