خوش آمدید به رمان ۹۸ | بهترین انجمن رمان نویسی

رمان ۹۸ با هدف ترویج فرهنگ کتاب خوانی و تقویت قلم عزیزان ایجاد شده است.
هدف ما همواره ایجاد محیطی گرم و صمیمی و دوستانه بوده
برای مطالعه کامل رمان‌ها و استفاده از امکانات انجمن
به ما بپیوندید و یا وارد انجمن شوید.

Narges_Alioghli

مدیر بازنشسته رمان ۹۸
کاربر رمان ۹۸

امتیاز واکنش
13,862
زمان حضور
84 روز 17 ساعت 20 دقیقه
نویسنده این موضوع
سلام
امیدوارم حال همگی خوب خوب باشه.
این تاپیک همون طور که مشخصه در مورد اساطیره.
اول یه سری توضیحات در مورد اساطیر می‌دم بعد اساطیر کشورهای مختلف رو معرفی می‌کنم.
اگه سوالی بود یا نقد و نقض و... تو پروفایلم پیام بدین و تو این تاپیک چیزی نفرستین.

خوب ژانر فانتزی به سه بخش تقسیم می‌شه:
اسطوره
افسانه
حماسه
تو این تاپیک با افسانه و حماسه کاری نداریم.
اسطوره یعنی چیزی که وجود نداره اما مردم یه تمدن یه زمانی یا در حال ظاهر بهش معتقد بودن یا هستن.
مثلا خدایان یونانی، رومی، مصری و ایرانی یا قهرمانانی مثل هرکول و پرسیوس و جیسون.

اساطیر

آخرین ویرایش:
Reactions: Asal_Zinati، آیدا رستمی، Niloo. J و یک کاربر دیگر

Narges_Alioghli

مدیر بازنشسته رمان ۹۸
کاربر رمان ۹۸

امتیاز واکنش
13,862
زمان حضور
84 روز 17 ساعت 20 دقیقه
نویسنده این موضوع
خوب دوست دارم معرفی رو شروع کنم با الهه‌ی مورد علاقم از یونان:

آتنا
او الهه‌ی خرد، هنرهای مفید، جنگاوری، ادبیات، صنایع دستی و زیبایی است.
در زمان بارداری مادرش پدرش (زئوس، پادشاه خدایان) دریافت که اگر این فرزند پسر باشد او را از سلطنت برکنار می‌کند و اگر دختر باشد در عقل و خرد و جنگاوری همتای خود اوست. زئوس به خشم آمد و مادرش متیس را بلعید. مدتی بعد زئوس سردردی وحشتناک گرفت و هفاستوس سر او را با تبری شکافت و آتنا متولد شد در حالی که در زره جنگی کامل بود و به جای گریه‌‌‌ نوزاد فریاد سلحشورانه‌ای سر داد.
القاب: آتاناپوتینا، پالاس، کوره، پاتنوس، دختر پدر، گلاتوگوپیس، پروئنیا، تریتوگونیا و ...
ظاهر: قامتی بلند و باشکوه، همیشه در زره کامل جنگی، موهای تیره، چشم سبز (خاکستری. لقب گلاتوگوپیس گاهی چشم خاکستری و گاهی جغدچهره معنی شده. مشخص نیست چشمان آتنا سبز است یا خاکستری.)
او الهه‌ای منطقی و باهوش و بسیار توانا بود. با اینکه الهه جنگ بود اما با برادرش ایریز تفاوت بسیار داشت. جنگ‌های او چون ایریز خون و خونریزی و قتل نیستند بلکه نمادی از علم و خرد و تدبیر با استراتژی‌های فوق‌العاده هستند.
آتنا را قدرتمندترین و مهم‌ترین خدای المپ‌نشین گویند. او محافظ شهرها و به خصوص آتن بود. (نام این شهر از نام او گرفته شده.)
آتنا دوشیزه بود و هیچ گاه ازدواج نکرد. او همیشه می‌گفت:« هیچ مادری مرا نزاده است، من مردانگی را حرمت می‌گذارم الا در ازدواج. بله من با تمام وجودم دختر پدرم هستم.

اساطیر

Reactions: آیدا رستمی، Niloo. J و Asal_Zinati
shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8
بالا