خوش آمدید به رمان ۹۸ | بهترین انجمن رمان نویسی

رمان ۹۸ با هدف ترویج فرهنگ کتاب خوانی و تقویت قلم عزیزان ایجاد شده است.
هدف ما همواره ایجاد محیطی گرم و صمیمی و دوستانه بوده
برای مطالعه کامل رمان‌ها و استفاده از امکانات انجمن
به ما بپیوندید و یا وارد انجمن شوید.

SelmA

گوینده برتر رمان ۹۸
عضو کادر مدیریت
کاربر V.I.P انجمن
مدیر تالار انجمن

امتیاز واکنش
42,230
زمان حضور
111 روز 15 ساعت 41 دقیقه
نویسنده این موضوع
فرانسوا بتانکور شما متولد چه سالی هستید و در کجا به دنیا آمدید؟
فرانسوا بتانکور هستم، متولد ۱۰ ژوئیه ۱۹۵۳ در فرانسه که به عنوان یک سرمایه‌دار و نویسنده به شهرت رسیده‌ام.

تحصیلات شما چیست؟
من در مدرسه بین‌المللی مریمونت شهر پاریس که مدرسه‌ای خصوصی بود تحصیل کردم. در رشته ریاضی دانشگاهی که تحصیل می‌کردم، از تحصیل انصراف دادم و از دانشگاه خارج شدم.

فرانسوا بتانکور لطفا توضیحی در مورد خانوادتون بدهید؟
پدرم، آندره بتانکور بود که سیاستمداری در فرانسه بود و مادر من لیلیان هنریت شارلوت بتانکور بازرگان، کارآفرین و نیکوکار بود. او سهامدار و مالک اصلی شرکت لوازم آرایشی و بهداشتی لورئال محسوب می‌شد که این شرکت از پدربزگم اوژن شولر به مادرم ارث رسید. مادرم از ۱۵ سالگی به عنوان کارآموز در شرکت کوچک پدربزرگم آغاز به کار کرد.

یعنی ایشان با یک سمت بالا کار را در شرکت پدرش آغاز نکرد؟
خیر، او با اینکه فرزند صاحب و مدیر مؤسسه بود، از کارهای کوچک آغاز کرد و اندک اندک در همان شرکت مسئولیت‌های مهمتری به عهده گرفت.

خانوم فرانسوا بتانکور سرگذشت این شرکت به چه شکلی بوده است؟
سال ۱۹۰۷ بود که رنگ مویی به نام اورئال به دست متخصص فرانسوی اوژن شولر ابداع شد. رنگ مویی که به عنوان نخستین رنگ موی شیمیایی جهان شناخته شد.
یک سال بعد یعنی در سال ۱۹۰۸ شرکت نوپای لورئال توسط اوژن شولر تاسیس شد که در آن سال‌های اولیه به نام «کمپانی رنگ موی بدون معایب فرانسوی» معروف بود.
شرکت اوژن در آغاز به تنهایی اداره می‌شد اما رفته رفته توانست خودش را گسترش بدهد. یک سال پس از تاسیس آن، شولر مبلغی کسب کرد تا اولین کارمند شرکت را استخدام کند و در یک مجله که با موضوع آرایشگاه‌ها فعالیت می‌کرد، شرکتش را تبلیغ کند.
سال‌ها بعد شرکت لورئال توسعه بسیاری یافت تا جایی که شرکت مونساران را خرید. دومین محصول نوآورانه شرکت لورئال شامپویی بود که در ترکیباتش از صابون استفاده نشده بود. اوژن نام این کالا را دپ Dop گذاشت.

بیوگرافی فرانسوا بتانکور می‌یر | وارث کمپانی لورئال

SelmA

گوینده برتر رمان ۹۸
عضو کادر مدیریت
کاربر V.I.P انجمن
مدیر تالار انجمن

امتیاز واکنش
42,230
زمان حضور
111 روز 15 ساعت 41 دقیقه
نویسنده این موضوع
چه چیزی این شرکت را به بزرگ‌ترین شرکت لوازم آرایشی بدل کرده است؟
دو کار عمده‌ای که شرکت لورئال را به این شکل موفق ساخت، یکی ساخت محصولات نوآورانه یکی پس از دیگری و وضع برندهای متفاوت بر روی آن‌ها بود و کار دیگر نیز خرید شرکت‌های متعدد بود.

فرانسوا بتانکور کدام شرکت‌ها توسط شرکت شما خریداری شده است؟
شرکت‌های بزرگی مثل لانکوم و میبلین که پس از خرید، برندهای خود را ایجاد کردیم.

ازدواج کردید؟
بله، من با ژان پیر مایرز ازدواج کردم و حاصل آن دو فرزند است.

چه زمانی به این ثروت دست یافتید؟
در سال 2017 که مادرم فوت کرد، به عنوان تک فرزند او، تمام ثروت و دارایی به من رسید.

ثروت ایشان در سال 2017 چقدر بود فرانسوا بتانکور ؟
مادرم در آن سال با ثروت 44.3 میلیارد دلاری، در رده چهاردهم ثروتمندترین افراد دنیا قرار داشت.
ثروت شما، در این چند سال افزایش داشت؟
بله، ثروت کنونی من نزدیک به 75 میلیارد دلار است و به عنوان ثروتمندترین زن جهان، در میان 20 شخصیت ثروتمند جهان قرار دارم.

فرانسوا بتانکور نویسنده کتاب نیز هستید؟
بله، نویسنده هستم و آثاری درخصوص روابط یهودی، مسیحی و اساطیر یونان نوشته‌ام.

چه چیزی شما را در تبدیل شدن به ثروتمندترین زن جهان بسیار یاری کرد؟
اعتقاد راسخ به کسب‌وکار، چرا که زندگی من لورئال است. همیشه درگیر توسعه شرکت بوده‌ام و تا آخر از آن حفاظت می‌کنم.

این تنها در شما بود یا خانواده نیز این تعهد را داشت؟
همه خانواده ما همیشه بیشترین تعهد را به کسب‌وکارمان داریم. حتی وقتی شرکت چندملیتی نستله به‌عنوان سهامدار در سال ۱۹۷۴ خواست به کسب‌وکار ما کمک کند، در قرارداد ذکر شد که شرکت سوئیسی نمی‌تواند بیش از ۳۰ درصد سهام لورئال را داشته باشد و بیشترین سهام باید در اختیار بتانکورها باشد.

آیا فرزندانتان در شرکت شما کارهای مهمی دارند خانوم فرانسوا بتانکور ؟
بله، جین ویکتور میرز، پسر بزرگم هم به هیات‌مدیره لورئال آمد چون متحد کردن و اعتقاد به نقش مهم نسل جدید در بنگاه خانوادگی ما مرسوم است.

مالکیت خانوادگی برای شما و شرکت مشکلی نداشته است؟
خیر، نه تنها مشکلی نداشته بلکه ثبات را نیز به همراه داشته است. یکی از دستاوردهای بزرگ در اولویت قرار دادن خانواده، باعث ایجاد ثبات برای رشد کسب‌وکار ما بود. بیاتریس کولین نیز در کتابی که در مورد شرکت ما نوشته بود، عنوان کرده بود که :”با وجود بالا و پایین‌های چند سال اخیر، شخصیت خانوادگی لورئال از همان ابتدا، نیرویی حیاتی برای این شرکت بوده است. مالکیت خانوادگی برای این شرکت ثبات، چشم‌انداز بلند مدت و ذهنیتی به ارمغان آورد که خرد و روحیه کارآفرینی را ترکیب می‌کند”

SelmA

گوینده برتر رمان ۹۸
عضو کادر مدیریت
کاربر V.I.P انجمن
مدیر تالار انجمن

امتیاز واکنش
42,230
زمان حضور
111 روز 15 ساعت 41 دقیقه
نویسنده این موضوع
شغل کنونی شما چیست؟
من مالک شرکت لورئال هستم. همچنین به عنوان مدیرعامل بنیاد خانوادگی بتانکور نیز فعالیت می‌کنم.

اوقات خود را چگونه سپری می‌کنید خانوم فرانسوا بتانکور ؟
من اکثر وقتم را با نوشتن و نواختن پیانو می‌گذرانم و به عنوان شخصی نیکوکار نیز شناخته می‌شوم که در زمینه تحقیق درباره ناشنوایی هزینه‌هایی به عنوان حمایت مالی تقدیم کرده‌ام.

وبلاگ

بنیاد موفقیت دکتر محمدزادهبلاگمقالاتزندگینامه‌ی افراد موفقخارجیزندگینامه فرانسوا بتانکور دومین بانوی ثروتمند جهان
زندگینامه فرانسوا بتانکور دومین بانوی ثروتمند جهان
خارجی, زن, زندگینامه‌ی افراد موفق, کارآفرین و ثروتمند, مقالات

فرانسوا بتانکور ، دومین بانوی ثروتمند جهان است که ثروتی شگرف به او رسید، اما او توانست به جای حیف و میل کردن این ثروت، با نکاتی جذاب و تلاشی بی‌وقفه، این ثروت را بیشتر و بیشتر نماید. زندگینامه کامل ایشان همراه با نکات مهمی که عامل موفقیت ایشان است در ادامه بیان گردیده است.

دوستان عزیز:

ما در بنیاد موفقیت دکتر محمدزاده قصد داریم شما را با فرانسوا بتانکور آشنا کنیم. زندگینامه فوق‌العاده جالب او برای درک بهتر در قالب پرسش و پاسخ به شرح زیر می‌باشد. با ما همراه باشید.

فرانسوا بتانکور شما متولد چه سالی هستید و در کجا به دنیا آمدید؟
فرانسوا بتانکور هستم، متولد ۱۰ ژوئیه ۱۹۵۳ در فرانسه که به عنوان یک سرمایه‌دار و نویسنده به شهرت رسیده‌ام.

تحصیلات شما چیست؟
من در مدرسه بین‌المللی مریمونت شهر پاریس که مدرسه‌ای خصوصی بود تحصیل کردم. در رشته ریاضی دانشگاهی که تحصیل می‌کردم، از تحصیل انصراف دادم و از دانشگاه خارج شدم.

فرانسوا بتانکور لطفا توضیحی در مورد خانوادتون بدهید؟
پدرم، آندره بتانکور بود که سیاستمداری در فرانسه بود و مادر من لیلیان هنریت شارلوت بتانکور بازرگان، کارآفرین و نیکوکار بود. او سهامدار و مالک اصلی شرکت لوازم آرایشی و بهداشتی لورئال محسوب می‌شد که این شرکت از پدربزگم اوژن شولر به مادرم ارث رسید. مادرم از ۱۵ سالگی به عنوان کارآموز در شرکت کوچک پدربزرگم آغاز به کار کرد.

یعنی ایشان با یک سمت بالا کار را در شرکت پدرش آغاز نکرد؟
خیر، او با اینکه فرزند صاحب و مدیر مؤسسه بود، از کارهای کوچک آغاز کرد و اندک اندک در همان شرکت مسئولیت‌های مهمتری به عهده گرفت.

خانوم فرانسوا بتانکور سرگذشت این شرکت به چه شکلی بوده است؟
سال ۱۹۰۷ بود که رنگ مویی به نام اورئال به دست متخصص فرانسوی اوژن شولر ابداع شد. رنگ مویی که به عنوان نخستین رنگ موی شیمیایی جهان شناخته شد.
یک سال بعد یعنی در سال ۱۹۰۸ شرکت نوپای لورئال توسط اوژن شولر تاسیس شد که در آن سال‌های اولیه به نام «کمپانی رنگ موی بدون معایب فرانسوی» معروف بود.
شرکت اوژن در آغاز به تنهایی اداره می‌شد اما رفته رفته توانست خودش را گسترش بدهد. یک سال پس از تاسیس آن، شولر مبلغی کسب کرد تا اولین کارمند شرکت را استخدام کند و در یک مجله که با موضوع آرایشگاه‌ها فعالیت می‌کرد، شرکتش را تبلیغ کند.
سال‌ها بعد شرکت لورئال توسعه بسیاری یافت تا جایی که شرکت مونساران را خرید. دومین محصول نوآورانه شرکت لورئال شامپویی بود که در ترکیباتش از صابون استفاده نشده بود. اوژن نام این کالا را دپ Dop گذاشت.

چه چیزی این شرکت را به بزرگ‌ترین شرکت لوازم آرایشی بدل کرده است؟
دو کار عمده‌ای که شرکت لورئال را به این شکل موفق ساخت، یکی ساخت محصولات نوآورانه یکی پس از دیگری و وضع برندهای متفاوت بر روی آن‌ها بود و کار دیگر نیز خرید شرکت‌های متعدد بود.

فرانسوا بتانکور کدام شرکت‌ها توسط شرکت شما خریداری شده است؟
شرکت‌های بزرگی مثل لانکوم و میبلین که پس از خرید، برندهای خود را ایجاد کردیم.

ازدواج کردید؟
بله، من با ژان پیر مایرز ازدواج کردم و حاصل آن دو فرزند است.

چه زمانی به این ثروت دست یافتید؟
در سال 2017 که مادرم فوت کرد، به عنوان تک فرزند او، تمام ثروت و دارایی به من رسید.

ثروت ایشان در سال 2017 چقدر بود فرانسوا بتانکور ؟
مادرم در آن سال با ثروت 44.3 میلیارد دلاری، در رده چهاردهم ثروتمندترین افراد دنیا قرار داشت.

ثروت شما، در این چند سال افزایش داشت؟
بله، ثروت کنونی من نزدیک به 75 میلیارد دلار است و به عنوان ثروتمندترین زن جهان، در میان 20 شخصیت ثروتمند جهان قرار دارم.

فرانسوا بتانکور نویسنده کتاب نیز هستید؟
بله، نویسنده هستم و آثاری درخصوص روابط یهودی، مسیحی و اساطیر یونان نوشته‌ام.

چه چیزی شما را در تبدیل شدن به ثروتمندترین زن جهان بسیار یاری کرد؟
اعتقاد راسخ به کسب‌وکار، چرا که زندگی من لورئال است. همیشه درگیر توسعه شرکت بوده‌ام و تا آخر از آن حفاظت می‌کنم.

این تنها در شما بود یا خانواده نیز این تعهد را داشت؟
همه خانواده ما همیشه بیشترین تعهد را به کسب‌وکارمان داریم. حتی وقتی شرکت چندملیتی نستله به‌عنوان سهامدار در سال ۱۹۷۴ خواست به کسب‌وکار ما کمک کند، در قرارداد ذکر شد که شرکت سوئیسی نمی‌تواند بیش از ۳۰ درصد سهام لورئال را داشته باشد و بیشترین سهام باید در اختیار بتانکورها باشد.

آیا فرزندانتان در شرکت شما کارهای مهمی دارند خانوم فرانسوا بتانکور ؟
بله، جین ویکتور میرز، پسر بزرگم هم به هیات‌مدیره لورئال آمد چون متحد کردن و اعتقاد به نقش مهم نسل جدید در بنگاه خانوادگی ما مرسوم است.

مالکیت خانوادگی برای شما و شرکت مشکلی نداشته است؟
خیر، نه تنها مشکلی نداشته بلکه ثبات را نیز به همراه داشته است. یکی از دستاوردهای بزرگ در اولویت قرار دادن خانواده، باعث ایجاد ثبات برای رشد کسب‌وکار ما بود. بیاتریس کولین نیز در کتابی که در مورد شرکت ما نوشته بود، عنوان کرده بود که :”با وجود بالا و پایین‌های چند سال اخیر، شخصیت خانوادگی لورئال از همان ابتدا، نیرویی حیاتی برای این شرکت بوده است. مالکیت خانوادگی برای این شرکت ثبات، چشم‌انداز بلند مدت و ذهنیتی به ارمغان آورد که خرد و روحیه کارآفرینی را ترکیب می‌کند”

شغل کنونی شما چیست؟
من مالک شرکت لورئال هستم. همچنین به عنوان مدیرعامل بنیاد خانوادگی بتانکور نیز فعالیت می‌کنم.

اوقات خود را چگونه سپری می‌کنید خانوم فرانسوا بتانکور ؟
من اکثر وقتم را با نوشتن و نواختن پیانو می‌گذرانم و به عنوان شخصی نیکوکار نیز شناخته می‌شوم که در زمینه تحقیق درباره ناشنوایی هزینه‌هایی به عنوان حمایت مالی تقدیم کرده‌ام.

درس‌هایی که می‌توانیم از زندگی این فرد موفق بگیریم و برای اصلاح بعضی از باورهای نادرست خود به کار ببریم:
ثروت زیاد هرگز مانعی برای تبدیل شدن به یک انسان خوب و موثر نیست و باید این باور محدود کننده را از میان برداریم. فرانسوا بتانکور ، ثروتمندترین بانوی جهان لقب دارد که با وجود ثروت زیاد، این ثروت را در جهت تبدیل جهان هستی به جایی بهتر و امور خیریه استفاده می‌کند. کاری که در زندگی بسیاری از افراد مشهور به خوبی دیده می‌شود.
اعتماد به نفس و اعتقاد به کار، دیگر نکته‌ای است که می‌توانیم آن را در زندگی فرانسوا بتانکور مشاهده نماییم. ایشان با اعتقاد کامل کسب و کار خود را دنبال می‌کند. هر شخصی می‌تواند در هر شغل و کسب و کاری که حضور دارد، با یک اعتماد به نفس و اعتقاد عمیق نسبت به فعالیت خود، ضمن داشتن تعهد کافی، آن کسب و کار را به بهترین شکل ممکن، به سمت مدارج بالا هدایت نماید.
در زندگی فرانسوا بتانکور، باور تحصیلات را به خوبی می‌توانیم ببینیم. ایشان مدرک تحصیلی بالایی ندارد، اما به خوبی توانسته است به جایگاهی بسیار موفق برسد. پس نباید اجازه دهیم، مدرک تحصیلی پایین، ترمزی برای ما در زمینه موفقیت باشد.
گاهی اوقات لازم است برای رسیدن به یک موفقیت، هزینه‌ای پرداخت کنیم. فرانسوا بتانکور ، این هزینه را با انصراف از تحصیل آن هم در میانه راه داده، اما پاداش این هزینه را نیز با موفقیت و تبدیل شدن به ثروتمندترین بانوی جهان گرفته است.
بسیار افرادی هستند که به محض دریافت یک ثروت، خواه کم و خواه زیاد، از تلاش برای توسعه ثروت دست برداشته و به تفریحات و خرج‌های اضافی و حیف و میل کردن این ثروت می‌پردازند. فرانسوا بتانکور اما برخلاف این گروه از افراد، با دریافت ثروتی عظیم، ایده‌ها و تلاش‌های خود را به کار بست و موفق شد هر روز بر این ثروت بی‌افزاید.
بسیار جالب است، زمانی که مادر ایشان به شرکت پدربزرگ فرانسوا بتانکور می‌رود، به جای اینکه همان اول به عنوان یک پست مدیریتی مشغول به فعالیت شود، در قالب یک پست ساده فعالیتش را دنبال می‌کند. این نشان از این است که باید تکامل طی شود. این موضوع تکامل در شرکت خود فرانسوا بتانکور نیز دیده می‌شود.
زمانی که شخصی در کار خود پیگیر باشد، ناخودآگاه ایده‌های جدید نیز به سراغ او می‌آید. در خانواده بتانکور نیز همگی اعتقادی راسخ به کسب و کار داشته و بسیار پیگیر بوده‌اند و افرادی که وارد شرکت ایشان می‌شوند، نوآوری درخصوص موضوعات مختلفی ارائه می‌دهند.
اعتقاد راسخ به کسب و کار در خوانواده نشان دهنده عملگرایی این افراد است. پس قانون جذب نمی‌گوید که کار نباید انجام شود بلکه کار باید همراه با فرکانس خوب و مفید انجام گردد.
در زندگی این فرد، ایشان برای غشل خود خانواده را کنار نگذاشته و خانواده همیشه در میان آن‌ها اولویت دارند.
درکنار این شغل نیز فرانسوا بتانکور تنها به شرکت اکتفا نکرده و کارهای مورد علاقه خود را نیز دنبال کرده و در آن به شهرت دست یافته است.

منبع: mohamadzadeh.com

SelmA

گوینده برتر رمان ۹۸
عضو کادر مدیریت
کاربر V.I.P انجمن
مدیر تالار انجمن

امتیاز واکنش
42,230
زمان حضور
111 روز 15 ساعت 41 دقیقه
نویسنده این موضوع