خوش آمدید به رمان ۹۸ | بهترین انجمن رمان نویسی

رمان ۹۸ با هدف ترویج فرهنگ کتاب خوانی و تقویت قلم عزیزان ایجاد شده است.
هدف ما همواره ایجاد محیطی گرم و صمیمی و دوستانه بوده
برای مطالعه کامل رمان‌ها و استفاده از امکانات انجمن
به ما بپیوندید و یا وارد انجمن شوید.

Niaz.kh

دوستدار انجمن رمان ۹۸
کاربر رمان ۹۸

امتیاز واکنش
1,278
زمان حضور
7 روز 14 ساعت 5 دقیقه
نویسنده این موضوع
انجمن رمان۹۸| دانلود رمان
نام داستان کوتاه: هم‌کلاسی
نام نویسنده: نیاز خدایی
ژانر: تراژدی
ناظر: *KhatKhati*
خلاصه:

سرنوشت بازی جالبی است! بازی که با یک اتفاق یا با دیدن شخصی تغییر می‌کند.
سرنوشت بارانا نیز با دیدن شخصی تغییر می‌کند. پایان این بازی برای بارانا و ان شخص چگونه است؟! ایا همه چیز طبق مراد انها پیش می‌رود؟

داستان کوتاه همکلاسی | نیاز خدایی کاربر انجمن رمان ۹۸

آخرین ویرایش توسط مدیر:
Reactions: Saghár✿، ASaLi_Nh8ay، *KhatKhati* و 8 نفر دیگر

Niaz.kh

دوستدار انجمن رمان ۹۸
کاربر رمان ۹۸

امتیاز واکنش
1,278
زمان حضور
7 روز 14 ساعت 5 دقیقه
نویسنده این موضوع
مقدمه

من
از میان واژه های زلال
دوستی را برگزیده‌ام
آن‌‌جا که
برف‌های تنهایی
آب می‌شوند
در صدای تابستانی یک دوست

آخرین ویرایش:

Niaz.kh

دوستدار انجمن رمان ۹۸
کاربر رمان ۹۸

امتیاز واکنش
1,278
زمان حضور
7 روز 14 ساعت 5 دقیقه
نویسنده این موضوع
با استرس از ماشین پیاده شدم و به مدرسه رو‌به‌رویم نگاه کردم:
( مدرسه نمونه‌دولتی شهید باکری)
نمی‌دانستم اولین روز مدرسه‌ام با هم‌کلاسی و معلم‌های جدید چگونه می‌گذرد و این باعث اضافه شدن ترس به استرسم شد. بزاق دهانم را به سختی به پایین فرو فرستادم و آرام آرام به سوی در حیاط مدرسه راه افتادم.با دیدن انبوهی از دانش‌اموزها استرس و ترسم بیشر شد. با قدم‌های لرزان خود را به نیمکت کنار دیوار رساندم و خود را روی ان انداختم. سرم را بالا اوردم و سعی کردم به چهره تک‌تک افراد نگاه کنم:
عده‌ای با خوشحالی یکدیگر را بـ*ـغل می‌کردند و باهیجان با یکدیگر سخن می‌گفتند؛ عده‌ای نیز همانند من در گوشه ای نشسته بود ند و به همین صحنه‌ها نگاه می‌کردند.
سرم را پایین انداختم و برای بار هزارم برادرم را به خاطر ثبت‌نام در مدرسه غیر دولتی مورد عنایت قرار دادم.
با احساس نشستن فردی در کنارم سرم را بالا اوردم و به او خیره شدم. دخترک بدون توجه به نگاه خیره‌ی من سرش را به پشتی نیمکت تکیه داده و چشمانش بسته بود . لحظاتی همانطور به او خیره شدم تا شاید با حس سنگینیِ نگاهی سرش را بالا اورد تا بتوانم چهره‌اش را خوب ببینم. اما زهی خیال باطل!
انگار نه انگار فردی در کنار او نشسته است. دست از نگاه خیره به او برداشتم و به روبه‌رویم نگاه کردم.
لحظاتی به همین شکل گذشت تا اینکه صدای شخصی که پشت میکروفن بود ؛ بلند شد و از همه دانش‌اموزان خواست که در جلوی ساختمان مدرسه جمع شوند. کوله مشکی رنگم را به دوش انداختم و به سوی ساختمان مدرسه تند قدم برداشتم.
وقتی به جمع دانش‌اموزان رسیدم نفس اسوده‌ای کشیدم و درحالی که به پشت سر می‌چرخیدم دستم را روی صورتم کشیدم. اما با دیدن دخترک در همان نمیکت در همان حال؛ دستانم در هوا خشک شد. اخر آدم انقدر بی‌خیال؟!
با شنیدن صدای همان فرد پشت میکروفن ذهنم را از هر چیزِ دیگر تهی کردم و به سخنانش گوش دادم:
- سلام به همه‌ی دانش‌اموزان عزیز! چه کسانی که سال اولی هستند و چه کسانی که سال دوم و سوم هستند. من رویا قربانی هستم ناظم شما؛ من از دانش‌اموزان سال دوم و سوم می‌خواهم که مثل تقسیم ‌بندی سال قبل در صف‌های A و B قرار بگیرند.
با حرف خانم قربانی همهمه‌ای به پا شد و دانش‌اموزان در صف‌های مورد نظر کلاسشون ایستادند. بعد از چند دقیقه همهمه‌ها خاموش شد و حدود شصت یا پنجاه‌پنج دانش اموز به سمت هیچ یک از صف‌ها نرفتن.
قربانی: کسایی که موندند دانش‌اموزان جدید هستند اسم هر کسی رو که می‌خونم در صف هفتم A می‌ایسته؛ خانم‌ها مریم امانی‌... .
تو هر لحظه منتظر بود م تا اسم مرا بخواند اما... :
قربانی: دنیا نیکبخت و فاطمه یاری. اسم کسایی رو هم که نخوندم عضو هفتم B هستند و باید در صف B قرار بگیرند.
بقیه افرادی که باقی مانده بودند به سمت صف مورد نظر رفتند. طبق عادت همیشگی به انتهای صف رفتم و پشت بچه‌ها قرار گرفتم.

آخرین ویرایش:

Niaz.kh

دوستدار انجمن رمان ۹۸
کاربر رمان ۹۸

امتیاز واکنش
1,278
زمان حضور
7 روز 14 ساعت 5 دقیقه
نویسنده این موضوع
کوله‌ام را در روش جابه‌جا کردم و به خانم قربانی نگاه کردم.
قربانی: کلاس‌های هشتم و نهم از قوانین مدرسه به خوبی اگاهی دارند و نیازی به توضیح نیست؛ اما هفتمی‌ها! نگران نباشید به نماینده‌های کلاستون قوانین رو می‌دهم تا قوانین رو تو کلاس براتون بخونند... . و درمورد نماینده‌ی کلاس... . نماینده‌های کلاس بعد ترم دو تغییر می‌کنند و ما اونها رو بر اساس فعالیت؛ نمره و از همه مهم‌تر انضباط انتخاب می‌کنیم... . اسم هر کسی رو که می‌خونم جلوی صف کلاسش بایسته.
قربانی شروع کرد به خواندن و از هرکلاس یک نفر به جلوی صف رفت با خوانده شدن اسمم توسط قربانی از انتهای صف جدا شدم و به سمت جلو رفتم.
خانم قربانی ادامه داد:
قربانی: فکر کنم هفتمی‌های عزیز تعجب کردند که چرا ما از کلاس‌های اونها هم نماینده انتخاب کردیم... از اونجایی که ما شناختی از شماها نداشتیم نماینده‌های کلاستون رو بر اساس نمره و انضباط سال‌های قبل انتخاب کردیم... نماینده‌های هر کلاس بمونند و بقیه با صف برند تو کلاس... نهمی‌ها حرکت کنید.
نماینده‌ها در گوشه‌ای جمع شدند و هر صف مرتب وارد ساختمان شد. بعد از اینکه همه وارد کلاس‌ها شدند قربانی به سمت اتاق مدیریت رفت و ما نیز پشت سرش راه افتادیم.
وارد اتاق شدیم با دیدن شخصی که کنار قربانی بود تعجب کردم و با حیرت به او نگریستم. با صدای قربانی که ما را مخاطب قرار می‌داد دست از نگاه کردن به او برداشتم و به سخنان قربانی گوش دادم:
قربانی: نماینده‌های عزیز... ما برای هر یک از شما دفترچه‌ای می‌دهیم که توی اون اسم هر شخص از افراد کلاستون با عکسش هست. صحفه‌ی هر شخص به دو قسمت تقسیم می‌شه: انضباط و حضور در کلاس... . تو قسمت انضباط شما باید اسم کسایی رو که نظم کلاس رو بهم می‌زنند رو تو این قسمت بنویسید؛ مثلا فلانی در تاریخ فلان در هر سه زنگ نظم کلاس را بهم ریخت. به یاد داشته باشید که اگر تو هر سه زنگ شلوغ کرد باید اسمش رو بنویسید. و اما قسمت دوم:
تو این بخش شما باید اسم کسایی رو بنویسید که مدرسه نیومدند... . مثلا فلانی در تاریخ فلان غایب بود؛ چند‌تا نکته تو این قسمت هست.
یک: شما باید تا اخر زنگ دوم صبر کنید. اگر تا اخر زنگ دوم اومد اسمش رو نمی‌نویسید و اگر نیومد که هیچ. نکته دوم:
شما باید بعد از زنگ اخر بیاید به اتاق من و از من بپرسید خانواده فلانی زنگ زده برای دلیل غایب بودن؟! اگر گفتم بله کنار تاریخ می‌نویسید موجح و اگه گفتم خیر می‌نویسید غیر موجح... و نکته اخر:
مثلا فلانی در این تاریخ غایب بوده شما فردای اون روز شخص غایب شده رو پیش من می‌اورید... خب سوالی هست؟

Reactions: Saghár✿، ASaLi_Nh8ay، *KhatKhati* و 7 نفر دیگر
shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8
بالا