خوش آمدید به رمان ۹۸ | بهترین انجمن رمان نویسی

رمان ۹۸ با هدف ترویج فرهنگ کتاب خوانی و تقویت قلم عزیزان ایجاد شده است.
هدف ما همواره ایجاد محیطی گرم و صمیمی و دوستانه بوده
برای مطالعه کامل رمان‌ها و استفاده از امکانات انجمن
به ما بپیوندید و یا وارد انجمن شوید.

مبینا گوهری

مدیر آزمایشی قلمرو خون آشام
مدیر آزمایشی

امتیاز واکنش
2,038
زمان حضور
23 روز 15 ساعت 46 دقیقه
نویسنده این موضوع
1000006549.jpeg

اونور تونا متولد ۲ ژوئیه ۱۹۸۵ در ترکیه، بازیگر است

فارغ التحصیل لیسانس رشته اقتصاد از دانشگاه ایلول می باشد، از تلویزیون شروع کرد، حالا خارج از شهر در جنگل زندگی می کند و برای دل خود گاهی می خواند

سانتی متر قد و ۸۷ کیلوگرم وزن دارد

خانواده
اونور در شهر چاناکاله ترکیه به دنیا آمده است، مادرش از مهاجرین شهر تسالونیکی یونان که بازنشسته اداره ثبت املاک ترکیه می باشد

پدرش دبیر ریاضی است و تنها یک برادر دارد

هنرستان موسیقی
بعد از پایان تحصیلات راهنمایی به هنرستان موسیقی رفت و در رشته موسیقی کلاسیک مشغول به تحصیل شد سپس گیتار را بعنوان ساز تخصصی فرا گرفت

آهنگ های Akin Verdi و Thick Sen را همان سال های نوجوانی خواند و منتشر کرد

کلاس بازیگری و تئاتر
در کنار موسیقی به کلاس های بازیگری مرکز هنری ازمیر رفت سپس بصورت خصوصی دوره هایی را شامل روش و مهارت بازی در جلوی دوربین را گذراند

او مدتی بعد وارد تئاتر شد و شروع به تمرین و بازی کرد

در جلوی دوربین
بصورت جدی در سال ۲۰۱۱ وقتی ۲۶ ساله بود با سریال Life Goes On اولین بار جلوی دوربین رفت سپس سال ۲۰۱۳ دومین بار در سریال Huzur Sokağı حضور داشت.

بیوگرافی اونور تونا | بازیگر ترکیه‌ای

مبینا گوهری

مدیر آزمایشی

امتیاز واکنش
2,038
زمان حضور
23 روز 15 ساعت 46 دقیقه
نویسنده این موضوع
از سینما تا شروع شهرت
در سال ۲۰۱۴ با فیلم درام Bi Küçük Eylül Meselesi وارد سینما شد اما شهرت اصلی اش از سال ۲۰۱۹ با نقش علیهان در سریال سیب ممنوعه شروع شد

روابط عاشقانه
انور از سال ۲۰۱۲ تا ۲۰۱۳ با یاسمین کای آلن از همکاران بازیگر خود ارتباط عاشقانه ای داشت، سپس با نیل آتش مدتی در ارتباط بود

سال ۲۰۱۵ تا ۲۰۱۷ هم با سدا گوون دوست شد و حالا در هیچ رابطی نیست

ورزش و مدلینگ
او که سال ها در رشته های والیبال و بسکتبال حضور داشت بخاطر فیزیک مناسب بدنی و چهره اش به مدت ۴ سال در عرصه مدلینگ فعالیت نیمه حرفه ای داشت

زندگی خارج از شهر
این بازیگر که علاقه ای به حاشیه و جنجالی خبری ندارد مدت هاست در خارج از مرکز شهر درون یک جنگل، زندگی ساده ای دارد

اوقات فراغت خود را در خانه می گذراند و اغلب در حال تمرین و ساخت آهنگ در استودیوی شخصی می باشد، البته تمایلی به انتشار قطعات خود ندارد

وی در حال حاضر مجرد اســت؛ روابط عاطفی اونور تونا تاحدودی زیاد و ناموفق بودند. در سال ٢۰۱٢ میلادی تا ٢۰۱٣ میلادی با “ یــاسمین کای آلن” در ارتباط بود و در ســال ٢۰۱٣ میلادی نیز بــا “ نیل آتش ”، دیگر بازیگر ترک، وارد رابـ*ـطه شد.

در سال ٢۰۱۵ میلادی تا ٢۰۱٧ میلادی بــا “ سدا گوون ”، دیگر بــازیگر ترک ملاقات های پی در پی خود را آغاز کرد؛ اما پس از مدت کوتاهی، رابـ*ـطه ی آن ها به جدایی ختم شد! علاوه بر این، او مدت کوتاهی نیز بــا دیگر بــازیگر ترک، “ ملیس کاراکوش ” رابـ*ـطه ی نزدکی داشت. در سال ٢۰۱٨ میلادی شایعاتی مبنی بر رابـ*ـطه “ ادا اجه ” بــا اونور تونا پخش شد که این شایعات به سرانجام مشخصی نرسید و رها شد!

مبینا گوهری

مدیر آزمایشی

امتیاز واکنش
2,038
زمان حضور
23 روز 15 ساعت 46 دقیقه
نویسنده این موضوع
براساس گفته های رسانه های ترک، اونور تونا اکنون بــا فردی در رابـ*ـطه نیست. همچنین بد نیست بدانید میزان دارای اونور تونا چیزی در حدود یک میلیون دلار برآورد شده است.

در سال ۲۰۱۴ میلادی در فیلم سینمایی “مسئله کوچک ایلول” در کنار بازیگران اصلی فیلم همچون “زینب عبدالله” و همچنین “انگین آکیورک” بـه ایفای نقش پرداخت. او در همان سال در یک سریال تاریخی بـه نام “فیلینتا” در نقش اصلی ظاهر شد. او در این سریال تاریخی در کنار هنرمندانی همچون “مهمت اوزگور”، “داملا آسلانالپ”، “سرهات توتوملوئر” و همچنین “ناز الماس” بـه بـازی پرداخت.

اونور تونا در جدیدترین پروژه ی تلویزیونی خود در سریال “سیب ممنوعه” و در کنار بـازیگرانی همچون “تالات بولوت”، “ادا اجه”، “سووال سام”، “بـاریش آیتاچ” و همچنین “سودا ارگینجی” به ایای نقش پرداخته است. اونور تونا در سیب ممنوعه بازیگر نقش علیهان است.

مصاحبه با اونور تونا

بچگیتون چطور گذشت؟

انور تونا: بچگیم در چاناککالا گذشت. دبیرستان رو در بورسا گذروندم. بچه ی شیطونی بودم اما چون درسخون بودم معلم ها کاری باهام نداشتن. خونمون رو آتیش زدم. از دیوار بالا میرفتم. محل کار مادرم میرفتم. از مدرسه فرار میکردم.

حتی شاگردای بزرگتر از خودمم نمیتونستن منو بگیرن، همسایه هارو میترسوندم، شیشه میشکستم، وقت هایی بود که دعوا میکردم و از کلاس بیرونم میکردن. شاید هم اون بازیگوشی ها بودن که من امروز این جا هستم.

مبینا گوهری

مدیر آزمایشی

امتیاز واکنش
2,038
زمان حضور
23 روز 15 ساعت 46 دقیقه
نویسنده این موضوع
خونه رو چطور آتیش زدی؟

انور تونا : با مداد شمعی هام. اونارو آتیش زدم. سرم رو زده بودم به شیشه ی اتاقم. داداشم در رو روم قفل کرد. به خاطر همین
اون جارو آتیش زدم. جاش هنوز روی سرم مونده.

همیشه اینقدر عصبی هستی ؟

انور تونا: نه. سنم که رفت بالا یاد گرفتم که خودم رو کنترل کنم.

اون بچه های خوش شانسی بودی که توی کوچه بازی میکردی یا نه؟

انور تونا: بله. الان خانم ها میان پارک. بچه ها سر کامپیوتر هستن و پارک ها و کوچه ها خالی. بچه ها وقتی به زندگی استریل و پاستوریزه عادت میکنن در اصل چیز های زیادی رو از دست میدن. بچه ها در بهترین مدارس درس میخونن اما شاید نمیدونن که وقتی در اتوبوس یک فرد پیری رو دیدن باید جاشون رو به اون بدن.

چه زمانی فکر بازیگری به سرت زد ؟

انور تونا: در دوران ابتدایی نقش ایبیش رو در تئاتر مدرسمون بازی کرده بودم. از اون روز به بعد به بازیگری علاقمند شدم. ذاتا با موزیک هم سرو کار دارم. مامانم هی میگفت” پسرم نمیتونم تورو پشت میز تصور کنم.”

در کنسرواتور دولتی موزیک ترک دانشگاه اژه، یک و نیم سال آموزش موسیقی رو گذروندم. در مرکز موجدت گازان ازمیر درس های تئاتر رو یاد گرفتم و وقتی به استامبول اومدم درس های بازیگری رو از آیلا آلگان آموزش دیدم و بازیگری رو شروع کردم.

مبینا گوهری

مدیر آزمایشی

امتیاز واکنش
2,038
زمان حضور
23 روز 15 ساعت 46 دقیقه
نویسنده این موضوع
اولین روزی که رفتی سر فیلمبرداری رو یادت میاد؟

انور تونا: خیلی خوب یادم میاد. ٢۵ سالم بود. وقتی رفتم، هنوز عوامل صحنه نیومده بودن. رفتم یک جایی نشستم. نیم ساعت نشستم و هی با خودم می گفتم باید حس رو سر صحنه منتقل کنم، باید به سر صحنه ی فیلمبرداری عادت کنم.

به نظرت چطور در ذهن کارگردان ها ماندگار میشی؟

انور تونا: گاهی اوقات بازی بهترین بازیگرای جهان می تونه مورد پسند قرار نگیره. از کارم لـ*ـذت میبرم. کارگردان به مدیر برنامه هام زنگ میزنه و میگه ” به انور بگو بیاد.” این یعنی ترجیح دادن. چیزهایی هست که میتونی ترجیح بدی. بازیگر نباید کار خودش رو بپسنده.

همیشه بنظرم یک چیز هایی کم هست. به همین دلیل هر قسمت بهتر میشه. سر صحنه به همدیگه عادت میکنیم و فیلمبرداری بهتر میش میره. کار ما یک ماراتون هست. فکر میکنم در این ماراتون یک اسب خستگی ناپذیرم.

پدر و برادرت رشته ی ریاضی رو دنبال کردن و از تو هم خواستن که بصورت آکادمیک این رشته رو دنبال کنی. وقتی میخواستی اون ها رو راضی کنی تا بری سمت بازیگری، سختت بود؟

انور تونا: اصلا سختی نکشیدم. خانوادم اینطوری نیستن. وقتی آدم باهوشی باشید و آموزش دیده باشید از پس هر شغلی بر میاید. خانوادم خواستن تا بصورت آکادمیک این رشته رو دنبال کنم و من هم دنبال کردم. اون ها هم منو باور کردن و بهم اعتماد کردن.

گیتار میزنی، آهنگ میخونی و ترانه سرایی هم کردی. موسیقی کجای زندگیت قرار داره؟

انور تونا : به عنوان سرگرمی دنبالش میکنم.

خب ترانه هایی که سرودی همینطوری پنهان می مونن؟

انور تونا : نه چند تاش رو میخوام به خواننده ها بدم.

مبینا گوهری

مدیر آزمایشی

امتیاز واکنش
2,038
زمان حضور
23 روز 15 ساعت 46 دقیقه
نویسنده این موضوع
متولد جولای (تیر) هستی. تیرماهی ها حسود میشن. تو چطور، حسودی؟

انور تونا : بله. اما این حسادت با دوست داشتن همراهه. اینطور نیستم که بگم اینو نپوش. فلان جا نرو. ذاتا به دخترایی که در مقابل این حرف ها گردن خم میکنن نمیتونم احترام بگذارم.

خب وقتی تو حسودی میکنی پای چیو وسط می کشی؟

انور تونا: من چیزی رو ممنوع نمیکنم. فقط وقتی از رفتارش خوشم نیاد، رفتار سردی نشون میدم.

گفته بودی که در روابطتت همیشه دلت شکسته؟

انور تونا: زمان هایی بوده که دلم شکسته اما دل هم شکوندم.

اولین عشقت ؟

انور تونا: ابتدایی بودم. اسمش آیلین بود. حس خیلی پاکی بود. به من یک گردنبند هدیه داده بود. منم براش گل خریده بودم.

اولین غم ؟

انور تونا: دو دوران دانشگاه، دوست هم خونم که ٢۵ سالش بود چاقو خورده بود. دوران خیلی سختی بود برام.

وقتی ریش میگذاری، مردم بیشتر می پسندنت. به ریش عادت داری؟

انور تونا : البته که عادت دارم. قبلا هم ریش گذاشتم. خیلی خوبه که مردم میپسندن. به هر حال هر کاراکتری که بازی میکنیم باید طبق گریمی که انجام میدن پیش بریم. اگر مردم همچنین عکس و العملی دارن، خیلی ازشون تشکر میکنم.

• عالی
Reactions: ZaHRa

مبینا گوهری

مدیر آزمایشی

امتیاز واکنش
2,038
زمان حضور
23 روز 15 ساعت 46 دقیقه
نویسنده این موضوع
1000006551675e561d006e9dbf.jpeg