خوش آمدید به رمان ۹۸ | بهترین انجمن رمان نویسی

رمان ۹۸ با هدف ترویج فرهنگ کتاب خوانی و تقویت قلم عزیزان ایجاد شده است.
هدف ما همواره ایجاد محیطی گرم و صمیمی و دوستانه بوده
برای مطالعه کامل رمان‌ها و استفاده از امکانات انجمن
به ما بپیوندید و یا وارد انجمن شوید.

ASaLi_Nh8ay

سرپرست بخش علم و فن
عضو کادر مدیریت
سرپرست بخش
نگارشگر انجمن
  
عضویت
6/2/20
ارسال ها
4,396
امتیاز واکنش
8,359
امتیاز
263
سن
17
محل سکونت
خیابآن بَهآر | کوچه اُردی‌بهشت | پِلآکِ 1
زمان حضور
55 روز 5 ساعت 22 دقیقه
محققان دانشگاه ایالتی آریزونا پس از بررسی ۳۲۸ بیمار مبتلا به بیماری کووید ۱۹ دریافتند که جهش ویروس کرونا باعث ضعیف شدن آن شده است.

محققان دانشگاه ایالتی آریزونا در بررسی جدید خود توانستند نمونه‌هایی از ۳۲۸ بیمار مبتلا به ویروس کرونا را مورد بررسی قرار دهند که نتایج این بررسی آنها از ضعیف شدن ویروس کرونا در یک جهش جدید حکایت دارد. در واقع کروناویروس در جهش جدید نسبت به گذشته ضعیف‌تر شده است.

جزئیات آخرین جهش ویروس کرونا

در گزارشی که توسط این محققان منتشر شده آمده است چنین تغییراتی در اپیدمی سارس در سال ۲۰۰۳ نیز به ثبت رسیده و این ویروس با گذشت زمان ضعیف‌تر می‌شود. محققان دانشگاه ایالتی آریزونا با تجزیه و تحلیل ۳۸۲ بیمار مبتلا به بیماری کووید ۱۹ توانستند جهشی بزرگ را در یک بیمار شناسایی کنند. در واقع محققان در زمان شیوع ویروس سارس در سال ۲۰۰۳ نیز در مرحله میانی و پایانی آن دریافتند که پروتئین‌های SS۳ این ویروس از بین رفته است؛ این پروتئین‌ها علاوه بر این که باعث تکثیر ویروس می‌شدند، در سرکوب سیستم ایمنی بدن فرد مبتلا نیز نقش زیادی داشتند.

این گروه تحقیقاتی بر این باورند که چنین یافته‌هایی از ضعیف بودن کروناویروس حکایت دارد و این نمونه کشف شده یک مدرک قابل استناد برای چنین باوری محسوب می‌شود. پیش‌بینی می‌شود به زودی دانشمندان نمونه‌های بیشتری از این جهش جدید و شواهدی مبنی بر ضعیف شدن کرونا کشف کنند.

هرچند این خبر بسیار امیدوارکننده است، اما گروهی دیگر از محققان نیز جهش جدیدی از این ویروس را کشف کردند که این نوع جهش باعث می‌شود بیماری کووید ۱۹ نسبت به قبل مسری‌تر شود و بتواند بیش از آماری که به ثبت رسیده، بسیاری از افراد را مبتلا سازد. به هر حال تمامی محققان در حال بررسی و کسب شناخت بیشتر از این ویروس هستند و تا کشف ویروس و درمان قطعی این ویروس باید ساکنان این سیاره نکات بهداشتی اعلام شده برای جلوگیری از ابتلا به کرونا را در دستور کار قرار دهند.

انجمن رمان 98
انجمن رمان 98 | برترین انجمن رمان نویسی
رمان 98


جهش ویروس کرونا باعث ضعیف شدن آن شده است

 
shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8
بالا