خوش آمدید به رمان ۹۸ | بهترین انجمن رمان نویسی

رمان ۹۸ با هدف ترویج فرهنگ کتاب خوانی و تقویت قلم عزیزان ایجاد شده است.
هدف ما همواره ایجاد محیطی گرم و صمیمی و دوستانه بوده
برای مطالعه کامل رمان‌ها و استفاده از امکانات انجمن
به ما بپیوندید و یا وارد انجمن شوید.

YeGaNeH

مدیر کل انجمن رمان ۹۸
عضو کادر مدیریت
کاربر V.I.P انجمن
مدیر کل انجمن
کاربر ویژه انجمن
  
عضویت
9/1/22
ارسال ها
6,542
امتیاز واکنش
32,584
امتیاز
473
زمان حضور
234 روز 23 ساعت 36 دقیقه
نویسنده این موضوع

«رصدخانه پویایی‌شناسی خورشید» از یک شراره خورشیدی قوی که در روز نهم فوریه ساطع شد، عکس گرفته است.
به گزارش ایسنا به نقل از ناسا، خورشید در روز نهم فوریه ۲۰۲۴ ساعت ۸:۱۴ صبح به وقت منطقه زمانی شرقی، یک شراره خورشیدی قوی را ساطع کرد. «رصدخانه پویایی‌شناسی خورشید»(SDO) ناسا که به طور مداوم خورشید را بررسی می‌کند، از این رویداد عکس گرفت.
شراره‌های خورشیدی در واقع انفجارهای قوی انرژی هستند. شراره‌ها و فوران‌های خورشیدی می‌توانند بر ارتباطات رادیویی، شبکه‌های برق و سیگنال‌های مسیریابی تأثیر بگذارند و خطراتی را برای فضاپیماها و فضانوردان ایجاد کنند.
این شراره خورشیدی به عنوان شراره کلاس X3.3 طبقه‌بندی می‌شود. کلاس X نشان‌دهده شدیدترین شراره‌هاست؛ در حالی که عدد منتشرشده، اطلاعات بیشتری در مورد قدرت آن ارائه می‌دهد.
به گزارش اسپیس، این شراره خورشیدی از لکه خورشیدی AR3576 فوران کرد؛ همان لکه خورشیدی که در روز پنجم فوریه یک نمایش آتشین را با یک شراره کلاس M و فوران پلاسما به نمایش گذاشت.
نکته مثبت این بود که لکه خورشیدی، زمین را بیرون از خط شلیک مستقیم خود قرار داد. «کیت استرانگ»(Keith Strong) فیزیک‌دان خورشیدی در حساب ایکس خود نوشت: خداوند می‌داند که اگر این رویداد در سمت دیگر خورشید اتفاق می‌افتاد، شراره خورشیدی چقدر بزرگ بود.
این شراره بزرگ خورشیدی با پدیده «خروج جرم از تاج خورشیدی»(CME) همراه بود که انتشار بزرگ پلاسما و میدان مغناطیسی از خورشید است. «الکس یانگ»(Alex Young) هلیوفیزیک‌دان در حساب ایکس خود نوشت: یک فوران آشکار همراه با یک موج تاجی وجود داشت که نشان‌دهنده یک پدیده بسیار سریع خروج جرم از تاج خورشیدی به سمت غرب بود.منبع: بیتوته


عکس تلسکوپ ناسا از خشم خورشید!

 
shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8
بالا