خوش آمدید به رمان ۹۸ | بهترین انجمن رمان نویسی

رمان ۹۸ با هدف ترویج فرهنگ کتاب خوانی و تقویت قلم عزیزان ایجاد شده است.
هدف ما همواره ایجاد محیطی گرم و صمیمی و دوستانه بوده
برای مطالعه کامل رمان‌ها و استفاده از امکانات انجمن
به ما بپیوندید و یا وارد انجمن شوید.

-FãTéMęH-

مدیر ارشد رمان ۹۸
عضو کادر مدیریت
مدیر ارشد انجمن

امتیاز واکنش
15,588
زمان حضور
71 روز 13 ساعت 47 دقیقه
نویسنده این موضوع
جملهٔ موردعلاقهٔ مادرم این بود: " هر کدام از ما مسائل را از دیدگاه خودش به شکلی متفاوت می‌بیند."
" از تو خواهش می‌کنیم به ما قدرتی بدهی که برابری و مساوات را، چه برای گذشتگان و چه برای آیندگان، به دور از تبعیض به اجرا درآوریم."

عقاید یک دلقک | هاینریش بل

-FãTéMęH-

مدیر ارشد رمان ۹۸
عضو کادر مدیریت
مدیر ارشد انجمن

امتیاز واکنش
15,588
زمان حضور
71 روز 13 ساعت 47 دقیقه
نویسنده این موضوع
برای دلقکی که به پنجاه‌سالگی نزدیک می‌شود، تنها دو امکان وجود دارد: نکبت یا مکنت.
من دلقکم. عنوان رسمی این شغل کمدین است

-FãTéMęH-

مدیر ارشد رمان ۹۸
عضو کادر مدیریت
مدیر ارشد انجمن

امتیاز واکنش
15,588
زمان حضور
71 روز 13 ساعت 47 دقیقه
نویسنده این موضوع
یک هنرمند بی‌وجدان هزاربار بیش‌تر از یک مدیر باوجدان، انصاف و وجدان دارد و آن‌ها سلاحی در اختیار دارند که هیچ‌کس قادر به مقابله با آن نیست
برایم همیشه غیرقابل‌درک بوده است که چرا هر کس که میل دارد خودش را باهوش جلوه دهد
فقیر بودن چیز وحشتناکی است، اما فقط به قدر بخورونمیر داشتن هم رنج‌آور است، و این همان وضعیتی است که اکثر انسان‌ها دچار آن هستند.

-FãTéMęH-

مدیر ارشد رمان ۹۸
عضو کادر مدیریت
مدیر ارشد انجمن

امتیاز واکنش
15,588
زمان حضور
71 روز 13 ساعت 47 دقیقه
نویسنده این موضوع
هیچ‌کس در این دنیا، چون در بطن موقعیت خاص انسانی دیگر قرار ندارد، نمی‌تواند احساس صحیح و درستی در مورد بدی یا خوبی مسئله‌ای داشته باشد، حالا خواه این مسئله به خوشبختی و بدبختی، به درد عشق و یا " افت هنری" ربط داشته باشد.
یک هنرمند مرگ را همیشه با خودش یدک می‌کشد، درست مانند یک کشیش خوب که همیشه کتاب دعایش را با خودش به همراه دارد

-FãTéMęH-

مدیر ارشد رمان ۹۸
عضو کادر مدیریت
مدیر ارشد انجمن

امتیاز واکنش
15,588
زمان حضور
71 روز 13 ساعت 47 دقیقه
نویسنده این موضوع
اوقات استراحت کسانی که هنرمند نیستند، زمان کار یک دلقک است.
سکوت سلاح خوبی است.

یک هنرمند همچون زنی است که چیزی غیر از ابراز محبت و عشق نمی‌داند و فریب هر مرد بی‌سروپای الاغی را می‌خورد.

-FãTéMęH-

مدیر ارشد رمان ۹۸
عضو کادر مدیریت
مدیر ارشد انجمن

امتیاز واکنش
15,588
زمان حضور
71 روز 13 ساعت 47 دقیقه
نویسنده این موضوع
روح به هر کجا که دلش بخواهد پرواز می‌کند
این مردم هیچی نمی‌فهمند. البته همهٔ آن‌ها می‌دانند که دلقک باید افسرده باشد تا بتواند نقش دلقک را درست اجرا کند، اما این را که افسردگی تا چه اندازه برای خود دلقک جدی است، نمی‌توانند حدس بزنند.

بدترین دردی که من گرفتار آنم سرشت من است

-FãTéMęH-

مدیر ارشد رمان ۹۸
عضو کادر مدیریت
مدیر ارشد انجمن

امتیاز واکنش
15,588
زمان حضور
71 روز 13 ساعت 47 دقیقه
نویسنده این موضوع
برای اولین‌بار در زندگی‌ام پی بردم اشیایی که یک نفر بعد از مرگ و یا رفتنش برجای می‌گذارد چه‌قدر وحشتناک‌اند.
بعضی وقت‌ها نمی‌دانم آن چیزی را که واقعاً خودم عیناً به نحو محسوسی تجربه می‌کنم حقیقت دارد یا آن‌چه در درونم تجربه کرده‌ام، مسائل را با هم قاتی می‌کنم

-FãTéMęH-

مدیر ارشد رمان ۹۸
عضو کادر مدیریت
مدیر ارشد انجمن

امتیاز واکنش
15,588
زمان حضور
71 روز 13 ساعت 47 دقیقه
نویسنده این موضوع
من با تعصبی خاص به نشانه‌های استراحت که به اَشکال مختلف نیز هست، نگاه می‌کنم: این‌که چه‌طور کارگری پاکت حقوقش را توی جیب می‌گذارد و روی موتورسیکلت خود سوار می‌شود، دلال بورس که بالاخره گوشی تلفن را به زمین می‌گذارد، دفتر یادداشت خود را توی کشو میز می‌گذارد و کشو را قفل می‌کند، یا یک خانمِ فروشندهٔ مواد غذایی پیش‌بند خود را باز می‌کند، دست‌هایش را می‌شوید، موهایش را جلو آینه مرتب می‌کند و به لـ*ـب‌هایش ماتیک می‌زند، کیف‌دستی‌اش را برمی‌دارد و دور می‌شود، تمام این صحنه‌ها آن‌قدر انسانی‌اند که به نظرم می‌رسد من غیرانسانی هستم، چون من دست کشیدن از کار و استراحت را فقط به عنوان نمایش می‌شناسم

-FãTéMęH-

مدیر ارشد رمان ۹۸
عضو کادر مدیریت
مدیر ارشد انجمن

امتیاز واکنش
15,588
زمان حضور
71 روز 13 ساعت 47 دقیقه
نویسنده این موضوع
من در نشان دادن زندگی پُرجنب‌وجوش و پُر از غنای بچه‌ها کاملاً موفقم: در زندگی بچه‌ها، چیزهای پیش‌پاافتاده، مهم جلوه می‌کنند، همه‌چیز غریب، زندگی بدون نظم و انضباط است، و همیشه حزن‌انگیز. این بچه‌ها هم، هرگز به عنوان یک طفل، استراحت ندارند؛ فقط زمانی که " اصول انضباطی" را بپذیرند حق استراحت دارند.

-FãTéMęH-

مدیر ارشد رمان ۹۸
عضو کادر مدیریت
مدیر ارشد انجمن

امتیاز واکنش
15,588
زمان حضور
71 روز 13 ساعت 47 دقیقه
نویسنده این موضوع
آن‌چه یک دلقک به آن نیاز دارد آرامش است، تظاهر به چیزی که دیگران آن را تعطیلی و استراحت می‌نامند. اما این مردم نمی‌توانند درک کنند که تظاهر به استراحت و تعطیلی برای یک دلقک در واقع فراموش کردن کار است. آن‌ها این مسئله را نمی‌فهمند، چون طبیعی است که آن‌ها در زمانِ استراحت، وقتِ خود را با چیزی که به آن به اصطلاح هنر می‌گویند، پُر می‌کنند. مشکل دیگر، هنرمندانی هستند که به هیچ‌چیز دیگری جز هنر فکر نمی‌کنند، اما احتیاجی به استراحت ندارند، چون کار نمی‌کنند. ولی به‌مجرد این‌که کسی بخواهد یک انسان هنری را تبدیل به هنرمند کند، آن وقت دردآورترین سوءتفاهمات آغاز می‌شوند. انسان‌های هنری درست زمانی به هنر می‌پردازند که یک هنرمند احساس می‌کند احتیاج به چیزی مثل استراحت دارد.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8
بالا