خوش آمدید به رمان ۹۸ | بهترین انجمن رمان نویسی

رمان ۹۸ با هدف ترویج فرهنگ کتاب خوانی و تقویت قلم عزیزان ایجاد شده است.
هدف ما همواره ایجاد محیطی گرم و صمیمی و دوستانه بوده
برای مطالعه کامل رمان‌ها و استفاده از امکانات انجمن
به ما بپیوندید و یا وارد انجمن شوید.

M O B I N A

سرپرست بخش فرهنگ و ادب
عضو کادر مدیریت
کاربر V.I.P انجمن
سرپرست بخش
ناظر کتاب
منتقد انجمن

امتیاز واکنش
64,121
زمان حضور
272 روز 9 ساعت 46 دقیقه
نیمه غایب

کتاب نیمه غایب نوشته حسین سناپور در سال ۱۳۷۸ برنده اولین دوره جایزه مهرگان ادب به‌عنوان بهترین رمان سال شد و از بهترین کتاب های ایرانی است. دستمایه‌ رمان نیمه غایب زندگی پنج تن از نسل جوان و جوانی پشت سر گذاشته‌ی امروز، در دانشگاه و میان کشاکش‌های سال‌های دهه‌ی شصت است. به خاطر قرار گرفتن در این موقعیت تاریخی است که عشق برای آنان نه فقط مواجه با تنگناهای بیرونی، که رودررو شدن با درون و گذشته‌ی خود نیز هست. این کتاب در یک شکل هنری ماندگار عمق، سرگشتگی نسل امروز بیان می‌شود و از همین آن را در دسته بهترین کتاب های ایرانی قرار می‌دهد.

یک قاچ کتاب

M O B I N A

سرپرست بخش فرهنگ و ادب
عضو کادر مدیریت
کاربر V.I.P انجمن
سرپرست بخش
ناظر کتاب
منتقد انجمن

امتیاز واکنش
64,121
زمان حضور
272 روز 9 ساعت 46 دقیقه
همنوایی شبانه‌ی ارکستر چوب‌ها

همنوایی شبانه ارکستر چوب‌ها، رمانی از رضا قاسمی از بهترین کتاب های ایرانی است که نخستین بار در آمریکا منتشر شد، بعدها در ایران نیز اجازه انتشار یافت و برنده بهترین رمان اول سال ۱۳۸۰ جایزه هوشنگ گلشیری و بهترین رمان سال ۱۳۸۰ منتقدین مطبوعات شد. داستان از دیدگاه اول‌شخص بیان می‌شود و حکایت یک روشنفکر ایرانی است که به فرانسه پناهنده شده و در اتاق زیرشیروانی ساختمانی در پاریس زندگی می‌کند که ساکنانش چند فرانسوی و ایرانی تبعیدی هستند. نویسنده واقعیت و خیال را در این داستان به هم‌آمیخته و ساختاری مالیخولیایی ایجاد کرده است و از نظر مخاطبان و منتقدین از بهترین کتاب های ایرانی است.

یک قاچ کتاب

M O B I N A

سرپرست بخش فرهنگ و ادب
عضو کادر مدیریت
کاربر V.I.P انجمن
سرپرست بخش
ناظر کتاب
منتقد انجمن

امتیاز واکنش
64,121
زمان حضور
272 روز 9 ساعت 46 دقیقه
چراغ‌ها را من خاموش می‌کنم

چراغ‌ها را من خاموش می‌کنم نام رمانی ایرانی به قلم زویا پیرزاد است که نخستین بار در سال ۱۳۸۰ منتشر شد و یکی از بهترین کتاب های ایرانی است. داستان در دهه ۱۳۴۰ در آبادان رخ می‌دهد و راجع به خانواده‌ای ارمنی است که مادر سی و چند ساله خانواده سعی دارد همسر و مادری نمونه برای سه فرزندش باشد تا اینکه همسایه‌های جدید از راه می‌رسند و اتفاقاتی رخ می‌دهد. این کتاب تاکنون جوایز معتبر ادبی مانند جایزه ادبی یلدا، جایزه بهترین رمان سال بنیاد گلشیری و جایزه کتاب سال را دریافت کرده و به زبان‌های متعدی ترجمه‌شده و از بهترین کتاب های ایرانی محسوب می‌شود.

یک قاچ کتاب

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8
بالا