خوش آمدید به رمان ۹۸ | بهترین انجمن رمان نویسی

رمان ۹۸ با هدف ترویج فرهنگ کتاب خوانی و تقویت قلم عزیزان ایجاد شده است.
هدف ما همواره ایجاد محیطی گرم و صمیمی و دوستانه بوده
برای مطالعه کامل رمان‌ها و استفاده از امکانات انجمن
به ما بپیوندید و یا وارد انجمن شوید.

*SADAT*

کاربر فعال انجمن
کاربر رمان ۹۸

امتیاز واکنش
6,350
زمان حضور
18 ساعت 59 دقیقه
نویسنده این موضوع
بیوگرافی امین حیایی

امین حیایی متولد 19 خرداد 1349 در تهران، بازیگر است
دانشجوی انصرافی رشته کامپیوتر می باشد، دیپلمه ریاضی و فیزیک است تابحال دو بار ازدواج کرده و یک پسر دارد، او در کنار بازیگری خواننده و کافه دار نیز می باشد
در این مطلب بیوگرافی امین حیایی را می خوانید

خانواده

حیایی در بیمارستان شهدای تجریش متولد شد، پدرش شغل آزاد و مادرش معلم بود، یک برادر کوچکتر از خود بنام امید دارد و تنها خواهرش در سال 1370 فوت کرده است

شروع فعالیت از سربازی

بعد انصراف از دانشگاه به خدمت سربازی رفت و در مرکز هنرهای نمایش عقیدی سـ*ـیاسی نیروی هوایی ارتش افتاد و از همانجا کارهای هنری خود را آغاز کرد

از تئاتر تا بازی در سینما

سال 1370 در 21 سالگی زمانی که بازیگر تئاتر کودکان بود توجه ثریا قاسمی بازیگر را جلب کرد و همان سال با معرفی او به فیلم دو همسفر رفت و اولین بار جلوی دوربین قرار گرفت
این فیلم اما به علت زمینه سـ*ـیاسی به موقع اکران نشد تا اینکه در سال 1371 در فیلم دو روی سکه بازی کرد و با پخش آن از این طریق دیده شد

سریال و شهرت

اولین بار با سریال آپارتمان در سال 71 – 72 وارد قاب تلویزیون شد
چهره اش در سال 79 با سریال همسایه ها شناخته تر شد و در ادامه با شمش العماره، کلاه پهلوی و گرفتن سیمرغ بهترین بازیگر مرد در سال 86 برای فیلم شب به شهرت رسید

همکاری با شریفی نیا

در تمامی سالهای فعالیتم مدیون محمدرضا شریفی نیا هستم، من کنار او فیلم های موفقی را کار کردیم، خیلی ها می گویند با او کار نکن اما من با او نون و نمک خوردم

ازدواج اول + طلاق

امین حیایی در سال 1371 در 22 سالگی با مونا بانکی پوربازیگر ازدواج کرد، با وجود بدنیا آمد یک پسر بنام دارا حیایی رابـ*ـطه این زوج هنری در یکسال به جدایی و طلاق ختم شد
می گوید اوایل جدایی سر حضانت دارا دچار مشکل شدیم ولی هر چه جلوتر رفتیم او فهمید من دارا را دوست دارم، منم حضات پسرمان را به همسر سابقم دادم
این را هم بگویم که ایشان واقعا برای دارا زحمت کشید

ازدواج مجدد با نیلوفر خوش خلق

بعد از 3/5 سال از ازدواج اول با نیلوفر خوش خلق در جریان فیلمبرداری یکی از فیلم ها دوست شد و در نهایت با یکدیگر ازدواج کردند

خوانندگان مورد علاقه

از خوانندگان احسان خواجه امیری را خیلی دوست دارم امیر تاجیک هم صدای خوبی دارد، محسن چاوشی را در سنتوری شناختم ولی کار زنده از ایشان ندیدم

بازیگران خارجی مورد علاقه

در میان بازیگران خارجی کارهای آل پاچینو را خیلی دوست داریم، برد پیت و تام کروز هم هستند که واقعا رو فیلم هایشان کار می کنند و انرژی صرف می کنند

خوانندگی

در کنار بازی، کلاس های بازیگری را انداختم، در واقع یک موسسه فرهنگی هنری داریم که هدفمان استعدادیابی است در کنار آن در عرصه موسیقی نیز چند قطعه ای هم خوانده ام
امین حیایی نوازنده چیره دست گیتار نیز می باشد

داوری عصر جدید

امین حیایی در زمستان سال 97 با برنامه عصر جدید با اجرایاحسان علیخانی جزو 4 داور برنامه در کنار دکتر بشیر حسینی،رویا نونهالی و آریا عظیمی نژاد حضور دارد

کافه داری

حیایی و همسرش نیلوفر خوش خلق چند سالی است که با راه اندازی کافی شاپی زیبا و پرطرفدار به نام کافه وانیل در تهران، به جرگه هنرمندانی کافه دار پیوستند

بیوگرافی نیلوفر خوش خلق

نیلوفر خوش خلق متولد 24 خرداد 1351 در آبادان، بازیگر است
اولین بار با حمایت همسرش امین در سال 1377 کنار او در سریال روزگار جوانی بازی کرد سپس در سال 79 با فیلم مونس وارد سینما شد و حالا گهگاهی بازی می کند.

بیوگرافی امین حیایی | بازیگر

آخرین ویرایش توسط مدیر:

LIDA_M

کاربر حرفه‌ای
کاربر رمان ۹۸

امتیاز واکنش
20,422
زمان حضور
78 روز 19 ساعت 52 دقیقه

بیوگرافی امین حیایی | بازیگر

shape1
shape2