خوش آمدید به رمان ۹۸ | بهترین انجمن رمان نویسی

رمان ۹۸ با هدف ترویج فرهنگ کتاب خوانی و تقویت قلم عزیزان ایجاد شده است.
هدف ما همواره ایجاد محیطی گرم و صمیمی و دوستانه بوده
برای مطالعه کامل رمان‌ها و استفاده از امکانات انجمن
به ما بپیوندید و یا وارد انجمن شوید.

YeGaNeH_BI

کاربر V.I.P انجمن
کاربر V.I.P انجمن
کاربر ویژه انجمن
کاربر رمان ۹۸
  
عضویت
9/1/22
ارسال ها
136
امتیاز واکنش
130
امتیاز
43
محل سکونت
-Krmn-
زمان حضور
3 روز 13 ساعت 1 دقیقه
نویسنده این موضوع
《شاد» (“Happy”) و دیگر احساسات مثبت به زبان اسپانیایی》

معادل کلمه “Happy” در زبان اسپانیایی felizاست، اگرچه خیلی کمتر از چیزی که فکرش را بکنید استفاده می‌شود. اغلب، برای توصیف شادی می‌شنوید مردم از کلماتی مثل contentoو (”contenta (“content استفاده می‌کنند. همچنین می‌توانید از معادل کلمه “delighted” در زبان اسپانیایی استفاده کنید که encantadoو encantada است. می‌توانید از معادل “excited” در زبان اسپانیایی استفاده کنید کهemocionado و emocionada است.

اگر از خبرهایی که شنیده‌اید خوشحال هستید، باید از فعل alegrarse استفاده کنید. این فعل یک فعل انعکاسی به معنی “rejoice” است. بنابراین، برای اول شخص، باید از ضمیر انعکاسی استفاده کنید و بگویید (”Me allegro (“I’m glad.«ناراحت» (“Sad”) و دیگر احساسات غمگین

هر کسی گاهی اوقات احساس غم و ناراحتی می‌کند. اگر احساس می‌کنید غمگین هستید، می‌توانید معادل “sad” در زبان اسپانیایی را به کار ببرید که triste است. این کلمه از نظر جنسیتی خنثی است، بنابراین می‌توانید به راحتی و برای هر جنسیتی از آن استفاده کنید.

اگر قرار است به کشوری خارجی سفر کنید، گاهی حس افسردگی و دلتنگی برای خانه به سراغتان می‌آید. اگر حس ناراحتی و غم شما خیلی زیاد است، می‌توانید از معادل کلمه “depressed” در اسپانیایی استفاده کنید که deprimido وdeprimida است. معادل “Anxious” در زبان اسپانیایی هم ansioso و ansiosa است.


قواعد+دستور زبان اسپانیایی

 

YeGaNeH_BI

کاربر V.I.P انجمن
کاربر V.I.P انجمن
کاربر ویژه انجمن
کاربر رمان ۹۸
  
عضویت
9/1/22
ارسال ها
136
امتیاز واکنش
130
امتیاز
43
محل سکونت
-Krmn-
زمان حضور
3 روز 13 ساعت 1 دقیقه
نویسنده این موضوع
«عصبانی» (“Angry”) و دیگر احساسات منفی به زبان اسپانیایی

احساس عصبانیت می‌کنید؟ گاهی لازم است فریاد بزنید و عصبانیتتان را خالی کنید و خودتان را راحت کنید. بنابراین باید بتوانید در این مواقع از کلمات درست استفاده کنید.

معادل کلمه “Angry” در اسپانیا enfadado وenfadada و در آمریکای لاتین enojado وenojada است.

شاید بیش از حد عصبانی باشید و لازم باشد ازfurioso و furiosa به معنی “furious” استفاده کنید.


اگر کسی با کاری که انجام داده حال شما را بهم زده و حالت انزجار به شما دست داده است، باید از معادل “disgust” در زبان اسپانیایی استفاده کنید که el asco یا la repugnancia است.

به عنوان یک صفت، “disgusted” در زبان اسپانیایی disgustado، asqueado یاrepugnado است. به نظرتان از کدام مورد باید استفاده کنید؟ کلمه Disgustado سرراست‌ترین ترجمه برای این کلمه است، همچنین معنی “disgruntled” یا “displeased” هم همین کلمه به زبان اسپانیایی است.


کلمه Asqueado بیشتر شبیه “It sickens me” است و repugnado هم احتمالا برایتان آشناست، این کلمه نزدیک‌ترین ترجمه به “repugnant” در زبان انگلیسی است.

در نهایت، اگر غول حسادت در وجودتان بیدار شده است، می‌توانید از معادل “jealous” در زبان اسپانیایی استفاده کنید که celoso وcelosa هستند.


قواعد+دستور زبان اسپانیایی

 

YeGaNeH_BI

کاربر V.I.P انجمن
کاربر V.I.P انجمن
کاربر ویژه انجمن
کاربر رمان ۹۸
  
عضویت
9/1/22
ارسال ها
136
امتیاز واکنش
130
امتیاز
43
محل سکونت
-Krmn-
زمان حضور
3 روز 13 ساعت 1 دقیقه
نویسنده این موضوع
«ترس» (“Afraid”) در زبان اسپانیایی و کلمات دیگر برای بحث کردن درباره اضطراب

تا به حال در سینما فیلم ترسناک دیده‌اید و احساس ترس را حس کرده‌اید؟ «ترس» در زبان اسپانیایی miedo است و در زبان اسپانیایی شما عبارت “have fear” را استفاده می‌کنید؛ بنابراین باید بگویید tengo miedo و نباید بگویید estoy miedo. اگر کسی شما را ترساند، می‌توانید بگویید که شوکه یا شگفت‌زده شدید (“surprised”) که معادل آن در زبان اسپانیاییsorprendido و sorprendida است.

اگر کسی شما را بترساند، ممکن است فریاد بزنید و بگویید ¡Hostia! یا ¡Ay Dios mío! که اولی ارجاعی به مقدسات است و عبارت عامیانه بسیار رایجی است که از آن استفاده می‌شود. جمله دوم هم کاملا واضح است که به معنی “!Oh my God” است.
«کسل» (“Bored”)، «خسته» (“Tired”) و دیگر عبارت‌های بی‌حوصلگی

معادل اسپانیایی «کسل» کلمات aburrido وaburrida هستند. وقتی درباره این صحبت می‌کنید که چه حسی دارید، باید بگویید estoy aburrido. اما وقتی درباره چیزهایی صحبت می‌کنید که کسل‌کننده هستند و حوصله شما را سر می‌برند، باید از “to be” و فعل ser استفاده کنید.

اگر احساس خستگی می‌کنید، باید از کلماتcansado و cansada در زبان اسپانیایی استفاده کنید. و اگر حالتان خوب نیست و احساس مریضی می‌کنید، از enfermo وenferma استفاده کنید.


قواعد+دستور زبان اسپانیایی

 
shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8
بالا