خوش آمدید به رمان ۹۸ | بهترین انجمن رمان نویسی

رمان ۹۸ با هدف ترویج فرهنگ کتاب خوانی و تقویت قلم عزیزان ایجاد شده است.
هدف ما همواره ایجاد محیطی گرم و صمیمی و دوستانه بوده
برای مطالعه کامل رمان‌ها و استفاده از امکانات انجمن
به ما بپیوندید و یا وارد انجمن شوید.

Usage for hash tag: ژان_پل_سارتر

1. •~✓جــمـــله‌های به یــاد مانـــدنی✓~•

خداوند تو را نه از روی کارهایی که کرده ای ، بلکه از روی کارهایی که جرات انجام دادنش را نداشته ایی محاکمه می کند . #ژان_پل_سارتر ☆گوشه_نشینان_آلتونا
  2. •~✓جــمـــله‌های به یــاد مانـــدنی✓~•

مردم از هر چیزی سخن می گویند، به ویژه از آنچه درباره اش هیچ نمی دانند . #ژان_پل_سارتر
  3. •~✓جــمـــله‌های به یــاد مانـــدنی✓~•

کسانی که زیاد حرف می زنند کاری از دستشان ساخته نیست...! #ژان_پل_سارتر ☆سایه_انسانها
  4. •~✓جــمـــله‌های به یــاد مانـــدنی✓~•

...را کجا نگه دارم؟ گذشته را توی جیب نمی‌شود گذاشت. برای مرتب چیدنش خانه‌ای باید داشت. من مالک چیزی جز تنم نیستم. مردی یکه و تنها با هیچ چیزی جز تنش نمی‌تواند یادبودها را وا ایستاند. یادبودها از میانش می‌گذرند. نباید شِکوه کنم. من فقط خواهان آن بوده‌ام که آزاد باشم. ☆ تهوع...
  5. •~✓جــمـــله‌های به یــاد مانـــدنی✓~•

بنای دوست داشتن کسی را گذاشتن، کار بزرگی است؛ باید نیرو ، کنجکاوی و نابینایی داشت. ☆ تهوع #ژان_پل_سارتر
  6. •~✓جــمـــله‌های به یــاد مانـــدنی✓~•

زندگی هر آنچه را که می خواستم به من داد و بعد به من فهماند که آن چیز اهمیتی نداشت ... #ژان_پل_سارتر
  7. •~✓جــمـــله‌های به یــاد مانـــدنی✓~•

ما مدتهاست مرده ایم، یعنی از وقتی که دیگر نتوانستیم استفاده برسانیم، آنچه از ما باقی مانده فقط وجود بی ارزشی پس از مرگ است، چند ساعتی که باید تلف شود. ☆ مرده های بی کفن و دفن #ژان_پل_سارتر
  8. •~✓جــمـــله‌های به یــاد مانـــدنی✓~•

من اصلا نفهمیدم جوانی یعنی چه؟ من یک راست از بچگی به سن کهولت رسیدم. ☆ دست های آلوده #ژان_پل_سارتر
  9. •~✓جــمـــله‌های به یــاد مانـــدنی✓~•

...که می‌توانم مردم این‌جا را با حرف متقاعد کنم. تو دیدی چه شد؟ آن‌ها دردِ خود را دوست دارند، به زخمِ مانوسی احتیاج دارند که با ناخن‌هایِ کثیف‌شان آن را بخراشند و به دقت حفظش کنند. فقط با خشونت است که می‌توان مداوایشان کرد! زیرا درد را جز با درد دیگری نمی‌توان مغلوب کرد ... ☆ مگس‌ها...
  10. •~✓جــمـــله‌های به یــاد مانـــدنی✓~•

- نه میتوانیم بمیریم، نه میتوانیم زندگی کنیم. + نه میتوانیم همدیگر را ببینیم، نه میتوانیم همدیگر را ترک کنیم. - به تنگنای عجیبی افتاده ایم. ☆ گوشه نشينان آلتونا #ژان_پل_سارتر
  11. •~✓جــمـــله‌های به یــاد مانـــدنی✓~•

- ﺭﺍﻩﻫﺎﯼ ﻣﺨﺘﻠﻔﯽ ﻫﺴﺖ ﮐﻪ ﻣﯽﺗﻮﺍﻥ ﮐﺴﯽ ﺭﺍ ﻣﺤﺒﻮﺱ ﮐﺮﺩ؛ ﺑﻬﺘﺮﯾﻦ ﺭﺍﻩ ﺁﻧﺴﺖ ﮐﻪ ﺗﺮﺗﯿﺒﯽ ﺑﺪﻫﯿﻢ ﺗﺎ ﺧﻮﺩﺵ ﺧﻮﺩﺵ ﺭﺍ ﻣﺤﺒﻮﺱ ﮐﻨﺪ! + ﭼﻄﻮﺭ میﺗﻮﺍﻧﯿﻢ؟ - ﻣﺮﺗﺐ ﺑﻪ ﺍﻭ ﺩﺭﻭﻍ ﺑﮕﻮﺋﯿﻢ! ☆ گوشه نشينان آلتونا #ژان_پل_سارتر
  12. •~✓جــمـــله‌های به یــاد مانـــدنی✓~•

من که توانایی آن را نداشته ام که گذشته خودم را نگه دارم، چطور می توانم به نجات دادن گذشته دیگری امید داشته باشم؟ ☆ تهوع #ژان_پل_سارتر
  13. •~✓جــمـــله‌های به یــاد مانـــدنی✓~•

اگر من یک آدم را تحقیر کنم، فقط یک نفر را، حتی یک جلاد را ... دیگر به هیچ کس نمی‌توانم احترام بگذارم! حرمت آدم‌ها می‌شکند ... ☆ گوشه نشينان آلتونا #ژان_پل_سارتر
  14. •~✓جــمـــله‌های به یــاد مانـــدنی✓~•

از این حقیقت که روزگار نامساعد است بهانه ای بزرگ برای توجیه کاهلی ها و سست عنصری ها می سازیم؛ بی آنکه یک دم به تاثیر کوشش آدمی در سرنوشت خود بیاندیشیم و بی آنکه برای کوشش های فرهنگی و هنری ارزش قائل شویم. سستی نیاز به اندیشه ندارد ... ☆ اگزیستانسیالیسم و اصالت بشر #ژان_پل_سارتر
  15. •~✓جــمـــله‌های به یــاد مانـــدنی✓~•

او همه چيز را فراموش میكرد، از خودش میگريخت، هر آن ممكن بود خودش را هم فراموش كند، فراموش می‌كرد بخورد ، فراموش میكرد بخوابد. يک روز نفس كشيدن را هم فراموش میكرد و كارش تمام میشد. ☆ سن عقل #ژان_پل_سارتر
  16. •~✓جــمـــله‌های به یــاد مانـــدنی✓~•

بر روی این زمین خاکی ، انسان خردمند ، هیچ آرزویی نمی تواند داشته باشد ، جز آنکه روزی بتواند شری را که از دیگران ، دامن او را گرفته به خودشان برگرداند . ☆ مگس‌ها #ژان_پل_سارتر
  17. •~✓جــمـــله‌های به یــاد مانـــدنی✓~•

گاهی باید به دور خود یک دیوار تنهایی کشید نه برای اینکه دیگران را از خودت دور کنی، بلکه ببینی چه کسی برای دیدنت دیوار را خراب میکند! ☆دست‌های آلوده #ژان_پل_سارتر
  18. •~✓جــمـــله‌های به یــاد مانـــدنی✓~•

من هرگز انتخاب نمی‌کنم.. مرا انتخاب کرده‌اند. نُه ماه قبل از تولدم، اسمم را، کارم را، اخلاقم را، سرنوشتم را دیگران انتخاب کردند ... ☆ گوشه نشينان آلتونا #ژان_پل_سارتر
  19. •~✓جــمـــله‌های به یــاد مانـــدنی✓~•

خداوند تو را نه از روی کارهایی که کرده ای ، بلکه از روی کارهایی که جرات انجام دادنش را نداشته ایی محاکمه می کند . ☆گوشه نشينان آلتونا #ژان_پل_سارتر
  20. •~✓جــمـــله‌های به یــاد مانـــدنی✓~•

...خوبی همان عشق و محبت به همنوع است ولی حقیقت اینست که آدمها همدیگر را دوست نمی‌دارند. می‌دانی مانع دوستی چیست؟ اختلاف طبقاتی، فقر، مذلت. پس باید اینها را از میان برداشت. من سردار جنگی‌ام: من نبردِ نیکی را شروع می‌کنم و می‌خواهم آناً و بی‌خونریزی پیروز شوم. ☆ شیطان و خدا #ژان_پل_سارتر
shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8
بالا