خوش آمدید به رمان ۹۸ | بهترین انجمن رمان نویسی

رمان ۹۸ با هدف ترویج فرهنگ کتاب خوانی و تقویت قلم عزیزان ایجاد شده است.
هدف ما همواره ایجاد محیطی گرم و صمیمی و دوستانه بوده
برای مطالعه کامل رمان‌ها و استفاده از امکانات انجمن
به ما بپیوندید و یا وارد انجمن شوید.

MaRjAn

مدیر ارشد رمان ۹۸
عضو کادر مدیریت
مدیر ارشد انجمن
ناظر کتاب

امتیاز واکنش
31,586
زمان حضور
216 روز 3 ساعت 45 دقیقه
نویسنده این موضوع
دهکده کنار رودخانه‌اى است که اگر فقط کمى در امتدادش راه بروى تو را به دریاچه‌اى بزرگ مى‌رساند و به نظر مى‌رسد وسعتش، گذشتن از آن را غیرممکن کرده باشد. روى یخ راه مى‌روم و به ناله‌هایش گوش مى‌دهم، حدس مى‌زنم با فصلى که در حال آمدن است صحبت مى‌کند. آن قدر جلو مى‌روم که پاهایم از حرکت امتناع کند و به رودخانه‌ى سیاهى نگاه مى‌کنم که به شکل مارپیچ از میان دریاچه به جایى که باید جریات قوى‌ترى باشد، مى‌خزد. رودخانه هر روز پهن‌تر مى‌شود، به یخ برخورد مى‌کند و گاهى با چنان صداى بلندى مى‌شکند که از جا مى‌پرم. با آب صحبت مى‌کنم و از او مى‌پرسم از من مى‌خواهد داخلش بروم؟ وقتى بچه بودم پدرم به من مى‌گفت این کار را نکنم، چون روحِ آب صدایم را مى‌شنود و مى‌خواهد من را ملاقات کند و اگر چنین اتفاقى بیفتد، خب، من تمام خواهم شد! اما به هرحال این کار را مى‌کنم، اگر قرار باشد این دنیا را به مقصد دنیاى دیگرى ترک کنم، نمى‌توانم تصور کنم آن جا بدتر باشد.

اورندا | جوزف بویدن

MaRjAn

مدیر ارشد رمان ۹۸
عضو کادر مدیریت
مدیر ارشد انجمن
ناظر کتاب

امتیاز واکنش
31,586
زمان حضور
216 روز 3 ساعت 45 دقیقه
نویسنده این موضوع
توضیح داد اگر بخواهم بر این زبان مسلط شوم، باید طبیعت اطراف را درک کنم. لوک مى‌گفت مردم هیورون خود را نه بالاتر از طبیعت که به عنوان بخشى از آن مى‌دانند. کلید یادگیرى زبان آنها برقرارى ارتباط میان انسان و طبیعت است. این حرفش را مسخره کردم. هیچ زبانى وجود ندارد که نتوان آن را با تمرین و تکرار یاد گرفت.

اورندا | جوزف بویدن

MaRjAn

مدیر ارشد رمان ۹۸
عضو کادر مدیریت
مدیر ارشد انجمن
ناظر کتاب

امتیاز واکنش
31,586
زمان حضور
216 روز 3 ساعت 45 دقیقه
نویسنده این موضوع
از لحاظ اعتقاد به روح، این وحشى‌ها باور دارند همه‌ى ما در درون خود نیروى حیات داریم که بسیار شبیه اعتقاد کاتولیکى ما به روح است. آنها این نیروى زندگى را اورندا مى‌نامند. این قسمت جذاب ماجراست. چیزى که من را به وحشت مى‌اندازد، این است که این موجودات بیچاره‌ى گمراه اعتقاد دارند اورندا فقط مربوط به آدم ها نیست، بلکه حیوان‌ها، درخت‌ها، رودخانه‌ها، دریاها، اقیانوس‌ها و حتى صخره‌هاى روى زمین نیز اورندا دارند. در حقیقت هرچیزى در دنیاى آنها روحى مختص به خود دارد.

اورندا | جوزف بویدن

MaRjAn

مدیر ارشد رمان ۹۸
عضو کادر مدیریت
مدیر ارشد انجمن
ناظر کتاب

امتیاز واکنش
31,586
زمان حضور
216 روز 3 ساعت 45 دقیقه
نویسنده این موضوع
هر احمقى مى‌فهمد وقتى تغییرهاى بزرگ مى‌آید، اراده‌هاى سست و ضعیف به رنج مى‌افتد. اما متمدن شده‌ها به زندگى ادامه مى‌دهند.

اورندا | جوزف بویدن

MaRjAn

مدیر ارشد رمان ۹۸
عضو کادر مدیریت
مدیر ارشد انجمن
ناظر کتاب

امتیاز واکنش
31,586
زمان حضور
216 روز 3 ساعت 45 دقیقه
نویسنده این موضوع
مرگ این حیوان، خوشایند نبوده است. اما کم کم متوجه مى‌شوم شاید هیچ مرگى این طور نباشد. چه طور مى‌تواند باشد؟ اما باید اتفاق بیفتد، اینطور نیست؟ صدایم را مى‌شنوى پدر؟ چیزى که آن زن، بچه غاز، گفت قبول دارى؟ که مرگ تو باعث مرگ‌هاى زیاد دیگرى مى‌شود؟ عادلانه نیست. در این دنیا عدالت وجود ندارد.

اورندا | جوزف بویدن

MaRjAn

مدیر ارشد رمان ۹۸
عضو کادر مدیریت
مدیر ارشد انجمن
ناظر کتاب

امتیاز واکنش
31,586
زمان حضور
216 روز 3 ساعت 45 دقیقه
نویسنده این موضوع
گاهى به دست نیاوردن چیزى که مى‌خواهیم مهم‌ترین درس‌ها را به ما مى‌دهد.

اورندا | جوزف بویدن

MaRjAn

مدیر ارشد رمان ۹۸
عضو کادر مدیریت
مدیر ارشد انجمن
ناظر کتاب

امتیاز واکنش
31,586
زمان حضور
216 روز 3 ساعت 45 دقیقه
نویسنده این موضوع
مردم هیورون اعتقاد دارند هر بدن دو روح یا اُکى دارد. یک روح اتصال بیشترى با بدن دارد و همراهش در گورستان مى‌ماند و براى ابد از آن مراقبت مى‌کند، مگر آن که کسى دوباره او را به صورت کودک به دنیا بیاورد. وقتى از او دلیل چنین اعتقادى را پرسیدم به عنوان اثبات انتقال روح از یک بدن به بدن دیگر به شباهت شگفت انگیز بعضى از مردم به مردگان اشاره کرد. به گفته‌ى او اُکى دوم، بدن را ترک و سفر پرمشقتى را به دهکده‌ى ارواح آغاز مى‌کند که بسیار شبیه دهکده‌ى زنده‌هاست. در وراى آن، روح بدنهاد و پلیدى که به او شکافنده‌ى جمجمه مى‌گویند، مغزهاى مردگان را بیرون مى‌کشد و بعد آنها باید روى تنه‌ى درخت نامتعادل از رودخانه عبور کنند که سگى از آن نگهبانى مى‌کند و به طرف‌شان مى‌پرد و بسیارى از آنها را از روى تنه به جریان تند زیرپایشان مى‌اندازد.

اورندا | جوزف بویدن

MaRjAn

مدیر ارشد رمان ۹۸
عضو کادر مدیریت
مدیر ارشد انجمن
ناظر کتاب

امتیاز واکنش
31,586
زمان حضور
216 روز 3 ساعت 45 دقیقه
نویسنده این موضوع
این مردم سرخپوست مثل هم هستند. فرزندانشان را نه تنبیه مى کنند و نه حتى سرزنش!

اورندا | جوزف بویدن

MaRjAn

مدیر ارشد رمان ۹۸
عضو کادر مدیریت
مدیر ارشد انجمن
ناظر کتاب

امتیاز واکنش
31,586
زمان حضور
216 روز 3 ساعت 45 دقیقه
نویسنده این موضوع
دنیا باید تغییر کند. این راز نیست. شرایط مدت زیادى به یک شکل نمى‌ماند. هر دختربچه‌اى که در خانه‌ى جمعى و یک قوم متولد شود، هر پیرمردى که بمیرد و در محل استخوان‌ها دفن شود، بخشى از دنیاى قدیمى از هم مى‌پاشد و دنیاى جدید ساخته مى‌شود.

اورندا | جوزف بویدن

MaRjAn

مدیر ارشد رمان ۹۸
عضو کادر مدیریت
مدیر ارشد انجمن
ناظر کتاب

امتیاز واکنش
31,586
زمان حضور
216 روز 3 ساعت 45 دقیقه
نویسنده این موضوع
“وامپوم تو (انجیل) مى‌گوید همه چیز در این دنیا براى منفعت انسان به وجود آمده است. وامپوم تو مى‌گوید انسان ارباب است و تمام حیوانات براى خدمت به او متولد شده اند.”
مى‌پرسم: “این درست نیست؟”
با لبخند سرش را تکان مى‌دهد: “دنیاى ما با دنیاى شما فرق دارد. حیوانات جنگل فقط در صورتى خودشان را به ما تسلیم مى‌کنند که بدانند کارشان ارزش دارد.”
“پس ادعا میکنى حیوانات منطق دارند؟ وجدان دارند؟”
“من مى‌گویم در این دنیا، انسان‌ها تنها موجوداتى هستند که به همه چیز احتیاج دارند. اما هیچ چیز در این دنیا وجود ندارد که براى زنده ماندن به ما محتاج باشد. ما اربابان دنیا نیستیم، ما خدمتگزاران آن هستیم.”

اورندا | جوزف بویدن

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8
بالا