خوش آمدید به رمان ۹۸ | بهترین انجمن رمان نویسی

رمان ۹۸ با هدف ترویج فرهنگ کتاب خوانی و تقویت قلم عزیزان ایجاد شده است.
هدف ما همواره ایجاد محیطی گرم و صمیمی و دوستانه بوده
برای مطالعه کامل رمان‌ها و استفاده از امکانات انجمن
به ما بپیوندید و یا وارد انجمن شوید.

YeGaNeH

مدیر کل انجمن رمان ۹۸
عضو کادر مدیریت
کاربر V.I.P انجمن
مدیر کل انجمن
کاربر ویژه انجمن
  
عضویت
9/1/22
ارسال ها
6,542
امتیاز واکنش
32,584
امتیاز
473
زمان حضور
234 روز 23 ساعت 36 دقیقه
نویسنده این موضوع
دایره‌های مرموزی که در بسـ*ـتر دریا یافت شدند، لانه‌های موجوداتی هستند که احتمالا اصلا نمی‌توانید حدس بزنید.
به گزارش فرادید، چندین سال پیش، در آب‌های نیمه‌گرمسیری جنوب ژاپن، غواصان اشکال هندسی بزرگی را در بسـ*ـتر شنی دریا مشاهده کردند. دایره‌ها تقریباً دو متر عرض داشتند و از دو حلقه متحدالمرکز با پره‌هایی که از مرکز به اطراف پراکنده شده بودند، تشکیل شده بودند.
آن‌ها نسخه آبی حلقه‌های کشتزار غیرقابل توضیح در خشکی بودند. هیچ‌کس نمی‌توانست بفهمد چه چیزی یا چه کسی این اشکال مرموز را ساخته است؛ اما پاسخ بسیار ساده و در عین حال غیر منتظره بود: یک بادکنک‌ماهی کوچک.
سپس، تیمی از دانشمندان، خالقان این آثار هنری در بسـ*ـتر دریا را در حال عمل دیدند. آن‌ها یک بادکنک‌ماهی نر کوچک از جنس Torquigener را دیدند که حدود ۱۲ سانتی متر طول داشت، روی ماسه‌ها می‌چرخید، باله‌هایش را تکان میداد و الگوهایی روی در شن‌ها ایجاد می‌کرد. پس از آن، بادکنک‌ماهیان بیشتری مشاهده شدند که دایره‌هایی را روی بسـ*ـتر دریا ترسیم می‌کردند و هر کدام یک سری مراحل مشابه را انجام می‌دادند.

آن‌ها چگونه این آثار هنری را خلق می‌کنند؟
ابتدا، یک نر اشکال دایره‌ای اصلی را دنبال می‌کند، سپس با شنا کردن به سمت داخل دایره از زوایای مختلف، آن‌ها را با برآمدگی‌ها تزئین می‌کند. سپس، دایره را با خط‌خطی‌هایی از خطوط پیچ‌خورده تصادفی پر می‌کند.
برای پرداخت نهایی، نر تکه‌های مرجان مرده و صدف‌های دریایی را جمع‌آوری می‌کند تا اثر هنری‌اش را در بسـ*ـتر دریا تزئین کند. کل فرآیند حداقل یک هفته زمان می‌برد.

دایره‌های زیر آب کاربردی هم هستند
هدف این اشکال زمانی مشخص می‌شود که بادکنک‌ماهی ماده ظاهر می‌شود و اثر هنری نر را بررسی می‌کند. مشخص شد این اشکال در واقع لانه هستند.
به نظر می‌رسد این طرح دایره‌ای، آب تازه را به سمت وسط لانه هدایت می‌کند، بنابراین مهم نیست جریان اب از کدام طرف باشد، آب غنی از اکسیژن تازه به منطقه مرکزی لانه هدایت می‌شود و شرایط ایده‌آلی را برای رشد تخم ایجاد می‌کند.

بادکنک‌ماهیان نر بسیار سخت‌کوش هستند
اگر یک بادکنک‌ماهی ماده از ظاهر لانه خوشش بیاید، وسط لانه تخم‌ریزی می‌کند و سپس شنا می‌کند و نر سخت‌کوش را تنها می‌گذارد تا شش روز دیگر در اطراف لانه بچرخد و از لانه و تخم‌های در حال رشد درون آن محافظت کند. این لانه زیبا به تدریج فرو می‌ریزد و از بین می‌رود. هر بار که نر بخواهد جفت دیگری را جذب خود کند، باید لانه جدیدی بسازد.
منبع: بیتوته


راز اشکال هندسی عجیبی که در بسـ*ـتر دریا مشاهده شدند

 
shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8
بالا