خوش آمدید به رمان ۹۸ | بهترین انجمن رمان نویسی

رمان ۹۸ با هدف ترویج فرهنگ کتاب خوانی و تقویت قلم عزیزان ایجاد شده است. هدف ما همواره ایجاد محیطی گرم و صمیمی و دوستانه بوده برای مطالعه کامل رمان‌ها و استفاده از امکانات انجمن به ما بپیوندید و یا وارد انجمن شوید.

ASaLi_Nh8ay

مدیر بازنشسته رمان ۹۸
کاربر رمان ۹۸

امتیاز واکنش
13,283
خیابآن بَهآر | کوچه اُردی‌بهشت | پِلآکِ 1
زمان حضور
82 روز 4 ساعت 42 دقیقه
نویسنده این موضوع
فرزانه ترینان همه برای آسایش خاطر من چنین گفته اند. دریغا کاش امروز نیز چنین می بود زیرا شر بهترین نیروی آدم است

رسالت جوانان است که پایه های فساد کنونی تندرستی و فرهنگ را بلرزانند و تنفر و استهزاء را به جای این عقاید انبوه خالی از لطافت بر پا سازند در انجام این کار ممکن است جوانان نافرهیخته بنمایند ولی تخریب و ویران سازی نخستین مرحله ی لازم در علاج و مداوای ِآدمیت جدید است​

جملات فریدریش نیچه

ASaLi_Nh8ay

مدیر بازنشسته رمان ۹۸
کاربر رمان ۹۸

امتیاز واکنش
13,283
زمان حضور
82 روز 4 ساعت 42 دقیقه
نویسنده این موضوع
هرچه ریشه های طبیعت باطنی و شناخت درست تاریخ و گذشته یک مرد عمیق تر باشد بیشتر خواهد توانست گذشته را به خود جذب کند و بزرگترین و قدرتمندترین طبیعت ها را توسط عدم وجود محدودیتها در آن معنای تاریخی اش که موجب زیان زدن به کار سازنده است خواهد شناخت و گذشته
را اگر چه بیگانه باشد در خود جای داده و هضم خواهد کرد

آن اندیشه هایی را دوست دارم که با خون نوشته شده باشند​

جملات فریدریش نیچه

ASaLi_Nh8ay

مدیر بازنشسته رمان ۹۸
کاربر رمان ۹۸

امتیاز واکنش
13,283
زمان حضور
82 روز 4 ساعت 42 دقیقه
نویسنده این موضوع
آیا برده هستی ؟ پس دوست نتوانی بود آیا خودکامه هستی؟ پس دوستی نتوانی داشت در زن دیر زمانی است که برده ای و خودکامه ای نهان گشته اند از این رو زن را توان دوستی نیست او عشق را می شناسد و بس

پرندگان دیگری هم هستند که بالاتر می پرند

آنکس که نمی تواند فرمان دهد بایستی فرمان ببرد​

جملات فریدریش نیچه

ASaLi_Nh8ay

مدیر بازنشسته رمان ۹۸
کاربر رمان ۹۸

امتیاز واکنش
13,283
زمان حضور
82 روز 4 ساعت 42 دقیقه
نویسنده این موضوع
مردم دنیا دو دسته اند یکی زیر دستان و دیگر بزرگان اصالت و شرف متعلق به بزرگان است و آنها غایت وجودند و زیر دستان وسیله اجرای هدفهای ایشان هستند ترقی دنیا و بسط زندگی آدم بـ*ـو*سیله بزرگان و سرداران صورت می پذیرد که معدودند

شاید من بهتر می دانم که چرا آدمی تنها حیوانی است که می خندد تنها آدم است که به شدت رنج می برد و مجبور است خنده را بیافریند

دوست می دارم آن را که چون تاس به سودش افتد شرمسار شود و پرسد نکند شرط بندی بازی فریبکار باشم؟ زیرا که خواهان فناست​

جملات فریدریش نیچه

ASaLi_Nh8ay

مدیر بازنشسته رمان ۹۸
کاربر رمان ۹۸

امتیاز واکنش
13,283
زمان حضور
82 روز 4 ساعت 42 دقیقه
نویسنده این موضوع
نیکی و راستی و زیبایی امور حقیقی و مطلق نیستند آنچه حقیقت دارد آن است که همه کس خواهان توانایی است و می خواهد زندگی خود را بالا ببرد غایت وجود پیدایش مرد برتر است و ترتیب زندگانی و اصول اخلاقی باید چنان باشد که مرد برتر ظهور کند

آدم باید بهتر و شریر تر شود :من چنین می آموزانم شریرانه ترین چیز برای بهترین چیز در ابر آدم نیاز است

افزونی دانش گذشته . افزونی تاریخ آدم را پژمرده خواهد ساخت و بزدل در حالی که آدم باید قادر باشد گذشته را در خدمت حال دربیاورد البته اگر بتوانیم خوب یاد بگیریم که تاریخ را وسیله ای برای زندگانی قرار دهیم​

جملات فریدریش نیچه

ASaLi_Nh8ay

مدیر بازنشسته رمان ۹۸
کاربر رمان ۹۸

امتیاز واکنش
13,283
زمان حضور
82 روز 4 ساعت 42 دقیقه
نویسنده این موضوع
باور چیست ؟ از کجا سرچشمه می گیرد ؟ هر باور چیزی را حقیقی انگاشتن است

افراطی ترین صورت هیچ انگاری می تواند این دیدگاه باشد که همه باورها همه ء چیزی را حقیقی انگاشتن ها لزوما به اشتباه می روند به این علت ساده که هیچ دنیای واقعی در کار نیست چنین است یک ظاهر دورنمایی که از درون ما سرچشمه گرفته است

هیچ انگاری به عنوان انکار یک دنیای راستین ؛ انکار هستی ممکن است یک شیوهٔ خدایی اندیشیدن باشد​

جملات فریدریش نیچه

ASaLi_Nh8ay

مدیر بازنشسته رمان ۹۸
کاربر رمان ۹۸

امتیاز واکنش
13,283
زمان حضور
82 روز 4 ساعت 42 دقیقه
نویسنده این موضوع
پیوسته به دنیای تنگ تر ؛ مختصر شده و ساده نیاز داریم

آن کس که نداند ؛ خواست خویش را در چیزها چگونه بگمارد دست کم معنایی بر آن خواهد افزود . و از آن این پندار زاده می شود که گاهی در آن خواست بنیاد باوری بوده است

آدم باید والاترین آرمانهایش را دنبال کرده و هرلحظه به آنها عمل کند چرا که آنچه شخص اینک انجام می دهد بازگشتی مکرر در سراسر ابدیت خواهد داشت​

جملات فریدریش نیچه

ASaLi_Nh8ay

مدیر بازنشسته رمان ۹۸
کاربر رمان ۹۸

امتیاز واکنش
13,283
زمان حضور
82 روز 4 ساعت 42 دقیقه
نویسنده این موضوع
دوست می دارم آن را که خدای خویش را گوشمالی می دهد زیرا عاشق خدای خویشتن است. پس باید با غضب خدایش فنا شود

دوست می دارم آن را که روان اش در زخم پذیری نیز ژرف است و پیشامدی کوچک او را نابود تواند کرد پس شادمانه پای بر پل می گذارد

هان ؛ من ام یک بشارت گر آذرخش و چکه ای گران از ابر و اما این آذرخش را نام ابر آدم است​

جملات فریدریش نیچه

ASaLi_Nh8ay

مدیر بازنشسته رمان ۹۸
کاربر رمان ۹۸

امتیاز واکنش
13,283
زمان حضور
82 روز 4 ساعت 42 دقیقه
نویسنده این موضوع
براستی ؛ ای کاش جنون شان را حقیقت نام بود یا وفاداری یا عدالت اما دریغ که فضیلت شان در خدمت دراز زیستن است و آسودگی نکبت بار

آدمی بهر تنها زیستن می باید یا حیوان باشد یا خدا . ارسطو می گوید انگاره ء سومی نیز هست بودن یکجای هر دوی آنان آن هم فیلسوف وار حقایق همه ساده اند این نه مگر دروغی است دو چندان که آن را بر ساخته اند ؟​

جملات فریدریش نیچه

ASaLi_Nh8ay

مدیر بازنشسته رمان ۹۸
کاربر رمان ۹۸

امتیاز واکنش
13,283
زمان حضور
82 روز 4 ساعت 42 دقیقه
نویسنده این موضوع
شاید این شایسته ء آن واعظ مردم کوچک بود که بار گنـ*ـاه آدم را بکشد و از آن رنج ببرد اما من از گنـ*ـاه بزرگ همچون آرام بخش بزرگ خویش شادمان ام باری . چنین سخنان را بهر گوش های دراز نمی گویند و هر کلامی نیز نه از آن هر دهانی ست این سخنان چیزهایی ظریف و کمیاب اند : سم گوسفندان بدان ها مرساد

ارزشها و تغییرات آنها به افزایش قدرت آنانی که ارزشها را مقرر می دارند مربوط می شوند . میزان ناباوری ؛ میزان آزادی اندیشه ء مجاز بیانی از افزایش قدرت است هیچ انگاری آرمانی است متعلق به بالاترین درجه ء قدرتمندی روح و سرشارترین زندگی – گاهی ویرانگر و گاهی ریشخند آمیز​

جملات فریدریش نیچه

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8
بالا