خوش آمدید به رمان ۹۸ | بهترین انجمن رمان نویسی

رمان ۹۸ با هدف ترویج فرهنگ کتاب خوانی و تقویت قلم عزیزان ایجاد شده است.
هدف ما همواره ایجاد محیطی گرم و صمیمی و دوستانه بوده
برای مطالعه کامل رمان‌ها و استفاده از امکانات انجمن
به ما بپیوندید و یا وارد انجمن شوید.

Nirvana

مدیر بازنشسته
کاربر رمان ۹۸
  
عضویت
16/7/18
ارسال ها
2,628
امتیاز واکنش
34,524
امتیاز
443
محل سکونت
⁦☁️⁩
زمان حضور
8 روز 7 ساعت 20 دقیقه
کمپانی مایکروسافت پس از اینکه وزارت دادگستری تصمیم گرفت استانداردهای خود در رابـ*ـطه با حریم خصوصی کاربران را تغییر دهد، شکایت خود را از دولت آمریکا پس گرفت. مایکروسافت این اقدام وزارت دادگستری آمریکا را «یک پیروزی آشکار» برای شهروندان آمریکایی دانسته و از تلاش‌های این وزارت در جهت «دفاع از حقوق اساسی مردم آمریکا» تشکر کرده است.

در قوانین جدید زمانی که دولت از کمپانی‌ها می‌خواهد که اطلاعات خصوصی بعضی کاربران را در اختیارشان قرار دهند، این شرکت‌ها هم می‌توانند این درخواست‌ها را به اطلاع عموم برسانند. در قوانین قبلی در صورتی که دولت چنین درخواستی می‌کرد، شرکت‌ها به هیچ عنوان حق اعتراض یا افشای این درخواست‌ها را نداشتند و حتی کاربران هم از اینکه دولت در حال بررسی اطلاعات خصوصی آنها است، نباید مطلع می‌شدند. با این حال مایکروسافت ادعا کرده بود که این قوانین تنها بایستی در شرایط و مواقع حساس اعمال شده و نباید شامل تمامی کاربران شوند. مایکروسافت علاقه‌ای به ساکت ماندن در مقابل درخواست‌های مکرر دولت مبنی بر فاش کردن اطلاعات خصوصی کاربران خود نداشت.

زمانی که مایکروسافت شکایت خود را علیه دولت آمریکا مطرح کرد، دیگر کمپانی‌های بزرگ از جمله اپل، گوگل، دراپ‌باکس، آمازون و بسیاری دیگر از شرکت‌ها سریعا از این طرح شکایت مایکروسافت پشتیبانی کرده و اعلام نمودند این دستورات نباید به شکل قوانین و تنها به عنوان یک استثناء و در موارد خاص اجرایی شوند. طبق قانون قبلی، در صورتی که دولت قصد داشت به اطلاعات خصوصی کاربران شرکت‌های الکترونیکی دسترسی داشته باشد، شرکت مورد نظر حق اطلاع رسانی به کاربر مورد نظر را نداشت. مایکروسافت ادعا کرده بود که این قوانین لایحه اول و چهارم قانون اساسی این کشور را نقض می‌کرده است.

«برد اسمیت» مدیر حقوقی ارشد کمپانی مایکروسافت در رابـ*ـطه با اقدامات اخیر وزارت دادگستری آمریکا می‌گوید: « تغییر این قوانین یک اقدام مهم و اساسی در راستای حفظ حریم خصوصی و گسترش آزادی بیان بوده است. البته این سـ*ـیاست تمامی مشکلات مرتبط با حریم خصوصی کاربران شرکت‌های الکترونیکی از جمله مایکروسافت را حل نمی‌کند. اعضای کنگره آمریکا نیز باید با این مشکلات مبارزه کرده و قوانینی که تثبیت آنها به سال 1986 برمی‌گردد را هرچه سریع‌تر به‌روزرسانی کنند. امیدواریم کنگره با برداشتن قدم‌های مثبت در این زمینه بتواند از حقوق الکترونیک شهروندان بیش از پیش حمایت کرده و از طرف دیگر دسترسی‌های کافی را هم در اختیار دولت قرار دهد.


چرا مایکروسافت شکایت از دولت آمریکا را پس گرفت؟

 
shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8
بالا