خوش آمدید به رمان ۹۸ | بهترین انجمن رمان نویسی

رمان ۹۸ با هدف ترویج فرهنگ کتاب خوانی و تقویت قلم عزیزان ایجاد شده است.
هدف ما همواره ایجاد محیطی گرم و صمیمی و دوستانه بوده
برای مطالعه کامل رمان‌ها و استفاده از امکانات انجمن
به ما بپیوندید و یا وارد انجمن شوید.

yeganeh yami

کاربر نیمه حرفه‌ای
کاربر رمان ۹۸

امتیاز واکنش
17,400
زمان حضور
92 روز 19 ساعت 14 دقیقه
نویسنده این موضوع
دیروز در خیابان دختر صد درصد دلخواهم را دیدم.
ای کاش می توانستم با او حرف بزنم. فقط از خودم برایش می گفتم و از او درباره ی زندگی اش می پرسیدم. بعد از صحبت می توانستیم جایی ناهار بخوریم. شاید یکی از فیلم های وودی آلن را ببینیم و شاید کمی هم شانس آوردم.

فاصله مان از پنجاه قدم کمتر شده.نمی توانم پا پیش بگذارم و بااو حرف بزنم.در دست راستش پاکت سفید چروکیده ایست که تمبر ندارد.حتما برای یکی نامه نوشته است.از نگاه خواب آلودی که توی چشم هایش هست می توانم بفهمم تمام شب مشغول نوشتن نامه بوده است… چند قدم دیگر برمی دارم و برمیگردم.در میان جمعیت گم می شود.حالا دیگر یادم می آید چه باید به اومی گفتم.شاید گفت و گوی طولانی ای می شد…

مرد یخی دربارۀ من حرف می‌زد. می‌دانم باور کردنش مشکل است، اما او تقریباً همه‌چیز را دربارۀ من می‌دانست. دربارۀ اعضای خانواده‌ام، سن و سالم، چیزهایی که دوستشان داشتم یا از آن‌ها متنفر بودم. از وضعیت سلامتی‌ام، مدرسه‌ای که رفته بودم و دوست‌هایی که داشتم. او حتی چیزهایی را که خیلی وقت پیش‌ترها برایم اتفاق افتاده بود و خودم فراموششان کرده بودم، می‌دانست.
احساس می‌کردم در مقابل غریبه‌ای برهنه ایستاده‌ام. دستپاچه گفتم: «چطور ممکنه؟»
مرد یخی گفت: «وقتی این‌طوری نگات می‌کنم، درست مثل اینه که به عمق یخ‌ها نگاه کنم، می‌تونم همه چیز رو در مورد تو ببینم.»
از او پرسیدم: «می‌تونی آینده‌ام رو ببینی؟»
خیلی آرام گفت: «من نمی‌تونم آینده رو ببینم. اصلاً علاقه‌ای به آینده ندارم. اگه بخوام دقیق‌تر بگم هیچ تصوری از آینده ندارم. برای این که یخ هیچ آینده‌ای نداره. تنها چیزی که یخ داره گذشته‌ایه که درون اون به دام افتاده. این‌طوریه که یخ می‌تونه همه چیزو حفظ کنه. اون قدر روشن و متمایز و واضح که انگار هنوز جریان داره. این ذات یخه.»

دیدن دختر صد درصد دلخواه در صبح زیبای آوریل | هاروکی موراکامی

Reactions: Saghár✿، سوگل بانو و Miss.kamyar
shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8
بالا