خوش آمدید به رمان ۹۸ | بهترین انجمن رمان نویسی

رمان ۹۸ با هدف ترویج فرهنگ کتاب خوانی و تقویت قلم عزیزان ایجاد شده است.
هدف ما همواره ایجاد محیطی گرم و صمیمی و دوستانه بوده
برای مطالعه کامل رمان‌ها و استفاده از امکانات انجمن
به ما بپیوندید و یا وارد انجمن شوید.

᭄⌬෴ثــنا قاسـمی෴⌬᭄

کاربر نیمه فعال
کاربر رمان ۹۸

امتیاز واکنش
4,245
زمان حضور
23 روز 7 ساعت 19 دقیقه
نویسنده این موضوع
نام رمان : دیما

نام نویسنده: Telma

نام ناظر: Z.A.H.Ř.Ą༻

ژانر : اجتماعی، عاشقانه، تراژدی

خلاصه :

احساسات ، دقیقا همان چیزی ست که بعضی ها از آن بویی نبرده اند!

شخصیت آنها هم مانند کتاب عربی هفتم است!
وقتی وارد روحشان شوی ، میبینی تمام روحشان فقط و فقط مذکر است!
مثل زبان عربی که مونث و مذکر را جدا کرده ، قلب آنها هم مذکر ها را در بهترین جایگاه خود قرار داده است.

مونث ها هم زیر پای مذکر ها کنیزی میکنند و بیچاره اند!

اما اینگونه انسان ها راه پله ای یا دری مخفی در قلبشان وجود ندارد بلکه بشود مونثی کنار تـ*ـخت شاهی مذکر ها بنشیند.

کنار می آیند !
مونث ها صبوری میکنند و دم نمیزنند ..

سخن نوینسده

قبل از نقد یه عرض کوچیکی داشتم. من روال نوشتَنَم به این صورت هست که اوایل رمان همه چی عادی پیش میره و شاید فکر کنیم یه رمان کلیشه است. اما رمان دیما اینطور نیست. یعنی اتفاقاتی قراره بیوفته، که تو ذهن نمی‌گنجه !
پس خواستم به منتقد عزیز بگم برای نقد ارزشمندتون، باید اینو در نظر بگیریم و اینکه رمان من در اواسط و اواخر یک رمان جذاب خواهد شد. البته این رمان زیاد عاشقانه نخواهد بود و بیشتر رازالود است.
دوستان عزیز هم اگر رمان رو خوندن و نقدی دارن بنده رو خوشحال میکنن اگر نقدشون رو قرار بدن.:گل:

نقد و بررسی رمان دیما | Telma کاربر انجمن رمان ۹۸

آخرین ویرایش:
Reactions: MĀŘÝM، MaRjAn، Amerətāt و 4 نفر دیگر

فاطمه بیابانی

ناظر کتاب
ناظر کتاب

امتیاز واکنش
8,694
زمان حضور
65 روز 15 ساعت 55 دقیقه
نقد و بررسی رمان دیما
دیما را میتوانم یک رمان اجتماعی نسبتا خوب معرفی کنم اما فقط موضوع و محتوای آن را!
درست است گاهی نویسنده از محتوای تکراری و کلیشه استفاده کرده بود، اما می‌شد داستان را با تغییر های کوچک، زییا تر کرد.
برای مثال اگر متن رمان کمی منسجم تر، تمیز تر ادا میشد، شاید مخاطب‌های بیشتری جذی می‌کرد، زیرا من گاهی متوجه نمی‌شدم چه اتفاقی رخ داد و چه شد؟
برش‌های زمانی زیاد باعث خستگی و سردرگمی خواننده می‌شود ولی ‌اگر همین پرش‌های زیاد هم با نگارشی حرفه‌ای باشد باز هم مخاطب را وادار به خواندن می‌کند که متاسفانه دیما اینگونه نبود.
نویسنده عزیز امر شخصیت پردازی را زیبا ادا کرده بودند.
پدر دیما را فرد مذهبی و سختگیر و خود دیما کسی بود که دوست داشت مستقل شود، دختری که واژه زن بودن و قوی بودن را در این داستان به خواننده القا می‌کرد.
اینکه محتوای داستان پیامدی مثبت داشته باشد یک پوین مثبت برای نویسنده عزیز است، زیرا او هم متنی زیبا نوشته و هم پندی را به انسان‌ها آموخته است.
ولیکن باید کمی بیشتر تلاش کنید تا بتوانید محتوا و متنی دل‌انگیز تر پدید آورید، زیرا در جاهایی از متن مشاهده کردم که لحن ادبی و عامیانه درهم آویخته شدند و خب این امر باعث میشود متن شما یک دست نباشد.
علائم نگارشی را یا استفاده نکرده بودید، یا کاملا اشتباه جایگزاری کرده بودید و من به عنوان خواننده گاهی گیج می‌شدم که جمله را چگونه بخوانم تا بتوانم درکش کنم.
توصیفات قطره چکانی و ریز به ریز این امکان را پدیدآورده بود تا چهره کارکترها در ذهنم بیشتر بماند و احسنت به این نوشتار!
و اما راجب اسم داستان باید بگویم که چرا از اسم خود کارکتر استفاده کردید؟ می‌توانستید از اسم‌های خاص و ترکیب‌های نو جدید بهره ببرید تا مخاطب‌های بیشتری جذب کنید.
و در آحر باید بگویم اگر کمی ببشتر تلاش کنید حتما محتوای بهتری خواهید داشت.

کادر نقد انجمن رمان ۹۸

Reactions: MĀŘÝM، Parmida_viola، Meysa و 6 نفر دیگر

᭄⌬෴ثــنا قاسـمی෴⌬᭄

کاربر نیمه فعال
کاربر رمان ۹۸

امتیاز واکنش
4,245
زمان حضور
23 روز 7 ساعت 19 دقیقه
نویسنده این موضوع
نقد و بررسی رمان دیما
دیما را میتوانم یک رمان اجتماعی نسبتا خوب معرفی کنم اما فقط موضوع و محتوای آن را!
درست است گاهی نویسنده از محتوای تکراری و کلیشه استفاده کرده بود، اما می‌شد داستان را با تغییر های کوچک، زییا تر کرد.
برای مثال اگر متن رمان کمی منسجم تر، تمیز تر ادا میشد، شاید مخاطب‌های بیشتری جذی می‌کرد، زیرا من گاهی متوجه نمی‌شدم چه اتفاقی رخ داد و چه شد؟
برش‌های زمانی زیاد باعث خستگی و سردرگمی خواننده می‌شود ولی ‌اگر همین پرش‌های زیاد هم با نگارشی حرفه‌ای باشد باز هم مخاطب را وادار به خواندن می‌کند که متاسفانه دیما اینگونه نبود.
نویسنده عزیز امر شخصیت پردازی را زیبا ادا کرده بودند.
پدر دیما را فرد مذهبی و سختگیر و خود دیما کسی بود که دوست داشت مستقل شود، دختری که واژه زن بودن و قوی بودن را در این داستان به خواننده القا می‌کرد.
اینکه محتوای داستان پیامدی مثبت داشته باشد یک پوین مثبت برای نویسنده عزیز است، زیرا او هم متنی زیبا نوشته و هم پندی را به انسان‌ها آموخته است.
ولیکن باید کمی بیشتر تلاش کنید تا بتوانید محتوا و متنی دل‌انگیز تر پدید آورید، زیرا در جاهایی از متن مشاهده کردم که لحن ادبی و عامیانه درهم آویخته شدند و خب این امر باعث میشود متن شما یک دست نباشد.
علائم نگارشی را یا استفاده نکرده بودید، یا کاملا اشتباه جایگزاری کرده بودید و من به عنوان خواننده گاهی گیج می‌شدم که جمله را چگونه بخوانم تا بتوانم درکش کنم.
توصیفات قطره چکانی و ریز به ریز این امکان را پدیدآورده بود تا چهره کارکترها در ذهنم بیشتر بماند و احسنت به این نوشتار!
و اما راجب اسم داستان باید بگویم که چرا از اسم خود کارکتر استفاده کردید؟ می‌توانستید از اسم‌های خاص و ترکیب‌های نو جدید بهره ببرید تا مخاطب‌های بیشتری جذب کنید.
و در آحر باید بگویم اگر کمی ببشتر تلاش کنید حتما محتوای بهتری خواهید داشت.

کادر نقد انجمن رمان ۹۸
اول از همه ممنون از نقد خوبتون:aiwan_light_girl_sigh:
برای اسم بگم که من خیلی فکر کردم و واقعا چیزی به ذهنم نرسید
:aiwan_light_sorry:
نقاطی ضعفی رو که عرض کرده بودید حتما درست میکنم.:گل:

• تشویق
Reactions: MĀŘÝM، Parmida_viola، Meysa و 5 نفر دیگر
shape1
shape2
shape3
shape4