خوش آمدید به رمان ۹۸ | بهترین انجمن رمان نویسی

رمان ۹۸ با هدف ترویج فرهنگ کتاب خوانی و تقویت قلم عزیزان ایجاد شده است.
هدف ما همواره ایجاد محیطی گرم و صمیمی و دوستانه بوده
برای مطالعه کامل رمان‌ها و استفاده از امکانات انجمن
به ما بپیوندید و یا وارد انجمن شوید.

هورآم

دوستدار انجمن رمان ۹۸
کاربر رمان ۹۸

امتیاز واکنش
947
زمان حضور
16 روز 18 ساعت 18 دقیقه
نویسنده این موضوع
;

#سبکِ زندگی #رشد کردن

''''♤°•.°• دلیلِ تحقیر کردن چیست؟! [نگاهی به رفتارها تا گفتار ها]•°.•°♤''''

؛

پ. ن: ( نگاهی به رفتار ها تا گفتارها؟! چرا؟..!.

چون گاهی آدم ها 180 درجه با اون چیزی که خودشون میگن میتونن متفاوت باشن! گاهی شک کنیم و اول رفتارارو چک کنیم تا حرفِ خوده فرد رو..!.)

سخنِ من:

گاهی ما در زندگیمون! در محلِ کارمونِ , محلِ تحصیلمون .. با افرادی رو به رو میشیم که حتی بدون داشتن یه گفتمانِ ساده هم دچار آزار های لفظی رفتاری , توهین ها بی احترامی ها .. و.. (کارهایی که برای تحقیر کردنِ ما انجام شه) میشیم -! ممکنه ناراحت شیم! عصبی شیم... , "متعجب" شیم.. 'که چرا؟!' اصلا مستحقِ این رفتار بودیم ؟! کم کاری کردیم که یه نفر از حد و حدودش خارج شه و از خط قرمز ما هم رد شه؟! نه! اشتباهِ ما گاهی همینه ! اون فرده که مشکل داره ! حتی گاهی ما از نظر همه ی افراد غیر از این فرد.. , مستحق این رفتار نباشیم.. , فرد روبه رویِ ما نسبت به خودش ضعف و نقطعه ضعف داره ! مشکلِ این فرد با خودشُ درونش باعثِ آزار بقیه میشه....

_-_-_-_-_-_--_-

;

چرا دیگران را تحقیر می‌کنم؟

؟!

1_«خودم از درون احساس حقارت می‌کنم»

;

2_«باور دارم او از من بهتر است پس باید او را پایین بیاورم».

;

3_«تصور می‌کنم این رفتار مرا قدرتمند تر و جذاب تر جلوه خواهد داد(باوری کاملا غلط....!!-")»

;

4_«نقطه ضعف بزرگی دارم و برای آنکه دیگران به آن اشاره نکنند به شخص دیگری حمله و او را تحقیر می‌کنم!».

;

5_«از بُعد درونی کاملا فقیر هستم و هیچ رشدی نکرده ام».

;

6_«احترام گذاشتن به دیگران را ضعف تلقی می کنم».

;

7_«مهارت برقراریِ ارتباط را نیاموخته ام».

;

8-«درکی از احساسات دیگران ندارم و دچار خودبینی افراطی هستم».

;

8_«درکودکی به من احساس ارزشمند بودن منتقل نکرده اند و من نیز دیگران را بی ارزش می‌کنم».

;

;

;

راهکار برای ترک این عادت زشت:

روی پرورش شخصیت و غنی تر کردن درونمان کار کنیم.هیچ چیز مانند پرورش شخصیت و بالا بردن عزت نفس نمیتواند احساس احترام گذاشتن به دیگران را درونمان زنده کند. فراموش نکنیم که با احترام گذاشتن به دیگران هیچ کسی اندازه خودمان را بزرگ نخواهیم کرد.

;

شماره ی 3

چرا دیگران را تحقیر میکنیم؟.....!

آخرین ویرایش توسط مدیر:
shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8
بالا