خوش آمدید به رمان ۹۸ | بهترین انجمن رمان نویسی

رمان ۹۸ با هدف ترویج فرهنگ کتاب خوانی و تقویت قلم عزیزان ایجاد شده است.
هدف ما همواره ایجاد محیطی گرم و صمیمی و دوستانه بوده
برای مطالعه کامل رمان‌ها و استفاده از امکانات انجمن
به ما بپیوندید و یا وارد انجمن شوید.

bawhar

کاربر نیمه فعال
کاربر رمان ۹۸

امتیاز واکنش
14,448
زمان حضور
0
نویسنده این موضوع
جوی فیلدینگ (انگلیسی: Joy Fielding؛ زادهٔ ۱۸ مارس ۱۹۴۵) یک رمان نویس و هنرپیشه اهل کانادا است.

جوی فیلدینگ

زاده ۱۸ مارس ۱۹۴۵ ‏(۷۳ سال)
تورنتو، انتاریو
شغل رمان نویس هنرپیشه
ملیت کانادا
آثار برجسته
  • بـ*ـو*سه خداحافظی با مادر
  • بیگانه‌ای با من است

خانم فیلدینگ زاده شهر تورنتوی کانادا می‌باشد. او در سال ۱۹۶۶ با مدرک کارشناسی هنر از دانشگاه تورنتودانشگاه تورنتو فارغ‌التحصیل شد. او در سال ۱۹۶۵ نقش مختصری در فیلم زمستان ما را گرم نگه داشته بود Winter Kept Us Warm ایفا کرد و نیز در اپیزودی از فیلم دود اسلحه ظاهر شد. او بعدها نام فامیلی خود را از تپرمن به فیلدینگ تغییر داد و شروع به نوشتن رمان کرد. او همچنین فیلمنامه‌نویس فیلم تلویزیونی Golden Will: The Silken Laumann Story می‌باشد.

زندگی شخصی

خانم فیلدینگ اولین داستان خود را در سن ۸ سالگی و اولین فیلمنامه خود رادر ۱۲ سالگی نوشت و آن را برای یک مجله محلی ارسال کرد. اما هیچ‌کدام از آنها پذیرفته نشدند. او که چند نقش کوتاه در فیلم‌های مختلف را ایفا کرده بود، در نهایت در سال ۱۹۷۲ همین مختصر بازیگری را نیز برای آغاز نویسندگی تمام وقت کنار گذاشت. او تا به حال ۲۲ رمان منتشر کرده است که از روی دو مورد از آنها فیلم ساخته شده است. حوادث شخصیت‌های کتاب‌های فیلدینگ در شهرهای آمریکا بویژه بـ*ـو*ستون و شیکاگو رخ می‌دهد. او در این باره می‌گوید که ترجیح می‌دهد فضای رمان‌های خود را در شهرهای بزرگ آمریکایی خلق کند تا خواننده تصویر بهتری از بیگانگی شهری و از دست دادن هویت داشته باشد. فیلدینگ شهروند کانادایی است. همسر او وارن سیفرت "Warren Seyffert " نیز وکیل اهل تورنتو می‌باشد. آنها دارای دو دختر به نام‌های آنی و شانن هستند.

مصاحبه

فیلدینگ در سال ۲۰۰۷ بعد از انتشار کتاب در پوش قلب که در ایران با نام خاطرات قاتل منتشر شده است، مصاحبه‌ای با Vancouver Sun داشت که در آن اظهار داشت از اینکه در انتهای داستان خواننده را غافلگیر کند لـ*ـذت می‌برد. اما او اصرار دارد که همه قضیه این نیست و او بیشتر بر بسط دادن شخصیت‌های داستانش تأکید دارد. او همچنین در سال ۲۰۰۸ در مصاحبه‌ای با تورنتو استار گفت: «ممکن است داستان‌های من از نوع ادبیات حسی نباشد، اما من خیلی خوب می‌نویسم. کاراکترهای من خوب هستند. دیالوگ‌های من خوب هستند و داستان‌های من واقعاً درگیر کننده می‌باشند. کتابهای من دقیقاً موضوعاتی را در برمی گیرند که خودم به آنها علاقه دارم و کتابهایی هستند که خودم علاقه به خواندشان دارم. آنها داستانهای تجاری محبوبی هستند. این چیزیه که اونها هستند»

کتاب‌شناسی

• بـ*ـو*سه خداحافظی با مادر (1981)
  • The Other Woman (1983)
  • محکوم به نیستی (1984)
  • ژرفای زندگی (1986)
  • Good Intentions (1989)
  • بیگانه‌ای با من است (1991)
  • رازی را به من مگو (1993)
  • زمانی برای گریستن نیست (1995)
  • تکه‌های گمشده (1997)
  • خاطره (2000)
  • Grand Avenue (2001)