خوش آمدید به رمان ۹۸ | بهترین انجمن رمان نویسی

رمان ۹۸ با هدف ترویج فرهنگ کتاب خوانی و تقویت قلم عزیزان ایجاد شده است.
هدف ما همواره ایجاد محیطی گرم و صمیمی و دوستانه بوده
برای مطالعه کامل رمان‌ها و استفاده از امکانات انجمن
به ما بپیوندید و یا وارد انجمن شوید.

Morad

کاربر نیمه فعال
کاربر رمان ۹۸

امتیاز واکنش
1,481
زمان حضور
9 روز 18 ساعت 56 دقیقه
نویسنده این موضوع
محمد مهدی معارفی متولد 13 شهریور 1366 در کرج خواننده است.
سال ۸۴ اسمش سر زبان ها افتاد، با دو استایل صدایی متفاوت می خواند و همین هم باعث شهرتش در آن دوره شد. آهنگهایش با نام متین دو حنجره پخش میشد و بعضی ها هم فکر می کردند که او واقعا دو حنجره دارد.
متین دو حنجره یکی از خواننده گانی است که به راحتی میتوان با اهنگهایش رابـ*ـطه برقرار کرد.

علاقه از کودکی :
دوران کودکی متین با سختی های فراوان در یکی از محله های پایین شهر کرج سپری شد . او از اول به موسیقی علاقه بسیار شدیدی داشت تا اینکه این علاقه باعث شد تا شاگرد اول کلاسهای درس دیپلم را هم نتواند بگیرد و با فقر بسیاری که در زندگی اش وجود داشت از داشتن یک گیتار هم محروم بود .
تا اینکه مادرش با اینکه مخالف فعالیت متین در این کار بود در سن شانزده سالگی ساز مورده علاقه اش را خرید و در کلاس های آن شروع به کار کرد و کاملا از درس و تحصیل گریزان شد .

تیپ و ظاهر(از زبان خودش)
باید بدانیم که هر سبکی از موسیقی یک مدل تیپ خاص را می طلبد.
مثلا یکی مثل اقای خواجه امیری نمی تواند تیپ فشن بزند. چون به سبک موسیقی اش نمی خورد اما من که سبک موسیقی ام راک و متال است هم نمی توانم با کت و شلوار بخوانم. اگر مردم ظاهر خواننده ها را قضاوت نمی کردند خیلی خوب می شد. کاش کمی ظرفیت هایمان را بالاتر می بردیم.

ماجرای دوحنجره :
متین در تمام دوران زندگی اش انسان بسیار احساساتی بوده و تمام اصول زندگی اش بر این پایه بناست.
خلاصه اینکه با ضربات و شکستهای روحی فروانی که خورده بود در رشتهای که دنبال میکرد تبحر فراوان نشان داد و از جلسات چهارم و پنچم کلاس گیتار شروع به شعر و ملودی گفتن کرد اوایل متین یک هنجره داشت یعنی همان صدای نازکی که شما در کارهایش از او میشنوید . ولی با نکته سنجی استادش به نام هومن قاضی متوجه شد که میتواند بر روی صدای بمش کار کند تا صدای نازکش جذابیت بیشتری داشته باشد و اینکه به مرور زمان متین متوجه شد که صدای بمش با صدای نازکش زمین تا آسمان فرق میکند و به این ترتیب در حال حاضر او را به عنوان متین دو حنجره میشناسند.

متین دوحنجره | خواننده

آخرین ویرایش توسط مدیر:

Morad

کاربر نیمه فعال
کاربر رمان ۹۸

امتیاز واکنش
1,481
زمان حضور
9 روز 18 ساعت 56 دقیقه
نویسنده این موضوع
از زبان خود متین:
سال 84 اولین آهنگم بیرون آمد و اصلا خودم هم خبر نداشتم که معروف شده ام. آن موقع همه مرا به اسم متين میشناختند و جالب اینجاست که فکر می کردند من دو نفرم. یعنی فکر می کردند این آهنگها را دو نفر خوانده اند
هیچ کس نمی دانست متین صدایی بیس است یا صدای تریبل. یادم است همان موقع ها بود که برادرم اتفاقی اسمم را متین دو حنجره گذاشت و من هم از این اسم خوشم آمد. در واقع از کار سوم یا چهارم به بعدم بود که دیگر من را به این اسم شناختند.
به گفته خود متین دو هنجره او دو شخصیت کاملا احساسی هستند که شخصیت اول (صدای بم) او انسان کاملا خشن و افسار گسیخته است ولی در مقابل او شخصیت دوم(صدای نازک) کاملا احساساتی و همیشه از عواطف میگوید.
قسمت بیس صدای من خیلی خش دار است و قسمت اوج صدایم خیلی صدای چپ کوکی است. اصا صدای اوج من اصطلاحاً زنانه است. یعنی جزو پایین ترین صداهای مردانه حساب می آید.
کاری که من می کنم کار غیر ممکنی است و فشار زیادی هم به حنجره ام می آید.

شروع فعالیت :
و او پس از سه آلبوم ساده با گیتارو کیبورد توانست با یک ترک به عنوان طناب دار (em) به بازار وارد شود.
اوایل کار او به خاطر سبک و نوع شعری که داشت سر و صدای زیادی نکرد ولی بعد از مدتی که متین کارهای به تو چه و مسافرا را به تنظیم کنندگی مهام به بازار عرضه کرد کم کم سبک او مورد بازدید مخاطبان بیشتری قرار گرفت تا اینکه متین آلبوم کامل خود را به بازار عرضه کرد.
او با تمام سختی هایی که پشت سر گذاشت آهنگ آدامکهای غم زده را به بازار عرضه نمود ولی این آهنگ دچار دستبرد دوستانی از قبیل امید عامری و ... گردید که بعدها مدعی هم شدند .
به گفته بعضی از افراد متین قادر به خواندن آهنگ 6و8 نیست ولی با آلبوم نوشیدنی و با آهنگ ( اونی که میخواستم ) اثبات کرد که میتونه این جور آهنگ ها رو بخوانه.

خروج از ایران :
متین بعد از این آلبوم ها به دبی رفته و بعد از آن هم به مالزی سفری کرده و تمام ایام عید را در اونجا سپری کرده که در دبی شهبال (گروه بلک کتس ) به او در خواست همکاری را داده بود که متین آن را رد کرد.
امید عامری از متین قول همکاری گرفته ولی او باز هم به او از اون باشه ها گفته است.

متین دوحنجره | خواننده

آخرین ویرایش توسط مدیر:

Morad

کاربر نیمه فعال
کاربر رمان ۹۸

امتیاز واکنش
1,481
زمان حضور
9 روز 18 ساعت 56 دقیقه
نویسنده این موضوع
علت برگشت به ایران از زبان خودش:
راستش یکسری ها من را ترساندند. دائم می گفتند که متین همه دارند در موردت صحبت می کنند و یکی دو روحانی هم گویا در موردم حرف زده بودند. اکثر این حرفها هم به خاطر تیپ و ظاهرم بود.
بعضی ها به من انگ شیطان پرستی هم زدند. چند سایت مذهبی هم مطالبی را علیه من نوشته بودند و حقیقتا من هم ترسیدم و تصمیم گرفتم از ایران بروم. وقتی هم که از ایران رفتم پیشنهادهای زیادی داشتم. شاید خیلی از خواننده هایی که از ایران رفتند و برگشتند به خاطر این بود که پیشنهادی نداشتند اما من در نهایت نتوانستم دوام بیاورم و خودم برگشتم.
من فقط دو سال ایران نبودم. مالزی بودم. دبی بودم، ترکیه بودم و … در کل این طور نبوده که چند سال ایران نبوده باشم. چون در رفت وامد بودم.

آلبومها:

• طناب دار
  • سربداران
  • نوشیدنی
  • روانشناس شوخ
  • پدر راک
  • دلشوره
  • گرز
  • حنجره سوم
  • تن‌به در
  • مواظب خودت باش اگه منو ندیدی
  • و...

تک آهنگها:

• دل با اینم میسازه
  • رپهای بی شعور،
  • همسفر
  • کثافت شهر(میخواستمت)
  • تنهایی
  • مستقیم
  • دلتنگی
  • و...
موسیقی و مضمون آهنگهای متین تلفیقی است از بلک متال و راک که به گفته خودش راک شرقی نام دارد.
آهنگ رپهای بی شعور رو نیز بخاطر توهین هیچکس خواند!

منابع :

• سایت وکی پدیا
  • سایت فتوکده
  • سایت کاکتوس موزیک
  • سایت بیوگرافی

متین دوحنجره | خواننده

آخرین ویرایش توسط مدیر:

Morad

کاربر نیمه فعال
کاربر رمان ۹۸

امتیاز واکنش
1,481