خوش آمدید به رمان ۹۸ | بهترین انجمن رمان نویسی

رمان ۹۸ با هدف ترویج فرهنگ کتاب خوانی و تقویت قلم عزیزان ایجاد شده است.
هدف ما همواره ایجاد محیطی گرم و صمیمی و دوستانه بوده
برای مطالعه کامل رمان‌ها و استفاده از امکانات انجمن
به ما بپیوندید و یا وارد انجمن شوید.

Cinder

سرپرست بازنشسته فرهنگ و ادب
کاربر رمان ۹۸

امتیاز واکنش
7,214
زمان حضور
0
نویسنده این موضوع
روایتی جدید از «اشک ها و لبخندها»؛
نصیر حیدریان از کیفیت گفت/ بیان نقش موسیقی در جنگ جهانی دوم

دست اندرکاران کنسرت تئاتر «اشک ها و لبخندها» که این روزها به کارگردانی هادی قضات در تالار وحدت روی صحنه رفته است ضمن ابراز خرسندی از تمدید اجراهای این اثر از تجربه یک پروژه متفاوت سخن گفتند.

به گزارش خبرگزاری مهر، تعدادی از دست اندرکاران کنسرت تئاتر «اشک ها و لبخندها» که این روزها به کارگردانی هادی قضات و رهبری ارکستر نصیرحیدریان در تالار وحدت روی صحنه رفته است ضمن ابراز خرسندی از تمدید اجراهای این اثر از حضور در یک پروژه متفاوت سخن گفتند.

هادی قضات کارگردان این اجرا در حاشیه اجرای شب سوم «اشک ها و لبخندها» درباره این نمایش موزیکال گفت: هیچ چیز شفاف تر از صدای کودکان یک سرزمین نمی تواند بگوید که برای آینده این سرزمین چه چیزی خوب است. وقتی «اشک ها و لبخندها» را سال ۹۲ برای اولین بار روی صحنه بردم همه دغدغه من انعکاس همین موضوع بود. آن زمان با امکانات خیلی محدود، نمایش موفقی روی صحنه رفت ولی تمام و کمال خواسته هایم را نتوانستم روی صحنه بیاورم. این بار خدا را شاکرم که دوستانی چون سهیل کوشان پور به من اعتماد کردند. من از استاد نصیر حیدریان هم ممنونم که دعوت ما را پذیرفتند.

قضات افزود: این نمایشِ موزیکال موزیک محور و آواز محور است. زیرا موزیک است که در روزهای جنگ جهانی دوم معجزه می کند و عمارت خاکستری «کاپیتان فون تراپ» را به قرمزی گل سرخ تبدیل می کند. «اشک ها و لبخندها» در تلاش است اعجاز موسیقی در تاریخ را روایت کند.

نصیر حیدریان رهبر ارکستر این تئاتر موزیکال نیز در پایان درباره حضورش در این اجرا بیان کرد: من زیاد اهل حرف زدن درباره اثری که در آن حضور دارم نیستم ولی در همان ابتدای دعوت به کار به دوستان گفتم که اگر دنبال کیفیت هستید، من هستم.

پروژه نمایشی - موسیقایی «اشک و لبخندها» که با حضور بیش از ۱۱۵ هنرمند هر روز ساعت ۱۸ در تالار وحدت روی صحنه می‌رود براساس قطعه موسیقایی «اشک‌ها و لبخندها» ساخته ریچارد راجرز تولید شده و روایتگر داستان خانواده «فون تراپ» ساکن زالسبورگ است.

در این تئاتر موزیکال هادی قضات (کاپیتان)، مهرناز ابراهیمی موقر (ماریا)، سرلی رستمی (لیزل)، سینا صالحی بنادکی و مانی فرزانه (فردریک)، دل آرا حاذق فطرت جو (لویزا)، فرنام حقیقت جو (کرت)، مستانه مرادی (بیرگیتا)، چکامه مرادی (مارتا)، فرنوش پور فرجودی (گرتل)، لادن مظفری (مادر روحانی)، علیرضا عبدالکریمی (رالف)، رضا جهانی (مکسیمیلیان دت وایلر)، سمیه قهرمانی (بارونس الزا شرایدر)، فاطمه صوفی (خواهر برتا)، شایسته قربانی (خواهر مارگارتا)، فرناز سمیعی (خواهر سوفی)، غزال سالار بهزادی (خواهر هرمس)، کامبیز امینی (سلر)، پدرام محمدی (فرانس)، مهسا غفاری (خانم اشمیت)، ایمان سلگی (سولیست کلیسای سانتا آگاتا خانم شوایگر)، حامد محمدیان، امیر عباسی، مجید فراهانی، کوروش انبارلو و بردیا خالقی( اعضای کوینتت هروگر) ایفای نقش می کنند.

موسسه «نوای چنگ فرزانه» به تهیه کنندگی سهیل کوشانپور و نورالدین حیدری ماهر (مجری طرح) برگزار کنندگان این برنامه هستند.

نصیر حیدریان از کیفیت گفت/ بیان نقش موسیقی در جنگ جهانی دوم

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8
بالا