خوش آمدید به رمان ۹۸ | بهترین انجمن رمان نویسی

رمان ۹۸ با هدف ترویج فرهنگ کتاب خوانی و تقویت قلم عزیزان ایجاد شده است.
هدف ما همواره ایجاد محیطی گرم و صمیمی و دوستانه بوده
برای مطالعه کامل رمان‌ها و استفاده از امکانات انجمن
به ما بپیوندید و یا وارد انجمن شوید.

✎ افـتـخــاری رمان در پس یک پایان | روشنک.ا نویسنده افتخاری انجمن رمان 98

روشنک.ا

نویسنده افتخاری
کاربر افتخاری
  
عضویت
17/3/20
ارسال ها
347
امتیاز واکنش
2,968
امتیاز
118
سن
23
زمان حضور
6 روز 1 ساعت 10 دقیقه
انجمن رمان‌نویسی | دانلود رمان جدید
نام رمان: در پس یک پایان (نسخه‌ی جدید بازنویسی شده)
نام نویسنده: روشنک.ا
ژانر: اجتماعی،عاشقانه
ناظر: Narges_Alioghli

خلاصه:
این داستان، داستان زندگی دختری است که در اوج زنانگی هنوز رویاهای دخترانه‌اش را در سر دارد؛ دختری که در هنگام عبور قایق رویاهایش از امواج خروشان یک زندگیِ پرتلاطم در ترس و تردید است، چرا‌که در دوراهی مسئولیت‌های سنگینش و رویاهایی که هنوز در سرش مانده‌اند، انتخاب امری بسیار دشوار است. در نهایت او با انتخاب به ظاهر درستش دیگری را قربانی می‌کند. شاید انتخاب او در اولین نظر درست بود ولی دریای خروشان زندگی‌اش با این انتخاب به آرامش و عشقی که برای زندگی‌اش در نظر داشت پایان می‌دهد؛ پایانی که هیچ کس نمی‌تواند پیش‌بینی کند چه در انتظار دارد و هیچ کس نمی‌تواند بگوید در پس یک پایان در زندگیِ وی چه خواهد شد.
 
آخرین ویرایش:

روشنک.ا

نویسنده افتخاری
کاربر افتخاری
  
عضویت
17/3/20
ارسال ها
347
امتیاز واکنش
2,968
امتیاز
118
سن
23
زمان حضور
6 روز 1 ساعت 10 دقیقه
انجمن رمان‌نویسی | دانلود رمان جدید
توضیحات نویسنده:
رمان در پس یک پایان را بنده پنج سال پیش برای بار اول نوشتم و از آن جایی که از نظرم اولین نسخه‌ی رمان مطلوب نبود، حدوداً سه سال پیش تصمیم به بازنویسی گرفتم. رمان بازنویسی شده کامل نوشته شد ولی بنا به دلایلی منتشر نشد. این بار با تلاشی دوباره و اعمال برخی ویرایش‌ها در نسخه‌ی بازنویسی شده، امید به انتشار متن کاملش دارم. منتها در این بین باید اشاره کنم که چون اولین نسخه‌ی این داستان قبلاً نوشته شده و جلد دوم مجموعه هم نوشته و منتشر شده است، در اصلاح برخی وقایع داستان قادر نبودم تغییر زیادی ایجاد کنم اما سعی کردم محتوای داستان را تا حد امکان، وزین‌تر کنم. هر چند هیچ اثری بی عیب نیست و من شک ندارم نوشته‌ی من هم بی عیب نیست، خواستار کمی صبر از مخاطبانی هستم که ممکن هست به خاطر دیدن اسامی شخصیت‌ها با توجه به تاریخی که به وقایع اختصاص داده شده، پیش داوری غیر منصفانه‌ای از ابتدا تا انتهای داستان کنند.
در نهایت از همراهی شما سپاسگزارم، پذیرای نقدهایتان هستم و امیدوارم به نوبه‌ی خود، نقش یک نویسنده‌ی حقیقت‌گرا را در کمک به رشد اندیشه‌ی افراد جامعه‌ی اطرافم ایفا کنم.

مقدمه:
خون ریختن‌ها ظاهراً به پایان رسیده بود ولی بوی خون هنوز در بینی‌ها مانده بود اما سکوتی به مانند آرامش پس از طوفان در سرزمینی پر قدمت برقرار بود. در میان این آرامشِ کاذب، دختری برای زندگی‌اش به نزاع بین سنت‌های بی اساس اطرافیانش و آرزوهایش که برای به وقوع پیوستن مدام ذهن و احساسش را به بازی می‌گرفتند مشغول بود. دختری که تمام سعی خودش را کرد زندگی‌اش را نجات بدهد، بازیچه‌ی سرنوشت شد و به جای نجات، بخش مهمی از زندگی‌اش پایان یافت. حال تنها او خواهد ماند و هر آنچه که در پس یک پایان در پیش داشت.
 
آخرین ویرایش توسط مدیر:

روشنک.ا

نویسنده افتخاری
کاربر افتخاری
  
عضویت
17/3/20
ارسال ها
347
امتیاز واکنش
2,968
امتیاز
118
سن
23
زمان حضور
6 روز 1 ساعت 10 دقیقه
انجمن رمان‌نویسی | دانلود رمان جدید
-به نام خداوندگاری که در پس هر پایانی، آغازی نهاد-

《فصل اول》

(سال ۱۳۶۸ خورشیدی_شهریور)

همان‌طور که روی یکی از مبل‌های استیل تک نفره‌ی زرشکی رنگ پذیرایی نشسته بودم، به فرش‌های زرشکی رنگ روی زمین که با طرح گل‌های رنگارنگ رویشان چشم را سردرگم می‌کردند، نگاه می‌کردم. با شنیدن صدای وزش نسیم خنک ملایمی، نگاهم را به پرده‌های زرشکی رنگ پذیرایی که با حرکت کم زور آن نسیم که از پنجره‌ی باز پشتشان به آن‌ها برخورد می‌کرد، به رقص در آمده بودند کشاندم. با آن‌که هنوز تابستان بود، با همین باد خنک شهریوری که نوید آمدن پاییز را می‌داد، می‌شد از خفگی در گرمای کُشنده‌ی تابستان نجات یافت. پای راستم را روی پای چپم گذاشتم و نفسی عمیق کشیدم. از صبح تا شب در این خانه زندانی بودن عذاب محض بود ولی باید تحمل می‌کردم. گاهی فکر می‌کردم باید خدا را شکر کرد که کارهایی از قبیل نظافت خانه و آشپزی وجود دارند که یک زن مثل من بتواند خودش را با آن‌ها مشغول کند و از فکر این‌که چرا به خاطر زن بودنش حق کار کردن بیرون از خانه را ندارد بیرون بیاید. شاید انگیزه‌ی مهم من هم برای انجام کارهای خانه و زیاده از حد تمیز کردن خانه همین بود که خودم را مشغول و البته توجیه کنم که چون کار زیادی در خانه برای انجام دادن دارم، نباید به شغلی که وقت زیادی از روز مرا به خود اختصاص می‌دهد فکر کنم. سرم را به طرفین تکان دادم و سعی کردم ذهنم را از این دسته افکار خالی کنم. صدای زنگ در خانه، بهترین اتفاقی بود که می‌توانست برای پرت کردن حواس من از افکاری که هر بار که به ذهنم می‌آمدند جز ناراحتی لطفی برایم نداشتند، بیفتد. از روی مبل بلند شدم و با قدم‌هایی بلند و تند به سمت آیفون رفتم و گوشی‌اش را برداشتم.
-کیه؟
-در رو باز کن نفس، منم!
-هلنا! خوش اومدی!
تنها دکمه‌ی روی آیفون را که برای باز کردن در بود فشردم و گفتم:
-بیا داخل.
گوشی را سر جایش گذاشتم و با دستم موهایم را که بافته و از روی شانه‌ام جلو انداخته بودم، پشت سرم پرت کردم. پیراهن گل‌دار خنک خانگی‌ام را که بلندی‌اش تا روی زانوهایم بود با دستم کمی بر بدنم مرتب کردم تا به فرم منظمی در بیاید. با آن‌که هلنا از دوستان بسیار صمیمی من بود، به خاطر منضبط و مرتب بودن همیشگی‌اش، سعی می‌کردم هر وقت جلویش ظاهر می‌شدم، درست مثل خودش، مرتب و منضبط باشم.
چند قدمی جلو رفتم و در چوبی ورودی پذیرایی را باز کردم. با آن‌که مثل همیشه با ظاهری مرتب آمده بود، چهره‌اش آشفتگی و درهمی خاصی را به نمایش گذاشته بود. همچنان که از بین درختان سیب، انگور و شاه‌توت حیاط گذر می‌کرد، به زمین نگاه می‌کرد و زیر لـ*ـب با خود حرف‌هایی می‌زد که حتی کلمه‌ای از آن‌ها به گوش من نمی‌رسید. برای آن‌که متوجه حضورم بشود، با صدایی رسا گفتم:
-سلام!
سرش را بالا آورد و به من نگاه کرد. در عرض چند ثانیه اخمی غلیظ بر ابروهایش نشاند و با قدم‌هایی تند به من نزدیک شد. وقتی به فاصله‌ی کمی از من رسید، گفت:
-باید حرف بزنیم!
متعجب از شدت عصبانیتش، در را باز‌تر کردم و از جلوی در کنار رفتم تا راه ورودش به خانه باز بشود. با صدایی آهسته گفتم:
-باشه، بیا تو.
با قدم‌هایی تند وارد راهرو شد. خم شد و به سرعت با دستانش کفش‌هایش را از پایش درآورد. بلند شد و جلویم صاف ایستاد. خواست حرفی بزند که گفتم:
-برو توی پذیرایی بشین که شربت بیارم، هم حالت عوض بشه و هم با خیال راحت هر چقدر بخوای حرف بزنیم.
از نگاهش خواندم که خواست مخالفت کند و هر چه زودتر حرفش را بزند ولی چشم بست و پس از آن‌که نفسی عمیق کشید، گفت:
-باشه!
چشم باز کرد و با قدم‌هایی تند به سمت همان مبل رو به پنجره‌ی پذیرایی که چند دقیقه‌ی پیش من روی آن نشسته بودم، رفت. برای آن‌که از تصمیم خود برای نشستن و منتظر شربت ماندن منصرف نشود، سریع به آشپزخانه رفتم و با بطری نیمه پر سکنجبین و چند تکه یخی که در قالب یخ باقی مانده بودند، دو لیوان شربت درست کردم و به پذیرایی رفتم. همچنان که سینی را در دست داشتم و به هلنا که با اخم و جدیت به من نگاه می‌کرد، نزدیک می‌شدم گفتم:
-می‌خوای میوه هم بیارم؟
دستش را بالا برد و به علامت نفی به طرفین تکان داد. به نیم متری جلویش که رسیدم، خم شدم و سینی را جلوی دستانش گرفتم.
-بفرما بخور خنک بشی.
یکی از لیوان‌های شربت را از سینی برداشت و گفت:
-مرسی. خودتم بشین.
-چیز دیگه‌ای نمی‌خوای؟ شیرینی و میوه؟
اخم بر ابروهایش غلیظ‌تر شد و خشمگین گفت:
-گفتم بشین نفس!
متعجب از عصبانیتش مطیعانه روی نزدیک‌ترین مبل به او نشستم. سینی را روی میز چوبی قهوه‌ای تیره رنگی که جلوی پایم بود گذاشتم و لیوان شربتی که در سینی مانده بود را برداشتم. هم‌زمان با هلنا مشغول هم‌زدن محتوای لیوانی که سرمایش دستم را به طرز لـ*ـذت بخشی خنک می‌کرد شدم. صدای برخورد قاشق‌های کوچک شربت خوری با دیواره‌ی لیوان‌هایمان برای چند دقیقه تنها صدایی بود که بین ما جاری بود.
 
آخرین ویرایش توسط مدیر:

روشنک.ا

نویسنده افتخاری
کاربر افتخاری
  
عضویت
17/3/20
ارسال ها
347
امتیاز واکنش
2,968
امتیاز
118
سن
23
زمان حضور
6 روز 1 ساعت 10 دقیقه
انجمن رمان‌نویسی | دانلود رمان جدید
پس از چند دقیقه نگاهم را از لیوانم به هلنا که نگاه خیره‌اش به محتوای در حال مخلوط شدن لیوانش بود و قاشقش را تند و پر سرعت در لیوان تکان می‌داد، کشاندم.
-چرا واقعیت رو به من نگفتی؟!
با گُنگی پرسیدم:
-از کدوم واقعیت حرف می‌زنی؟
پوزخندی زد و جرعه‌ای از شربتش را نوشید. سپس نگاهش را از لیوانش به من کشاند و گفت:
-همون واقعیتی که به خاطرش الان توی این خونه نشستی!
همچنان که گُنگ مانده بودم پرسیدم:
-اصلا متوجه منظورت نمیشم!
پر حرص لیوانش را روی میز گذاشت و نگاه پر خشمش را در چشمانم دقیق کرد و گفت:
-نبایدم متوجه بشی! ناسلامتی من ده سال دوست صمیمی تو بودم ولی تو اینقدر متوجه نشدی که وقتی ازت پرسیدم چرا از وقتی فارغ التحصیل شدی کار نمی‌کنی، به من دروغ گفتی که می‌خوای استراحت کنی؛ در حالی‌که باید راست می‌گفتی!
سریع سرم را پایین انداختم. حس شرمندگی در تمام وجودم نفوذ کرد. نمی‌دانستم هلنا چطور به واقعیت پی برده بود اما هر طور که بود، برای عصبانیتش کاملا به او حق می‌دادم.
-چرا چیزی نمیگی نفس؟
لیوانم را روی میز گذاشتم و همچنان که سرم پایین بود، با صدایی آهسته گفتم:
-متاسفم! درد و غم خودت کم نبود که اینم بهت می‌گفتم.
پوزخندی زد و با عصبانیت گفت:
-متاسفی؟! آخه من... من به تو چی بگم؟... عوض این‌که از زبون خودت بشنوم فرزاد و خانواده‌ش نمیذارن کار کنی، باید از زبون فریبا بشنوم؟
سرم بالا آمد و پرسشگرانه نگاهش کردم که گفت:
-چیه؟ نکنه فکر کردی از بعد از فارغ التحصیلی‌مون ارتباطم رو با همه‌ی هم‌کلاسی‌های دانشگاه قطع کردم!
با صدایی آهسته گفتم:
-چی شد که فریبا رو دیدی؟
نفسی عمیق کشید و چشم از من گرفت. سرش را پایین انداخت و گفت:
-رفته بودم بازار که تصادفی دیدمش. تنها اومده بود و خوش و خرّم داشت واسه خودش صد دست لباس می‌خرید. وقتی اونجوری دیدمش با خودم فکر کردم چرا با تو که زن داداششی نیومده که روحیه‌ی تو هم بهتر بشه.
-مگه روحیه‌ی من چه مشکلی داره؟!
پوزخندی زد و سرش را بالا آورد. نگاه معنی داری به صورتم انداخت و گفت:
-از وقتی ازدواج کردی، عوض این‌که روحیه‌ت بهتر بشه هر روز با چشمای خودم دیدم داری آروم‌تر و غمگین‌تر میشی. اگر بگم فقط تا پنج ماه بعد از ازدواجت خنده‌هات رو دیدم و بعدش تنها چیزی که دیدم این بود که داری سرد و سردتر میشی دروغ نگفتم!
دست در کیفش برد و جاسیگاری چرمی‌اش را از آن بیرون کشید. یک نخ سیگار بیرون آورد و گفت:
-فندک نیاوردم.
از روی مبل بلند شدم و گفتم:
-الان کبریت میارم.
با قدم‌هایی تند به آشپزخانه رفتم و جعبه‌ای کبریت از کنار گاز برداشتم و برایش بردم. با همان اولین کبریت سیگارش را که بین دو لـ*ـبش گذاشته بود، روشن کرد. زیرسیگاری چینی روی میز را جلوی دستش گذاشتم و به دودی که آهسته و رقصان از سیگارش بالا می‌آمد، چشم دوختم. پُک عمیقی به سیگارش زد و گفت:
-حتی اگر بشه گفت این‌که تو دیگه اون دختر شاداب و سرزنده‌ی قبل نیستی به کنار، برای رسیدن به هدف‌هات چی میشه گفت؟ تو از اول دوره‌ی دانشجویی هم می‌خواستی توی یک آزمایشگاه خوب کار کنی. واقعا به نظرت منطقیه که این هدفت رو هم تا آخر عمر به خاطر تعصب کورکورانه‌ی فرزاد بذاری کنار؟
نگاهش را به چشمانم دوخت و پُک دیگری به سیگارش زد. همچنان که دود سیگارش را پر فشار از دهان بیرون می‌فرستاد گفت:
-من بهت میگم، این اصلا منطقی نیست! فرزاد خودش داره صبح تا شب و خیلی وقت‌ها شب تا صبح کار می‌کنه، اون وقت تو حتی حق نداری یک کار پاره وقت داشته باشی!
نفسی عمیق کشیدم تا حجم زیادی از هوایی که با مقداری دود سیگار عطر گرفته بود، در ریه‌هایم به جریان درآورم. نگاهم را به لیوان شربت دست نخورده‌ام دوختم و با صدایی آهسته گفتم:
-فرزاد شوهرمه. یک شوهر هیچ وقت برای زنش بد نمی‌خواد.
پوزخندی زد و با لحن تمسخر آمیزی گفت:
-شوهر؟! نکنه فکر کردی شوهر خداست؟! تازه حتی خودِ خدا هم آدم‌ها رو مختار گذاشته هر جور می‌خوان زندگی کنن!
سرم را بالا آوردم و در حالیکه نگاهم را به نگاه خسته و پر از خشمش می‌دوختم گفتم:
-خدا نیست ولی اون از من می‌خواد چیزی رو که برام بهتر می‌دونه انجام بدم.
پُک دیگری به سیگارش زد و سپس باقی مانده‌ی سیگار را در زیرسیگاریِ روی میز فشرد. نگاهش را به چشمانم دوخت و به سمتم خم شد. با لحنی مشکوک گفت:
-بهتر می‌دونه؟ مگه اون باید چیزی رو برای زندگیت بهتر بدونه که انجام بدی؟ مگه تو خودت نمی‌دونی چی برای زندگیت بهتره که انجام بدی؟
 
آخرین ویرایش توسط مدیر:

روشنک.ا

نویسنده افتخاری
کاربر افتخاری
  
عضویت
17/3/20
ارسال ها
347
امتیاز واکنش
2,968
امتیاز
118
سن
23
زمان حضور
6 روز 1 ساعت 10 دقیقه
انجمن رمان‌نویسی | دانلود رمان جدید
سعی کردم به بغضی که در گلویم جان گرفته بود بی تفاوت باشم و لبخندی کم‌رنگ زدم.
سری به طرفین تکان داد و گفت:
-حتی از نگاهت معلومه که از این شرایطت چقدر ناراضی هستی ولی فقط برای اینکه بیش از حد به دور و بَری‌هات اهمیت میدی پا...

برای خواندن متن کامل و مشاهده محتوا
باید ثبت نام کنید و یا وارد اکانت خود شوید.

 
آخرین ویرایش توسط مدیر:

روشنک.ا

نویسنده افتخاری
کاربر افتخاری
  
عضویت
17/3/20
ارسال ها
347
امتیاز واکنش
2,968
امتیاز
118
سن
23
زمان حضور
6 روز 1 ساعت 10 دقیقه
انجمن رمان‌نویسی | دانلود رمان جدید
پس از رفتنش راهی آشپزخانه شدم و در یخچال را باز کردم. چند دقیقه‌ای بی هدف به مواد غذایی داخل آن نگاه کردم تا آن‌که با حس سرمایی که از یخچال بیرون تراویده و پاهایم را به مرز انجماد رسانده بود، سرم را چند باری به طرفین تکان دادم...

برای خواندن متن کامل و مشاهده محتوا
باید ثبت نام کنید و یا وارد اکانت خود شوید.

 
آخرین ویرایش توسط مدیر:

روشنک.ا

نویسنده افتخاری
کاربر افتخاری
  
عضویت
17/3/20
ارسال ها
347
امتیاز واکنش
2,968
امتیاز
118
سن
23
زمان حضور
6 روز 1 ساعت 10 دقیقه
انجمن رمان‌نویسی | دانلود رمان جدید
در حالی‌که نگاهم روی سیگار فشرده شده در زیرسیگاری که حضور هلنا در این‌جا را به خوبی به فرزاد اثبات می‌کرد، ثابت مانده بود، با صدایی آهسته گفتم:
-فقط اومده بود حالم رو بپرسه، خیلی زود هم رفت.
با صدایی که عصبانیتش را خوب نشان...

برای خواندن متن کامل و مشاهده محتوا
باید ثبت نام کنید و یا وارد اکانت خود شوید.

 
آخرین ویرایش توسط مدیر:

روشنک.ا

نویسنده افتخاری
کاربر افتخاری
  
عضویت
17/3/20
ارسال ها
347
امتیاز واکنش
2,968
امتیاز
118
سن
23
زمان حضور
6 روز 1 ساعت 10 دقیقه
انجمن رمان‌نویسی | دانلود رمان جدید
-فرزاد!
بی آن‌که منتظر بماند حرفی بزنم، با قدم‌هایی تند پذیرایی را ترک کرد و به اتاق رفت. این بار هم در را محکم بست و صدای بسته شدن در را در تمام خانه پخش کرد.
به ظرف غذایش که دست‌خورده و نیمه تمام مانده بود نگاهی تاسف بار...

برای خواندن متن کامل و مشاهده محتوا
باید ثبت نام کنید و یا وارد اکانت خود شوید.

 
آخرین ویرایش توسط مدیر:

روشنک.ا

نویسنده افتخاری
کاربر افتخاری
  
عضویت
17/3/20
ارسال ها
347
امتیاز واکنش
2,968
امتیاز
118
سن
23
زمان حضور
6 روز 1 ساعت 10 دقیقه
انجمن رمان‌نویسی | دانلود رمان جدید

***

در آینه نگاهی به لباس‌های مجلسی‌ام که بر بدن لاغرم خوب نشسته بودند، کردم و گفتم:
-من آماده‌ام فرزاد.
-چه عجب! بالاخره آماده شدی!
چشم از تصویرم در آینه گرفتم و به سمت فرزاد که کت و شلوار پوشیده، جلوی در اتاق منتظرم...

برای خواندن متن کامل و مشاهده محتوا
باید ثبت نام کنید و یا وارد اکانت خود شوید.

 
آخرین ویرایش:

روشنک.ا

نویسنده افتخاری
کاربر افتخاری
  
عضویت
17/3/20
ارسال ها
347
امتیاز واکنش
2,968
امتیاز
118
سن
23
زمان حضور
6 روز 1 ساعت 10 دقیقه
انجمن رمان‌نویسی | دانلود رمان جدید
-رباب خانم!
با صدای همسرش نگاه از من گرفت و سرش را به سمت او که در داخل پذیرایی صدایش می‌کرد، چرخاند. کفش‌هایم را درآوردم و در حالی‌که آن‌ها را در جاکفشی جلوی در می‌گذاشتم، صدایشان را شنیدم.
-بله آقا عابد؟
-اینقدر این دختر...

برای خواندن متن کامل و مشاهده محتوا
باید ثبت نام کنید و یا وارد اکانت خود شوید.

 
آخرین ویرایش:
shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8
بالا