خوش آمدید به رمان ۹۸ | بهترین انجمن رمان نویسی

رمان ۹۸ با هدف ترویج فرهنگ کتاب خوانی و تقویت قلم عزیزان ایجاد شده است.
هدف ما همواره ایجاد محیطی گرم و صمیمی و دوستانه بوده
برای مطالعه کامل رمان‌ها و استفاده از امکانات انجمن
به ما بپیوندید و یا وارد انجمن شوید.

*SADAT*

کاربر فعال انجمن
کاربر رمان ۹۸

امتیاز واکنش
6,350
زمان حضور
18 ساعت 59 دقیقه
نویسنده این موضوع
بیوگرافی شقایق دهقان

شقایق دهقان متولد 4 اسفند 1357 در برلین آلمان، بازیگر است
من دیپلم ریاضی هستم. سه بار دانشگاه آزاد در رشته ادبیات نمایشیقبول شدم اما خواستم از سراسری بیارم که بدلیل درگیر کار نشد، دو تا خواهر و یک برادر دارم و من بچه دوم هستم

تولد در آلمان

شقایق دهقان در لان گسین آلمان متولد شد و سه ماه بعد هم‌ زمان با اتمام تحصیلات پدرش به همراه خانواده به ایران بازگشت، ۶ سال به علت کار پدرش در شمال ایران ساکن شدند و سپس به تهران آمدند

شروع فعالیت هنری

فعالیت هنری اش را در سن 18 سالگی با ثبت نام در یکی از کلاس های عروسک گردانی فرهنگ سرای امیر کبیر شروع کرد، دو سال بعد، هم‌ زمان با امتحانات نهایی سال چهارم دبیرستان از طرف معلمی که در آن کلاس با او آشنا شده بود به یک گروه تئاتر عروسکی که برای جشنواره عروسکی آماده می‌ شدند معرفی شد و از آنجا فعالیت وی در بسـ*ـتر هنر شکل گرفت

وقتی حرفه ای تر شد

شقایق دهقان از طریق یکی از همکار هایش به گلچهره سجادیهمعرفی شد و با همکاری با گروه او اجرای یک نمایش جدی را تجربه کرد، در همین زمان کار نوشتن برای برنامه کودک را هم انجام می‌ داد
پس از آن به پیشنهاد یکی از کارگردان‌ های گروه کودک تلویزیون در سریال او بازی کرد و بدین ترتیب کارش را در تلویزیون با فعالیت در گروه کودک آغاز کرد و به قول خودش عضو جدایی‌ ناپذیر خانواده تلویزیونی‌ ها شد

شهرت

اولین نقشی که شقایق دهقان در آن دیده و شناخته شده، نقش یاسمین در سریال پاورچین مهران مدیری سال 1381 بود، شب های برره در سال 84 او را به شهرت رسانید و در سریال های مسافران، ساختمان پزشکان، دزد و پلیس نقش های بیاد ماندنی ایفا کرد

ازدواج

شقایق دهقان در سال 1383 با مهراب قاسم خانی ازدواج کرد این دو صاحب یک پسر بنام نویان هستند، البته مهراب قاسم خانی از همسر سابق خود یک دختر بنام نیروانا دارد

ماجرای آشنایی

راستش من با مهراب قبل از سریال پاورچین در یک مجموعه نصف و نیمه بععنوان نویسنده برای شبکه جام و جم کار کرده بودم اما خیلی صمیمی نبودیم و فقط در حد دو همکار بودیم
سر ساخت سریال پاورچین من بازیگر بودم و مهراب نویسنده. او پیشنهاد داد که چون ما قبلا با هم به عنوان نویسنده کار کرده ایم و همدیگر را می شناسیم و با قلم هم آشناییم، اینجا هم با هم بنویسیم. همین دیگر، نوشتیم و بعد ازدواج کردیم

رابـ*ـطه با نیروانا دختر همسرش

با تولد نویان رابـ*ـطه من و نیروانا یك پله بالاتر رفت
شاید تا قبل از تولد نویان با هم دوست بودیم، بازی می‌ كردم و توی سر و كله هم می‌ زدیم و شوخی می‌ كردیم؛ ولی حالا از اینكه من، مادر برادرش هستم، حس بهتری داریم و با بزرگ‌ تر شدن نویان، این رابـ*ـطه مدام نزدیك‌ تر می‌ شود

آشپزی من

دست‌ پختم خوب است، من خيلي دلی غذاهايم را می پزم و اصلا حساب و كتاب اين‌ كه مثلا چقدر ادويه استفاده كنم و اين‌ جور مسائل را ندارم
مثلا قرمه‌ سبزی های من بين فاميل معروف است يكي از خصوصيات من، تعصب شديد روي دست‌ پختم است، تا آنجا كه محراب جرات ندارد از آن ايرادي بگيرد، خودش هم اين موضوع را می داند، چون با هم رودربايستی نداريم، به همين دليل خودش هيچ‌ وقت چنين ريسكي نمی كند، اما اگر كسی از دست‌ پختم ايراد بگيرد و رويم نشود حرفی به او بزنم، بدجور از دستش دلخور می شوم

رانندگی و ترس ارتفاع

آدم ترسویی نیستم ولی آدم قوی‌ ای هم نیستم، مثلا رانندگی نم ی‌کنم برای اینکه رانندگی کردن به من استرس می‌ دهد. در ارتفاع نمی‌ ایستم، برای اینکه به من استرس می‌ دهد

نقش مورد علاقه ام

من همه نقش هایی را که بازی کرده ام دوست دارم، اما نقش فریبا در سریال دزد و پلیس را بیشتر از باقی نقش ها دوست دارم. اصولا سریال دزد و پلیس را بسیار دوست دارم به این دلیل که همه چیزش بجا و اندازه بود

سوسک هم می کشم

قبلا سوسک که می‌ دیدم می‌ ایستادم، جیغ می‌ زدم و می‌ گفتم آی سوسک تا مهراب بیاید و آن را بکشد، ولی الان وقتی نویان سوسک می‌ بیند بدون اینکه فکر کنم دم پایی را برمی‌ دارم و سوسک را می‌ کشم !

ژانر طنز موفق

من از سال 81 به عنوان یک کمدین زن در سریال پاورچین بازی کردم و نقشم دیده شد. تا به امروز عمده فعالیتم کمدی بوده و در اکثر سریال های موفق تلویزیون در این ژانر حضور داشتم

فوتبالی نیستم

فوتبال نگاه نمی کنم، چون اصلا روحیه رقابت طلبی ندارم
با اینکه فوتبال تماشا نمی کنم اما کسانی که فوتبال نگاه می کنند را خیلی دوست دارم. چون بعضی از اطرافیانم مثل خواهرم و همسرم به شدت فوتبالی هستند و می بینم که این کل کل کردن ها می تواند صمیمیتی در جامعه به وجود بیاورد

آخرین بار در زندگی

یک بار پدرم داشت ساختمانی می ساخت به من گفت : از من و کارگرها عکس می گیری؟، من گفتم : نه بابا باید بروم وقت ندارم، تنبلی کردم و نرفتم دوربین بیاورم عکس بگیرم، نمی دانستم آن دفعه آخرین بار است و هر بار یادم می افتد، غصه می خورم

خانواده هنرمند

شقایق دهقان جاری بهاره رهنما بازیگر است، همسر بهاره رهنما؛پیمان قاسم خانی نیز از بازیگران و نیوسنده های مشهور است، پریا دختر بهاره رهنما و دخترش خودش نیروانا نیز تجربه بازیگری دارند

فیم ها :

سریال های شقایق دهقان

● سریال بیست – ۱۳۷۷
● دختران – ۱۳۷۹
● مثل زندگی – ۱۳۷۹
● پاورچین – ۱۳۸۱
● کوچه اقاقیا – ۱۳۸۲
● شب‌ های برره – ۱۳۸۴
● باغ مظفر – ۱۳۸۵
● فضانوردان – ۱۳۸۵
● شب می‌ گذرد – ۱۳۸۷
● مرد هزار چهره – ۱۳۸۷