خوش آمدید به رمان ۹۸ | بهترین انجمن رمان نویسی

رمان ۹۸ با هدف ترویج فرهنگ کتاب خوانی و تقویت قلم عزیزان ایجاد شده است.
هدف ما همواره ایجاد محیطی گرم و صمیمی و دوستانه بوده
برای مطالعه کامل رمان‌ها و استفاده از امکانات انجمن
به ما بپیوندید و یا وارد انجمن شوید.

Usage for hash tag: حافظ

1. ~ShaHRiyAr~

مشاعره با حرف ت

تا که از جانب معشـ*ـوقه نباشد کششی کوشش عاشق بیچاره به جایی نرسد #حافظ
  2. ~ShaHRiyAr~

مشاعره با حرف ش

شاها اگر به عرش رسانم سریر فضل مملوک این جنابم و مسکین این درم من جرعه نوش بزم تو بودم هزار سال کی ترک آبخـــورد کند طبعِ خوگـــَرَم ور باورت نمیکنـــد از بنده این حدیث از گفته کمـــال دلیـــــلی بیـــاورم گر برکنم دل از تو و بردارم از تو مهر آن مهـــر بر که افکنم آن دل کجا برم #حافظ
  3. ~ShaHRiyAr~

مشاعره با حرف ش

نوشیدنی لعل و جای امن و یار مهربان سـ*ـاقی دلا کی به شود کارت اگر اکنون نخواهد شد مشوی ای دیده نقش غم ز لوح سـ*ـینه حافظ که زخم تیغ دلدار است و رنگ خون نخواهد شد #حافظ
  4. SETAREH LOTFI

عاشقانه‌های حافظ شیرازی

درخت دوستی بنشان که کام دل به بار آرد نهال دشمنی برکن که رنج بی‌شمار آرد #حافظ
  5. SETAREH LOTFI

عاشقانه‌های حافظ شیرازی

...روی من آری به یمن لطف شما خاک زر شود در تنگنای حیرتم از نخوت رقیب یا رب مباد آن که گدا معتبر شود بس نکته غیر حسن بباید که تا کسی مقبول طبع مردم صاحب نظر شود این سرکشی که کنگره کاخ وصل راست سرها بر آستانه او خاک در شود حافظ چو نافه سر زلفش به دست توست دم درکش ار نه باد صبا را خبر شود...
  6. SETAREH LOTFI

عاشقانه‌های حافظ شیرازی

مرو به خانه ارباب بی‌مروت دهر که گنج عافیتت در سرای خویشتن است بسوخت حافظ و در شرط عشقبازی او هنوز بر سر عهد و وفای خویشتن است #حافظ
  7. SETAREH LOTFI

عاشقانه‌های حافظ شیرازی

روز وصل دوستداران یاد باد یاد باد آن روزگاران یاد باد گر چه یاران فارغند از یاد من از من ایشان را هزاران یاد باد #حافظ
  8. SETAREH LOTFI

عاشقانه‌های حافظ شیرازی

...ملامت گر بی‌کار کجاست بازپرسید ز گیسوی شکن در شکنش کاین دل غمزده سرگشته گرفتار کجاست عقل دیوانه شد آن سلسله مشکین کو دل ز ما گوشه گرفت ابروی دلدار کجاست ساغرانداز و مطرب و جمله مهیاست ولی عیش بی یار مهیا نشود یار کجاست حافظ از باد خزان در چمن دهر مرنج فکر معقول بفرما گل بی خار کجاست...
  9. SETAREH LOTFI

عاشقانه‌های حافظ شیرازی

در اندرون من خسته دل ندانم کیست که من خموشم و او در فغان و در غوغاست #حافظ
  10. SETAREH LOTFI

عاشقانه‌های حافظ شیرازی

...این قدر هست که بانگ جرسی می‌آید جرعه‌ای ده که به میخانه ارباب کرم هر حریفی ز پی ملتمسی می‌آید دوست را گر سر پرسیدن بیمار غم است گو بیا خوش که هنوزش نفسی می‌آید خبر بلبل این باغ بپرسید که من ناله‌ای می‌شنوم کز قفسی می‌آید یار دارد سر صید دل حافظ، یاران شاهبازی به شکار مگسی می‌آید #حافظ
  11. SETAREH LOTFI

عاشقانه‌های حافظ شیرازی

فلک چو دید سرم را اسیر چنبر عشق ببست گردن صبرم به ریسمان فراق #حافظ
  12. SETAREH LOTFI

عاشقانه‌های حافظ شیرازی

...حاکم اوست حرامم باد اگر من جان به جای دوست بگزینم صباح الخیر زد بلبل کجایی ساقیا برخیز که غوغا می‌کند در سر خیال خواب دوشینم شب رحلت هم از مرض روم در قصر حورالعین اگر در وقت جان دادن تو باشی شمع بالینم حدیث آرزومندی که در این نامه ثبت افتاد همانا بی‌غلط باشد که حافظ داد تلقینم #حافظ
  13. SETAREH LOTFI

عاشقانه‌های حافظ شیرازی

من نگویم که کنون با که نشین و چه بنوش که تو خود دانی اگر زیرک و عاقل باشی #حافظ
  14. SETAREH LOTFI

عاشقانه‌های حافظ شیرازی

عیب رندان مکن‌ای زاهد پاکیزه سرشت که خطای دگران بر تو نخواهند نوشت من اگر نیکم و گر بد تو برو خود را باش هر کسی‌ آن دروَد عاقبت کار که کشت #حافظ
  15. SETAREH LOTFI

عاشقانه‌های حافظ شیرازی

ای پادشه خــــوبان داد از غــم تنهایی دل بی تو به جان آمد وقت است که بازآیی دایـــم گـــل این بستان شـــاداب نمــــی‌مــاند دریـــــــاب ضعیـفـــان را در وقــــت تــــوانـایــــی… #حافظ
  16. SETAREH LOTFI

عاشقانه‌های حافظ شیرازی

...شاهم گدایی نکته‌ای در کار کرد گفت بر هر خوان که بنشستم خدا رزاق بود رشته تسبیح اگر بگسست معذورم بدار دستم اندر دامن سـ*ـاقی سیمین ساق بود در شب قدر ار صبوحی کرده‌ام عیبم مکن سرخوش آمد یار و جامی بر کنار طاق بود شعر حافظ در زمان آدم اندر باغ خلد دفتر نسرین و گل را زینت اوراق بود #حافظ
  17. SETAREH LOTFI

عاشقانه‌های حافظ شیرازی

الا ای آهوی وحشی کجایی مرا با توست چندین آشنایی دو تنها و دو سرگردان دو بیکس دد و دامت کمین از پیش و از پس بیا تا حال یکدیگر بدانیم مراد هم بجوییم ار توانیم #حافظ
  18. SETAREH LOTFI

عاشقانه‌های حافظ شیرازی

...شد چون موم در دست غمت تا در آب و آتش عشقت گدازانم چو شمع همچو صبحم یک نفس باقیست با دیدار تو چهره بنما دلبرا تا جان برافشانم چو شمع سرفرازم کن شبی از وصل خود ای نازنین تا منور گردد از دیدارت ایوانم چو شمع آتش مهر تو را حافظ عجب در سر گرفت آتش دل کی به آب دیده بنشانم چو شمع #حافظ
  19. SETAREH LOTFI

عاشقانه‌های حافظ شیرازی

صلاح کار کجا و من خراب کجا ببین تفاوت ره کز کجاست تا به کجا دلم ز صومعه بگرفت و خرقه سالوس کجاست دیر مغان و نوشیدنی ناب کجا چه نسبت است به رندی صلاح و تقوا را سماع وعظ کجا نغمه رباب کجا #حافظ
  20. SETAREH LOTFI

عاشقانه‌های حافظ شیرازی

در محفلی که خورشید اندر شمار ذره ست خود را بزرگ دیدن شرط ادب نباشد #حافظ
shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8
بالا