خوش آمدید به رمان ۹۸ | بهترین انجمن رمان نویسی

رمان ۹۸ با هدف ترویج فرهنگ کتاب خوانی و تقویت قلم عزیزان ایجاد شده است.
هدف ما همواره ایجاد محیطی گرم و صمیمی و دوستانه بوده
برای مطالعه کامل رمان‌ها و استفاده از امکانات انجمن
به ما بپیوندید و یا وارد انجمن شوید.

KURO TOKA

مدیر بازنشسته رمان ۹۸
کاربر رمان ۹۸

امتیاز واکنش
20,496
زمان حضور
106 روز 4 ساعت 11 دقیقه
نویسنده این موضوع

هرچ
#فولکور_های_ایرانی

هرچ درباورهای مردم خراسان شمالی کیست؟
قبل از گفتن توضیحات در این باره لازمه ذکر کنم اگر شمایی که در خراسان شمالی نشسته ایید و دارید این پست رو میخونید اگر همچین موجودی رو تا به حال راجبش مطالبی نشنیده اید دلیلی نداره بگید نه من بچه همونجام این حقیقت نداره من نشنیدم!!! من خودم اینجا با انواع افسانه های محلی شهرم آشنا هستم اما وقتی راجب بعضیاشون پست میزارم همشهریام که میخونن کپ میکنن ومیگن نشنیدیم! در واقع باید در نظر داشته باشید این افسانها خیلی قدیمی هستند واکثرا هم دیگه بین مردم استفاده نمیشه ودرواقع ماهم برای این جمع شدیم که افسانهایی که در قدیم رواج داشته رو حداقل برای سرگرمی هم که شده زنده نگه داریم اگر بما برچسب خرافه پرستی نزنید! چون هنوز تو بعضی جاها مردم سفت و سخت قبول دارن این موجوداتو بهرحال اقلا دانستنشون جای دوری که نمیره! و میبینم خیلیا میگن چرا این موجودات فقط تو امریکا پیدا میشند و مثلا تو ایران نیستند! حالا خیلی دور نشیم داشتم میگفتم هرچ در باور مردم خراسان شمالی چه موجودی؟؟؟
تو باورای مردم یک حیوونی به اسم (هرچ) که قیافش شبیه گوریله یا بهتر بگم مشخصاتش مثل همون پاگنده آمریکایی هاس قديما که زمستون ميشد بچه ها رو دم غروب خونه جمع میکردن از ترسش ميگن میومده زن ها رو میدزدیده میبرده بهشون بی احترامی میکرده… مکان زندگی این موجود هم در مجاور روستاهای نزدیک جنگل و کوه است! جالب بدونید تو برخی نقاط دیگه ایران هم همچین موجودی با نام متفاوت هست مثلا در سیستان وبلوچستان ما بزلنگی رو داریم و درشمال پاگنده مازندرانی

هرچ

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8
بالا