خوش آمدید به رمان ۹۸ | بهترین انجمن رمان نویسی

رمان ۹۸ با هدف ترویج فرهنگ کتاب خوانی و تقویت قلم عزیزان ایجاد شده است.
هدف ما همواره ایجاد محیطی گرم و صمیمی و دوستانه بوده
برای مطالعه کامل رمان‌ها و استفاده از امکانات انجمن
به ما بپیوندید و یا وارد انجمن شوید.

محقق استرالیایی آزمایشگاه ویروس شناسی ووهان چین را منشا ویروس کرونا می‌داند

ASaLi_Nh8ay

سرپرست بخش علم و فن
عضو کادر مدیریت
سرپرست بخش
نگارشگر انجمن
عضویت
6/2/20
ارسال ها
3,326
امتیاز واکنش
4,676
امتیاز
213
سن
17
محل سکونت
خیابآن بَهآر | کوچه اُردی‌بهشت | پِلآکِ 1
زمان حضور
23 روز 17 ساعت 52 دقیقه
یک محقق استرالیایی مدعی است حیواناتی چون خفاش و مورچه خوار پنگولین منشا ویروس کرونا نبوده و این ویروس از آزمایشگاه ویروس شناسی ووهان چین به بیرون منتقل شده است.

در شرایطی که بسیاری از محققان و دانشمندان به دنبال کشف درمان و واکسن ویروس کرونا هستند، برخی نیز همچنان خواهان کشف منشا اصلی ویروس کرونا بوده و در این بین اخبار گوناگونی منتشر می‌شود. در همین راستا پروفسور کلایو همیلتون، کارشناس مسائل چین عنوان کرد بر خلاف باور بسیاری که خفاش‌ها و مورچه خوار پنگولین را منشا کرونا می‌دانند، کروناویروس از آزمایشگاه ویروس شناسی ووهان چین به بیرون نشت پیدا کرده است.

آزمایشگاه ووهان، منشا اصلی ویروس کرونا

پروفسور کلایو همیلتون در ادامه بیان کرد چین در حالی از همان ابتدا بازار ووهان و حیواناتی چون خفاش را منشا ویروس اعلام کرده بود که نخستین افراد مبتلا به این ویروس با بازار ووهان ارتباطی نداشتند. از این رو در شرایط فعلی پس از بررسی‌های متعددی که انجام شده بخواهیم بگوییم بازار ووهان منشا ویروس کرونا است، گفته‌ای بسیار اشتباه محسوب می‌شود. وی تاکید کرد یک گزینه منطقی وجود دارد ‌و آن هم این است که این ویروس از آزمایشگاه ویروس شناسی ووهان به بیرون نشت پیدا کرده کرده است.

منشا ویروس کرونا

ادعای پروفسور کلایو همیلتون در شرایطی قوت می‌گیرد که اخیرا مجله اشپیگل گزارشی را منتشر کرده که طبق آن رئیس جمهور چین با رئیس سازمان بهداشت جهانی در زمان شیوع ویروس کرونا تماسی را برقرار گرفته بوده و شی جین پینگ از تدروس آدهانوم خواست تا موضوع انتقال انسان به انسان ویروس کرونا را با تاخیر اعلام کنند؛ چنین تاخیری موجب شد تا بسیاری از کشورهای جهان خطر جدی این ویروس را با ۳ تا ۴ هفته تاخیر متوجه شوند.

هملیتون در ادامه گفته‌های خود اعلام کرد یک زن در آزمایشگاه ویروس شناسی ووهان چین به ویروس کرونا مبتلا شده و آن را به بیرون منتقل کرده است. طبق گفته همیلتون در واقع نخستین بیمار مبتلا به این ویروس یا بیمار صفر کرونا همین زن محسوب می‌شود، اما در حال حاضر نمی‌توان او را پیدا کرد و به نظر می‌رسد وی را از روی زمین محو کرده‌اند، اما همچنان افرادی برای پیدا کردنش در تلاشند. تا به امروز در مورد منشا ویروس کرونا گمانه‌زنی‌های متعددی مطرح شده است، اما تا انتشار گزارش‌های رسمی و نهایی باید منتظر بمانیم.

انجمن رمان 98
انجمن رمان 98 | برترین انجمن رمان نویسی
رمان 98
 
shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8
بالا