خوش آمدید به رمان ۹۸ | بهترین انجمن رمان نویسی

رمان ۹۸ با هدف ترویج فرهنگ کتاب خوانی و تقویت قلم عزیزان ایجاد شده است.
هدف ما همواره ایجاد محیطی گرم و صمیمی و دوستانه بوده
برای مطالعه کامل رمان‌ها و استفاده از امکانات انجمن
به ما بپیوندید و یا وارد انجمن شوید.

malakeh

مترجم ازمایشی
کاربر رمان ۹۸
  
عضویت
9/2/21
ارسال ها
88
امتیاز واکنش
1,289
امتیاز
108
زمان حضور
7 روز 2 ساعت 7 دقیقه
نویسنده این موضوع
شکیرا در ۲ فوریهٔ ۱۹۷۷ در بارانکیا در کلمبیا به دنیا آمد. او تنها فرزند نیدیا ریپل و ویلیام مبارک است. پدربزرگ و مادر بزرگ پدری او از لبنان به نیویورک مهاجرت کرده بودند، جایی که پدر شکیرا در آن به دنیا آمد. مادر او هم تبار اسپانیایی و ایتالیایی دارد. او از ازدواج‌های قبلی پدرش دارای ۸ خواهر و برادر هم‌نیااست.
او اجرا را در مدرسه آغاز کرد و توانایی‌های خود را در سبک‌های راک اند رول، لاتین و عربی همراه با رقص عربیمعروف خود، نشان داد. او اولین شعر خود را در سن ۴ سالگی با نام "La Rosa De Cristal" سرود. هنگامی که بزرگ می‌شد، پدرش را می‌دید که با ماشین تحریر، داستان می‌نوشت و مجذوب این کار شد و یکی از دستگاه‌ها را برای هدیهٔ کریسمس تقاضا کرد. او در سن هفت سالگی به آرزوی خود رسید و شعر نوشتن را ادامه داد. این اشعار در نهایت به ترانه تبدیل شدند. در سن دو سالگی، برادر بزرگش در تصادفی با موتورسیکلت کشته شد و در هشت سالگی، اولین ترانهٔ خود را با نام "Tus gafas oscuras" نوشت که از عینک دودی پدرش که برای غم و اندوهش به چشمانش زده بود، الهام گرفته بود. زمانی که شکیرا چهار ساله بود پدرش او را به یک رستوران در خاورمیانه برد، جایی که او برای اولین بار صدای تنبک را شنید ورقص عربی را دید. پیش از این، شکیرا روی میز می‌رقصید و می‌دانست که در آینده یک مجری می‌شود. او از آواز خواندن برای معلم‌ها و همکلاسی‌هایش و حتی راهبه‌ها لـ*ـذت می‌برد. اما در سال دوم از گروه کر مدرسه رد شد چون صدای خیلی قوی داشت. معلم موسیقی به او گفته بود که صدایت مانند «بز» است!
او می‌گوید در مدرسه به نام «دختر رقصندهٔ شکم» معروف شده بود. او می‌گوید: این گونه شور و اشتیاق من برای اجرای زنده کشف شد. روزی پدرش او را به پارک محلی برد تا بچه‌های یتیم را ببیند، آن روز شکیرا با دیدن آن تصاویر، با خود گفت: وقتی که به یک هنرمند مشهور تبدیل شوم، روزی به این کودکان کمک خواهم کرد. بین سنین ده تا سیزده سالگی او به وقایع مهمی در شهر خود دعوت شد و این باعث شد که در شهر خود شناخته شود. در این زمان بود که او تهیه‌کنندهٔ تئاتر محلی را ملاقات کرد کسی که تحت تأثیر او قرار گرفت و در نتیجه در زندگی حرفه‌ای خود ترقی کسب کرد. وی در کلمبیا و آمریکای لاتین در اوایل دههٔ ۱۹۹۰ ظهور کرد. او از سال ۲۰۱۰ شریک زندگیجرارد پیکه مدافع معروف تیم بارسلوناست و از او در سال‌های ۲۰۱۳ و ۲۰۱۵ دو پسر به نام‌های میلان و ساشا دارد.
جالب است بدانید که تولد این زوج (جرارد و شکیرا) هردو در یک روز است!
زبان مادری او اسپانیایی است و همچنین او مسلط به زبان‌های انگلیسی، پرتغالی، و کاتالان است و با زبان‌های فرانسه، ایتالیایی و عربی آشنایی دارد.


بیوگرافی شکیرا | خواننده

 

malakeh

مترجم ازمایشی
کاربر رمان ۹۸
  
عضویت
9/2/21
ارسال ها
88
امتیاز واکنش
1,289
امتیاز
108
زمان حضور
7 روز 2 ساعت 7 دقیقه
نویسنده این موضوعبیوگرافی شکیرا | خواننده

 
shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8
بالا