خوش آمدید به رمان ۹۸ | بهترین انجمن رمان نویسی

رمان ۹۸ با هدف ترویج فرهنگ کتاب خوانی و تقویت قلم عزیزان ایجاد شده است.
هدف ما همواره ایجاد محیطی گرم و صمیمی و دوستانه بوده
برای مطالعه کامل رمان‌ها و استفاده از امکانات انجمن
به ما بپیوندید و یا وارد انجمن شوید.

Helia.Z

دوستدار انجمن رمان ۹۸
کاربر رمان ۹۸

امتیاز واکنش
1,691
زمان حضور
7 روز 21 ساعت 42 دقیقه
نویسنده این موضوع
امیرحسین آرمان بازیگر جوان سینما و تلویزیون متولد ۱۴ آبان ۱۳۶۱ در تهران است.
او یک برادرکوچکتر از خودش به نام سامان دارد و مادرش منیر رفیعی، مشاور خانواده است.

تحصیلات امیرحسین آرمان

اميرحسين آرمان در دبیرستان تجربی خواند اما از همان موقع به هنر گرایش پیدا کرد و تصمیم بر تغییر رشته به هنر گرفت اما موفق به قبولی در آزمون آن نشد.
پس ازکنکور در رشته‌ی زبان قبول شد اما نرفت و به خدمت سربازی رفت. بعد از سربازی یک ترم روانشناسی خواند که آن را هم ادامه نداد و تحصیلات دانشگاهی خود را در رشته طراحی دکوراسیون داخلی دنبال کرد.

امیرحسین آرمان از شروع فعالیت هنری تا به شهرت رسیدن

از سال ۷۹-۷۸ فعالیت هنری خود را همان زمان با تحصیلش با تمرین‌های تئاتر در کرج آغاز کرد و در سال۱۳۸۱ با شرکت در کلاس‌های مرحوم مصطفی اسکویی فن بازیگری را آموخت.
سال ۸۳ به‌طور حرفه‌ای وارد عرصه سینما شد. «ازدواج به سبک ایرانی » کاری از حسن فتحی نخستین فیلمی بود که در آن نقش‌آفرینی کرد.
سال ۸۵ «هدف اصلی »، سال ۸۶ «صدسال به این سالها»، سال ۸۷ «امشب شب مهتابه»، سال ۱۳۸۸ «بیداری رؤیاها» و «برف روی شیروانی داغ»، سال ۱۳۸۹ «یه حبه قند» و «من مادر هستم»، سال ۹۰ نیز در فیلم « دوباره باهم » نقش‌آفرینی کرده است.
امیرحسین آرمان در سال ۹۴ ابتدا با حضور در سریال «کیمیا» در نقش "شهریار" توانست به خوبی شناخته شود و بعد از آن نیز با حضور در سریال «پریا» در نقش "کیوان" توانست این موفقیت را تکرار کند.

امیرحسین آرمان بازیگر نقش باربد در مجموعه "ممنوعه"

امیر حسین آرمان در سریال "ممنوعه" که پخش آن در نمایش خانگی صورت گرفت و با استقبال زیادی روبه رو شد به ایفای نقش پرداخته است.
او در این فیلم با نقش باربد درخشیده و با بازیگرانی همچون میلاد کی مرام ، الهه حصاری ، شیدا یوسفی ، فاطمه گودرزی ، امیر جعفری و آناهیتا درگاهی همبازی شده است.

امیرحسین آرمان و خوانندگی

امیرحسین آرمان علاوه بر بازیگری در حرفه خوانندگی و موسیقی هم فعالیت دارد. او خوانندگی را به صورت حرفه ای از سال ۱۳۸۲ با ترانه «به سوی تو» شروع کرد.
آرمان اجراهای زنده در محافل هنری و تلویزیونی را نیز در کارنامه خود دارد که از میان آنها می‌توان به اجرای زنده ترانه‌هایش در جشن منتقدین سینما اشاره کرد که اولین اجرای زنده در مسیر خوانندگی برای او محسوب می‌شود.

امیرحسین آرمان خواننده تیتراژ برنامه تلویزیونی

امیرحسین آرمان قطعه "ترفند" را با موسیقی امیرعلی بهادری و ترانه احمد امیرخلیلی برای برنامه "فرمول یک" با اجرای علی ضیا خواند.

امیرحسین آرمان از فعالیتش در حوزه موسیقی می‌گوید:

موسیقی دغدغه بسیار جدی من است و وقت زیادی را صرف آن می کنم. به نظرم علاقه باید در هر رشته ای وجود داشته باشد که به سمتش کشیده شوی.
علاقه موسیقی در من همانطور که گفتم همیشه وجود داشت و الان هم تبدیل به دغدغه اصلی ام شده. از طرف دیگر فکر می کنم وسواسی که در زمینه موسیقی دارم خیلی بیشتر از حساسیت هایم در حیطه بازیگری است.

امیرحسین آرمان در شرف انتشار اولین آلبوم

در حال حاضر هم کارهای آلبوم را جلو می برم و خوشحالم که با درجه یک های این حوزه همکاری می کنم.
سبک آلبومم پاپ است و حال و هوایش طبق سلیقه مردم کار شده. فضای تنظیم کاملا به روز است و همه ترک ها چه قطعات آرام و غمگین چه قطعات ریتمیک و آنهایی که ضرباهنگ بالایی دارد، فضایی انرژیک دارند.
روزبه بمانی، ترانه مکرم، امیرعلی بهادری، شهاب رمضان، پریا سیر، امین قباد از دوستان بنامی هستند که در آلبومم با آنها همکاری کردم و تنظیم قطعات را هم دوست خوبم بهزاد عبداللهی انجام داده است که از استعدادهای خوب موسیقی است و به نظرم با این آلبوم خیلی بیشتر از قبل شناخته خواهد شد.

ازدواج امیرحسین آرمان

امیرحسین آرمان تاکنون ازدواج نکرده است و مجرد می باشد.

نظر امیرحسین آرمان درباره‌ی عشق و ازدواج

امیرحسین آرمان: به نظرم ازدواج یک نقطه عطف در زندگی هر آدم است. البته نگاه مردم نسبت به ازدواج متفاوت است؛ بعضی ها ازدواج را مثل بقیه کارهایی که در زندگی شان باید انجام بدهند، مانند درس خواندن، دانشگاه رفتن، سر کار رفتن، سربازی رفتن و … می بینند و برایش سن و سال تعیین می کنند.
مثلا می گویند الان وقتش است اما بعضی ها هم اعتقاد دارند ازدواج باید برایشان پیش بیاید و سن و سال و زمان خیلی برای شان مطرح نیست.
من در زندگی شخصی ام به عشق اعتقاد دارم و ازدواج رمزی است که هنوز برایم پیش نیامده. خیلی درگیر زمان نیستم و معتقدم اگر شما در سنی ازدواج کنید که عشق برای تان به وجود آمده خیلی بهتر از آن است که مجبور شوید چون وقت ازدواج تان شده با کسی پیمان ازدواج ببندید. به نظرم در بحث ازدواج اینکه فکر کنید «ممکن است دیر شود» هم نباید وجود داشته باشد. تنها باید عشق برای تان اتفاق بیفتد.

رستوران ایتالیایی امیرحسین آرمان

امیرحسین آرمان به غیر از فعالیت در حوزه بازیگری و موسیقی، با مشارکت دو نفر از دوستانش یک رستوران ایتالیایی تاسیس کرده و در آن مشغول است.

جوایز و افتخارات امیرحسین آرمان

این بازیگر سه بار نامزد دریافت جایزه شده است که دو مرتبه آن برای بازیگری و یک بار آن برای موسیقی بوده است و یک بار نیز برنده دیپلم افتخار برای نقش مکمل فیلم "برف روی شیروانی" شده است.
۱۳۹۰- برنده دیپلم افتخار بهترین بازیگر نقش مکمل مرد - سینمایی «برف روی شیروانی داغ»
۱۳۹۶- نامزد دریافت جایزه بهترین قطعه پاپ در چهارمین جشن موسیقی ما - ترانه «خواستنی»
۱۳۹۶- نامزد دریافت تندیس حافظ بهترین بازیگر مرد در جشن حافظ - سریال پریا (نقش کیوان)
۱۳۹۶- نامزد دریافت جایزه بهترین بازیگر مرد از برنامه سین مثل سریال - سریال پریا (نقش کیوان)

آهنگ های امیرحسین آرمان

- به سوی تو
- مثل یک خواب
- آتش
- هرشب
- خواستنی
- ترفند (تیتراژ برنامه فرمول یک)
- تا تو نگام می‌کنی (در انتظار مجوز)

فیلم‌های سینمایی امیرحسین آرمان

۱۳۹۶- دشمن زن
۱۳۹۵- نهنگ عنبر۲؛ سلکشن رویا (سامان مقدم)
۱۳۹۴- آنها (احسان سلطانیان)
۱۳۹۳- خبر خاصی نیست (مصطفی شایسته)
۱۳۹۳- داره صبح میشه (یلدا جبلی)
۱۳۹۳- شیفت شب (نیکی کریمی)
۱۳۹۲نازنین (مهدی گلستانه)
۱۳۹۱- بشارت به یک شهروند هزاره سوم (محمدهادی کریمی)
۱۳۹۱- ساکن خانه چوبی (حسینعلی لیالستانی)
۱۳۹۰- دوباره با هم (روزبه حیدری)
۱۳۹۰- من مادر هستم (فریدون جیرانی)
۱۳۸۹- برف روی شیروانی داغ (محمدهادی کریمی)
۱۳۸۹- در امتداد شهر (علی عطشانی)
۱۳۸۸- بیداری رؤیاها (محمدعلی باشه آهنگر)
۱۳۸۸- یه حبه قند (رضا میرکریمی)
۱۳۸۷- امشب شب مهتابه (محمدهادی کریمی)
۱۳۸۶- صد سال به این سال‌ها (سامان مقدم)
۱۳۸۵- هدف اصلی (قدرت‌الله صلح میرزایی)
۱۳۸۳- ازدواج به سبک ایرانی (حسن فتحی)

بیوگرافی امیر حسین آرمان | بازیگر

آخرین ویرایش توسط مدیر:

LIDA_M

کاربر حرفه‌ای
کاربر رمان ۹۸

امتیاز واکنش
20,422