خوش آمدید به رمان ۹۸ | بهترین انجمن رمان نویسی

رمان ۹۸ با هدف ترویج فرهنگ کتاب خوانی و تقویت قلم عزیزان ایجاد شده است.
هدف ما همواره ایجاد محیطی گرم و صمیمی و دوستانه بوده
برای مطالعه کامل رمان‌ها و استفاده از امکانات انجمن
به ما بپیوندید و یا وارد انجمن شوید.

نظر شما در مورد فعالیت تالار؟

• عالی

رای: 10 66.7%
  • خوب

رای: 3 20.0%
  • متوسط

رای: 1 6.7%
  • ضعیف

رای: 0 0.0%
  • بسیار ضعیف

رای: 1 6.7%

• مجموع رای دهندگان
    15

Narges_Alioghli

مدیر بازنشسته رمان ۹۸
کاربر رمان ۹۸

امتیاز واکنش
13,862
زمان حضور
84 روز 17 ساعت 20 دقیقه
نویسنده این موضوع
به نام آنکه من و تو هر دو می‌پرستیم، آنکه به جسم روح و جان و به ذهن اندیشه و خیال بخشید؛ خدا
با سلام و عرض ادب خدمت تمامی کاربران، منتقدین و صاحب‌نظران عزیز
این تاپیک جهت ارائه‌ی پیشنهادات شما در مورد فعالیت این تالار است.
امید است با نظرات شما عزیزان مشکلات تالار برطرف گشته و بتوانیم موجب رضایت شما را فراهم آوریم.
کادر مدیریت خواهش‌مند است در صورتی که از کار منتقدی رضایت ندارید، برخورد نامناسبی از منتقدین و یا مدیریت دیده‌اید و بروز هر گونه مشکل دیگری در این تاپیک مطرح کنید.

قوانین:
  1. اولین و مهم‌ترین قانون احترام است. در صورتی که نقدی نسبت به یکی از اعضای تیم نقد دازید با احترام مطرح کرده و از توهین بپرهیزید.​
  2. تنها مدیران ارشد و مدیر مربوطه پاسخ نقد کاربران را در این تاپیک می‌دهند.​
  3. از ارسال پست اسپم بپرهیزید.​
  4. انتقادات شما باید سازنده باشد نه صرفا جهت تخریب تالار، تیم و مدیریت آن​
  5. کامل و مناسب توضیح دهید تا دقیق‌تر و بهتر بررسی شود.​
  6. اگر پیش از این کسی پیشنهاد شما را داشته نقل قول کرده و با دلایل خود ما را در رسیدگی به پیشنهاد یاری دهید.​
  7. ممکن است بررسی درخواست‌ها کمی طول بکشد. لطفا شکیبا باشید و پیام خود را دوباره ارسال نکنید.​
تشکر از نگاه پر مهر شما
با احترام فراوان و علاقه‌ی بی‌پایان
نرگس علی اوغلی

پیشنهادات و انتقادات تالار نقد

آخرین ویرایش:
Reactions: *ELNAZ*، Mounes Hasanpour، ❁کوکے❁ و 7 نفر دیگر

SheRviN DoKhT

نویسنده انجمن
نویسنده انجمن

امتیاز واکنش
26,616
زمان حضور
16 روز 12 ساعت 57 دقیقه
به نام خدا
روزی که ØMĪĎ رو به سایت دعوت کردیم و مدیر تالار نقد شد ، حدس می زدیم سبک و سیاق نقد قراره دچار تحول بشه ( تا قبل رمان98 همه به یه صورت نقد می کردند ) ! جز یکی از بهترین تفاوت های رمان98 با سایر فروم ها بود . بهرحال ریسک بزرگی بود ولی خیلی خوب جواب داد .
نقدها رو اون زمان که سرپرست کتاب بودم بخاطر رنک به اجبار می خوندم ولی امروز به عنوان یه کاربر خوندم و واقعا لـ*ـذت بردم از نوع نگاه و نوع پردازش منتقدها به رمان.
ولی حس می کنم مقداری داستان توی نقد ها لو می ره ( من نقد اسی قصاب عاشق می شود رو خوندم ) ؛ به نظرم بهتر هست کمتر به اونچه که در بطن رمان رخ داده اشاره بشه همین.
موفق و موید باشید.

Reactions: YeGaNeH، Parmida_viola، زینب نامداری و 11 نفر دیگر

ØMĪĎ

شاعر انجمن
شاعر انجمن

امتیاز واکنش
2,831
زمان حضور
8 روز 21 ساعت 41 دقیقه
اولا ممنون که نقد های بچه ها ی تالار نقد رو خوندی:) این ارزشمنده و ما اینو میدونیم.
دوم اینکه ، ساختار درست نقد توی انجمن شکل گرفته و البته هر ساختاری در ابتدای راه نقص هایی داره که قابل قبول نیستن ولی طبیعین؛ مطمئنا بچه ها کارشون رو بهتر و بهتر میکنن.
انجمن فرصتی رو برای اجرای ایده ام به من داد که بابتش واقعا ممنونم. گرچه من دیگه نمیتونم نقد رو مثل دنبال کنم ولی لازمه تالار نقد دوباره قویا کارشو شروع کنه و بچه های با استعداد انجمن برای منتقد شدن بصورت رنک دار، گزینش و انتخاب بشن.

Reactions: لاله ی واژگون، *ELNAZ*، Narín✿ و 7 نفر دیگر

زینب نامداری

عضو تازه وارد انجمن
کاربر رمان ۹۸

امتیاز واکنش
2,691
زمان حضور
10 روز 23 ساعت 33 دقیقه
عرض سلام و خسته نباشید دارم خدمت دوستان:گل:
وقتی که نقد‌های مختلف رو خوندم یک موضوعی که خیلی من رو آزار داد این بود که:
عموما کسی جایز نقد اثر نویسنده‌های دیگر هست که خودش دستی بر آتش داشته باشه، یعنی حداقل باید یک اثر در حد متوسط داشته باشه نمیشه صرفا با گفتن چندتا جمله درست شبیه بهم و استفاده از کلمات دهن پر کن منتقد شد!
منتقد بودن یک جایگاه ویژه‌اس که به هرکسی حتی به صورت آزمایشی هم نباید داد، من واقعا با خوندن اثر یکی از منتقدان(آزمایشی) خنده‌ام گرفت، طوری که خودش اثر دیگران را نقد می‌کرد آن گفته‌ها رو در رمانش به کار نمیبرد و خیلی ضعیف و بچه‌گانه رمان رو مینوشت به حدی که من شک کردم این همون اسمه یا نه!
خلاصه سخن اینکه:لطفا در انتخاب منتقدان دقت کنید چون بخشی از ارزش سایت در گرو همین تالار است.

آخرین ویرایش:
Reactions: لاله ی واژگون، Jãs.I و ~HadeS~

~HadeS~

مدیر بازنشسته رمان ۹۸
کاربر رمان ۹۸

امتیاز واکنش
15,468
زمان حضور
123 روز 16 ساعت 51 دقیقه
عرض سلام و خسته نباشید دارم خدمت دوستان:گل:
وقتی که نقد‌های مختلف رو خوندم یک موضوعی که خیلی من رو آزار داد این بود که:
عموما کسی جایز نقد اثر نویسنده‌های دیگر هست که خودش دستی بر آتش داشته باشه، یعنی حداقل باید یک اثر در حد متوسط داشته باشه نمیشه صرفا با گفتن چندتا جمله درست شبیه بهم و استفاده از کلمات دهن پر کن منتقد شد!
منتقد بودن یک جایگاه ویژه‌اس که به هرکسی حتی به صورت آزمایشی هم نباید داد، من واقعا با خوندن اثر یکی از منتقدان(آزمایشی) خنده‌ام گرفت، طوری که خودش اثر دیگران را نقد می‌کرد آن گفته‌ها رو در رمانش به کار نمیبرد و به حالت کاملا بچه‌گانه‌ای رمان رو مینوشت به حدی که من شک کردم این همون اسمه یا نه!
خلاصه سخن اینکه:لطفا در انتخاب منتقدان دقت کنید چون بخشی از ارزش سایت در گرو همین تالار است.
سلام شما هم خسته نباشید دوست عزیزم.
صحیح فرمودید، با شما موافقم.
کم کاری از بنده بود که به خاطر مشغله‌های شخصی فرصت بررسی نقد منتقدانم رو نداشتم؛ در شرایط معمول شخصا نقدها رو قبل ارسال در تاپیک می‌خونم و با منتقد رفع اشکال می‌کنم در این باره هم افراد تیم می‌دونن سختگیر هستم!
نکته جالبی هم گفتید، اینکه باید سطح کتاب اشخاصی که اعلام آمادگی می‌کنند خوب باشه... زین پس در نظر خواهم گرفت. :)
درسته باید در انتخاب منتقدان دقت بشه، اما من اعتقاد دارم منتقد خوب رو نباید پیدا کرد باید تربیت و آموزش داد!
خوشحالم که حرف منطقی‌ای بود، من سپاس گزارم از انتقاد سازنده شما.:rose:

• عالی
Reactions: YeGaNeH، لاله ی واژگون، فاطمه بیابانی و 6 نفر دیگر
shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8
بالا