خوش آمدید به رمان ۹۸ | بهترین انجمن رمان نویسی

رمان ۹۸ با هدف ترویج فرهنگ کتاب خوانی و تقویت قلم عزیزان ایجاد شده است.
هدف ما همواره ایجاد محیطی گرم و صمیمی و دوستانه بوده
برای مطالعه کامل رمان‌ها و استفاده از امکانات انجمن
به ما بپیوندید و یا وارد انجمن شوید.

~BAHAR.SH~

مدیر بازنشسته رمان ۹۸
کاربر رمان ۹۸

امتیاز واکنش
33,663
زمان حضور
151 روز 7 ساعت 55 دقیقه
نویسنده این موضوع
به نام خدا

اسم نویسنده : Mohadeseh.sh
اسم مجموعه: بامبو
مقدمه :
بامبو طبق برخی افسانه ها این گیاه باعث خوش شانسی می شود حال بعضی ها معتقد هستند، نشانه ای برای ابراز عشق و علاقه و بعضی دیگر هم معتقد هستند به اینکه بامبو قدرت به ارمغان میاورد.
حال بامبوی ما ترکیبی از ابراز عشق و علاقه، قدرت ترکیب بسیار عالیی میشود اگر بامبوی ما این چنین باشد! هست یقیناً هست.
شنیده اید که میگویند بعد از هر سختی آسانی وجود دارد. این حکایت استقامت و قدرت بامبو هست، و بامبو همان ذهن و تفکر ما هست. پس خودت بامبوی خودت را استوار تر و با قدرت تَرش کن!

مجموعه انشاء بامبو | mohadeseh.sh کاربر انجمن رمان ۹۸

آخرین ویرایش:
  • عالی
Reactions: Tiralin، Narín✿، SelmA و 8 نفر دیگر

~BAHAR.SH~

مدیر بازنشسته رمان ۹۸
کاربر رمان ۹۸

امتیاز واکنش
33,663
زمان حضور
151 روز 7 ساعت 55 دقیقه
نویسنده این موضوع
انشاء اول

خوش شانسی

«اگرچه بعضی از مردم خوش‌یمن بودن بامبوها را به چشم خرافه می‌بینند، اما کسانی هستند که مدام از برکات و نعمت‌هایی که گیاه بامبو برایشان به همراه داشته صحبت می‌کنند. طبق روایت‌های چینی، تعداد ساقه‌های گیاه بامبو با میزان شانسی که برای شما به همراه خواهد داشت ارتباط و هر تعداد بامبو، نعمت‌های خاص خودش را به همراه دارد. سه عدد بامبو به شما شادی، ثروت و عمر بلند هدیه می‌کند. پنج بامبو برای شما عشق و ثروت به ارمغان خواهند آورد و هفت عدد از این گیاه خوش‌یمن برای شما سلامتی، خوش‌شانسی و محبوبیت به همراه خواهد داشت.»
ماهم این گونه‌ایم به بامبوهای زندگیمون گاهی به چشم خرافه نگاه میکنیم اما یادمون میرود که برکت و نعمت‌هایی که به همراه دارند رو نادیده میگیریم میخواهم از نعمت‌هایی که جلوی چشمانمان هستند سخن بگویم نعمت‌هایی که وجودشان عشق، محبت،شادی و ... را به همراه خود میاورد.
گاهی توجه به این نعمت‌ها «نعمت‌ها میتوانند خانواده، دوستانمان‌و ... باشد» باعث خوش‌شانسی ما را به همراه داشته باشد. حالا یه داستان برای شما میگویم.

پیر مردی در روستا بود که یک پسر و یک اسب داشت.
روزی اسب پیرمرد فرار کرد همه همسایه ها برای دلداری به خانه پیر مرد آمدند و گفتند:
_عجب بد شانسی آوردی که اسبت فرارکرد!
پیرمرد جواب داد:
_از کجا میدانید که این از خوش شانسی من بوده یا از بد شانسی ام؟
همسایه ها با چهره ای متعجب جواب دادن:
_خوب معلومه که این از بد شانسیه!
هنوز یک هفته از این ماجرا نگذشته بود که اسب پیر مرد به همراه بیست اسب وحشی به خانه برگشت. این بار همسایه ها برای تبریک نزد پیرمرد آمدند:
_عجب اقبال بلندی داشتی که اسبت به همراه بیست اسب دیگر به خانه بر گشت!
پیر مرد بار دیگر در جواب گفت:
فردای آن روز پسر پیرمرد در میان اسب های وحشی، زمین خورد و پایش شکست. همسایه ها بار دیگر آمدند:
_عجب شانس بدی!
وکشاورز پیر گفت:
وچند تا از همسایه ها با عصبانیت گفتند:
_خب معلومه که از بد شانسیه تو بوده پیرمرد احمق! چند روز بعد نیروهای دولتی برای سربازگیری از راه رسیدند و تمام جوانان سالم را برای جنگ در سرزمینی دوردست با خود بردند. پسر کشاورز پیر به خاطر پای شکسته اش از اعزام معاف شد. همسایه ها بار دیگر برای تبریک به خانه پیرمرد رفتند:
_عجب شانسی آوردی که پسرت معاف شد!
و کشاورز پیر گفت:
_از کجا میدانید که این از خوش شانسی من بوده یا از بد شانسی ام؟…

در نتیجه:

بله، همه این بدشانسی یا خوش شانسی ها میتواند در موقعیت های مختلف تعریف متفاوتی داشته باشد، اتفاقی که یک لحظه از نظر شما بد شانسی وحشتناکی است شاید با گذشت زمان به این نتیجه برسید که یک خوش شانسی واقعی بوده است، پس بد نیست پیش از هر چیز به حکمت خداوند احترام بگذارید و هر اتفاق بد و خوبی کوچکی را نشانه ای از بدشانس بودن یا خوش شانس بودن خود ندانید.

*از دوستان عزیز عذر میخوام چون کلا از انشاء بیزارم :l3b: و این اولین انشاء من در طول عمرم بود که نوشتم من از نماد خوش شانسی بامبو استفاده کردم نه خودش اگه ایرادی داشت خوشحال میشم در پروفم یا پیوی بهم بگید :aiwan_light_kiss3:

مجموعه انشاء بامبو | mohadeseh.sh کاربر انجمن رمان ۹۸

آخرین ویرایش:
Reactions: ماه تی تی، Tiralin، MĀŘÝM و 3 نفر دیگر
shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8
بالا