خوش آمدید به رمان ۹۸ | بهترین انجمن رمان نویسی

رمان ۹۸ با هدف ترویج فرهنگ کتاب خوانی و تقویت قلم عزیزان ایجاد شده است.
هدف ما همواره ایجاد محیطی گرم و صمیمی و دوستانه بوده
برای مطالعه کامل رمان‌ها و استفاده از امکانات انجمن
به ما بپیوندید و یا وارد انجمن شوید.

ASaLi_Nh8ay

سرپرست بخش علم و فن
عضو کادر مدیریت
سرپرست بخش
نگارشگر انجمن
  
عضویت
6/2/20
ارسال ها
4,398
امتیاز واکنش
8,449
امتیاز
263
سن
17
محل سکونت
خیابآن بَهآر | کوچه اُردی‌بهشت | پِلآکِ 1
زمان حضور
56 روز 6 ساعت 8 دقیقه
سازمان غذا و داروی آمریکا داروی رمدسیویر – remdesivir را برای درمان کرونا به بیماران مبتلا به کووید ۱۹ تجویز می‌کند. اما آیا این دارو وارد ایران می‌شود؟

در شرایطی که بسیاری از کشورها همچنان با بحران ویروس کرونا مواجه هستند، دانشمندان با تست داروی رمدسیویر روی بیماران مبتلا به ویروس کرونا به نتایج امیدوارکننده‌ای رسیدند. اکنون پس از مدتی سازمان غذا و داروی آمریکا نیز این دارو را برای تجویز به برخی از بیماران مبتلا به کروناویروس تایید کرد. از این پس این دارو به عنوان درمان کرونا به صورت رسمی در بیمارستان‌ها به روی بیماران مورد آزمایش قرار خواهد گرفت و در درمان مبتلایان بیماری کووید ۱۹ تاثیر زیادی خواهد داشت.

داروی رمدسیویر به عنوان درمان کرونا در ایران

با توجه به نتایج امیدبخش داروی رمدسیویر به عنوان درمان کرونا این سوال مطرح می‌شود که اگر این دارو به صورت رسمی به عنوان درمانی برای کروناویروس شناخته شود، با وجود تحریم‌ها چگونه به ایران خواهد رسید؟ در همین رابـ*ـطه نریمان صدری، فعال صنعت دارو عنوان کرد طی سال‌های گذشته با توجه به این که محدودیت‌هایی در این حوزه وجود داشت همواره توانستیم نیازهای دارویی کشور را تامین کنیم و حتی در شرایط فعلی نیز داروهای آمریکایی را به دست بیماران ایرانی برسانیم.

این فعال صنعت دارو در ادامه بیان کرد اگر داروی رمدسیویر به عنوان تنها درمان بیماری کویید ۱۹ مورد تایید قرار بگیرد، قطعا این دارو در خارج از آمریکا نیز عرضه خواهد شد و شرکت‌های ایرانی هم برای دریافت و واردات این دارو به ایران تلاش خواهند کرد. وی افزود با توجه به ظرفیت‌های بالقوه که در داخل کشور برای تولید این دارو وجود دارد، در صورت تاثیرگذاری ۱۰۰ درصدی رمدسیویر برای درمان کروناویروس، حتما خطوط تولید این دارو را نیز آغاز خواهیم کرد. از این رو پیش‌بینی می‌شود این دارو ظرف مدت ۶ تا ۹ ماه در ایران به تولید برسد که البته تایید رسمی اثر این دارو و دریافت مجوزهای لازم نیز باید در نظر گرفته شود.


انجمن رمان 98
انجمن رمان 98 | برترین انجمن رمان نویسی
رمان 98


آمریکا داروی رمدسیویر را برای درمان کرونا تایید کرد؛ این دارو وارد ایران می‌شود؟

 
shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8
بالا