خوش آمدید به رمان ۹۸ | بهترین انجمن رمان نویسی

رمان ۹۸ با هدف ترویج فرهنگ کتاب خوانی و تقویت قلم عزیزان ایجاد شده است.
هدف ما همواره ایجاد محیطی گرم و صمیمی و دوستانه بوده
برای مطالعه کامل رمان‌ها و استفاده از امکانات انجمن
به ما بپیوندید و یا وارد انجمن شوید.
وضعیت
موضوع بسته شده است.

!Shîma!

معاونت بازنشسته
کاربر رمان ۹۸

امتیاز واکنش
32,120
زمان حضور
70 روز 21 ساعت 45 دقیقه
نویسنده این موضوع
تذکر:
ورود افرادی غیر از اعضای خانواده در این جا ممنوع است.

به قسمت گپ و گفت خوش آمدید.
شما باید در این جا کتاب #عقاید_یک_دلقک را خوانده و با بقیه‌ی اعضا شروع به بحث و نقد در مورد کتاب کنید.

با خواندن و نقد کتاب‌ها و آثار بزرگان، قسمت‌های خوب، بد و هرچیز کتاب را بگویید و یاد بگیرید که اگر خودتان این کتاب را می‌نوشتید برای بهتر شدنش چه کاری انجام می‌دادید.

گپ و گفت و گو آزاد و توهین و تخریب ممنوع است!

♡خانواده‌ی رمان ۹۸♡

در این قسمت گپ و گفت کتاب قبل از نقد ها هم می‌تونید قسمت هایی از رمان رو بذارید که خواننده اگه قبلا خونده یادش بیاد یا وسط نقد قسمت‌هایی رو بذارید و در موردش بحث کنید.

نقد کتاب عقاید یک دلقک ⛾

Reactions: Narges_Alioghli، Leyla، آیدا رستمی و 8 نفر دیگر

* رهــــــا *

مدير بازنشسته
کاربر رمان ۹۸

امتیاز واکنش
9,607
زمان حضور
10 روز 22 ساعت 18 دقیقه
کتاب مورد بررسی:
عقاید یک دلقک

قسمت‌هایی از کتاب:

چیزی که شاید آن را بتوان سرنوشت نامید، شغل و وضعیت مرا به خاطرم می آورد:
این که من یک دلقک هستم. عنوان رسمی این شغل کمدین است. موظف به پرداخت مالیات به کلیسا نیستم. بیست و هفت ساله ام و نام یکی از برنامه هایم “ورود و عزیمت” است.

من معتاد نیستم. اما از وقتی ماری مرا ترک کرده است الکل حالم را جا می آورد.

چند ماه پیش وقتی گیتاری به منظور تصنیف و تنظیم سرودهایی که می خواستم بخوانم، خریدم، ماری وحشت زده این اقدام مرا کسر شان دانست و من به او گفتم پایین تر از سطح جویبار فقط فاضلاب قرار دارد. اما ماری متوجه مقصود من از این قیاس نشد و من هم از تشریح و توضیح چنین تصویرهایی نفرت دارم. مردم یا متوجه منظور من می شوند یا نمی شوند. من یک مفسر نیستم.

او به آرامی گفت:
_به هیچ، من به هیچ فکر می کنم.
گفتم:
_اما به هیچ چیز که نمی‌شود فکر کرد.
و او گفت:
_چرا، می شود، من در این لحظات احساس می‌کنم درونم به طور کامل خالی شده است. مثل یک فرد سرخوش و دلم می‌خواهد کفش‌ها و لباس هایم را هم درآورم و به گوشه ای پرتاب کنم. بدون هیچ باری.

تصور می کنم حتی چشمان شیطان هم به تیزی چشمان همسایگان نیست.

این واقعیت که منتقدان خود قابل انتقاد هستند چیز زیاد بدی نیست، عیب آن است که آن‌ها به برنامه‌ی خود به دید انتقادی نگاه نمی‌کنند و خود را عاری از نقص و اشکال می‌بینند و این خیلی ناخوشایند است.

این اشتباه خود ما بود که درباره ی این لحظه با دیگران صحبت کردیم و قصد داشتیم آن را به عنوان لحظه‌ای به یاد ماندنی به ثبت برسانیم. می‌توانستیم خودمان از این واقعیتی که اتفاق افتاده بود لـ*ـذت ببریم. لحظاتی وجود دارند که تکرار آنها ممکن نیست. هرگز نباید سعی در تکرار لحظات داشت، باید آن‌ها را همان گونه که یک بار اتفاق افتاده‌اند، فقط تنها به خاطر آورد.

نقد کتاب عقاید یک دلقک ⛾

Reactions: Narges_Alioghli، Leyla، s__fariba و 7 نفر دیگر

Kimia_Rh

همراه رمان ۹۸
کاربر رمان ۹۸

امتیاز واکنش
3,008
زمان حضور
31 دقیقه
به نام او
از نظر من کتاب"عقاید یک دلقک"یک کتاب به شدت غنی و پر محتواست.متن سنگین و جابجایی زمانی که توی کتاب چندین بار و به طور ممتد اتفاق می افته به شدت جذاب و کمی گیج کنندست و نیاز به فکر زیادی داره.عشق هانس یا همون دلقک(کمدین)داستان به شخصیت ماری و تفاوت های عقایدی بینشون.عقیده های جالبی که حقیقی هستن و حدودا بر ضد بعضی از افکار مذهبی و بدون فکر بیان میشن؛اتفاقاتی که در حال میوفتن و در بین اونها مسایل گذشته بیان میشه..همه ی اینها این کتاب رو یک گزینه ی برتر برای مطالعه می کنن.
هرچند ،شاید اسم "عقاید یک دلقک" نتونه مخاطب رو به طور خیلی زیاد جذب کنه اما انگار داستان کتاب به شدت با نامش همخونی داره!
در نهایت از نظرمن این کتاب یک داستان سرشار از عقیده در باره ی مذهب،جامعه،افکار اشتباه و عشقه.
و هرفرد باید یکبار حتما این کتاب رو بخونه!

نقد کتاب عقاید یک دلقک ⛾

Reactions: Narges_Alioghli، senorita، mahaflaki و 8 نفر دیگر
وضعیت
موضوع بسته شده است.
shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8
بالا