خوش آمدید به رمان ۹۸ | بهترین انجمن رمان نویسی

رمان ۹۸ با هدف ترویج فرهنگ کتاب خوانی و تقویت قلم عزیزان ایجاد شده است.
هدف ما همواره ایجاد محیطی گرم و صمیمی و دوستانه بوده
برای مطالعه کامل رمان‌ها و استفاده از امکانات انجمن
به ما بپیوندید و یا وارد انجمن شوید.

MaSuMeH_M

کاربر فوق حرفه‌ای
کاربر رمان ۹۸

امتیاز واکنش
9,024
زمان حضور
25 روز 10 ساعت 5 دقیقه
نویسنده این موضوع

اَللَّهُمَّ إِنْ كَانَتْ ذُنُوبِي قَدْ أَخْلَقَتْ وَجْهِي عِنْدَكَ وَ حَجَبَتْ دُعَائِي عَنْكَ وَ حَالَتْ بَيْنِي وَ بَيْنَكَ‏
اى خدا گناهان من آبروى مرا نزد تو سخت فرسوده و حاجب و مانع قبول دعاى من گرديده و ميان من و تو جدايى انداخته است

فَأَسْأَلُكَ أَنْ تُقْبِلَ عَلَيَّ بِوَجْهِكَ الْكَرِيمِ وَ تَنْشُرَ عَلَيَّ رَحْمَتَكَ وَ تُنَزِّلَ عَلَيَّ بَرَكَاتِكَ‏
پس از تو درخواست مى‏ كنم كه تو به لطف ذات خود به من توجه فرمايى و رحمتت را بر من منتشر و منبسط گردانى و بركاتت را بر من نازل فرمايى

وَ إِنْ كَانَتْ قَدْ مَنَعَتْ أَنْ تَرْفَعَ لِي إِلَيْكَ صَوْتاً أَوْ تَغْفِرَ لِي ذَنْباً أَوْ تَتَجَاوَزَ عَنْ خَطِيئَةٍ مُهْلِكَةٍ
و هر چند گناهانم مانع است كه صداى من بسوى حضرتت بالا رود يا گناهى را از من عفو كنى و يا از خطاى مهلكى درگذرى

فَهَا أَنَا ذَا مُسْتَجِيرٌ بِكَرَمِ وَجْهِكَ وَ عِزِّ جَلاَلِكَ مُتَوَسِّلٌ إِلَيْكَ مُتَقَرِّبٌ إِلَيْكَ بِأَحَبِّ خَلْقِكَ إِلَيْكَ‏
پس من اكنون باز به ذات كريم و عزت و جلال تو پناه جسته و توسل به حضرتت و تقرب به درگاهت مى‏ جويم بـ*ـو*سيله بهترين و محبوبترين خلقت پيش تو

وَ أَكْرَمِهِمْ عَلَيْكَ وَ أَوْلاَهُمْ بِكَ وَ أَطْوَعِهِمْ لَكَ وَ أَعْظَمِهِمْ مَنْزِلَةً وَ مَكَاناً عِنْدَكَ مُحَمَّدٍ وَ بِعِتْرَتِهِ الطَّاهِرِينَ‏
و گراميترين و مخصوصترين بندگان به تو و مطيعترين و بلند مرتبه و عاليمقامترين خلق نزد تو يعنى حضرت محمد (ص) و عترت پاك او

الْأَئِمَّةِ الْهُدَاةِ الْمَهْدِيِّينَ الَّذِينَ فَرَضْتَ عَلَى خَلْقِكَ طَاعَتَهُمْ وَ أَمَرْتَ بِمَوَدَّتِهِمْ‏
كه پيشوايان هدايت امت و ره يافتگان سوى تواندكه بر خلق اطاعت آنها را واجب فرمودى و خلق را امر به محبت و دوستى آنان فرمودى

وَ جَعَلْتَهُمْ وُلاَةَ الْأَمْرِ مِنْ بَعْدِ رَسُولِكَ صَلَّى اللَّهُ عَلَيْهِ وَ آلِهِ‏
و آنها را فرمانداران بعد از پيغمبرت صلى الله عليه و آله مقرر فرمودى

يَا مُذِلَّ كُلِّ جَبَّارٍ عَنِيدٍ وَ يَا مُعِزَّ الْمُؤْمِنِينَ بَلَغَ مَجْهُودِي‏
اى خدايى كه هر جبار سركش معاند با حق را ذليل خواهى كرد و اهل ايمان را عزيز و سرفراز خواهى فرمود رنج و مجاهده من به انتها رسيده

فَهَبْ لِي نَفْسِيَ السَّاعَةَ وَ رَحْمَةً مِنْكَ تَمُنُّ بِهَا عَلَيَّ يَا أَرْحَمَ الرَّاحِمِينَ‏
پس در حق من رحمت خاصت را موهبت فرما و به آن رحمت بر من منت گذار اى مهربانترين مهربانان عالم

دعای بعد از زیارت هر یک از ائمه (ع)

MaSuMeH_M

کاربر فوق حرفه‌ای
کاربر رمان ۹۸

امتیاز واکنش
9,024
زمان حضور
25 روز 10 ساعت 5 دقیقه
نویسنده این موضوع

پس ضريح را ببوس و هر دو طرف رو را بر ضريح بگذار و بگو

اللَّهُمَّ إِنَّ هَذَا مَشْهَدٌ لاَ يَرْجُو مَنْ فَاتَتْهُ فِيهِ رَحْمَتُكَ أَنْ يَنَالَهَا فِي غَيْرِهِ وَ لاَ أَحَدٌ أَشْقَى مِنِ امْرِئٍ قَصَدَهُ مُؤَمِّلاً فَآبَ عَنْهُ خَائِباً
اى خدا اين مشهد و حرم مبارك مقام شريفى است كه هر كس رحمت و لطف تو از او در اينجا فوت شود در غير اينجا اميد به نايل شدن رحمتت ندارد و هيچكس از آنكس كه به اميد و آرزويى قصد اين درگاه كرده و از آرزو و اميد خود محروم باز گردد شقى ‏تر و بدبخت ‏تر نخواهد بود

اللَّهُمَّ إِنِّي أَعُوذُ بِكَ مِنْ شَرِّ الْإِيَابِ وَ خَيْبَةِ الْمُنْقَلَبِ وَ الْمُنَاقَشَةِ عِنْدَ الْحِسَابِ‏
پروردگارا من به حضرتت پناه مى ‏برم از اينكه در روز بازگشت و تحول از دنيا به آخرت از كرمت محروم شوم و در حسابم مناقشه و سختگيرى شود

وَ حَاشَاكَ يَا رَبِّ أَنْ تَقْرِنَ طَاعَةَ وَلِيِّكَ بِطَاعَتِكَ وَ مُوَالاَتَهُ بِمُوَالاَتِكَ‏
و حاشا از كرمت اى پروردگار من كه طاعتت را به طاعت ولى خود ائمه طاهرين مقرون سازى و محبت خود را به محبت

وَ مَعْصِيَتَهُ بِمَعْصِيَتِكَ ثُمَّ تُؤْيِسَ زَائِرَهُ وَ الْمُتَحَمِّلَ مِنْ بُعْدِ الْبِلاَدِ إِلَى قَبْرِهِ‏
و معصيتت را به معصيت او و با وجود آن زوارى كه از شهر و ديار دور تحمل رنجها كرده تا به زيارت قبر شريف او نايل گرديده تو او را مأيوس و نااميد برگردانى

وَ عِزَّتِكَ يَا رَبِّ لاَ يَنْعَقِدُ عَلَى ذَلِكَ ضَمِيرِي إِذْ كَانَتِ الْقُلُوبُ إِلَيْكَ بِالْجَمِيلِ تُشِيرُ
هرگز باطنم بر اين عقيدت نيست زيرا دلها به درگاه حضرتت به نيكويى اشاره كنند

پس نماز زيارت كن و چون خواهى وداع كنى و برگردى بگو

السَّلاَمُ عَلَيْكُمْ يَا أَهْلَ بَيْتِ النُّبُوَّةِ وَ مَعْدِنَ الرِّسَالَةِ سَلاَمَ مُوَدِّعٍ لاَ سَئِمٍ وَ لاَ قَالٍ وَ رَحْمَةُ اللَّهِ وَ بَرَكَاتُهُ
سلام بر شما اى اهل بيت نبوّت،و سرچشمه رسالت،سلام وداع كننده،نه سلام‏ خسته و خشمگين،و رحمت و بركات خدا بر شما باد.

الی آخر و شيخ مفيد نيز اين دعا را نقل كرده و لكن بعد از «بِالجَميل تُشيرُ» فرموده پس بگو

يَا وَلِيَّ اللَّهِ إِنَّ بَيْنِي وَ بَيْنَ اللَّهِ عَزَّ وَ جَلَّ ذُنُوباً لاَ يَأْتِي عَلَيْهَا إِلاَّ رِضَاكَ‏
اى ولى خدا ميان من و خداى عز و جل گناهان بسيارى است كه جز خشنودى شما چيزى دفع عذاب آن نكند

فَبِحَقِّ مَنِ ائْتَمَنَكَ عَلَى سِرِّهِ وَ اسْتَرْعَاكَ أَمْرَ خَلْقِهِ وَ قَرَنَ طَاعَتَكَ بِطَاعَتِهِ وَ مُوَالاَتَكَ بِمُوَالاَتِهِ‏
پس تو را قسم مى ‏دهم به حق آن خدايى كه تو را بر سر خود امين گردانيد و امر خلق را به تربيت و رعايت شما گذاشت و طاعت تو را مقرون به طاعت خود گردانيد و دوستى تو را به دوستى خود قرين كرد

تَوَلَّ صَلاَحَ حَالِى مَعَ اللَّهِ عَزَّ وَ جَلَّ وَ اجْعَلْ حَظِّي مِنْ زِيَارَتِكَ تَخْلِيطِي بِخَالِصِي زُوَّارِكَ‏
تو از كرم صلاح حالم را با خداى عز و جل در تصرف و حمايت خود بدار و بهره مرا از ثواب زيارتت به اينكه من با زوار با اخلاص تو باشم قرار ده

الَّذِينَ تَسْأَلُ اللَّهَ عَزَّ وَ جَلَّ فِي عِتْقِ رِقَابِهِمْ وَ تَرْغَبُ إِلَيْهِ فِي حُسْنِ ثَوَابِهِمْ‏
آنهايى كه تو از خداى عز و جل درخواست آزادى آنها را از آتش دوزخ كرده و راغبى به درگاه حق حسن ثواب و سعادت آنان را

وَ هَا أَنَا الْيَوْمَ بِقَبْرِكَ لاَئِذٌ وَ بِحُسْنِ دِفَاعِكَ عَنِّي عَائِذٌ فَتَلاَفَنِي يَا مَوْلاَيَ وَ أَدْرِكْنِي‏
پس من اكنون در همين روز به قبر مطهرت پناه آوردم و براى دفاع نيكويت از من پناهنده ‏ام پس تو اى مولاى من تلافى و تدارك كارم فرما و مرا درياب

وَ اسْأَلِ اللَّهَ عَزَّ وَ جَلَّ فِي أَمْرِي فَإِنَّ لَكَ عِنْدَ اللَّهِ مَقَاماً كَرِيماً وَ جَاهاً عَظِيماً
و از خداى عز و جل در امورم مسئلت فرما زيرا تو را نزد خدا مقام كرامت و رتبه عظيم است

صَلَّى اللَّهُ عَلَيْكَ وَ سَلَّمَ تَسْلِيماً
درود و تحيت و سلام خاص خدا بر تو باد.
منبع: ahlolbait.com

دعای بعد از زیارت هر یک از ائمه (ع)

آخرین ویرایش:
shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8
بالا