خوش آمدید به رمان ۹۸ | بهترین انجمن رمان نویسی

رمان ۹۸ با هدف ترویج فرهنگ کتاب خوانی و تقویت قلم عزیزان ایجاد شده است.
هدف ما همواره ایجاد محیطی گرم و صمیمی و دوستانه بوده
برای مطالعه کامل رمان‌ها و استفاده از امکانات انجمن
به ما بپیوندید و یا وارد انجمن شوید.

گیل دخت

همراه رمان ۹۸
کاربر رمان ۹۸

امتیاز واکنش
178
زمان حضور
2 روز 7 ساعت 33 دقیقه
نویسنده این موضوع
زهرا کریمی (متولد ۳۰ تیر ۱۳۷۷ در تهران) ورزشکار رشته کبدی و عضو تیم ملی کبدی بانوان جمهوری اسلامی ایران می باشد.کریمی سابقه حضور در ورزش هایی مانند کاراته ، دوومیدانی را نیز دارد و حتی در این ورزش ها نیز موفق به کسب افتخارات شده است.[۱][۲]
زندگی ورزشی و اجتماعی زهرا کریمی
ورزش را به صورت جدی از کودکی شروع کرد و در رشته های دو و میدانی ، والیبال و حتی مقطعی در مسابقات اسکیت و بدمینتون مدرسه هم فعالیت داشت. او سپس از سال 1387 وقتی 10 ساله بود وارد رشته کاراته شد و در مدت 6 سال فعالیتش علاوه بر افتخارات داخلی به مدال برنز آسیایی هم دست یافت.
کریمی به طور اتفاقی از طریق مربی کاراته به عنوان نیروی کمک برای مسابقات شهرداری استان تهران به باشگاه کبدی رفت و بعد از دو جلسه تمرین وارد مسابقات شد؛ با اینکه خیلی مبتدی بود ، قوانین را یاد گرفت و خوب کار کرد و چون رشته جذاب ، پر هیجان و تیمی بود او را خیلی جذب کرد.
از مهر ماه سال 1393 که 16 ساله بود ، کبدی را شروع کرد و یک سال بعد به تیم ملی دعوت شد.
زهرا کریمی در اولین تجربه ملی اش در مسابقات قهرمانی جوانان آسیا ، برای اولین بار با شکست تیم هند توانستند به مدال طلای دست پیدا کنند.
یرین ترین تجربه زهرا کریمی
شیرین ترین تجربه ام هم کسب مدال طلای بازی های آسیایی جاکارتا 2018 بود که یک افتخار بزرگ برای ما و کشورمان محسوب می شود.

زهرا کریمی و دیدار با رهبر
بعد از مسابقات آسیایی جاکاراتا در سال 1397 به دیدار مقام رهبری رفتیم که این موضوع خیلی برایم جالب بود چون پیش از آن هرگز نتوانسته بودم به دیدار رهبر بروم. حس خوبی بود که با شخص اول مملکت دیدار کردم و ایشان هم لطف کردند و به همه ما پاداش نقدی 4 عدد سکه دادند و البته انگشترشان را هم به ما هدید دادند.

بیوگرافی زهرا کریمی | کبدی

گیل دخت

همراه رمان ۹۸
کاربر رمان ۹۸

امتیاز واکنش
178
زمان حضور
2 روز 7 ساعت 33 دقیقه
نویسنده این موضوع
زمینه لژیونر شدن زنان کبدی کار ایرانی بستگی به لیگ هند دارد ، زیرا هند در سطح زنان لژیونر نمی پذیرد گرچه زنان هندی خود به تازگی در لیگ هند حضور می یابند. روزی که هند لژیونر بپذیرد ، صد در صد از ایران هم لژیونر خواهیم داشت و منم بزرگترین هدفم لژیونری است.

زهرا کریمی و مستقل بودن
آدم مستقلی هستم و به قول دوستانم ، آدم جسوری هستم ، من برای چیزی که بخواهم با تمام وجود تلاش می کنم ، یعنی امکان ندارد وسط راه پا پس بکشم.

زهرا کریمی و مربیگری
من چون به شخصه علاقه داشتم چند سال پیش شروع کردم دوره های مربیگری را گذراندم و الان به عنوان مربی هم فعالیت می کنم. اما هدفم همچنان در قامت بازیکن حضور در مسابقات آسیایی چین 2022 است.

زهرا کریمی

کبدی و نیاز به هوش بالا
رشته کبدی همه فاکتورهای آمادگی جسمانی از قدرت ، سرعت ، استقامت و انعطاف پذیری را دارد و کسانی که باهوش هستند در این رشته بهتر می توانند بازی کنند.

افتخارات زهرا کریمی
مدال طلا کبدی بانوان - بازی های آسیایی جاکارتا 2018

مدال برنز کبدی بانوان - مسابقات قهرمانی آسیا گرگان 2017

مدال برنز کبدی بانوان - مسابقات آسیا بـ*ـو*سان 2016

مدال طلا کبدی بانوان - قهرمانی جهان آسیا ارومیه 2016

منبع:*دانشنامه آزاد

بیوگرافی زهرا کریمی | کبدی

آخرین ویرایش:

گیل دخت

همراه رمان ۹۸
کاربر رمان ۹۸

امتیاز واکنش